Přejít na obsah


Fotka

T5 kesky. Co pro vas znamenaji.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#21 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 21:48

Bojim se skoro kazdy TePetky a je jedno, jestli je na skale nebo na strome.:D Nejsilenejsi jsem zazil asi v jeskyni.:D Ale ten pocit, kdyz je to za vama, ten je nepopsatelnej. Poradne si oddechnete, sbalite veci a hura k autu. Nejsem zadnej profi lovec tehle kesi, ale taky se mi plni tabulka spise vpravo.:D
Jinak se mi nejvic libi kolektivni odlovy, kdyz jsou vsichni v pohode a jedou na jedny vlne. Parkrat se mi taky stalo, ze byl nekdo mimo vlnu a cely ten odlov vam uplne zkazil.:( Takovym rusivym elementum je pak lepsi se radsi vyhejbat.
Samostatny odlovy uz jsem si taky zkusil a musim rict, ze jsem mel daleko vetsi strach a uplne ze vseho!:D Vsechno dvacetkrat zkontrolovat a pak teprve dolu, nebo treba nahoru.
Pamatuju si, ze jako maly decka jsme po stromech lezli jak vopice, ale dneska?:D:D:D Hodne velkej respekt tem starejm obrum!;)
A samozdrejme je to taky o prekonavani sama sebe, coz udela hodne velkou radost.
A kdybych si mel ze vseho vybrat to nejpsi, tak u me urcite vedou ferraty, na ktery se vracim, i kdyz uz mam krabicku ulovenou. Skoda jen, ze tyhle paradni veci nebudujou i u nas. Kdyby mel nekdo zajem, tak tady je odkaz na aktivni mapu ferratek: http://klettersteig.de/ B)
  • 0

#22 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 22:00

Ač mám elementární znalost lezení a o trochu líp jsem na tom s potápěním, do T5 se nepouštím. Asi to bude pudem sebzáchovy, ale z velké části také tím, že okolo nemám parťáky, kteří by na tom byli líp než já. Každopádně fandím všem, kteří T5 loví a také jim tak trochu závidím. :) Pomalu pokukuju po nějakém nafukovacím gumáku, ať aspoň ty rybníkové T5 můžu lovit. :)
  • 0

#23 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 22:06

Bubo_CZ napsal/a:
Pomalu pokukuju po nějakém nafukovacím gumáku, ať aspoň ty rybníkové T5 můžu lovit. :)

Kdyz te svezu na nafukovaci Palave, vezmes me na oplatku pod hladinu? :D
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#24 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 0:49

lukabike.com napsal/a:

Bubo_CZ napsal/a:
Pomalu pokukuju po nějakém nafukovacím gumáku, ať aspoň ty rybníkové T5 můžu lovit. :)

Kdyz te svezu na nafukovaci Palave, vezmes me na oplatku pod hladinu? :D

V rámci čtvrtečních hodin pro potápěče jsem založil GC40NRW a když něho přijde, může si kromě keše zkusit potápění zadarmo a bezpečně.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 1:04

Tak pro me T5 neznamena v podstate nic zvlastniho, jen ze mi to owner neda zadarmo (coz neda ani D5) a ze musim davat bacha (coz na D5 nemusim) a ze kdyz se to povede, je radost z akce preci jen obvykle mnohem vetsi nez z filmovky v zabradli. T5 nijak zvlast nevyhledavam, ale taky me (vetsinou) nezastavej. Teda nektery jo, ale to je spis z nedostaktu vybavy, nebo nejcasteji ze je na miste kde na to neni klid. T5 vesmes ani nejsou nebezpecnejsi nez T4 nebo T4.5. Z T5 nezvladam zejmena potapecsky kese, presto nebudu mit problem kdyz si nekdo zalozi na dne Orliku powertrail. Pokud kese budou splnovat pravidla, ma na to pravo, i kdyz ja je asi nikdy neodlovim. Proc se lidi pohorsujou nad T5 a zejmena kdyz je to na strome moc nechapu. T5 je regulerni obtiznost jako kazda jina a jeste navic k tomu existuji atributy (strom, skala, voda atd), tedy je evidentni ze to do geochachingu patri a pocita se s tim, at uz se to nekomu libi nebo ne. Na druhou stranu moc nechapu proc nekteri owneri v podstate neumeji udelat kesku s terenem jinym nez 5, nebo aspon 4.5. Casto se jedna o pekny kese a z jejich podstaty nebyva uplne nutne aby se kdovikam lezlo. Je skoda ze kazdej chce udelat 5/5, ale malokdo 5/1, aby si treba peknou mysterku uzili i ti co nejen ze nevylezou na strom, ale treba nemuzou sahnout ani 2m vysoko. Ale zase nepamatuju si ze by nekdo skuhral ze je skoda ze takova pekna kes ma finalku na strome kam neumi vylezt. Obvykle spis lidi remcaj na T5 z principu, aniz by tusili o cem kes je. V nekterych pripadech mam trochu podezreni ze ti co jsou alergicti na T5 maji problem s tim, ze to neni tak jednoduche ochcat. Kdyz neumej lousknout D5, existuji finalky, existuji kamosi s radama atd. Takze to dotycny muze smaznout z mapy relativne snadno. S T5 je to horsi. Teoreticky si muze nechat podat logbook, ale aspon musi na misto zajit s nekym kdo to umi vylezt, coz preci jen neni tak jednoduche jako nechat si poslat souradnice od D5 mailem. Navic i podani logbooku z T5 zabere cas, takze dotycny nezvladne tech D5 zalogovat 30 za den, zatimco obtiznych mysterek ktere treba taky neumi vylustit klidne 30 za den zaloguje. Takze v nekterych pripadech toto mozna muze byt duvod, ale asi ne ve vsech. Ja zas jsem alergicekej na filmovy kese, ale v lozich si (zatim) nestezuju B)
  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 6:54

sovidoupe napsal/a:
V rámci čtvrtečních hodin pro potápěče jsem založil GC40NRW a když něho přijde, může si kromě keše zkusit potápění zadarmo a bezpečně.

Prosím tě, nám, chudým BM, se tam zobrazuje jen klasická "zaplaťkarta", nemohl bys sem hodit aspoň místo a čas, kam na to potápění můžu přijít? :D Abych zjistila, jestli to mám 400 km nebo za barákem :)!
  • 0

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 7:27

Přestože díky skautingu mám základy lezení a mám kde půjčit lano a sedák, nejezdím sám na T5-ky a max. se k někomu přidám... Pokud to jde, tak si je odlovím, abych od nich měl "klid", je to přece jen výzva. Ale poslední dobou jich vzniká až skoro moc... Pro nás co nelezou často to pak znamená - najít si někoho, kdo leze častěji, otravovat ho, aby s nimi jel, odjistil atp. A to já nerad dělám... I když je pravda, že některé byly opravdu zážitek, jako třeba jedna od Sovího doupěte, kam nás sám autor vzal, abychom si vyzkoušeli speciální lezeckou techniku, ale je pravda, že nebýt jeho, nikdy bych ji nedal, protože prostě nemám to vybavení a kvůli pár keškám si ho pořizovat nehodlám... To si je raději nechám ujít a nebo holt budu otravovat nějakého kamaráda, až na nějakou tu pětkovou pojede...
  • 0

#28 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 7:31

T5? baví mě to. Pokud bych měl udělat pořadí tak - podzemí - skály - stromy - voda (potápění neumím). S tím že první 2 body dělám i mimo GC a vůbec mě to nevadí, že za to nemám bod. Na stromy bych bez bodu lezl jen pro ovoce :-)
  • 0

#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 7:41

Roman_Jaromer napsal/a:
...některé byly opravdu zážitek, jako třeba jedna od Sovího doupěte, kam nás sám autor vzal, ...nebít jeho,... To si je raději nechám ujít a nebo holt budu otravovat nějakého kamaráda,...


Jojo, zmlátit Soví doupě, to je T5 zážitek na celej život B)

PS: jo, já vim, ale to se prostě nedalo odolat :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 7:46

Pro mně byly T5 hlavním lákadlem minulý rok, kdy jsem je objevil, s ogarama jsme si pořídili komplet výbavu a vyráželi na cesty s T5 krabkama jako primárním cílem. Několik jsem jich i založil. Těch cca 70 T5 krabek jsem dal během toho roku. Co mi to přineslo? Zbavil jsem se strachu z výšek (dokonale), naučil jsem se kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat vše potřebné, nedělat nic zbrkle. Z těch T5 si pamatuju každou krabku, jak kdy a s kým jsme ji lovili - protože jsou spojené se zážitky a hlavně je to týmová záležitost - spolupráce. T5 mně přivedly oklikou zpátky ke skalnímu lezení, vysokohorské turistice. Ale upřímně - tento rok nemám odlovenou ani jednu T5 i když jsem ještě jednu založil. Nějak se vytratila originalita a hlavně už nemám díky rodině čas a chuť se na den zbalit, někam s ogarama jet a párkrát se zhoupnout na laně. Začal jsem zase dávat přednost aktivnějšímu pobytu v přírodě a maximálnímu využití omezeného času. Každopádně T5 jsou obohacením geocachingu. Ukázaly mi hodně nových věcí. Plně chápu ty, kteří na to nemají odvahu, chuť a vybavení. Však k tomu je ignore list ne? Taky nesnáším městské multiny s počítáním patníků a nikde nekřičím po jejich zrušení nebo omezení :)
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#31 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 8:17

Kdyz tak premyslim, jak to dat dohromady, vlastne ani nevim kvuli cemu me T5 bavi. Nejspis tak nejak kvuli vsemu - jsem hracicka, jsem pro kazdou spatnost, ale samozrejme je to i o adrenalinu a o traveni casu s fajn lidmi :) Co me ale posledni dobou prestava bavit a nic mi neprinasi, jsou obycejne stromovky. Tim myslim kes v mistech, kam v pohode nastrelim lano, vylezu az k ni a slanim dolu. To uz postrada naprosto jakoukoliv originalitu a je to jen "rutina". Pokud uz jde o strom, tak mam radeji takovy, kde kes neni na prvni nastrel dostupna, je treba k ni jeste treba popolezt do mist, kam se strelit neda, nebo je potreba k tomu proste udelat jeste neco navic. I v tomto duchu se snazime tyhle kese zakladat (a ne, v mem profilu skutecne zadnou nenajdete, ale jsem spoluautorem tri takovych). Bohuzel najde se dost lidi, kteri to nedokazi ocenit a nadavaji, ze se ke kesi neda dostat "snadno". Takove logy pak zamrzi :( Nejlepsi jsou samozrejme kese, kde cilem neni vylezt na strom, ale odlov spociva v necem uplne jinem - komin, skala, propast, jeskyne, pribeh, ... Jedine cemu se vyhybam jsou podvodni kese, jsem spis suchozemsky tvor :) Plavani mi nevadi, ale nepotapim se (zatim?) :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#32 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 8:22

Modrak napsal/a:
Proc se lidi pohorsujou nad T5 a zejmena kdyz je to na strome moc nechapu. T5 je regulerni obtiznost jako kazda jina a jeste navic k tomu existuji atributy (strom, skala, voda atd), tedy je evidentni ze to do geochachingu patri a pocita se s tim, at uz se to nekomu libi nebo ne. Na druhou stranu moc nechapu proc nekteri owneri v podstate neumeji udelat kesku s terenem jinym nez 5, nebo aspon 4.5. Casto se jedna o pekny kese a z jejich podstaty nebyva uplne nutne aby se kdovikam lezlo. Je skoda ze kazdej chce udelat 5/5, ale malokdo 5/1, aby si treba peknou mysterku uzili i ti co nejen ze nevylezou na strom, ale treba nemuzou sahnout ani 2m vysoko. Ale zase nepamatuju si ze by nekdo skuhral ze je skoda ze takova pekna kes ma finalku na strome kam neumi vylezt. Obvykle spis lidi remcaj na T5 z principu, aniz by tusili o cem kes je.

V nekterych pripadech mam trochu podezreni ze ti co jsou alergicti na T5 maji problem s tim, ze to neni tak jednoduche ochcat. Kdyz neumej lousknout D5, existuji finalky, existuji kamosi s radama atd. Takze to dotycny muze smaznout z mapy relativne snadno. S T5 je to horsi. Teoreticky si muze nechat podat logbook, ale aspon musi na misto zajit s nekym kdo to umi vylezt, coz preci jen neni tak jednoduche jako nechat si poslat souradnice od D5 mailem. Navic i podani logbooku z T5 zabere cas, takze dotycny nezvladne tech D5 zalogovat 30 za den, zatimco obtiznych mysterek ktere treba taky neumi vylustit klidne 30 za den zaloguje. Takze v nekterych pripadech toto mozna muze byt duvod, ale asi ne ve vsech.


Presne tak to vidim i ja, krasne se ti povedlo zformulovat to ceho se uz delsi dobu obavam take :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#33 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 8:23

Jacka_dominikanka napsal/a:

sovidoupe napsal/a:
V rámci čtvrtečních hodin pro potápěče jsem založil GC40NRW a když něho přijde, může si kromě keše zkusit potápění zadarmo a bezpečně.

Prosím tě, nám, chudým BM, se tam zobrazuje jen klasická "zaplaťkarta", nemohl bys sem hodit aspoň místo a čas, kam na to potápění můžu přijít? :D Abych zjistila, jestli to mám 400 km nebo za barákem :)!

Promiň, vůbec mi to nedošlo :-) Je tak trochu speciální a na speciálním místě, takže zezačátku jsem chtěl trochu omezit provoz, na jaře ji asi uvolnim.
Potápění je každý čtvrtek od sedmi v Pardubickém aquacentru, návštěvníci aquacentra mají možnost si půjčit výstroj a na pár minut zkusit potápění. Potom je trénink podvodního ragbíčka, o kterém je ta keš.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#34 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 8:58

Citecka napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
...některé byly opravdu zážitek, jako třeba jedna od Sovího doupěte, kam nás sám autor vzal, ...nebít jeho,... To si je raději nechám ujít a nebo holt budu otravovat nějakého kamaráda,...


Jojo, zmlátit Soví doupě, to je T5 zážitek na celej život B)

PS: jo, já vim, ale to se prostě nedalo odolat :D


Jéžiš mankote, taková hrubka, já se tedy stydím, díky za upozornění, už jsem ji opravil ;-)
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:03

sovidoupe napsal/a:... Potom je trénink podvodního ragbíčka, o kterém je ta keš.


Juj, to sem hrával v letech 1980-84 :) To byly časy...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:24

sovidoupe napsal/a:
Promiň, vůbec mi to nedošlo :-) Je tak trochu speciální a na speciálním místě, takže zezačátku jsem chtěl trochu omezit provoz, na jaře ji asi uvolnim.
Potápění je každý čtvrtek od sedmi v Pardubickém aquacentru, návštěvníci aquacentra mají možnost si půjčit výstroj a na pár minut zkusit potápění. Potom je trénink podvodního ragbíčka, o kterém je ta keš.

Hm, tak to by sice bylo skvělý, ale, žel, i tak nedostupný. Už i samotný vstupný do aquaparku bude zřejmě nad fnanční možnosti, a to ani nemluvím o čase a noclehu. Vodní rugby bych si s radostí taky zkusila :D. No škoda. Nemohl bys s tím vybavením třeba postávat každou první neděli v něsíci u GC3YAB7 nebo tak něco? :D
  • 0

#37 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:50

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm, tak to by sice bylo skvělý, ale, žel, i tak nedostupný. Už i samotný vstupný do aquaparku bude zřejmě nad fnanční možnosti, a to ani nemluvím o čase a noclehu. Vodní rugby bych si s radostí taky zkusila.

Vlezný je myslím 90/hod, teď tam měli nějakou akci a chodilo se za polovic. To mi nepřipadá závratný, Čestlice to rozhodně nejsou, navíc je bazén kompletně v majetku města.

Jinak do bazénu vezmem kohokoli, venku to tak jednoduché není, o Slapech nemluvě ;)
Taky to ragby mě moc baví, ale netroufnu si říct, že ho hraju :-) spíš se tam motám a občas si sáhnu na balon :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#38 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 10:59

T5 mě nijak moc neberou. Nechávám je být, nejsou pro mne. Jediné, které mám odlovené, jsou vodní-lodní. S lodí to umím. S lezeckým náčiním ne a ani mě to neláká.
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 11:35

Osobně se k T5 keším stavím negativně. Jsou to keše obdobně jako některé mysterky D5 pro úzkou skupinu kačerů, kam se já nepočítám. Svoje místo asi mají, ale v jádru mi na nich vadí, že jsou hodně na hraně v případě stromovek, mostovek, kanálovek atd. Osobně se domnívám, že mnoho logů na T5 keších je získáno díky tomu, že jeden statný jedinec někam vylezl, podlezl, zalezl, vlezl, ponořil, vyskočil, donesl ostatním logbook a ten se hromadně obouchal razítky. Tedy takové to coFound It a pak by se asi ani nemělo logovat (ale to je na svědomí každého hráče této hry).
  • 0

#40 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 11:54

Já souhlasím se Sobíkovi. Pár lidí chce udělat z geokešingu adrenalinovou zábavu pro své podobně smýšlející kamarády. Pro většinu kačerů to není. Když je takových keší jenom pár pro oživení, pak jsou super. Ale čeho je moc, toho je příliš. To co třeba teď vzniklo v Praze, škoda mluvit.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama