Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
701 odpovědí na toto téma

#541 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 7:03

Prosím prosím, pokud je třeba vidět silnice, použijte silniční téma, ne turistické. Locus má silniční téma, do ostatních se jistě dá nějaké sehnat.

 

Na elektrické vedení jsem už odpovídal emailem. Můj názor je, že ve většině mobilů je GPS, není to papírová mapa, proto bych tam elektrické vedení nedával. Myslím, že je tam k ničemu. Vedení k ničemu nevyužijete, kdežto, když tam nebude lavička uprostřed lesa, nenaplánujete si kolem ní cestu s posezením. Mapy už pěkně bobtnají, a nepřijde mi rozumné tam elektrické vedení dávat.


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#542 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 7:59

Ten problem s velikosti je v neunosnem prodlouzeni casu generovani, nebo jeste v necem jinem?


  • 0

#543 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 8:57

GDAK sice má možnost přepnutí stylu renderování mapy, ale je to schované v menu a přepínání je děsně nepraktické :-(

Můžu sice přepnout na osmand nebo mapy.cz, ale tam zase nejsou kešky. Prosté přiblížení/oddálení mi přijde mnohem jednodušší.

 

Zkoušel jsem si trochu hrát se styly, nějakých dílčích úspěchů jsem dosáhl, ale ještě to není přesně to co chci. A teď na to bohužel není moc času.


  • 0

#544 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 9:40

No jeden duvod me napada :) po zkusenosti z dovolene na Lipne a vyletu do zony C vojenskeho ujezdu Boletice.

Pokud provadim vylet za sipkou a v mape je souvisla zelena (lesni plocha), tak vedeni muze indikovat, hele tady by mohl byt prosekanejsi pruchod lesem. (zalezi kdy naposled CEZ delal prorezavani :)). Je fakt, ze pro tyto ucely ale kontroluji paralelne turisticke mapy.cz v offline rezimu (ale tam si clovek musi pamatovat kde je keska) jelikoz nektere cesty OSM nema a naopak. neco co je jeste cesta v realu uz neni :( (zazitek z nemecka ze Schwarzwaldu v Ettlingenu-Spessart).

 

JInak toto vylepseni me uz napadlo drive (asi 1/2 az 1 rok zpatky) a dostal jsem i tenkrat stejnou Speirsovou odpoveded ;) Takze si zatim drzi svuj postoj k tomu:D


  • 0

#545 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 9:51

jj, taky už jsem dostal odpověď. Ono by bylo super, kdyby se Speirsovi chtělo (...) sepsat nějaký step by step manuál, jak na to (vlastní generování kde by si každý mohl vyrenderovat to, co potřebuje), ale chápu, že to už bych chtěl moc :-) I tohle je super.


  • 0

#546 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 11:33

Začal bych tady: https://github.com/c...wn-offline-maps

A tady je popis, jak přidat vrstevnice: http://osm.paws.cz/srtm.php

A poznámky k turistickým trasám: http://osm.paws.cz/kct.php

 

Základ asi bude v tom, které tagy necháš osmosis odfiltrovat. Můžeš je tam nechat všechny, ale pak bude výsledný soubor velký, bude obsahovat nepotřebná data a to pravděpodobně zpomalí vykreslování mapy. Záleží jaké parametry má tvůj telefon.


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 14 květen 2015 - 11:38

  • 0

#547 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2015 - 11:58

Díky, to vypadá průchodně :-)

Teda, na první pohled. Zkusím.


  • 0

#548 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 21:34

Tak posun - mapu s vrstevnicema se mi po menších útrapách vygenerovat povedlo, ale turistické trasy se mi tam dostat nepovedlo ani po přečtení spousty diskuzí :-( Nemá někdo nějaký tip?


  • 0

#549 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 6:31

Ono se těžko radí, když netuším v čem je problém ;-) Můžeš popsat ten tvůj postup a co jsi zkoušel? Možná bych se na to mohl podívat, až se budu nudit.

 

EDIT: problém bude asi tady:

 

 

Plugin pro tvorbu map pro mobilní framework mapsforge v současné době nepracuje s relacemi, ve kterých jsou uloženy informace o turistických trasách, a které se skládají z mnoha dílčích cest. Vytvořil jsem program, který vyhledá mnou vybrané tagy v relacích a ty nakopíruje ke všem cestám v dané relaci.

 

Bez toho překopírování tagů z relace na cesty to asi nepůjde.


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 18 květen 2015 - 6:44

  • 0

#550 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:24

jj, to bude ono :-( Naivně jsem si myslel, že stačí přidat do tag-mapping.xml pravidla pro kct_xxxx=major a bude to fungovat. Chyba, nefunguje. A vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel postup, jak dostat z relací tagy na cesty, asi jsem v tomhle ohledu skončil :-(

 

Ještě mě napadla jedna varianta - a to vyrenderovat si z .pbf souboru jen věci, které nejsou ve Speirsově mapě a nějak si to do ní doplnit. Na to jsem našel příkaz "osmosis --rx speirsova_mapa.osm --rx moje_mapa.osm --merge --wx kompletni_mapa.osm", ale vzhledem k tomu, že Speirsova mapa je k dispozici jen v .map formátu, tak si nejsem jistý, že to bude fungovat.

 

Jinak mi asi nezbyde než počkat, až plugin Mapsforge bude umět pracovat s relacema...


  • 0

#551 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:44

jj, to bude ono :-( Naivně jsem si myslel, že stačí přidat do tag-mapping.xml pravidla pro kct_xxxx=major a bude to fungovat. Chyba, nefunguje. A vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel postup, jak dostat z relací tagy na cesty, asi jsem v tomhle ohledu skončil :-(

 

Ještě mě napadla jedna varianta - a to vyrenderovat si z .pbf souboru jen věci, které nejsou ve Speirsově mapě a nějak si to do ní doplnit. Na to jsem našel příkaz "osmosis --rx speirsova_mapa.osm --rx moje_mapa.osm --merge --wx kompletni_mapa.osm", ale vzhledem k tomu, že Speirsova mapa je k dispozici jen v .map formátu, tak si nejsem jistý, že to bude fungovat.

 

Jinak mi asi nezbyde než počkat, až plugin Mapsforge bude umět pracovat s relacema...

 

základ je mět info o kct_xxx v tagu cesty a ne v relacích v souboru .osm, toto dělá (přesype tagy z relací) speirsův script, http://honza.paws.cz/?p=317

bohužel jsem nedošel nato jak tento skript použít na můj kousek mapy exportovaný z editoru JOSM, kdyby speirs trochu nakopl jak na to, bylo by to super


Tento příspěvek byl upraven od Jencek: 20 květen 2015 - 17:47

  • 0

#552 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 21:02

Zajímavé. Tu verzi 2 (SK) se mi nepovedlo rozběhat - nějaká podivná syntaktická chyba v první funkci.

 

Verze 1 sice taky vzdorovala, ale nakonec si dala říci. Je potřeba to spouštět pod pythonem 2 a musel jsem opravit špatné odsazení v jednom bloku. Ale pak šla spustit a něco dokonce i dělala a doběhla bez chyby. Ale dál jsem se zatím nedostal.

 

Opravený script je v příloze.

 

Použití:

python2 copy_tags_v1.py INFILE > OUTFILE

python2 copy_tags_v1.py czech_republic-2015-05-20.osm.pbf > czech_republic_duplicated.osm

Přiložený soubor (y)


  • 0

#553 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 21:54

Díky vám oběma! Mně se povedlo pustit oba skripty, nakonec jsem nechal puštěný skript v.2

Pustil jsem ho prostě příkazem "skript2.py mapa.pbf" a rozjel se. Speirs píše, že by měl běžet kolem 10-ti minut a mě běží už 2 hodiny. Nicméně něco dělá - stále tam běží spousta údajů. Jen jsem si říkal, jestli jsem tam ještě neměl přidat nějaký omezující parametr. Mkyral - jak dlouho to běželo Tobě?


  • 0

#554 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 6:16

Ta spousta údajů, co tam běží, to je právě ten upravený výstup který je potřeba přesměrovat do nějakého výstupního souboru: "skript2.py mapa.pbf >vystup.osm". Vznikne soubor "vystup.osm". Připadně to rovnou poslat do osmconvert a vygenerovat zase pbf.

skript2.py mapa.pbf |./osmconvert - --out-pbf > vystup.pbf

Neměřil jsem jak dlouho to běželo, odhaduji tak 30 minut. Ale mám docela výkonný laptop s dostatkem paměti (čtyřjádro i7 a 16GB). Je třeba počítat s tím, že od dob publikace skriptu narostla velikost vstupního souboru skoro dvojnásobně. A taky zpomaluje, pokud výsledek nezapisuješ do souboru, ale na terminál - to bývá pomalejší.


  • 0

#555 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 6:52

Elektrická vedení jsou důležitý orientační prvek, jestli na mapě chybí, pak je takováto mapa těžce degradovaná.


  • 0

#556 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 14:37

Tak hlásím, že se mi povedlo vygenerovat mapu včetně vrstevnic, turistických značek a elektrického vedení. To všechno na Windows 7 ;-)

V případě zájmu můžu sepsat step-by-step návod, jak jsem to udělal, případně rád poradím...


  • 4

#557 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 15:17

Zverejneni navodu by bylo uzitecne...dik!


  • 0

#558 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 16:24

Zájem určitě bude, pěkně krok po kroku, ať si to každý dělá jak bude chtít :) dík!
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#559 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 17:43

Zájem určitě bude, pěkně krok po kroku, ať si to každý dělá jak bude chtít :) dík!

Cože, kde je ten návod step by step? :)


  • 0

#560 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 21:39

/** OK zítra se to pokusím sepsat jak nejlépe umím ;-)  **/

 

Tak se omlouvám za zpoždění, ale něco je špatně - při psaní návodu jsem vygeneroval mapu, ale zjistil jsem, že na ní chybí turistické značky a zatím hledám, kde je chyba :-(


Tento příspěvek byl upraven od gpony2: 23 květen 2015 - 19:55

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama