Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#241 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 22:45

Padlo další předpublikační FTF a wabíček ve svém logu pozdravuje čageo. Lidi tam teď v lozích osočují ownera, že mu prozradil souřadnice. Asi nečtou žumpu.
  • 0

#242 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:03

Je mi smutné dostávat takové logy http://www.geocachin...81-c808e5b7ff14
Sice tomu jsem mohl jako owner zabránit, ale jinak to vystihuje to, co se nyní děje. Je mi z toho smutno.
  • 0

#243 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:04

Padlo další předpublikační FTF a wabíček ve svém logu pozdravuje čageo. Lidi tam teď v lozích osočují ownera, že mu prozradil souřadnice. Asi nečtou žumpu.

Jestli to takhle pude dál tak, se budeme zcházet na FTF už čtrnáct dní před publikací. No teda nic moc, jdu blejt.
  • 0

#244 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:17

Chcete hledat kešky a nebo tam být první a nic dalšího Vás opravdu nezajímá ? Přijde mi, že Ti, co se tu dožadují férového FTF, hrají něco jiného. Opravdu je někde stanovené, že jen první log na keši platí ? Tak jestli už na keši někdo byl, tak šup s ní do archivu, ne ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#245 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:34

Zagloba napsal/a:
Je mi smutné dostávat takové logy http://www.geocachin...81-c808e5b7ff14
Sice tomu jsem mohl jako owner zabránit, ale jinak to vystihuje to, co se nyní děje. Je mi z toho smutno.


Z čeho smutno z toho, že jsi pustil hru Last Updated: 11/26/2012 2:01 PM a publikace vyrazila později? Jo s tím se u WiG musí počítat a že se někdo rozčiluje jak malej harant, kterýmu druhý rozšlapal bábovičku je k smíchu. Pokud někdo sleduje publikaci WiG na jejich serveru bude mít vždy náskok před těmi co to nedělají.
  • 0
Vložený obrázek

#246 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:42

Jestli spíš nebud problém v tom, že FTF po BF FTF je vlastně fraška. To je jak říct: "Jsem tak ještě trochu panna." :D
  • 0

*


#247 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:42

Když se mi podařilo moje první FTF, byl jsem rád, ten den jsem dal dokonce dvě. Když jsem jich měl později už více, tak jsem byl sice taky rád, ale radostí do stropu už jsem neskákal. Nikdy se to pro mne nestalo nějakou zásadní věcí. A víte co, můžu to všem doporučit. Nikam se nehoním, nemusím nikam spěchat autem, jezdit do zákazu jako někteří FTFkaři, nestresuji se, že někam dojdu druhý a nejsem pak smutný, nechodím na pěkná přírodní místa ve tmě a tak dále. Nemám dokonce pocit, že někomu spoiluji zábavu. Neřikám, že někdy nejdu/nejedu na keš s vědomím, že to možná skončí FTF, ale není to žádná priorita. Jsem PM, přesto nemám notifikace na mobil (nezdařilo se mi to nastavit napoprvé a neměl jsem žádné pnutí se s tím hmoždit); pohrdl jsem i alternativou získání notifikace. Chápu, že to pro některé může být důležitá součást celé GC zábavy, a tenhle post není nic proti nim, jenom jsem chtěl říci, že oproštění od téhle honby má něco do sebe. A když vidím na tomhle vlákně, jak moc to někteří hráči řeší, jen mne to ztvrzuje v tom, že jsem zvolil správně. V mém případě, někdo jiný to holt může mít jinak.
  • 0

#248 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:50

Je fajn zapisovat do čistého logbooku, ale zcela na rovinu, stejně je to ptákovina (i když i já občas někam takto vyrazím a mám radost, když se zadaří). Wheriga jsou divná. Klidně ať je FTF pro ty, co to mají z wherigo.com a pro ty, co z gc.com. Když nebyl GS doposud schopen to udělat tak, aby wheriga byla pouze na gc.com, tak stejně není jiná varianta. Je to pořád jedna hra. Jiná věc jsou předpublikační FTF na tradičkách. Tam bych to považoval za betatest. Sice je to prakticky stejné, taky se využívá možností, které nám nabízí Groundspeak, ale v tomto druhém případě zatím k oficiální publikaci nedošlo. Nebo můžeme zavést předpublikační FTF a popublikační FTF. A všichni budou uspokojení. Ještě mě napadl jeden důvod, proč na kešku vyrazit brzo. Tradičky v Praze nemívají na poprvé dlouhou životnost.
  • 0

#249 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 0:19

Hamerinski napsal/a:

Zagloba napsal/a:
Je mi smutné dostávat takové logy http://www.geocachin...81-c808e5b7ff14
Sice tomu jsem mohl jako owner zabránit, ale jinak to vystihuje to, co se nyní děje. Je mi z toho smutno.


Z čeho smutno z toho, že jsi pustil hru Last Updated: 11/26/2012 2:01 PM a publikace vyrazila později? Jo s tím se u WiG musí počítat a že se někdo rozčiluje jak malej harant, kterýmu druhý rozšlapal bábovičku je k smíchu. Pokud někdo sleduje publikaci WiG na jejich serveru bude mít vždy náskok před těmi co to nedělají.

Tak tohle je tedy Groundspeekovina. Wherigo jsem zkusil jedno a nedohrál (možná to ještě někdy dohraju), ale dvě hry, obě od Groundspeaku, jedna záležitost (cartridge) publikovaná na dvou místech a pokaždé jindy... nezajímal jsem se o to, tak mi to nebylo divný, ale teď se divit nestačím, jak mají všechno dokonale promyšlený. Už dávno říkám, kdyby tam programovali amatéři, vypadalo by to lépe, alespoň by se rychleji řešily chyby. Teď vidím, že i ideové vedení je stejně chaotické.
Tady ale nejde o předpublikační nález, není to žádné BF. Je to jen logika Groundspeaku.
  • 0

#250 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 0:32

pred tim nez jsem se zacetl do tohoto vlakna jsem procital historicke logy pro vyreseni milancerovy paradni mysterky o pocatku geocachingu u nas... kurva to musely bejt casy, cesty za FTF pres pul republiky, vsichni se znali a logy se postovaly na ceske forum, zadne databaze, zadni posedli rozsevaci NA logu, zadni skriptari, zadni politici nicici kese pro potvrzeni si vlastni dulezitosti, nezbyva nez zavidet, muselo to bejt super (nez jsme se do toho zapletli my vsichni kolem :-) ) - tahle soucasna skriptova preFTF realita je ale fakt hodne smutna, nejsem clenem cageo, ale tady musim naprosto souhlasit s jejim stanoviskem; co je vsak jeste smutnejsi, ale asi naprosto v souladu se stavem dnesni spolecnosti , je kolik lidi tenhle podvod v pohode schvaluje a podporuje. duvody agresivnich vypadu wabicka (mj. par stran zpet vuci cageo) priznam se moc nechapu, ale zjevne je to jiz zdejsi kolorit. Je jasny ze GS s tim jen tak asi nic neudela a revieweri nemaj pravo kvuli tomuto pozastavit publikaci kesi, ale pls zkuste se vy, velci kluci se stovkami FTF nalezu, pokorne vratit k puvodni tradicni honbe za ftf po publikaci a soutezte o ftf s ostatnima fer, vzdyt to prece soude podle tech stovek predeslych FTF umite ne? nekazte radost tem, kteri si jedou po publikaci treba pro sve prvni ftf. bylo by to gesto, ktery by myslim vsichni hodne ocenili...
  • 0

#251 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 1:18

malin napsal/a:
pred tim nez jsem se zacetl do tohoto vlakna jsem procital historicke logy pro vyreseni milancerovy paradni mysterky o pocatku geocachingu u nas... kurva to musely bejt casy, cesty za FTF pres pul republiky, vsichni se znali a logy se postovaly na ceske forum, zadne databaze, zadni posedli rozsevaci NA logu, zadni skriptari, zadni politici nicici kese pro potvrzeni si vlastni dulezitosti, nezbyva nez zavidet, muselo to bejt super (nez jsme se do toho zapletli my vsichni kolem :-) )

- tahle soucasna skriptova preFTF realita je ale fakt hodne smutna, nejsem clenem cageo, ale tady musim naprosto souhlasit s jejim stanoviskem; co je vsak jeste smutnejsi, ale asi naprosto v souladu se stavem dnesni spolecnosti , je kolik lidi tenhle podvod v pohode schvaluje a podporuje. duvody agresivnich vypadu wabicka (mj. par stran zpet vuci cageo) priznam se moc nechapu, ale zjevne je to jiz zdejsi kolorit.

Je jasny ze GS s tim jen tak asi nic neudela a revieweri nemaj pravo kvuli tomuto pozastavit publikaci kesi, ale pls zkuste se vy, velci kluci se stovkami FTF nalezu, pokorne vratit k puvodni tradicni honbe za ftf po publikaci a soutezte o ftf s ostatnima fer, vzdyt to prece soude podle tech stovek predeslych FTF umite ne? nekazte radost tem, kteri si jedou po publikaci treba pro sve prvni ftf. bylo by to gesto, ktery by myslim vsichni hodne ocenili...


Chvili jsem nad tim premyslel a dospel jsem k tomu, ze souhlasim s timto nazorem. Sice jiz take vim "jak na to", ale vsechno ma sve meze. At si kazdy hraje geocaching jak chce. Jak se lide chovaji pri hre, tak nejspis i v zivote...
  • 0

#252 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 2:53

malin napsal/a:
...kurva to musely bejt casy, cesty za FTF pres pul republiky, vsichni se znali a logy se postovaly na ceske forum, zadne databaze, zadni posedli rozsevaci NA logu, zadni skriptari, zadni politici nicici kese pro potvrzeni si vlastni dulezitosti...

A ze taky byly... a kdyby se neresily pi.. typu "FTF před publikací ceche", tak by mozna byly porad...

edit: I kdyz zrovna tohle se resilo zbytecne uz tenkrat. ;-)
  • 0

#253 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 9:07

Boje o FTF se účastním zřídka, ale občas ano a baví mě to. Prostě se v rámci hry vytvořila další podhra, stejně jako je plnění D/T tabulky, vybarvování okresů, zemí. A hráči lovící předpublikační FTF podle mě jednu z těchto podher zkazili. Je jim jasné, že naprosté většině kačerů se nebude chtít sedět u kompu a hledat nepublikované keše. A znalosti na napsání skriptu bude mít jen maličká menšina. Takže se lov o FTF smrskne z třeba z desítky kačerů, kteří by vyrazili po publikaci, na dva kačery, kterým to vyplivne počítač. Být první z deseti je fajn pocit, ale být první ze dvou...
  • 0

#254 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 9:29

Používání jakéhokoliv scriptu je v přímém rozporu s pravidly geokešingu. Tihle podvodníci se tím sami chlubí. Jak jsou šikůlin, že si umí naprogramovat script. Tak ať snad začnou konat revieweři a řeší to s Groundspeakem. Podkladů mají k tomu více než dost.
  • 0

#255 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 10:00

Stále zanedbáváte ještě jeden aspekt FTF. Ta zkratka znamená First to Find, nikoliv kdokoliv ze skupinky, které byla u keše první. Takže FTF má vždy jen jeden, ten co první, co keš našel. Ostatní jsou jen lháři a podvodníci, co zneužívají benevolentnosti kolektivu. Hanba Vám !!!! Koukejte se napravit a okamžitě vymažte neoprávněná FTF ze statistik. Otázka, jestli FTF bylo pře publikací nebo až po ní, ta je naprosto nepodstatná, pokud je více než 2/3 FTF neoprávněných.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#256 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 10:05

docile napsal/a:
Používání jakéhokoliv scriptu je v přímém rozporu s pravidly geokešingu.

Vidíš, a na GeoWiki je jim věnovaná celá stránka. Nebo začne staré známé "tyhle scripty se mi líbí, takže jsou povolené"? :D

A teď se budu už po několikáté opakovat, protože tohle se tady řeší snad každého půl roku. Ale už deset dní nám v celém kraji nic nového nepíplo (však taky kdo by v tomhle sněhu co zakládal), takže chápu, že jediné co zbývá je vysedávání u fóra B).
Je potřeba rozlišovat dvě roviny FTF - FTF klasické aka popublikační, a FTFBP aka předpublikační. FTFBP tu byly už od pradávna, pouze (a to se poprvé neopakuji) tím jak je možné získat souřadnice nových tradiček už se nedá mluvit o tom, že by byly cennější než FTF popublikační.
  • 0

#257 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 10:18

Tiskar94 napsal/a:

docile napsal/a:
Používání jakéhokoliv scriptu je v přímém rozporu s pravidly geokešingu.

Vidíš, a na GeoWiki je jim věnovaná celá stránka. Nebo začne staré známé "tyhle scripty se mi líbí, takže jsou povolené"? :D

Tohle je IMHO špatný příklad. Ty zmíněné GM scripty jen nějakým způsobem upravují či vylepšují vzhled stránky kterou ale stejně procházíš ručně. To není úplně to co chápu pod pojmem "robot, spider, scraper or other automated means" - do toho mi spíš zapadá geojarry nebo mozigo. Nicméně nepoužívám je, možná je mezi nimi nějaký který cosi dělá automaticky.
  • 0

#258 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 10:39

Parkis napsal/a:
Tohle je IMHO špatný příklad. Ty zmíněné GM scripty jen nějakým způsobem upravují či vylepšují vzhled stránky kterou ale stejně procházíš ručně. To není úplně to co chápu pod pojmem "robot, spider, scraper or other automated means" - do toho mi spíš zapadá geojarry nebo mozigo. Nicméně nepoužívám je, možná je mezi nimi nějaký který cosi dělá automaticky.

Já teda nevím jestli existují i nějaké jiné skripty na to předpublikační zjišťování, ale ten o kterém vím se od těch GM skriptů moc neliší. Akorát ti natáhne nově založené listingy, a to úplně stejným způsobem, jako bys je procházel sám ručně. Jenom zhruba o 1000% rychleji :).
  • 0

#259 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 10:48

Tiskar94 napsal/a:

Parkis napsal/a:
Tohle je IMHO špatný příklad. Ty zmíněné GM scripty jen nějakým způsobem upravují či vylepšují vzhled stránky kterou ale stejně procházíš ručně. To není úplně to co chápu pod pojmem "robot, spider, scraper or other automated means" - do toho mi spíš zapadá geojarry nebo mozigo. Nicméně nepoužívám je, možná je mezi nimi nějaký který cosi dělá automaticky.

Já teda nevím jestli existují i nějaké jiné skripty na to předpublikační zjišťování, ale ten o kterém vím se od těch GM skriptů moc neliší. Akorát ti natáhne nově založené listingy, a to úplně stejným způsobem, jako bys je procházel sám ručně. Jenom zhruba o 1000% rychleji :).

Generuje kódy a pak je otvírá aby se natáhly do recent caches? Zajímavé :) Jo, to už by se do té kategorie asi řadilo.
  • 0

#260 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 11:24

kolombo napsal/a:
Stále zanedbáváte ještě jeden aspekt FTF.

Ta zkratka znamená First to Find, nikoliv kdokoliv ze skupinky, které byla u keše první. Takže FTF má vždy jen jeden, ten co první, co keš našel. ...


No já nevím, ale když někdo loví třeba s celou rodinou, každý má svůj nic, tak když dojdou ke keši, mají se o ni poprat?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama