Přejít na obsah


Fotka

html


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2012 - 11:16

Ono to vždycky bude záležet i na obsahu. Když dělám keš k rozhledně bez zajímavé historie, hodí se tam fotky, i panoramatické. Když dělám něco, co vyžaduje z principu dlouhý text, nebudu ho přecpávat obrázky, pokud nemám nějaké unikátní. Vrcholem typografie je bílý text na černém pozadí. Zkuste si takovou stránku vytisknout.
  • 0

#22 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2012 - 11:19

Canoppy1 napsal/a:
Copak zkušenosti, ale mnohdy ani základní estetické cítění... :|
Výsledek pak může vypadat třeba takto (Omlouvám se, není to listing keše, ale jako příklad je to, myslím, dosti vypovídající):

http://hrubasy.cz/


hehe, tohle je legenda legend :D K tomu jeste Novy Hlodac, Lahola a cokoliv dalsiho v podobnem stylu :D
  • 0

#23 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2012 - 11:25

Vrcholem typografie je bílý text na černém pozadí. Zkuste si takovou stránku vytisknout.


Pro tisk ma vetsina rozumnych webu vlastni stylopisy, ktere odstrani nedulezite prvky a zmeni barvy tak, aby byly tisknutelne a dobre citelne na papire.
  • 0

#24 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2012 - 12:16

Jen pro info přihodím pomocníka, který by se mohl leckomu zamlouvat - existuje plugin do FF - Write Area 1.1.0, který umožňuje editovat jakoukoliv TEXTAREA pomocí HTML wysiwyg editoru s ovládáním like word.


Tvorba listingu je s tím legrace. Uložňuje i ukládát zálohu na lokální disk.

Čili nemusíte umět nic a přesto můžete mít listingy barevně zmatlané, špatně čitelné, pro leckteré GPS nepoužitelné :-) no a nebo vám to může zrychlit a zjednodušit tvorbu solidního listingu - to je už na vás
  • 0

#25 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2012 - 19:57

bohouscl6 napsal/a:
Jen pro info přihodím pomocníka, který by se mohl.....


muyes mi pls poradit jak html editovat? nainstaloval jsem doplnek, ale nevim jak dal...diky
  • 0

#26 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2012 - 20:20

ja05 napsal/a:

bohouscl6 napsal/a:
Jen pro info přihodím pomocníka, který by se mohl.....


muyes mi pls poradit jak html editovat? nainstaloval jsem doplnek, ale nevim jak dal...diky


Klikneš pravým myšítkem na editační pole a z kontextového menu vybereš Edit in Write Area
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2012 - 20:55

Tak jsem zkusil a logy v tom psát nejdou. To nevadí, ty už svůj jakoby editor mají. Zkusil jsem v tom napsat mail na Volném a došlo mi to v textové podobě jako změť HTML kódu. Evidentně to není na všechno. Nevadí, někdy se to může hodit, i když HTML ovládám.
  • 0

#28 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 05 říjen 2012 - 21:10

La Elefant napsal/a:

Canoppy1 napsal/a:
Copak zkušenosti, ale mnohdy ani základní estetické cítění... :|
Výsledek pak může vypadat třeba takto (Omlouvám se, není to listing keše, ale jako příklad je to, myslím, dosti vypovídající):

http://hrubasy.cz/


hehe, tohle je legenda legend :D K tomu jeste Novy Hlodac, Lahola a cokoliv dalsiho v podobnem stylu :D


No to je nádhera! To jsem ani nevěděl, že takové paskvily je možné vytvořit. Krásné webky :P
Ale vždyť existuje spousta aplikací na vytvoření webu, listingu no všeho v html. Jen to používat.
  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2012 - 21:28

Dotyčný si na tom vyzkoušel asi úplně všechno co v příručce našel :)
  • 0

#30 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2012 - 1:54

mpik napsal/a:Tak jsem zkusil a logy v tom psát nejdou

.

Na psaní logů existují jiné alternativy, např pro FF skripty pro opičku (třeba GC Log Maximizer)

Zkusil jsem v tom napsat mail na Volném a došlo mi to v textové podobě jako změť HTML kódu....


No samozřejmě. Je to jen nástroj, který ti umožní pohodlněji vytvářet HTML obsah do TEXTAREA okna.

Jak s tím obsahem to okno bude dále nakládat již na tomto nástroji nezáleží.

Pokud to chceš probrat více, pojďme na mail.
  • 0

#31 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2012 - 9:28

Listingy si píšu pokaždé pěkně plain text (html) v poznámkovém bloku :D Pak uložím v .html a nahlížím přes prohlížeč na výsledky... případně rovnou kopíruju do gc.com a tam koukám na výsledek. :) Kdo má základní znalosti html, nepotřebuje nějaký wysiwyg editor, který generuje "prasácké" a "přecpané" HTML :)
  • 0

#32 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2012 - 11:35

Ja pouzivam http://www.free-onli...tml-editor.com/ , v klidu napisu listing, prepnu na zdroj a zdrojovy kod jen zkopiruju na gc.com. Uprava take bez potizi.
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#33 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2012 - 12:04

Si můžeš klidně dělat zdrojáky například u výrobců wysiwyg editorů, např. http://www.tinymce.com/tryit/full.php, což je mimojiné skoro word. :D Ve kterém jde udělat spousta super věcí :)
  • 0

#34 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2012 - 17:41

Mr.FrAnTA napsal/a:
Kdo má základní znalosti html, nepotřebuje nějaký wysiwyg editor, který generuje "prasácké" a "přecpané" HTML :)


Jen upřesním, že Write Area 1.1.0 negeneruje prasácké a přecpané HTML, jak by se po tvém příspěvku možná mohl leckdo nesprávně domnívat.

Ovládání ala Word automaticky neznamená HTML jak ho generuje Word.
  • 0

#35 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 21:44

HTML znám, ale používám NVU. Zdroják je přehledný, ale 'prasí' ho geocheck (zlatá Doxina...).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama