Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Rozdeleni rodinneho uctu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
28 odpovědí na toto téma

#21 Netopirat

Netopirat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:22

Trhac napsal/a:

pangogo napsal/a:
Muj osobni nazor je (resil jsem to same ve sve rodine) ze by si decka ty kese mely obejit znovu. Nebo holt budou mit o par kesuli min...se svet nezbori.

Jistě by to nevadilo, kdyby šlo o krabičky za rohem. Ale děti chtějí mít i ty vzácnější záseky, odlovu se regulérně zúčastnily a (aspoň u nás to tak je) ve většině případů i krabičku samy našly. (Navíc mezi sebou dost sotěží v počtu slovených keší, každá, která by chyběla, je zamrzí!)

Osobně s tím problém nemám, ať si kdo chce loguje jak chce. Obecně bych i dětem vysvětlil, že existují pravidla podle kterých se loguje a počítají nálezy. Jedno z pravidel hovoří o zápisu v logbooku. To by mohlo pochopit spíše malé dítě než kačer který loguje s vědomím, že v logbooku není :-(
  • 0

#22 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:29

To je pořád pravidla, pravidla... Ono se někdy musí na to koukat taky s rozumem. Ano, pravidla hovoří - zápis v logbooku = log. Jenže já bych radši smazal log tomu, kdo finálku sehnal na někakém serveru a podle pravidel se zapsal než tomu, kdo krabici poctivě našel, jen tam nemá zápis.
  • 0

#23 Netopirat

Netopirat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:38

Zagloba napsal/a:
To je pořád pravidla, pravidla... Ono se někdy musí na to koukat taky s rozumem. Ano, pravidla hovoří - zápis v logbooku = log. Jenže já bych radši smazal log tomu, kdo finálku sehnal na někakém serveru a podle pravidel se zapsal než tomu, kdo krabici poctivě našel, jen tam nemá zápis.

V pohodě, občas ten rozum používám také, při čtení příspěvků mi prostě napadlo téma výchovy dětí k poctivosti.. nechci moralizovat, mám 18 letého syna. Striktní zastánce pravidel nejsem, ale proč děti učit už od mládí aby něco obcházely ???
  • 0

#24 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:44

Trhac napsal/a:

pangogo napsal/a:
Muj osobni nazor je (resil jsem to same ve sve rodine) ze by si decka ty kese mely obejit znovu. Nebo holt budou mit o par kesuli min...se svet nezbori.

Jistě by to nevadilo, kdyby šlo o krabičky za rohem. Ale děti chtějí mít i ty vzácnější záseky, odlovu se regulérně zúčastnily a (aspoň u nás to tak je) ve většině případů i krabičku samy našly. (Navíc mezi sebou dost sotěží v počtu slovených keší, každá, která by chyběla, je zamrzí!)

Ja s tim apriory nemam problem, mne to tak nejak neprislo fer, aby si moje deti dologovaly kesule, ktere nasly jako mudlici (par dobrejch kousku tam taky bylo). Striktne podle pravidel, by log nemel byt uznan, ale cert to vem (budiz jim to prano). Asi co mi vadi nejvic je to, ze se postupne pravidla rozvolnuji a rozvolnuji (viz. ruzne mistni diskuze), ze si nakonec kazdy dela co chce:@ Tim koncim, vas pangogo B)
  • 0

#25 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:46

Já jsem spíš zastánce dologování zpětně. Ale je otázka, jak hluboko v čase. Pokud bylo dětem 15 let, pak keše regulérně našli v týmu. Pokud jim bylo 5, pak si stejně odlov ani nepamatují.
  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 15:47

Je spousta lidí, kteří změnili nick a tím pádem v logbookách taky nejsou. Tak si do profilu napíšou nick xyz, dříve abcd a je to. A logovaček, kde někdo dologovává za půl roku po rozdělení týmu, jsem už pár viděl. Je to lepší, než kombajnér, který dva měsíce sbírá keše do Field notes a pak zaloguje hromadně nějakým skriptem všude TFTC, protože už neví, kde a co tam bylo.
  • 0

#27 Netopirat

Netopirat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 16:00

pangogo napsal/a:

Trhac napsal/a:

pangogo napsal/a:
Muj osobni nazor je (resil jsem to same ve sve rodine) ze by si decka ty kese mely obejit znovu. Nebo holt budou mit o par kesuli min...se svet nezbori.

Jistě by to nevadilo, kdyby šlo o krabičky za rohem. Ale děti chtějí mít i ty vzácnější záseky, odlovu se regulérně zúčastnily a (aspoň u nás to tak je) ve většině případů i krabičku samy našly. (Navíc mezi sebou dost sotěží v počtu slovených keší, každá, která by chyběla, je zamrzí!)

Ja s tim apriory nemam problem, mne to tak nejak neprislo fer, aby si moje deti dologovaly kesule, ktere nasly jako mudlici (par dobrejch kousku tam taky bylo). Striktne podle pravidel, by log nemel byt uznan, ale cert to vem (budiz jim to prano). Asi co mi vadi nejvic je to, ze se postupne pravidla rozvolnuji a rozvolnuji (viz. ruzne mistni diskuze), ze si nakonec kazdy dela co chce:@ Tim koncim, vas pangogo B)

Jj hrajeme jen hru, v tomto případě s danými pravidly. U nás hrajeme jednu karetní hru, má svá psaná ( zažitá ) pravidla a pár pravidel která jsou NEPSANÁ. A již naši otcové měli hlášku která koluje stále a platí i mimo tuto karetní hru : Nepsaná pravidla se mají dodržovat, kdo je nedodržuje je xxxx ! A s xxxx se nemá cenu hádat. Přeji pouze pěkné zážitky při toulkách krajinou a užívejte krásného podzimu.
  • 0

#28 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 18:44

Ja si kesky odlovil zpetne... Nekdy to bylo komicke, protoze jsem nekde potakl kacery, kteri se snazili asi pul hodiny jako my pred tim... a pak jsem prijel na kole, rozhlidnul se, 2x obesel sloup a uz jsem ji drzel v ruce... ;-) Ale taky jsem se vracel k jedne 3x protoze na tom strome byla jinde a me se nevedlo ji znovu olovit, takze nekdy tak a jindy zase jinak... Ale zalezi na tom, kolik tech kesek chteji zpetne dologovat...
  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 19:49

Pravdou ovšem je, že já bych si třeba Kapra už znovu od stolu zalogovat nemohl. Ocas se zcela změnil, procházelo to vsí a dost se to ztrácelo, teď je to jinde. Já ulovil ještě prvního, samé tradičky mimo bonusovky. V tom případě by bylo správné najít si to znovu. Já osobně jsem mazal jen logy od toho splašeného GSAKu, co zalogoval za noc půl republiky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama