Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#221 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 21:59

Hm, tak já zkoušela na Kindl 4 koupit konečně po více než roce obal včera v Praze -  udělala jsem přípravu přes net, vytipovala si dva obchody, kde mají, co bych chtěla, jenže v prvním byla jen ostře červená verze a tu fakt nemusím, na druhý obchod jsem už neměla čas....takže kdybych nechtěla vidět obaly v reálu a rovnou objednala přes net....


  • 0

#222 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 8:33

Narazila jsem při vybírání něčeho jiného na obal, který sice na Kindle4 perfektně padne, ALE má zapínání na magnet, před čímž tu myslím někdo kdysi varoval, možná to byl Pet Čitečka. Máte někdo zkušenost? Zatím jsem pouzdro nekoupila, kdyby bylo zapínání na suchý zip, tak neváhám, ale u magnetu mi naskočil varovný otazník. Předem díky za zkušenosti a rady. 


  • 0

#223 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:09

Máme doma kindle 3 a kindle 4 oba s futrály na magnet a nic zlého se jim nepřihodilo a to je taháme všude možně. Nicméně pokud ho zmačkneš např mezi dvě tvrdé knihy v batohu, tak asi ten magnet promáčknout displej může a podle dříve popisovaného se to už stalo. Ale já osobně se toho nebojím, myslím že se tomu dá snadno vyvarovat.


  • 0

#224 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:11

Mám to pouzdro (zn. Tucano) zhruba 2 roky a žádný problém.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#225 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:16

Mám (ostře červené) pouzdro s magnetem od samého začátku - taky asi dva roky - a též žádný problém.

(Tedy kromě toho, že pouzdro už má odřené hrany)


  • 0

#226 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:18

:rolleyes:  boží prostato -_-  když to pouzdro 90 lidem nic zlýho neudělá, neznamená to, že to nedělá vůbec; prostě je to blbě.

 

Čtečky jsem trochu opravoval a pár mi jich rukama prošlo. Drtivou většinou prasklé displaye. A z toho zhruba půlka praskla při ohnutí (nepatrné stačí!) v kapse kabátu a druhá půlka magnetem.

 

Zvědavko, seš holka šikovná; klidně si to pouzdro pořiď, pak nožíkem napárej dva cm sešití, vyndej z jedný strany ten magnetek a z druhý to poutko, přendej na druhou stranu (magnetek s kapkou lepidla) a zase sešij. Práce na dvacet minut. Magnet nebude nad displayem, ale zezadu, a tam nic neudělá.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#227 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:28

Mám pouzdro s magnety a kromě toho že je už celé olezlé a ošoupané, tak funguje v pohodě. Ovšem ty magnety nejsou zabudované proti displey, ale po stranách čtečky, takže promáčknutí jejich přičiněním nehrozí. Jakékoliv zapínání proti display, ať už je to cvakací druk a nebo třeba magnet, znamená větší riziko promáčknutí.


  • 1

#228 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 10:00

Když si na tu čtečku sednu a rozsednu displej, tak je to taky blbě, i když dalších 90 lidí si na ni nesedne ;) Zas bych to tak nedramatizoval, vše je to jen o tom jak se k tomu člověk chová.


  • -1

#229 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 10:01

Jsou pouzdra s magnety a pouzdra s magnety. Kupoval jsem na Papewhite před rokem něco podobnýho jako tohle pouzdro a je prostě skvělé. Magnety jsou na boku v plastové vaničce, která tvoří spodek pouzdra. Našel jsem, že na Kindle 4 existuje podobné...


  • 1

#230 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 10:39

Já kupoval toto pouzdro a jsem naprosto spokojen. Jo a ten magnet je na zadní straně pouzdra. ;)


  • 0

#231 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 10:39

kiReGPS: ta pouzdra vypadají opravdu dobře. A za ty prachy... s dealeXtremu nakupuju už roky a nikdy nebyl problém. Včetně poštovnýho z Číny k nám zdarma... ;)

Zvědavko, do toho jdi :)


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#232 Ucik

Ucik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 10:49

Taky mám pouzdro s magnetem a v pohodě. Je třeba dávat pozor, mám jí přes dva roky a žádný problém nebyl. Až na to že při otevíraní a zavíraní už je to trochu odrbané. Mamka má pouzdro na gumičku a taky je spokojená. Příště bych šla asi do toho jejího.


  • 0

#233 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 11:03

Taky mám pouzdro s magnetem a v pohodě. Je třeba dávat pozor, mám jí přes dva roky a žádný problém nebyl...

(použito jen jako příklad - neber si to osobně)

 

Takováhle vyjádření mi můžou ukroutit hlavu zprava doleva a zpátky. Tyhle diskuze o obalech se opakují nespočetněkrát na různých místech - samosebou na fórech o čtečkách a eboocích více a vždycky se vyrojí spousta - no, dejme tomu podobných odpovědí. Proč, proboha? Máte potřebu se uklidnit, protože víte, že máte něco s chybou (nechci hned říct šmejd) a nechcete se cítit blbě, nebo co?

 

Za ta léta už jsem rozebral desítky a desítky čteček, teda kindlů. (BTW, 4 ani nemá cenu otevírat, jsou lepené; při otevření se prakticky vždy trošku polámou; a display je lepený celoplošně na plech, nejde sundat, maximálně po střípcích sloupat dlátem a to lepidlo nepustí snad ani toluenem. ) Dá se říct, že já vím, o čem mluvím. Ale kdekdo, kdo má jednu dvě knížky, má potřebu mojí dobrou radu "nekupovat nic, u čeho musíš tlačit na display", zpochybnit; proč, pro boha vikingskýho? Vždyť je to stejný, jako radit šoférovi, ať se vykašle na zimní gumy, páč on nemlich ještě nikdy smyk nedostal... :(


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#234 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 11:05

kiReGPS: ta pouzdra vypadají opravdu dobře. A za ty prachy... s dealeXtremu nakupuju už roky a nikdy nebyl problém. Včetně poštovnýho z Číny k nám zdarma... ;)

Zvědavko, do toho jdi :)

 

Jedinej problém bývá s dodací lhůtou před Vánoci. Ne ani tak na straně DealExtreme, ale na české celnici... :mellow:


  • 0

#235 Ucik

Ucik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 11:19

(použito jen jako příklad - neber si to osobně)

 

Takováhle vyjádření mi můžou ukroutit hlavu zprava doleva a zpátky. Tyhle diskuze o obalech se opakují nespočetněkrát na různých místech - samosebou na fórech o čtečkách a eboocích více a vždycky se vyrojí spousta - no, dejme tomu podobných odpovědí. Proč, proboha? Máte potřebu se uklidnit, protože víte, že máte něco s chybou (nechci hned říct šmejd) a nechcete se cítit blbě, nebo co?

 

Osobně si myslím že moje pouzdro je řešeno dobře, magnet se nachází jen svrchni straně obalu a do spodní vubec nezasahuje navíc pod magnetem se nachází ještě jedna vrstva kůže. Při ohnutí je vidět že by magnet vyskočil ven, než aby se prodral až ke čtečce. Takže nemyslím si že bych měla potřebu se tady uklidňovat, že mám něco s chybou. Věřím že se ve čtečkách vyznáš, ale nemůžeš všechno házet do jednoho pytle.


  • 0

#236 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 11:46

Magnet na horní straně je právě to problematický provedení, před kterým se tu Čitečka snaží varovat. Jasně, že je magnet na svrchní straně obalu, ale vrstvy pod ním, tedy mezi výstupkem magnetu a displejem, nejsou dostatečně tuhé a při tlaku na magnet (v batohu, tašce, mezi dvěma knihami apod.) dochází často k prasknutí velmi tenkého skla displeje. 


  • 1

#237 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 11:50

Děkuji všem za zkušenosti, Petovi za nápady ke kutění a především kiReGPS za odkaz, něco podobného jsem chtěla koupit v lednu v Praze, viz příspěvek z té doby, jen bylo podstatně dražší - už jsem psala geokamarádovi, co z podobných obchodů občas něco objednává, jestli by byl tak hodný a objednal, protože se přiznám, že stále ještě nemám účet, z kterého bych mohla poslat platbu. Njn, asi se budu muset trochu vyhrabat ze středověku a jít s dobou. ;) Ještě jednou díky, já věděla, že rychlejší než googlit, je zeptat se tady - není nad zkušenosti uživatelů.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama