Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#101 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 22:28

kolombo napsal/a:

Libor.29 napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Stejně tak je podvod lovit archivované! Jednou už jsou ze hry venku, jak píše rozhořčený sirasxxx, tak co je lovíte?!


Kdyby probíhaly archivace tak jak mají, tedy že je krabička odstraněna z terénu, tak by je nikdo nelogoval. Bohužel dost podstatná část archivací ownery probíhá jen na webu nebo reviewery z donucení okolnostmi, takže to je taková archivace nearchivace.


A archivace webcam probíhá jak, prosím ?


Tvl, zase si tady nekdo udelal svy pravidla a nadava dalsim do podvodniku.:D Takovy lidi miluju. :D
  • 0

#102 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 22:40

sirasxxx napsal/a:
Ale mě vůbec nešlo o nějaké FTF pro mne, nebo pro známé. Pípá to denně a nikam se nehrnu. Že se zaloguji do archivované keše se mi už stalo .Holt v mobilu s mým zrakem občas něco přehlédnu.Také se nezapomenu omluvit, když si toho všimnu u počítače. Jen nechápu o čem je hra, kde se vlastně ještě o nic nehraje .Keš je na místě, to ano, ale to už je součástí hry? A k čemu je tedy potom reviewer? Spíše nechápu, jaká je snaha lovit něco, co není.To není hledání, které mne tak baví a tak se vztekám, když se mi napíší do kolonky pro prvního ftf bp, pro mne nesmysl.To je krádež pro toho prvního, který si zaplatil za to, že o ní bude mezi prvními vědět .Že zrovna Alke bude reagovat takhle mne překvapilo.Není to dlouho, co jsem souhlasně kýval nad Arabelou, kterou už nedokončím.U něj to byla, pokud si vzpomínám učitelka, co vodila ke keši děti, možná to bylo jinde, tady je vodí chyba systému .Rozčiluji se dnes a brzy to přejde, ale to mám pokaždé, když vezmu někoho na betatest nechat zapsat ho do logbooku, aby pochopili, že nejsou první a pak je chodit měnit?Když využiji neveřejná data, tak to myslím je zlodějina, ale když pozoruji dění v politice, kdo ví?

A ja zase nechapu ty, jez ostatni oznacuji za zlodeje a podvodniky, kdyz stejne sami nic nevyhrajou.:D :D:D
  • 0

#103 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 22:43

Alke04 napsal/a:
Pokud vím - logují se FTF BP, což není FTF.


Ale klidně si to dají do FTF bookmarku mezi regulérní FTF, takže to považují za FTF jako každé jiné.

Alke04 napsal/a:
Vadí Vám to? Pak buďte lepší a udělejte to lépe než oni? Neumíte to - tak si nestěžujte.


Takže FTFka od teď budou jen pro těch pár jedinců, co si to umí naprogramovat? Promiň, ale to mi vadí hodně. Ano, přiznávám, že si to naprogramovat neumím, ale lovit FTFka chci dál. Oni tu hru de facto úplně změnili a ze závodu, kdo bude nejrychlejší, udělali závod, kdo udělá nejlepší skript.
  • 0

#104 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 22:46

Jestli to není celé jen o tom , že se všichni co ty předpublikační machinace neumí, a nebo nechtějí umět, se teď bojí, že budou na všech nových keších nacházet již popsaný logbook. Obhajovaná zábava předpublikačních logů, kazí hru o FTF. První zápis, je prostě jen jeden. To si říkejte co chcete.
  • 0

#105 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 22:57

d-n napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Vadí Vám to? Pak buďte lepší a udělejte to lépe než oni? Neumíte to - tak si nestěžujte.


Takže FTFka od teď budou jen pro těch pár jedinců, co si to umí naprogramovat? Promiň, ale to mi vadí hodně. Ano, přiznávám, že si to naprogramovat neumím, ale lovit FTFka chci dál. Oni tu hru de facto úplně změnili a ze závodu, kdo bude nejrychlejší, udělali závod, kdo udělá nejlepší skript.


Z jakého závodu ???

Geokešing je závod ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#106 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 23:13

FTF hunt vnímám jako určitou podhru ve hře zvané geocaching. Někteří hráči geocachingu ji hrají, někteří ne. A dosud to byl opravdu závod, kdy byl jasně definovaný startovní výstřel a všichni měli zhruba rovné podmínky. Někdo měl třeba výhodu v tom, že mohl použít auto, ale ty rozdíly byly maximálně v řádu minut. Teď najednou ti, co umí lépe programovat, mají výhodu v řádu dní, takže ostatní, kteří by se chtěli zúčastnit, mají bohužel smůlu. Buď se hra rozdělí na dvě části, ale pak není možné míchat FTF z jedné hry a z druhé, nebo se bude jednat o hru jen pro pár vyvolených a ti ostatní budou moct jenom přihlížet. Soupeřit ručně proti robotických skriptům, které stejnou práci zvládnou mnohem rychleji a bez námahy, asi nikoho lákat nebude.
  • 0

#107 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 23:40

d-n napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Vadí Vám to? Pak buďte lepší a udělejte to lépe než oni? Neumíte to - tak si nestěžujte.


Takže FTFka od teď budou jen pro těch pár jedinců, co si to umí naprogramovat? Promiň, ale to mi vadí hodně. Ano, přiznávám, že si to naprogramovat neumím, ale lovit FTFka chci dál. Oni tu hru de facto úplně změnili a ze závodu, kdo bude nejrychlejší, udělali závod, kdo udělá nejlepší skript.


Ne, tak jsem to nemyslel. Prostě předpublikační FTF nedělej a jeď si stále na svá FTF. Pokud vím - nikdo ti je nebere. Tak jsem to mysle.
  • 0

#108 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 23:44

[quote]d-n napsal/a:
[quote]Alke04 napsal/a:
Pokud vím - logují se FTF BP, což není FTF.

Ale klidně si to dají do FTF bookmarku mezi regulérní FTF, takže to považují za FTF jako každé jiné.

.[/quote]

Já nevím no, ale debatovat o tom, co má kdo v záložce, kterou si sám edituje. Ať si to každý hraje jak chce. Kdyby to byla soutěž alespoň o basu piv či sud vína... neřeknu slovo, ale takhle.

PŘED ČASEM MĚ ZAUJAL JEDEN CITÁT, KTEREJ SE KE GEOCACHINGU HODNĚ HODÍ:
JÁ JSEM NEPŘIŠEL VYHRÁT, JÁ JSEM SI PŘIŠEL JEN ZAHRÁT.
Co vy na to?
  • 0

#109 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2012 - 23:59

... a já navrhuju vytrhnout všechny popsané stránky z logbooku, zahodit je, a pak si napsat FTF .... a ještě nabonzovat, že ti předtím v logbooku nejsou :D:D: aby owner jejich logy smazal... Lidi, Vždyť to je jen hra ! nejde o peníze, nebo o nějaký jiný zisk !!! tak si hrajte jak umíte a nechte hrát ostetní, jak je to baví..... Když si chce někdo poměřovat pindíka, že ho má největšího, tak ať poměřuje.... stejně tím nikomu neprospěje...
  • 1

#110 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 0:11

Nestačím se divit, jaké vášně dokáže vyvolat fenomén předpublikačních odlovů. Přitom keš, kterou jsem měl nedávno tu čest testovat, čekala na FTF celý týden po publikaci. :)

O BF FTF můžete vést spory, můžete s nimi nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat. Jednou je někdo u krabky první, tak si zapíše FTF, co je na tom tak nepochopitelného? Já tuhle hru ve hře, kterou mimochodem pravidla GC nijak neupravují (ač se někteří snaží ostatním vnutit svoje vlastní), nehraju. Za necelé 2 roky, co kešuju, žádné FTF nemám a ač jsem PM, notifikace nevyužívám. Z čistě osobního pohledu považuji za hodnotnější FTF, za kterým stojí nějaké úsilí, než "výhru" někoho, kdo má zrovna náhodou čas či se může ulít z práce nebo školy. Ale na mých keších si klidně logujte FTF jak chcete, třeba i jako desátí v pořadí. Žádnému nálezci nebudu mazat log, ani vyřizovat žádosti o korekci tzv. "nečestných" FTF.
  • 0

#111 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 0:11

http://www.cageo.cz/...publikaci-kese/
  • 0

#112 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 0:52

Ja uz par let na FTF jezdim a vzdycky, kdyz jsme vyrazili v noci a dorazili po pul hodine jizdy ke krabce (venkov, no) a tam se potkali s dalsima blaznama, otevreli logbook a tam objevili dva dny starej log - napriklad od kamaradu ownera, tak jsme vzali tuzku, udelali caru, nadepsali FTF po publikaci, dali razitka a jeli domu. A kdyz jsem na par kesich nasel krabicku pred publikaci (na metodu nalezeni nepublikovany kese diky vlozenymu GC/TB jsme byli jednu dobu docela hrdi), tak jsem zase v klidu zalogoval FTF pred publikaci a udelal caru za sebou. Nejak nemam duvod to menit. B)
  • 1
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#113 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 0:54

dr.vota napsal/a:
http://www.cageo.cz/...publikaci-kese/

LOL! Navrhuji požádat Evropskou komisi o vydání směrnice upravující FTF. Podle ní by se pak všichni FTFkaři museli po publikaci dostavit na za tím účelem zřízený úřad, kde by byl FTF hunt odstartován, aby nikdo nebyl v honbě za prvním nálezem diskriminován.

Jaké "respektování rozhodnutí zakladatele keše"? Zakladatel keše se snad rozhodne založit keš tím, že ji uloží na místo. Že je ve větší části zemí světa nejpopulárnější geocachingový server vyžadující schválení RW nic nemění na tom, že keš vznikla a existuje už před oním schválením. Existují keše, které nikdy publikovány nebudou, keše pro přátele, které autor ani publikovat nechtěl, skautské keše,...

A ten urážlivý mail na závěr, to už je moc. Já bych si ho trochu upravil:

Vážená ČAGeo

já, (jméno) alias geocacher (nick), jsem hluboce znepokojen současnými pokusy o byrokratizaci, které pronikly do geocachingu v České republice. Ve své oblíbené hře se stále častěji setkávám s netolerancí, hašteřením a bonzáctvím. Tento stav naštěstí většinou nijak výrazně nesnižuje můj požitek ze hry, přesto bych rád tyto fenomény příliš často neviděl. Jsem si dobře vědom(a) toho, že tuto hru utváří především owneři keší – lidé, kteří z dobré vůle zakládají schránky pro radost ostatním hráčům, a proto bych rád, aby za ně nemluvil nikdo, kdo mnohdy vůbec nevyjadřuje jejich názor.

Děkuji

  • 0

#114 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 1:00

Z hlediska ownera může být nepublikovaná keš a logbook v ní chápána jen jako prostá krabice na svačinu s papírem na bůhvíco, kterou si může kdykoliv do okamžiku publikace bez uzardění odnést a vyhodit, bez ohledu na to kdo, kdy a jak ji našel a jaké zápisky tam nechal. Regulérním předmětem hry se stává až v okamžiku kdy revírník stiskne enter. To je můj pohled na věc.
  • 1
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#115 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 1:03

Kdybychom to brali doslova, tak v té bandě, která se sejde na souřadnicích a hledá, je jen jeden, který najde první. Takže i společné FTF je nesmysl. Ale dělá se to tak a nemá asi smysl to měnit, tj. hádat se potmě Já ji viděl dřív. I když se mi stalo, že jsme dva oblézali křoví, já našel dřív, logoval jsem STF (FTFkař stál opodál a bavil se) a ten, co našel prakticky se mnou, logoval TTF. Kdyby si napsal STF, bylo by to taky v pořádku. Ale s CAGeo souhlasím v tom, že ten bordel, co mají u Groudspíků, by si měli co nejdřív opravit. Nejen kvůli FTF BP. Těch děr je několik. Kvůli bezpečnosti dat, a hlavně kvůli tomu, že tak prasácky se prostě neprogramuje.
  • 0

#116 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 1:44

Geomatik z FAV napsal/a:
LOL! Navrhuji požádat Evropskou komisi o vydání směrnice upravující FTF. Podle ní by se pak všichni FTFkaři museli po publikaci dostavit na za tím účelem zřízený úřad, kde by byl FTF hunt odstartován, aby nikdo nebyl v honbě za prvním nálezem diskriminován.


Pokud ovšem nebude v té absurdní sešlosti zvané co-FTF minimálně 40% žen, nebude FTF uznáno! (Nedávno jsme byli napadeni, že si, jakožto Češi, ze všeho děláme srandu. Tohle zas až taková sranda není.

http://ekonomika.idn...24_eko_euro_fih
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#117 martin.simek

martin.simek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 2:51


Vážená ČAGeo

já, (jméno) alias geocacher (nick), jsem hluboce znepokojen současnými pokusy o byrokratizaci, které pronikly do geocachingu v České republice. Ve své oblíbené hře se stále častěji setkávám s netolerancí, hašteřením a bonzáctvím. Tento stav naštěstí většinou nijak výrazně nesnižuje můj požitek ze hry, přesto bych rád tyto fenomény příliš často neviděl. Jsem si dobře vědom(a) toho, že tuto hru utváří především owneři keší – lidé, kteří z dobré vůle zakládají schránky pro radost ostatním hráčům, a proto bych rád, aby za ně nemluvil nikdo, kdo mnohdy vůbec nevyjadřuje jejich názor.

Děkuji


Mozna sis jen prohlaseni spatne precetl a nepochopil, ze pravy opak nez byrokratizace je cilem teto aktivity ..... je to v prohlaseni explicitne napsane.
  • 0
Martin.Simek (CAGeo.cz & GPS MAZE EUROPE & GeoKladno.cz & nkt cables group)

#118 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 4:03

Copak FTFka, ale jmelí, všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?
  • 0

#119 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 7:03

Hm... když člověk vidí pár tatínků, kteří se zabrali do hry na pískovišti a začali spolu se zaujetím stavět hrad, je to pohled hezkej a roztomilej a člověk se nad ním s radostí usměje. Když ale vidíte dospělý chlapy, jak si vztekle šlapou po kyblíčkách a mlátí se lopatičkou, je to dost trapas...
  • 1

#120 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 7:30

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm... když člověk vidí pár tatínků, kteří se zabrali do hry na pískovišti a začali spolu se zaujetím stavět hrad, je to pohled hezkej a roztomilej a člověk se nad ním s radostí usměje. Když ale vidíte dospělý chlapy, jak si vztekle šlapou po kyblíčkách a mlátí se lopatičkou, je to dost trapas...

krasne napsano :)
  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama