Přejít na obsah


Fotka

T5 kesky. Co pro vas znamenaji.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 11:57

Dejte pokoj s ohýbáním reality k obrazu svýmu B) Buďte rádi za diverzibilitu, ehm, že je to pestrý :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:06

Bral jsem to jako zpestření a párkrát jsem si zkusil vylézt. Skála mě docela bavila, stromovky už méně. Za prvé je mi líto stromů a za druhé se to víc houpe :D Bohužel, jak se množí majitelé vybavení, tak se rychle množí T5 na stromech :(. Tunely a štoly mě nevadí (dva Jägermondy jsem s kolegy prolezl), vodní jsou fajn a na podvodní se ještě nedostalo. Vyzkoušet bych to chtěl.
  • 0

geowest.png


#43 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:09

Ke keším s T5 v našich končinách mám negativní vztah. Velká část vznikla z důvodu nepochopení hry a autorovy samolibosti. Keš by měla být na místě, které má smysl navštívit i bez keše (opačně: důvodem pro existenci keše by neměla být jen keš). Ve světě je řada míst, které stojí za návštěvu, ale jejich dosažení skutečně vyžaduje speciální vybavení, protože na vrcholek hory, ostrov, dno propasti, dóm v jeskyni jen tak v sandálech nedojdete. Taková místa jsou i u nás, ale je jich málo. A tak se vymýšlejí cache jen proto, aby měly atribut T5. Uprostřed běžného lesa je keška, ale musí být na stromě, aby byla T5. Nestačí keška u krásné skály, musí být micro uprostřed stěny, aby si její autoři něco dokázali a mohli se poplácat po ramenech. Občas mám pocit, že stromolezci a horolezci vnikají do geocachingu a přetváří jej jen proto, že ve svých domovských hrách/aktivitách nemají snadný a pohodlný způsob, jak si poměřovat, kdo dočůrá nejdál. Jasně, pro řadu lidí je to něco zajímavého, dobrodružného, ale mnohem více je těch, pro které jsou tyto keše nedostupné či nesmyslné. Kde jsou tito takystromolezci, když je mistrovství ČR?
  • 0

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:18

AHA & team napsal/a:
...Keš by měla být na místě, které má smysl navštívit i bez keše (opačně: důvodem pro existenci keše by neměla být jen keš). ...


Moc pěkně řečeno :-)
Tento názor se mi moc líbí...

Pár pěkných T5 na pěkných místech (skalách, stromech, pěkných lomech, jeskyních) ano... Ale když pak vznikají takové na každém kroku - zevšední to...
  • 0

#45 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:21

Koukám, že se tu rozjíždí nikam nevedoucí diskuze příznivců a odpůrců T5 keší.

Geocaching je přece o zážitcích a ne o bodech a čištění mapy. A právě kvůli zážitkům budou vznikat keše T5 kde je zapotřebí speciální vybavení a je úplně jedno zda je potápěčská, letecká nebo lezecká. Dřívě mě nikdy nenapadlo lítat letadlem nebo někam lézt po laně a díky geocachingu mám spoustu zážitků z lítaní z různými letadly, spoustu nových kamarádu mezi piloty, poznání svého okolí z ptačí perspektivy když vylezu do koruny stromu a to vše i když se bojím výšek.

Doporučuji ke čtení:

1. Letecké wherigo
Černohorsky Express - odloveno letecky
oficiální video Grounspeak extreme multicaching
  • 0

#46 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:29

k tomu, ze je v cechach hodne T5. V Gsaku mam 32000 kesi a z toho 520 je T5. pokud by od kazdeho terenu melo byt kesi stejne, tak to pripada na 11% na kazdy teren. U T5 je to 1,7%
  • 0

#47 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:43

AHA: To ale nepíšeš jen o T5. Keší bez nápadu vzniká spousta, tak buď spravedlivý :-) Je stejně (vlastně ani není) zajímavý, kolik vláken odsuzujících T5 vzniká, zatím jsem ale neviděl vlákno tépětkařů, kde by se probíraly a pomlouvaly zaokapovky :-) Nejvíc mě už nebaví řeči o původním smyslu...blablabla, případně, já to dělám tak...blabla..a tak je to správné... Abych nepsal jen mimo téma klubu, tak T5 mám rád, viz můj podpis :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#48 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:45

K aktuálně se rozjíždějící debatě: Jak jsem psal, na T5 nechodím, nezajímají mě. Ale zas proč je lezcům a jim podobné havěti kritisovat? Otevřu listing, vidím pět hvězdiček a cosi o stromech, zavřu listing, případně dám do ignorovaných, šlus. Žít a nechat žít, to v této zemi schází...
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:56

Roman_Jaromer napsal/a:

AHA & team napsal/a:
...Keš by měla být na místě, které má smysl navštívit i bez keše (opačně: důvodem pro existenci keše by neměla být jen keš). ...


Moc pěkně řečeno :-)
Tento názor se mi moc líbí...


No, Romane, a mě se ten příspěvek pranic nelíbí (na rozdíl od tvé doušky, zbytku příspěvku).

AHA, někdo ti šlápnul na krabičku? Vždyť je to snůška nesmyslů. Nejdřív, ó keško, vytáhneš omšelý "smysl kešingu", pak nařkneš autory T5 z členství v nějakých mimokešerských spolcích (ha, pátá kolona! :D ), pak je napálíš, že dělaj jen ty T5 co se jim líběj (jako by nedělali i jiný keše), pak zabrousíš dokonce k soutěživosti a velikosti genitáliích, a to dokonce v tento sváteční čas B)

Prosím vás, v diskuzi je sice obvyklé, ale pod pás, nageneralizovat si nějaký stav - bez ohledu na realitu - , pak osočit protistranu z nějakých pohnutek - to je jedno, jakých, pohnutky se těžko dokazujou - a na základě tohohle výmyslu s nima, těma zlejma druhejma, začít "diskutovat".
To není diskuze. To je čmárání po zdi, samosebou po cizí zdi.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:58

AHA & team napsal/a:Kde jsou tito takystromolezci, když je mistrovství ČR?


Co vím, tak v publiku :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 12:59

sovidoupe napsal/a:
.... zatím jsem ale neviděl vlákno tépětkařů, kde by se probíraly a pomlouvaly zaokapovky :-):-)


Vsak i mikro zaokapovka se da udelat pekna ;)

GC3MV08
  • 0

#52 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 13:24

Roman_Jaromer napsal/a:

AHA & team napsal/a:
...Keš by měla být na místě, které má smysl navštívit i bez keše (opačně: důvodem pro existenci keše by neměla být jen keš). ...


Moc pěkně řečeno :-)
Tento názor se mi moc líbí...

Pár pěkných T5 na pěkných místech (skalách, stromech, pěkných lomech, jeskyních) ano... Ale když pak vznikají takové na každém kroku - zevšední to...


Aby tu nezůstalo jenom u pochlebovačů T5, pod názory citovanými výše dokáži se též podepsat.

Pro mne je T5 jen zelená neodlovitelná ikona, ostatně jako spousta jiných neodlovených jinak barevných ikon, lezoucích mi zcela nesmyslně do výběru právě těch zelených pro lov. A proč si to nevyfiltruji ? No-co kdyby to šlo odlovit i normálně, jen za pomoci důvtipu, že :).

Když byly T5 zpestřením, proč ne, postupem času mám však pocit, že se tu vylíhla mezi geokačery sekta, pro kterou je smysl geocachingu právě ten adrenalin a umění práce se sedákem. Nu což, někdo jede na výlet na keše, vidět nová místa, památky, krajinu, města, někdo jede na výlet lozit do skal a jiný, než by lezl jen tak po skále, klidně zramuje i pár stromů, motivuje ho totiž navíc nahoře krabička. Co na tom, že stejně nudný strom je i o pár metrů dál, či vypadá jako jakýkoli jiný v daném lese.

Jaksi postrádám důvod, proč se na dané místo bez vybavení vůbec štráchat, nejenom že je místo ničím víc nezajímavé, jako by takových míst nebylo již tak dost, ještě k tomu navíc tahat výbavu ? A z toho mám jako chrochtat blahem a zvářit se, jak je takový geocaching fajn ? Kdyby ty keše měly alespoň nápad, zahlédnout v dálce světýlko, či se jednalo o objekt který stojí za vidění a bez potřebného vybavení to skutečně nejde /se tam dostat/, tak to je pochopitelně jiná, ale pokud jsou tyto keše, a jako že jich je spousty, jen "opruzem" pro ty, co s lezeckým náčiním nevládnou a odlov případně řeší stylem držeti lano dole a nahoru hoknutím, "tak nás tam taky zapiš", pak mě smysl těchto keší opravdu uniká. Ale proti gustu, žádný dišputát ;).
  • 0

#53 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 13:44

Občas mám pocit, že stromolezci a horolezci vnikají do geocachingu a přetváří jej jen proto, že ve svých domovských hrách/aktivitách nemají snadný a pohodlný způsob, jak si poměřovat, kdo dočůrá nejdál.


Já jsem taky proti vnikání cizích aktivit a začal bych u těch proradnejch turistů , co maj co vnikat do geocachingu, jako by jim nestačilo, že se couraj přírodou jen tak, ještě lovit a zakládat kešky se jim zachtělo, no a ještě to čůrání, škoda mluvit.
  • 0

#54 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 13:58

Pinokio.CZ napsal/a:Kdyby ty keše měly alespoň nápad, zahlédnout v dálce světýlko, či se jednalo o objekt který stojí za vidění a bez potřebného vybavení to skutečně nejde /se tam dostat/, tak to je pochopitelně jiná, ale pokud jsou tyto keše, a jako že jich je spousty, jen "opruzem" pro ty, co s lezeckým náčiním nevládnou a odlov případně řeší stylem držeti lano dole a nahoru hoknutím, "tak nás tam taky zapiš", pak mě smysl těchto keší opravdu uniká. Ale proti gustu, žádný dišputát ;).


Ó svatá sebestřednosti, tvoje bude království kačerské B)

Víš, ty kešky se nedělaj proto, aby tě opruzovaly, alébrž proto a právě proto, aby někoho pobavily. Ovšem vzhledem k tomu, že to vede jaksi mimo hranice tvé - a podobných - osobností, tak je to špatně.

Chápu to dobře?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#55 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 14:19

.... Jaksi postrádám důvod, proč se na dané místo bez vybavení vůbec štráchat ...


no prave ze kvuli tomu vybaveni :D.
kdyz me bavi hrat fotbal, tak taky nepotrebuju k tomu vyprodanou letnou s rozsvicenymi reflektory, ale chodim si zahrat s kamarady na mistni zakladku. pokud me bavi lezt na skalu, na strom a dokazat to cele zvladnout vcetne vymysleni kudy a kam treba nastrelit, tak k tomu taky nepotrebuju, aby ten strom (ci skala) rostl zrovna u plitvickych jezer :).

T5 pro me znamena ten nejjednodussi filtr, na jakou kes se v te zaplave neustavajicich novych tisicu vydat.
  • 0

#56 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 14:21

Nejvíce mne potěší terén 3 až 4.5 - jelikož na něj nepotřebuju vybavení. Současný poměr T5 vůči zbytku mi přijde tak akorát. Zatím jsem se nesetkal s T5 na zajímavém místě, která by zabírala místo jiné, takže v nich nevidím problém. Navíc jde o vcelku bezpečné TB/GC hotely :) Jen by mne zajímalo, jak jsou owneři T5 keší svolní k zapůjčení vybavení (resp. spíš k spoluodlovu) - sám vybavení nemám, ale rád bych si to zkusil ... a třeba si časem pořídil vlastní :) Citecka: "Všichni můžete svobodně vyjádřit můj názor." Trochu klidu by neškodilo ;)
  • 0

#57 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 14:35

Nonono, trempe, myslíš že nemlich já sem ten správnej na okřikování? B) BTW, jak je v jiný diskuzi, svobodně, ano, klidně; na vlastní nebezpečí :D Přečti si to pořádně. Mě je vuřt, jestli T5 ano nebo ne - jak psal Roman, všeho moc se přejí. Jestli něco kritizuju, tak demagogii. A k vjeci: Půjčit vybavení je trochu vošajstlich, jednak půjčením tak trochu ručíš za zdraví toho nešťastníka, a dvadnak snadno, ó jak snadno jdou lana poničit. Spoluodlov je ovšem jiná písnička. Myslim, že kdejaký "vybavenostní" (abych se vyhnul červenohadrovýmu označení :P ) kačer tě rád veme s sebou a pomůže, kudy a jak nohoru či dolů - teda, nejlíp vobojí, že jo. Kdybys byl na jihu, klidně se ozvi. A PS: T5 mě pobaví, ale vysloveně jít po nich, to ne; teď mám v oblíbenostním hledáčku především dlouhý multiny v krajině. Aby bylo rovno v "názorech".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#58 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 14:50

Citecka napsal/a:

AHA & team napsal/a:Kde jsou tito takystromolezci, když je mistrovství ČR?


Co vím, tak v publiku :D


Nebo na jinym strome.
  • 0

#59 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 14:56

docile napsal/a:
To co třeba teď vzniklo v Praze, škoda mluvit.

Jo, kotoučová série (GC41TK0), s chutí bych si to dal, ale mám to trochu z ruky..., škoda B). Tady vidíš, jak jsou náhledy různé...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#60 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 15:05

Znamenaji pro me presne to, co jina kes. Kes.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama