Přejít na obsah


Fotka

Východ slunce na Sněžce 20.12.2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 smajlici

smajlici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 10:00

Pojedu a těším se, snad tam nebudu z dámské části sama :-), Bezinko, pojeď:)
  • 0

#22 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 11:33

Je určeno jen pro zkušené mrazonocležníky, nebo někdo pomůže i prvničkám ? Hlavně co vše s sebou zabalit a na nic nezapomenout. O fyzické kondici se nebavím, to bych se ani neptal. ;)
  • 0

#23 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 12:48

vavros napsal/a:
Je určeno jen pro zkušené mrazonocležníky, nebo někdo pomůže i prvničkám ?
Hlavně co vše s sebou zabalit a na nic nezapomenout. O fyzické kondici se nebavím, to bych se ani neptal. ;)

Sněžnice, návleky pod kolena, vhodně navrstvit oblečení proti zimě a větru (nahoru se zapotíš).
Na přespání: ideálně silnější samonafukovačku, spacák do mínus hodně je samozřejmostí, žďárák, kuklu na spaní.
Dobrý je igelit (110l na odpady) kam strčíš věci, aby ti do nich přes noc nenachumelilo.
Přibalit vyřič, čajík bodne ;)

Počítej, že nahoře bude funět, to bude větší problém, než zima ukazovaná teploměrem. Záhrab uděláte někde u/pod poštovnou, kde byste měli být relativně krytý.
  • 0

#24 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 20:31

Da se misto zdaraku pouzit treba tropiko od stanu? Pouzivam uz nekolik let Jurek, mam dva stany, men sia vetsi, tropiko je uzasne vodoodpudive (prezilo celodeni slejvak v karpatech, treba). Na tenhle jednorazovy nocleh se mi enchce zdarak kupovat... co jsem koukal stoji od 1500+. Sneznice tez nemam, ale ty se daj pucit, ovsem nikdy jsem na nich nechodil... :) Macky to samy... Jinak snad vsechno potrebne mam...
  • 0

#25 smajlici

smajlici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 12:01

Prosím naložil byste mě někdo v Praze? Jako úplatek nabízím rum nebo bábovku a samozřejmě podíl na jízdném.Děkuju.
  • 0

#26 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 12:14

Bavil jsem se s kamarádem, co zimní výstup absoloval, tak mi potvrdil mojí domněnku. Cesta Obřím dolem je v zimě zavřená (směrem od Kapličky nahoru) a to zejména kvůli lavinovému nebezpečí. Tím pádem zbývají dvě cesty. a) Pec pod Sněžkou - Výrovka - Luční bouda - Sněžka B) Pec pod Sněžkou - Růžohorky - Sněžka Osobně bych volil variantu B), ale nechám to na pořadateli eventu. ;) Co se týká sněžnic, tak vesměs nejsou potřeba, protože i v zimě jsou tyto 2 cesty prošlápnuté, zejména cesta a), která je využíváná pro zásobování Výrovky nebo Luční boudy buď skútry nebo rolbami. Samozřejmě na to nelze spoléhat, ale pravděpodobnost brození se ve sněhu zejména cestou a) je malá. A pro ostatní.... Pokud by někdo potřeboval pomoci zejména s dopravou (ale i info), klidně se mi ozvěte. Přespolní mohou zaparkovat v Trutnově (snad jedině ti, kteří by jeli od Liberce do Trutnova nemusí, jinak zbytek vždy přes Trutnov jede) a můžeme se svést (3 lidi + já) autem a zaparkovat bezplatně (1 místo pro auto) v Peci, popř. můžeme jet společně busem z Trutnova (jezdí každou chvíli).
  • 0

#27 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 18:18

Článek z POHORA.CZ o akci na Luční Boudě. Asi se s něma potkáte.
  • 0

#28 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:20

Info z mé strany.... Moje účast klesla ze 100% tak na 70%, mám ten den ještě v OL zkošku a nevím, v kolik se dostanu do Trutnova, ale předpokládám, že snad včas. Jednu věc ale řeším...... Žďárák..... Čím ho nejlépe "samo domo" nahradit?
  • 0

#29 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 7:38

Náš kamarád a bývalý předseda oddílu, jezdí dlouhé roky bivakovat do hor s velkým PE pytlem bez dna. Je to vlastně igelitová roura, z jedné strany strčí batoh,z druhé tam zaleze. Igelitový futrál na mrtvoly už v army nemajía mít nebudou, pak jsem se nedávno, nicméně jsem si tam rovnou koupil pěknej žďárák za šest stovek.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#30 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 15:05

No napadlo mne ještě dno od stanu. Naházím dovnitř batoh, karimatku, spacák a zapnu se do té moskytiéry. To by také šlo ne? :D
  • 0

#31 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 16:34

Žďárák je nejen ochrana proti vlhkosti, ale především proti větru a tu moskytiera určitě neposkytne :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#32 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 17:44

Však právě že bych využil to PE dno stanu..... Je veliké, takže se jím mohu omotat celý. :D Určitě vím, že moskytiéra je na dvě věci...... ;)
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 8:36

A je to tady :-)

Čas zhruba 7:56
http://kamery.humlne...z/kamery/snezka
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 8:41

brr, je mi zima jen se podívám na ty obrázky. gratuluji
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 8:57

Ale je tam krásně, docela klukům závidím :-) Škoda, že musím sedět v práci.
  • 0

#36 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 12:17

Taky jsem tu akci sledoval bohužel jen od monitoru. Tohle byla velká výzva a při akci asi velkej zážitek. Klobouk dolů.
  • 0

#37 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 23:56

Jakožto jeden ze 13 (doufám, že jsem počítal dobře) členů polární expedice tímto děkuji autorovi za organizaci a doufám, že logy se budou plnit obrázky. Pro nezúčastněné: Opravdu skvělá akce, kde stálo za to být s počasím, které snad až na zimu ve spacákách nemoho být lepší.
  • 0

#38 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2012 - 16:51

Byl to parádní výlet :-) jen ty prasklé boty to trochu pokazily, díky nějakým 12ti hodinám ve vlhkých botách mám teď docela silný případ smrtelné rýmičky :-) Díky všem co přišli a o příjemnou atmosféru se zasloužili víc než moje sepsání listingu a jeho publikace. Počasí vyšlo taky na jedničku :-) P.S. Logujte na dvacátého ;-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama