Přejít na obsah


Fotka

Východ slunce na Sněžce 20.12.2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 12:49

Ahoj, Už dlouho mám v plánu uskutečnit zimní přespání na Sněžce a počkat si tak na východ slunce. Mayský kalendář tvrdí, že konec světa bude o zimním slunovratu 21.12.2012. Tak by mě zajímalo, jestli by se mnou někdo šel zjistit, jestli slunce vyjde a jestli teda má cenu se psát s listingem a publikací eventu. Je to noc ze čtvrtka na pátek. Předpokládám, že vzít si o den dřív volno před vánoci nebude tak složité.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#2 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 18:05

Ahoj, kolik tam tak tou dobou bývá v noci stupňů? A kde bys tam chtěl spát? Tam by skupinku lidí se stanama nikdo nevykopl? Nebo myslíš někde vevnitř (nevím jestli tam vůbec ta možnost je)? :) Jinak zní to pěkně, když to bude reálné :)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#3 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 19:09

Pokud chceš jít Obřím dolem, stačí vyjít několik hodin před východem Slunce a nemusíš řešit přespání. Takhle se vesměs vždy na východy slunce na Sněžku chodí. Možnost přespání tam není. Poštovna i polská bouda je přes noc zavřená. Pokud bys to chtěl za každou cenu s přespáním, musíš se ubytovat třeba na Luční boudě a opět nad ránem opustit místo ubytování, přičemž nevím, jak by to bylo zařízené, kdyby si odcházel ve 3 ráno z boudy. :D
  • 0

#4 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 19:18

Tom určitě myslel, večír dorazit někam k vrcholu/na vrchol, zachumlat se do spacáku někde v závětří, poklábosit s lahvinkou něčeho nezamrzajícícho, udělat pár fotek a ráno vyrazit v poklidu domů nebo se projít ještě kousek po hřebenu. Dovolenou nedostanu, ale možná bych se nechal vyhecovat a s východem pelášil do práce...
  • 0
VSA

#5 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 19:58

Zajimave, napad jsem dnes zaslech od jednoho kacera_cz :) a velice se mi to libi bohuzel v tento predvanocni cas se neurvu z prace.
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 21:09

Tak tak, tento event je zamýšlen, jako bivak přímo na Sněžce. (Pro případné šťouraly, ano, je to legální).
Bude to mít ***** a bude to určitě paráda. A spíš než kolik tam bude stupňů, bych řešil, jak silně bude foukat ;) Sněhu by mělo být dostatek.
  • 0

#7 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 1:24

Stany bych neřešil, stačí žďárák, nebo závětří za kamenem. Byl jsem tam v noci v září 2009 s witkem, ale to jsme jen přišli ulovit keš na vrcholu a zase jsme šli. Od té doby mě představa nočního zimního bivaku láká. Opravdu jsem tohle vlákno nezaložil, že bych chtěl radu jak to dělat, ale zajímá mě, jestli se mnou někdo půjde. Jo a určitě nechci lákat nikoho, kdo nemá alespoň základní zkušenosti z hor, ikdyž nehodlám trvat na bivaku za každého počasí. Mimochodem na luční je v pátek koncert Čechomoru :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#8 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 9:28

Neber to závazně, ale možná bych šel, ale takto dopředu to 100% neřeknu. O zkušenosti se bát nemusíš, hory, nejenom ty České, znám dobře. :)
  • 0

#9 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:00

to je zajímavá výzva. zkouknu své vybavení - dnes už trošku postarší, ale fungovávalo. Třeba bych se mohl zúčastnit.
  • 0

#10 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:17

a co tu udelat pristi rok jaro/leto.... ala ottikuv event na Ripu
  • 0

#11 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 15:56

See.bee: v tom ti nikdo nebrání, tohle vlákno je ale o něčem jiném... Pro zájemce: hodím event do formuláře a až ho publikují, hodím sem odkaz. Osobně považuju partu 5-6lidí jako dostatečnou pro takový výlet. VSA: beru tě za slovo,protože ty stejně moc hecovat nepotřebuješ ;)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#12 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 19:34

Co bych pro bod neudělal ;) Mám to v kalendáři a tak nějak s tím počítam!
  • 0
VSA

#13 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 19:44

Takovahle zimni akce mne vzdycky lakala, zaroven na snezce... masakr... nicmene v zime jsem nikdy venku nespal. Ale za mrazu ano, kazdej rok nekde na blakane na horach, na fagarasi v rumunsku bylo az 5 pod nulou... coz predpokladam ze na snezce muze byt i min. Uffff... :) Perak mam, zdarak ne, stan do vetru firmy jurek ano... Velice men to tedy laka.
  • 0

#14 RumcayzZ

RumcayzZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:01

Já bych určitě jel a se mnou ještě dva další. Ten koncert Čechomoru vidím jako příjemnou třešničku na dortu ;-) Jo kdyby to okolnosti vyžadovaly, mohu poskytnout auto, kam se pět lidí s báglama v pohodě srovná.
  • 0

#15 .Bezinka

.Bezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 1:53

hmm, toto je zajimavy planovani! Hnedle bych do toho sla, ale jediny, cim disponuju, je tuhej korinek a teplej spacak :) Zdravim VSA a jsem zvedava, jak se planovany event vyvine, budu vas sledovat ;)
  • 0

#16 ViKoCZ

ViKoCZ

    ViKoCZ

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 9:42

me se to urcite libi a rad bych se zucastnil...
  • 0

#17 vozam

vozam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 14:52

Koukám, že každý je nějak praštěný a něco zažil. :) Když už jsme u čísel, tak Beskydská sedmička byla dlouhá 87 km s převýšením 4930 m a také jsem jí dal za jeden den, respektive do 24 hodin, ale to jen tak na okraj, přeci se tu nebudeme předhánět v číslech a náročnosti. :) Co se týče plánované akce, tak proti nočnímu vejšlapu a focení při východu nic nemám a těším se něj (pokud se do VIP pochodu dostanu), ale trošku se obávám toho přespání a radši bych byl pro variantu vyjít včas před východem a nepřespávat na vrcholu (alespoň né dlouho), přeci jenom by mi to bylo o chloupek milejší. Je mi jasné, že sovidoupe má v akci jasno, ale i tak bych se rád zeptal, zda je nutné přespání ve sněhu. :)
  • 0

#18 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 15:14

Když už jsme u těch zkušeností, tak u mne poslední výstup: Léto, extrémní výstup a sestup na Triglav (Slovinsko, 2 864 m n. m.) za 1 den (3 728 m převýšení v 1 dni) přes Tominsek weg a Prag Weg pomocí ferratových setů. :)
  • 0

#19 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 21:10

Listing jsem odeslal ke schválení, jakmile bude venku, dám odkaz sem. Vozam: Ano jasno mám. Jde o ten nocleh a datum :o) Kdyžtak napiš, můžem si popovídat mailem: tomas.shanel@gmail.com
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#20 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 8:40

Tak to šlo velmi rychle: GC413YC Doufám, že to z mobilu vkládám dobře.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama