Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#201 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 16:31

Obojí bude správně.

 

Nezapomeňte, že i Kindle jde doinstalovat, příp. jailbreaknout, a pak zvládá víc věcí, potřebujete-li to. Včetně (myslím) toho menu. Ale kolik má menu řádek? Dohromady tak 50?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#202 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:49

Že v Kindle není čeština, tím myslíš českou lokalizaci uživatelského rozhraní, že? Zkrátka, že menu není v češtině. S diakritikou to předpokládám problém nemá.

Přesně tak, píšou tam, že není české menu. Jestli už někdo vymyslel český překlad, nevím, ale divil bych se, kdyby ne... :)


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#203 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 18:16

Češtinu jsem v Kindle viděl, měl jsem jí i staženou, ale pak jsem usoudil, že jí vlastně nepotřebuji. Je už to dost dlouho, nepamatuji si, kde jsem k tomu přišel.


  • 0

P%C5%88ov.png


#204 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 18:36

 Počeštění menu Kindle 4 a 5 tady: http://www.eboocek.c...-4-1-0-a-4-1-1/


Tento příspěvek byl upraven od toomik: 25 listopad 2013 - 18:41

  • 0

#205 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 20:23

Máme doma už dlouho 2ks Kindle (syn a manželka) a já se po čase rozhodl taky, že budu trochu víc číst. Ale protože s kamarády máme spoustu knih ve formátu PDB, EPUB aj., tak jsem hledal tu, která je podporuje. Nakonec vyhrál eReading Start. Nemusím nic převádět, zatím jsem přečetl všechno, umí i knihy přímo v ZIP, ...

Taky se mi líbí, že si můžu knihy dát do složek (adresářů) podle vlastního systému a přesně tak se mi nabízejí při hledání/výběru. Nemusím po nahrání do paměti většího množství knih dělat nějaké kolekce apod. Podpora přídavné microSD karty je už jaksi navíc, protože takové množství knih "tahat" s sebou je nesmysl. Ale má i přehrávání audio, takže se na ni dají nahrát MP3 a při čtení ještě i poslouchat hudbu.

Akorát jsem zatím nenašel, jak případně dodat nějaké další funkce/prohlížeče jiných formátů - všechno je to založené vlastně na Linuxu/Androidu, takže to určitě jde.


Tento příspěvek byl upraven od staska: 25 listopad 2013 - 20:30

  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#206 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 16:35

Ahoj,

 

marně sháníme kvalitní čtečku do 2 tis. Vyhlédli jsme PocketBook 613 Basic New, ale ta se již neprodává :-(

Co si myslíte o značce Prestigio?

 

Prestigio multireader per3664

nebo

Prestigio MultiReader 3464

 

O Kindle neuvažujeme a připlácet nebudeme. Nutnost je jednoduché české jazykové rozhraní a kvalitní E-Ink. Dárek pro starší osobu :-)


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#207 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 21:05

Koupen nakonec Prestigio Multireader per3664

 

vcelku příjemný design a pro nenáročného čtenáře podle mne ideální

 

Plus...

velmi solidní cena

široká podpora formátů (a obrázků)

jednoduché ovládání

interní paměť 4GB

bez reklam

s českým menu

bez problémů s kódováním češtiny napříč formáty (pdb, txt apod.)

...

 

drobné minus ...

bez slovníků

bez možnosti vyhledávání

pouze 5 záložek na knihu

obrázky zobrazuje pouze u některých *.pdf, v *.doc je nezobrazuje (uložím-li jako *.rtf tak ano)

příliš jednoduchý pětistupňový režim zvětšování písma

absence zobrazovacích režimů *.pdf

 

...

Závěrem,

 

pro nenáročné čtenáře knížek bez tužeb po udělátkách, vychytávkách, přádavných funkcí a nastavování k obrazu svému.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#208 Martix91

Martix91

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:13

Zakoupil jsem si čtečku Amazon kindle 5 a chtěl bych vědět, proč se mi při převedení e-knihy přes program Calibre nezobrazují písmena š, ž... Neví někdo jak tenhle malý problem vyřešit? Díky


  • 0

#209 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:24

Mrkni sem:http://www.geocachin...indlu/?p=397977


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#210 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 21:36

Převádíš z PDB? Mrkni sem: http://www.2epub.com/ Tam se dá konvertovat pohodlně, vždycky pět souborů naráz. U každého výstupního souboru si nastav kódování 1250 Central Europe.


  • 0

#211 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 17:27

Body Kindle ztratily za málo formátů, chybějící tlačítka a češtinu a že skoro nic kromě čtení knih neumí.

V podstatě to vyznívá, jak napsal kdysi Citecka: "Kindle toho moc neumí, kromě čtení knížek. To ale umí nejlíp ze všech. Nejčitelnější display, nejostřejší písmo, nejlepší ergonometrie, nejlepší propojení na obchod (pravda, češtinu tam nenajdete, ale to je věc ne-dohody českých "nakladatelů" ), výdrž taky prakticky z nejdelších."

Multi věci jsou na ...víme na co. Teď jsem četla v nějakém eshopu hodnocení zákazníka (Kindle) - čtečku jsme koupili naší ne technicky založené babičce. Knížky jí tam nahrajeme, které si vybere a vůbec jí nevadí, že ovládání není v češtině, protože je velmi snadné a intuitivní.


  • 0

#212 Martix91

Martix91

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 21:30

Díky za rady, z pdb to převádím na epub a se správným výstupním kodováním je vše v pořádku =)


  • 0

#213 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 13:47

Je to sice asi do geodeprese, ale prdnu to sem.

 

Chtěl jsem si pořídit nový obal pro Kindle 5. Zároveň jsem se rozhod vyzkoušet všemi opěvovaný deal extreme, takže takováto levná věcička byla přesně to, co jsem potřeboval.

 

Protrápil jsem se založením pay pal účtu, protrápil jsem se založení DX účtu. Vybral jsem si had cover obal, přesně takový jaký jsem chtěl za 8,88$.

Objednávka, platba, doprava zdarma letecky do 10ti dní. Všechno úplně super.

Celý natěšený roztrhnu obálku a tam...

 

Namísto černého obalu hnědý. To jsem se na*ral, ale nějak bych to přežil.

No ale hlavně. Výlisek, do kterého se má čtečka přesně zacvaknout má po stranách asi 5mm vůle, takže v něm čtečka lítá jak hovno pod splavem.

Dobrý to je teda jen jako možná ochrana při transportu a pak zase vytáhnout. Číst se z toho nedá.

 

Kdyby teda někdo uvažoval, tak toto rozhodně nekupovat.


  • 0

#214 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 13:55

Jo, deprese z obalu na čtečku. To znám.

 

Na Prestigio PER3664BC 6" se prostě rozumné pouzdro sehnat nedá. :( Kindlovské obaly jsou těsné, čtečka v nich přečuhuje nebo lítá v rozích. Ty gumičky v rozích jsou k ničemu :P

 

Marnost :)


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 30 leden 2014 - 13:55

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#215 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 14:17

Nojo číňani občas v tom kopírování neco netrefí :) Já odtud mám takový ten obyč s uchycením gumičkama a ten sedí dobře.

 

Zkus jim napsat nějakou srdceryvnou reklamaci podloženou fotkou jak to nepasuje, při troše štěstí ti vrátí peníze formou poukazu na další nákup a ani nebudou chtít obal zpět.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 30 leden 2014 - 16:19

  • 1

#216 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 30 leden 2014 - 14:32

Ja si koupil Kindle Paperwhite 2 a obal C-TECH PROTECT AKC-05 a je to naprosto luxusni zalezitost! Obal je naprosto presny, zadna vule, dokole obepinajici ctecku s velmi bytelnou konstrukci.

U me tedy mooooc velka spokojenost.


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#217 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 15:05

No toto je právě výše zmíněná kopie pouzdra AKC-05. Jen prostě netrefili barvu a rozměr :-)

Nejdřív jsem to kvůli osmi doláčům nechtěl vůbec řešit, ale asi jim něco napíšu už jen z principu.

 

Díky za reakce.


  • 0

#218 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 18:22

No toto je právě výše zmíněná kopie pouzdra AKC-05. Jen prostě netrefili barvu a rozměr :-)

Nejdřív jsem to kvůli osmi doláčům nechtěl vůbec řešit, ale asi jim něco napíšu už jen z principu.

 

Díky za reakce.

Rozhodně to zkus. Já si objednával napájecí kabel z ebaye, nefungoval, napsal jsem číňanovi, že nefungoval a on poslal zdarma další. Ten sice nefungoval taky, ale dá se ti zkusit i potřetí, počtvrté, popáté :D :D :D


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#219 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 18:27

Jinak já kupoval na Kindle Paperwhite tenhle:http://www.ebay.co.u...E:X:AAQ:GB:1123

 

a podobně jako u hlavsic - naprosto presny, zadna vule, dokole obepinajici ctecku s velmi bytelnou konstrukci....


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#220 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 19:58

Pro Kindle5 jsem kupoval obdobu toho co hlavsic pro Paperwhite a to
http://m.alza.cz/c-t...rne-d501273.htm

Spokojenost, padne presne je na magnet a zadna idiotska spona co se zacvakava silou proti displayi tam neni.
Cice drazsi nez 9USD, ale zato hned k mani.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama