Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#121 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 7:38

Alke04 napsal/a:
Copak FTFka, ale jmelí, všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?

Strašně, v korunách stromůto vypadá jako nějaká orlí hnízda.
  • 0

#122 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 8:27

Aranyafëa napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Copak FTFka, ale jmelí, všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?

Strašně, v korunách stromůto vypadá jako nějaká orlí hnízda.

Přijeďte šestnáctého do Pardubic :-) půjdu na ně se synem (i dcerou) :-)
Vkládat odkaz sem nebudu, je v seznamu eventů vpravo.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#123 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 8:44

Přijde mi, že tu řešíte kraviny a plácáte se v blátě. FTF jako takové je vlastně výmysl těch, co si na ně hrají. Takže to, že si někdo dělá bookmark FTF je vlastně jeho věc. Můžu si udělat bookmark FTF a naházet do něj třeba všechny keše které jsem našel. Můžu si udělat stejně pojmenovaný bookmark jako "Failed To Find". Pořád je to jen nic, seznam. Nás třeba FTF míjejí - když vstáváte ráno do práce, ve které musíte být celou pracovní dobu a v noci naopak spíte, ani moc možností na tohle bláznění nemáme. V zásadě souhlasím se stanoviskem ČAGEO, hrajte si to jak chcete, když Vám to za to stojí. A pokud Vám vadí, že FTF loguje někdo před Vámi, tak tam buď buďte dřív než on a nebo si logujte APFTF (After Published) a je to :-P
  • 0

#124 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 8:44

Parkis napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm... když člověk vidí pár tatínků, kteří se zabrali do hry na pískovišti a začali spolu se zaujetím stavět hrad, je to pohled hezkej a roztomilej a člověk se nad ním s radostí usměje. Když ale vidíte dospělý chlapy, jak si vztekle šlapou po kyblíčkách a mlátí se lopatičkou, je to dost trapas...

krasne napsano :)


Moc pěkně napsáno...

Na druhou stranu si říkám, jestli ten hrad jedné skupince, neboří druhá, která si z jejich písečku ubírá, protože si chce ten svůj hrad postavit ještě větší a hezčí. A protože se někteří tyto dvě skupiny snaží uklidnit, nakonec jsou zataženi do těch sporů taky, protože napíší svůj názor a pak jim za ten názor vynadá někdo úplně jiný :-) Takže aby se člověk bál za svůj názor (omlouvám se za poněkud off-topic, ale je to reakce na jiné vlákno)

Před publikační nález může být i úplně náhodný... Taky se mi podařilo najít nepublikovanou kešku úplnou náhodou... A to jsem tam měl TTF :-)

Z dlouhé debaty, co zde všichni vedou asi vyplývá, že prostě nejlepší je rozdělení na před- a po- publikační FTF, s tím že u obou mají někteří lidé výhody (u před-publikační ti, co umí používat skripty, díry v systému, mají známosti atp., u popublikačních ti, co mají rychlá auta, mohou kdykoliv odejít z práce, mají techniku, PM účet atp.). I tak oboje může získat i BM úplnou náhodou - najet si na keš zrovna hned po publikaci, najít ji v terénu před publikací náhodou (i když k tomu nemá tolik příležitostí).

Řekl bych, že u předpublikačních FTFek může nastat několik variant:
- náhodný nález (ať už úplně náhodný, nebo - to je pěkné místo, tady by byla pěkná keš, nebo je tu série "Po pěkných kapličkách", tady je pěkná kaplička, nebude u ní další keš?)
- nález z náhodných nebo přímých informací od autora
- nález z informačních děr GS (Challange, vzdálenost ke keši, TB, GC v keši, v minulosti znalost RW hesla)

U FTFek po publikaci mi přijde, že je taky několik variant, které většina FTFkařů bere jako normální FTFka a kde některé ty varianty vzbuzují u některých lidí trochu nevoli:
- FTFkař najde kešku (ten opravdu první)
- FTFkař je v bandě těch, co hledají kešku, ale není ten, co ji našel
- FTFkař přijede chvíli po těch, kteří tu kešku našli, ale ti ještě neuložili kešku zpět, tak se napíše taky jako FTFkař.

Jinak já osobně ani nevím, na kolika FTFkách jsem vlastně byl... Je to trochu adrenalin, příležitost si zasoutěžit, setkat se s ostatními, pokecat. Ale abych se musel hnát 90-kou přes město nebo jet v noci 30 km na starý hrad, z kterého bych nic neviděl, to si tam raději zajedu přes den :-) Stejně tak pro mě je cennější, když se ke kešce opravdu dostanu první a najdu ji první, než když ji najdu až v rukou někoho jiného... A protože jezdím na FTFka většinou poslední dobou na kole či pěšky, moc často to nebývá.
  • 0

#125 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 8:51

d-n napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Vadí Vám to? Pak buďte lepší a udělejte to lépe než oni? Neumíte to - tak si nestěžujte.


Takže FTFka od teď budou jen pro těch pár jedinců, co si to umí naprogramovat? Promiň, ale to mi vadí hodně. Ano, přiznávám, že si to naprogramovat neumím, ale lovit FTFka chci dál. Oni tu hru de facto úplně změnili a ze závodu, kdo bude nejrychlejší, udělali závod, kdo udělá nejlepší skript.


no ja nevim ... pred lety jsem daval FTFka rano cestou do prace. pak se lidi zblaznili a zacali vstavat klidne o pulnoci. to neni fer, ja vstat o pulnoci neumim a nechci :). oni tu hru de facto zmenili na to, kdo autem projede vic cervenych, zakazu .... ;) hele, GC se meni, porad a neustale. to co se delalo v dobe, kdy nekdo zacinal, je po dvou letech uplne jinak. kdyz se objevilo poprve hledani kesi podle vlozeneho TB, tak na to byl vesmes nevrazivy pohled a postup casu to zacali lidi brat jinak.
  • 0

#126 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:15

Jsem pro, aby se logovalo předpublikační FTF a popublikační FTF. Jenže pak se zase najdou předpublikační lovci, kterým bude vadit, že FTF má na keši ještě někdo další, kdo se krabice dotknul až jako druhý... Bude to pořád dokolečka.
  • 0

#127 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:17

Dain a Olik napsal/a:

d-n napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Vadí Vám to? Pak buďte lepší a udělejte to lépe než oni? Neumíte to - tak si nestěžujte.


Takže FTFka od teď budou jen pro těch pár jedinců, co si to umí naprogramovat? Promiň, ale to mi vadí hodně. Ano, přiznávám, že si to naprogramovat neumím, ale lovit FTFka chci dál. Oni tu hru de facto úplně změnili a ze závodu, kdo bude nejrychlejší, udělali závod, kdo udělá nejlepší skript.


no ja nevim ... pred lety jsem daval FTFka rano cestou do prace. pak se lidi zblaznili a zacali vstavat klidne o pulnoci. to neni fer, ja vstat o pulnoci neumim a nechci :). oni tu hru de facto zmenili na to, kdo autem projede vic cervenych, zakazu .... ;) hele, GC se meni, porad a neustale. to co se delalo v dobe, kdy nekdo zacinal, je po dvou letech uplne jinak. kdyz se objevilo poprve hledani kesi podle vlozeneho TB, tak na to byl vesmes nevrazivy pohled a postup casu to zacali lidi brat jinak.


V podstate by se s tim dalo i souhlasit, teoreticky se muzeme smirit s tim ze doba se meni a nastala doba skriptu. Ma to ale jeden hacek. Kdyz zacli lidi vstavat o pulnoci na FTF, nic zasadniho se nestalo, je to kazdeho vec a nic dalsiho to nezpusobi. Ovsem kdyz si kazdy potencialni FTFkar napise skript kretej bude permanentne skenovat server a hrubou silou na nem hledat nepublikovanou vhodnou kes, tak se ten server zhrouti. Tohle muze pouzit par lidi, ale neda se to provozovat masove. Tim padem se to beznym stat nemuze, uz proste jen z technickeho principu, bez ohledu na to jestli se mi to libi nebo ne.

A dalsi jev kterej to prinese je ze by se prestaly zakladat tradicky. Myslim ze malokterej owner stoji o predpublikacni nalezy, tak holt udela mysterku i tam kde by ji jinak nedelal. Takze smirit se s tim muzem, ale nic dobreho to ve finale neprinese. Rozumnejsi cesta by byla kdyby to GS zazaplatoval. Jenze jak jsem vcera zminil v jinem vlakne, to by nekdo koho si platim musel hnout prstem a to se asi neda ocekavat. Spis je pravdepodobny ze to nechaj dojit do stavu az jim lidi timhle ten server zlikvidujou a hasit to budou az potom. Jako vsechno.
  • 0

#128 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:27

Smrk napsal/a:
Jsem pro, aby se logovalo předpublikační FTF a popublikační FTF. Jenže pak se zase najdou předpublikační lovci, kterým bude vadit, že FTF má na keši ještě někdo další, kdo se krabice dotknul až jako druhý... Bude to pořád dokolečka.

Ano, nebo se můžu řídit svoji zásadou, kamarádsky se dohodnout / s blbcem se nehádat :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#129 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:33

Modrak napsal/a:


Ovsem kdyz si kazdy potencialni FTFkar napise skript kretej bude permanentne skenovat server a hrubou silou na nem hledat nepublikovanou vhodnou kes, tak se ten server zhrouti. Tohle muze pouzit par lidi, ale neda se to provozovat masove. Tim padem se to beznym stat nemuze, uz proste jen z technickeho principu, bez ohledu na to jestli se mi to libi nebo ne.


hele ony skripty na GC nepochybne jedou i ted. to ze se to ted objevilo neznamena, ze se nove objevily i skripty. kdysi davno napr nekdo mel skript na publikovane kese, aby dotycny usetril za PM.
  • 0

#130 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:41

Modrak napsal/a:
A dalsi jev kterej to prinese je ze by se prestaly zakladat tradicky. Myslim ze malokterej owner stoji o predpublikacni nalezy, tak holt udela mysterku i tam kde by ji jinak nedelal.


myslim ze ne. prave ta myslenka, ze maloktery owner stoji o predpublikacni nalezy je podle me chybna. vadit to bude principielne tem ownerum, kterym to bude vadit v poloze ftfkari. velke vetsine to bude fuk. to vidis i tady ve vlakne. a pak to bude fuk samozrejme vsem tem, kteri si proste hraji geocaching a nectou plky zde a tohle vubec netusi.
  • 0

#131 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:43

Jsem pro, aby se logovalo předpublikační FTF a popublikační FTF.


A nemělo by se to rozčlenit podrobněji? Předpublikační FTF ženy, předpublikační FTF muži, atd., dále FTF pro ty, kteří mají auto a FTF pro ty, kteří nemají auto. Za sebe bych chtěl "FTF on bicycle". Nejlépe každý ať pošle žádost s návrhem své kategorie na čageo, groundspeak, příslušnou komisi EU, na lampárnu, vše ve 3 kopiích s ověřeným podpisem a razítkem s nickem. Žádosti bez razítka budou vyřazeny.

;)
  • 0

#132 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:45

Já bych jenom připomněl:

TERMS OF USE AGREEMENT napsal/a:
You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission.


  • 0

#133 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:46

Dain a Olik napsal/a:

Modrak napsal/a:


Ovsem kdyz si kazdy potencialni FTFkar napise skript kretej bude permanentne skenovat server a hrubou silou na nem hledat nepublikovanou vhodnou kes, tak se ten server zhrouti. Tohle muze pouzit par lidi, ale neda se to provozovat masove. Tim padem se to beznym stat nemuze, uz proste jen z technickeho principu, bez ohledu na to jestli se mi to libi nebo ne.


hele ony skripty na GC nepochybne jedou i ted. to ze se to ted objevilo neznamena, ze se nove objevily i skripty. kdysi davno napr nekdo mel skript na publikovane kese, aby dotycny usetril za PM.


Jasne, jenze rozdil je v kvantite. To co zminujes se pusti jednorazove, obcas, priskenujou se novy veci a zas se to da na dlouho k ledu. A dela to par lidi. Ale ty FTF skripty by bezely porad. Pokud bych se odhodlal jit touhle cestou (jako ze bych nerad a snad me k tomu okolnosti nedonuti), tak samozrejme takovej skript necham bezet porad dokola, 24/7. Protoze jen tak ma sanci na uspech proti ostatnim, kterejm taky bezi furt. Tohle vede technicky k naprosto ukazkovymu DDoS utoku na server, kterej to nemuze prezit (narozdil od normalnich skriptu ktery ustoji). Soudnej clovek by si to uvedomil a okamzite zaplatoval. Idiot o tom vi od brezna a nedela nic, dokud se to zas nevymkne, stejne jako se vymkly jiny veci na ktery se vykaslali.

Nejhorsi na tom je, ze s takovejma pitomcema neni zadny porizeni. Nestoji to ani za ten mail abych jim tohle napsal, protoze to stejne tak akorat vysklej, jako vsechno. Takze zbejva snad jen doufat ze kaceri maji vic rozumu a pouzivat to nebudou. Ale ani na to bych nespolehal.
  • 0

#134 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:59

Myslím, že by se, především, mělo kvantifikovat, kolik lidí vlastně na ty PNK chodí.

Osobně se domnívám, že tady naprostá menšina obtěžuje ostatní, kterým je to fuk, nějakým zcela nepodstatným problémem.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#135 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 9:59

no jak si to jeremy udela, tak se bude mit :). to ze je to jouda, ktery nehne ani prstem je jeho minus. to ze v terms uvede, ze clovek nema pouzivat roboty bohuzel neznamena, ze je lidi pouzivat nebudou a musi holt taky neco delat.
  • 0

#136 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 10:00

d-n napsal/a:
Já bych jenom připomněl:

TERMS OF USE AGREEMENT napsal/a:
You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission.


Jj, v TOUA se píše věcí.. ale nezdá se mi, že by teď šli "skriptaři" do sebe.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#137 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 10:07

Strašný. Strašný je absolutní obhajování principu "když-to-není-zakázáno-tak-se-to-smí" a stejně strašný je uplatňování a hájení toho podivného "aťsikaždejhrajejakchce"ismu. Hele, kdyby tzv. "preFTF"kaři nevěděli, že to tak moc košer není, nepsali by ty kvanta obhajovacích filipik plný argumentů a smajlíků. Hledat argumenty a protiargumenty k ničemu není. Kdysi - a není to zase tak dávno - byl běh za FTF vzrušení, nadstavba ke hře, a k tomu "budu tam první?" se pojilo i "koho tam potkám?" Někdy z toho byl i minievent. Jindy sedím v noci na skále hodinu a čekám, kdy dorazí lokální jednička, a on nikdo. Taky pěkný. Úspěšní FTFkaři byli něco jako legendy, i ti, co je to "nebralo", znali jejich nicky a ač se jim třeba vrtěhlavovali, měli uznání. Byli něco jako vzor. Dneska je řada lidí, která, ať už z jakéhokoli důvodu, jimi opovrhuje, nebo, abych použil míň ostrý výraz, si jich opravdu, ale opravdu nectí. Smutné je, že to bývají tatáž jména, tytéž legendy. Ztratila se jedna část hry, a to je taky smutné. Nemyslím nějaká popsatelná část, jako struktura bodů nebo FTF pořadník nebo tak něco exaktního, ale myslím jednu emoční rovinu. A to je taky škoda. A další škoda je v tomto: s jednou takovou legendou jsem o tom mluvil a ona mi řekla "Hele, mě je to jedno, ať si myslej co chtěj". To je pravda. To smutné ovšem je, že tím řekl, CO je vlastně pro něj tak podstatné. Na čem je, bohužel, závislý. Nic, co dokáže partu lidí poštvat proti sobě, nemůže být v pořádku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#138 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 10:14

Kolikrát si říkám jestli ten můj současnej ,,geoživot" není jednoduchej. Publikovaní cache do telefonu stažené nemám. V důsledku toho v noci klidně spím, ráno do práce vstávám a během pracovního procesu nemám nervy, že FTF nestihnu.:D Zároveň nereším jestli někdo na mojí kešce předpublikační FTF stihne nebo ne. Pokud ano, má můj obdiv za využití svých znalostí ohledně programování a za tomu věnovaný čas.:D Geocaching je pro mne nádherná hra kterou hraju dle svých možností, což znamená že nějaké FTF a obtížnost cache T5 jdou absolutně mimo mě ( o to víc se vyblbnu na ostatním ). :D
  • 0

#139 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 10:18

Blbců je plnej svět, Wabíčku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#140 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2012 - 10:25

Citecka napsal/a:
Kdysi - a není to zase tak dávno - byl běh za FTF vzrušení, nadstavba ke hře, a k tomu "budu tam první?" se pojilo i "koho tam potkám?" Někdy z toho byl i minievent. Jindy sedím v noci na skále hodinu a čekám, kdy dorazí lokální jednička, a on nikdo. Taky pěkný.

Citecko neboj, znam mista, kde to vicemene takhle porad funguje. Svet jeste neni tak zkazenej. B)

P.S. Zdravim dnes obzvlaste vykonny kolovratek, on uz bude vedet. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama