Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#81 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 17:57

Leroj napsal/a:

Iabbervox napsal/a:
Rovněž o čtečce uvažuji. Je nějaký uživatelsky zásadní rozdíl mezi obyčejnou Kindle 5 a Kindle Paper White? Má smysl investovat do té verse s 3G? Jak moc je otravná verse s reklamou? A co jiní výrobci (e-reading.cz apod)? Za případné zkušenosti díky!


zásadní rozdíly jsou dva:
KPW je dotykový a má vlastní podsvícení
reklama vůbec nevadí a 3g je zbytečné /IMHO/


v dnesni dobe, kdy 3G je uz omezene na tusim 50MB mesicne, tak to opravdu nema vyznam. na dovolene v rakousku pri rannim cteni novin, emailu a obcas kouknuti na pocasi mi to nevydrzelo tusim ani na tyden.
  • 0

#82 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 18:22

Citecka napsal/a:
PDF je příšerný formát a pro čtení ve čtečce vysloveně nevhodný. Pokud můžete, vyhněte se mu. Opodstatnění má jen tam, kde je třeba zachovat členění stránky - složité odborné publikace, atlasy, monografie - , jinde je jeho použití doslova zločinem proti lidskosti :)


Predne, zakladni vlastnosti a ucelem pdf je, ze se zobrazuje presne tak, jak bylo vytvoreno a ne jinak. To je jeho prednost a ne nevyhoda! :)

Z toho samozrejme na malych cteckach vyplyva velky problem. ;)

Nicmene, jsou ctecky, na kterych se daji pomerne slusne cist i vedecke clanky formatu A4 psane ve dvou sloupcich titernym fontem. Neexistuji totiz pouze titerne hracky s miniaturnim displejem, ale i 10" ctecky. Znam 3. Onyx M92 - ten bych doporucil, Kindle DX - ten bych nedoporucil a PocketBook 912 - blizi se M92, ale je hardwarove slabsi.

Jsou sice drazsi, ale pro lidi, kteri hodne ctou a pracuji s texty to stoji za uvahu.
  • 0

#83 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 22:04

Pokud uz nezaznelo - ja na spravu knih pouzivam Calibre. Prijde mi jako nejrozumnejsi prorgam. Umi organizovat, posilat do kindlu pres majl (amazon), usb, umi konvertovat.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#84 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 22:18

mapoid: jednak říkám zhruba totéž o složitějším textu, jednak veškeré 9palcové čtečky už jsou dneska sakra zastaralé. oprava: Onyx a Pocket ne, ale jsou to dotykáče s veškerými navázanými vlastnostmi. Že v pdf zůstane vše, jak to bylo namalovaný, je sice hezký, ale u beletrie je to naprosto na ... na trus. Jasně, je celá kategorie lidí, kteří budou tvrdit opak, ale sorry, ty zůstali v dobách papíru. Ještě horším zlozvykem je jen sejmout scany a seřadit je do pdf v původních obrázcích.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#85 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 8:24

Iabbervox napsal/a:
Díky za odpovědi. Zatím to vypadá na Kindle 5 s origo pouzdrem od Amazonu s lampičkou. Dotykáč by mi možná vyhovoval o fous víc, ale netrvám na něm a podsvícení nepotřebuju, když ho zařídí pouzdro.


Dobrá volba, mám K3 bez 3G, jen WiFi s originálním pouzdrem s lampičkou už téměř 2 roky. Byla to nejlepší koupě v mém životě, čtečka se mnou cestuje všude a když jí někdy zapomenu vzít sebou zažívám stejně nepříjemný pocit jako když vyjdu ven bez mobilu :D. Od té doby jsem také nepřečetla skoro žádnou papírovou knihu.
Podsvícení není nutné, lampička je ve tmě dostatečná, za denního světla je display výborně čitelný. A ušetříš na nabíjení. Já nabíjím jednou za 3-4 týdny.
  • 0

#86 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 12:46

Bezva, díky všem! Cvičně jsem se díval na www.gutenberg.org a je tam tolik klasiky zadarmo, že to budu číst hodně dlouho :-)
  • 0

#87 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 13:10

Na pirátských stránkách je v tuto chvíli asi 16.000 knih v češtině.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#88 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 13:57

Ano, to je také vynikající zpráva :-) Ale Goethem, Stifterem, Dickensem ani Austenovou v originále nepohrdnu. Mně se na čtečce líbí ta možnost „mít to furt u sebe“. Moci si kdykoli přečíst báseň od Heina, povídku od Dickense, chvíli se prát s Marloweovou alžbětinskou angličtinou… Pár zastávek v tramvaji, jen tak pro radost.
  • 0

#89 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 15:12

mam Kindle 3 s klavesnici a wifi a spokojenost, pres wifi se da v nouzi i vyridit meil :oF pouzivam jak PDF tak txt tak mobi ... ten prevod formatu je nekdy takova mala magie a ne vzdy se to chova stejne ... hlavne PDFka jsou nekdy boj :oF ale me to nevadi kamarad koupil pro sebe kindle 3 a pro tatu sony, celkem rychle v "koukacim" porovnani vyhral kindle 3
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#90 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 19:34

Ještě ze zeptám k těm pouzdrům s lampičkou – je lepší lampička vložená zde, nebo integrovaná zde? Napájí se lampička nějak z čtečky, nebo má samostatné baterie?
  • 0

#91 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 12:56

Odpovím si sám, neboť nejlépe vypadá toto a toto. S tím, že originál už nápadně připomíná drahotu, ale možná to bude prostě jen víc musiky za víc peněz. Nejlíp si obojí osahat.
  • 0

#92 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:17

Ach jo, připadám si podobně jako na fóru s koloběžkama, už jsem si čtečku taky objednal... To Vám teda pěkně děkuju;););)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#93 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 22:08

Arogant napsal/a:
Ach jo, připadám si podobně jako na fóru s koloběžkama, už jsem si čtečku taky objednal... To Vám teda pěkně děkuju;););)


:D Já už díky tomuhle tématu od minulé středy čtu... Taky fakt díky...
  • 0
Užívej života...

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 10:13

No já o svoji čtečku už přišel /Sobíková je nadšená/ a tak budu objednávat druhou :(, asi paperwhite.
  • 0

#95 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 10:43

Hm, já dostala Kindle 5 jako dárek k vánocům díky tomu, že jsem se zmínila, že jsem si prohlédla a vyzkoušela Kindle 4 a uvažuji o ní. Zatím zkoumám, co a jak + slovníky, ale jsem nadšená - už při rozbalení dárku jsem byla nadšená z wi-fi, netušila jsem, že je knížka až tak šikovná. Pouzdro jsem teprve jen okukovala - s lampičkou je dobrý tip, prohlédnu a zeptám se "déleKindlujících" na zkušenost. Radost už je jen ˇprohrabávat se v knížkách a říkat si až bude čas....":D Po přečtení příspěvku Sobíků jsem se poučila a nedám..
  • 0

#96 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:25

Zvědavko, kdybys něco potřebovala, tak se ozvi :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#97 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 18:42

Taky už jsem se přidal ke téhle skupině "elektronických čtenářů" :D:D:D Tohle vlákno mě před Vánoci navnadilo. Pak po Vánocích přišli kolegové do práce a že čtečku dostali pod stromeček. No tak jsem se taky rozhoupal a šel do Kindla. Mám ji něco přes týden a už čtu čtvrtou knížku, to bych na papíře asi nedal, nebavilo by mě lítat furt do knihovny. Obal mám tedy bez lampičky, lampičku jsem dostal dárkem od e-shopu, kde jsem Kindle kupoval, ale ještě jsem to nějak nezkoušel. Jinak jsem nadšený, protože čitelnost je úplně krásná. Knihy jsem si trochu musel přeformátovat v calibre, aby mi to odsazovalo první řádku odstavce a vymazalo prázdnou řádku mezi odstavci, potom to už opravdu vypadá jako klasická kniha. Jen občas sem tam je špatně písmenko, třeba místo "m" je "rn", ale to je asi chyba převodu z papíru do elektronické podoby. Taky to někdy špatně chytne začátek kapitoly, ale to je asi zase tím převodem. Zkoušel jsem i periodika, ale nakonec jsem zůstal pouze u stahování článků z VTM, protože se mi nechce každý den zapínat wifinu, zprávy si stejně čtu každý den na netu. Kdo váhá nad zakoupením/nezakoupením čtečky, tak za mě určitě doporučuji, po letech jsem se zase vrátil ke čtení a snad to i bude mít blahodárný účinek na mozek :D Ještě jedna poznámka - kolega, co má ereading, tak maličko zalitoval, že nešel do kindla, hlavně kvůli váze a lepšímu držení v ruce. Ale on zase ještě nepoužil calibre... Každá čtečka má holt to svoje, záleží na preferencích čtenáře.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#98 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 18:47

sobikovi napsal/a:
No já o svoji čtečku už přišel /Sobíková je nadšená/ a tak budu objednávat druhou :(, asi paperwhite.

Odkud objednavas? Nejaky shop tady v CR nebo primo z amazonu?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#99 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 19:09

Bazilišku, do Kindla už existuje software, který umí číst většinu formátů - jmenuje se KindlePdfViewer, ale čte i doc a pod. Info na
http://www.stanislavmaslan.cz/kindle/kindle.php

Instalace ovšem vyžaduje tzv. jailbreak. Kdyžtak se připoj na nějaké fórum, které se čtečkami zabývá, třeba
http://forum.amazon-kindle.cz/
nebo
ebookforum.sk

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#100 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 19:27

Citecka napsal ...


Díky za radu, na fóra se podívám.

To hrabání se ve střevech ale radši zatím odložím, až to budu nutně potřebovat, tak možná.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama