Přejít na obsah


Fotka

Anketa o Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 14:25

Annie00Hall napsal/a:
V Polsku je mnohem více kešek registrovaných na opencaching. Na GC.com są głównie krabky ve velkých městech.


Čím to je? Nejsou tak přísná pravidla? Je to levnější? Poslední varianta se mi zdá vhodná... Když si vezmu, že místo aby platili Groundspeaku za TBčka a coiny, tak pouští zadarmo ty své krtky...
  • 0

#42 strekill

strekill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 15:07

Taky jsem vyplnil anketku. Akorát mi vadí, že město s 5000 obyvatel je považováno za vesnici. :| Jinak ať se ve škole zadaří.
  • 0

#43 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 7:34

I my jsme vyplnili anketu. ;) Líbí se nám, s jakou trpělivostí a slušností odpovídáš na všechny všetečné otázky. Vnímáme to jako velké PLUS. ;) Přejeme Ti hodně štěstí. :)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#44 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:10

Máš to vyplněné. Chválím možnost u celé řady odpovědí použít vícero možností. Nerad vyplňuji dotazníky ano/ne. Vždy mám pocit, že mně agresivně a viditelně tlačí do nějaké předem dané škatule ve které být nechci. Hodně štěstí.
  • 0

#45 Annie00Hall

Annie00Hall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:16

To, že je v Polsku populárnější opencaching podle mě vyplývá z toho, že v Polsku jsou strašně oblíbené jejich domácí verze mezinárodních "vychytávek". Mají svůj facebook, twitter atd. Ale to je většinou jen móda na pár let a pak se vracejí k tomu, co zná celý svět. Takže těch kešek je na GC.com čím dál tím víc. S tím městem to je strašná chyba. Měla tam být vesnice, město do 10 tisíc, město 10-50 tis. atd. Ještě ve verzi .doc to tak mám. Nevím, kde mi ta možnost utekla. Ach jo:( Odpovídám odpovídám, protože mi záleží na tom, aby vše bylo jasné - mně i vám:) V tuto chvíli mám 145 anket. Počkám ještě do 150 a možnost vyplňovat uzavřu. Pokusím se co nejdříve zpřístupnit alespoň nějaké výsledky. Zpracované výsedky, s popisem výzkumu atd. budou na konci příštího týdne.
  • 0

#46 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:35

Taky jsem vyplnil. Ať se daří!
  • 0

#47 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:36

Jen taková drobnost k dotazníku - věk je tam hezky rozpitván do 34 let. Doufám, že tím není míněno, že my starci (věk mám uveden skutečný) jsou z GC odepsíni? Nebo je to nějaký záměr? Myslím, že se GC věnuje dost lidí na 34 let. Je tam sice kategorie na 34 let, ale proč není dál členěna?
  • 0

#48 Annie00Hall

Annie00Hall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 15:28

Věk - to je další věc, která mi tak trošku neyšla. Připravovala jsem dotazník hlavně na základě svých zkušeností v Polsku. Většina kačerů se tam vejde do těch kolonek do 34 let:) Když jsem pak začala prohlížet české ankety, tak jsem se trochu vyděsila (pozitivně!), protože mám asi 30 procent 34 let a více. Bohužel, i to se stává. Samozřejmě i tento omyl popíšu ve své práci, některé chyby také mají svůj vědecký přínos:))) Samozřejmě že teď vidím hodně drobností, které bych udělala jinak. Trošku jinak otázky, možná víc otázek. Ale to by ta anketa pak měla otázek 250 a její vyplnění by nebylo možné:) Nenašla jsem naštěstí žádnou zásadní chybu, která by výzkum zničila. Jen drobné chyby, které propůjčí práci takovýten punc "nikdo není dokonalý":)))
  • 0

#49 Annie00Hall

Annie00Hall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 15:30

Tímto ukončuji možnost vyplňovat anketu. Pokud máte nějaké dotazy a připomínky, pište, je to pro mne velká pomoc. Všem Vám moc děkuji! Ozvu se, až zpracuji (alespoň částečně) celý materiál. Dohromady mám skoro 300 anket!!! Zdravím! :)
  • 0

#50 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 16:56

Hodně zdaru a síly při zpracování dat /v pozitivním slova smyslu/. 300 vyplněných dotazníků, to je už pěkné číslo.
  • 0

#51 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:16

300 dotazníků je na první pohled velké číslo. Jenže ani takový rozsah nemusí stačit k nějakým významným závěrům. Např. vyjde-li zastoupení nějakého znaku 5 % v podsouboru o 200 členech (v autorčině výzkumu to zhruba odpovídá zastoupení kačerů ve věkové skupině do 34 let) a 11 % u zbývajících 100 kačerů starších než 34 let, tak ani takový rozdíl (5 % proti 11 %, tedy více než dvojnásobný!) není statisticky významný na 0,05 hladině významnosti. Tím ale naprosto nechci snižovat význam ani odbornou hodnotu chystané práce této autorky; pokouším se pouze poukázat na možné limity pravdivosti předpokládaných závěrů. Dalším problémem může být nemožnost aplikovat získané poznatky na celou populaci kačerů, protože údaje byly získány jen od těch, kteří se do ankety přihlásili (předpokládám, že tohle autorka v práci uvede).
Samozřejmě jí přeji bezproblémové obhájení připravované práce, úspěšné zakončení studia a hezké celoživotní vzpomínky na léta strávená na vysoké škole...
  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 14:13

Já myslím, že hlavní problém je v tom, že dotazníky vyplní jen návštěvníci tohoto fóra a to není právě reprezentativní vzorek :-( Určitě by se vyplatilo porovnat výsledky z fóra s jinou partou, která kešuje už déle a nevěnuje čas také tlachání na fórech gc.cz Ono je toho tlachacího prostoru daleko více a jinde je uzavřenější společnost a zpravidla se znají osobně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 14:27

kolombo napsal/a:
Já myslím, že hlavní problém je v tom, že dotazníky vyplní jen návštěvníci tohoto fóra a to není právě reprezentativní vzorek :-(
Určitě by se vyplatilo porovnat výsledky z fóra s jinou partou, která kešuje už déle a nevěnuje čas také tlachání na fórech gc.cz
Ono je toho tlachacího prostoru daleko více a jinde je uzavřenější společnost a zpravidla se znají osobně.

Měla ty dotazníky dát někam do keše, že? :D :D :D. Dobrá Challenge :D - vyplnění dotazníku coby podínka logu!
  • 0

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 14:36

Jacka_dominikanka napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já myslím, že hlavní problém je v tom, že dotazníky vyplní jen návštěvníci tohoto fóra a to není právě reprezentativní vzorek :-(
Určitě by se vyplatilo porovnat výsledky z fóra s jinou partou, která kešuje už déle a nevěnuje čas také tlachání na fórech gc.cz
Ono je toho tlachacího prostoru daleko více a jinde je uzavřenější společnost a zpravidla se znají osobně.

Měla ty dotazníky dát někam do keše, že? :D :D :D. Dobrá Challenge :D - vyplnění dotazníku coby podínka logu!


To asi ne, ale myslím, že vždy je největší problém průzkumů správný vzorek respondentů.

Musela by se někam na někoho napojit a třeba to zkusit nechat vyplnit někde na eventu :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 14:42

kolombo napsal/a:
To asi ne, ale myslím, že vždy je největší problém průzkumů správný vzorek respondentů.
Musela by se někam na někoho napojit a třeba to zkusit nechat vyplnit někde na eventu :-)

To by ještě musela vzít event v Praze nebo Brně, pak event na malým městě, event někde v horách nebo na vsi a pak partu kešujících skautů, VŠ turisťák a kešující farnost i s farářem, a ještě by to nestačilo.
  • 0

#56 Annie00Hall

Annie00Hall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 23:31

Co se týká přesnosti výzumu.. Dotazník není jediný zdroj mých informací. Ještě mě čekají rozhovory, analýza fóra, vlastní zkušenosti, odborná literatura atd. Dotazník je jen určitým nástrojem, jak celou problematiku uchopit. Nestuduji na sociologii, abych musela provádět sáhodlouhé výzkumy.. Už jsem tak letem světem porovnala polské a české dotazníky a vidím, že materiál je perfektní. Potvrzuje moje vlastní zkušenosti a to, jestli jsou výsledky + nebo - několik procent, není po mou práci tak zásadní. Ještě jednou zdůrazňuji - dotazník je důležitý ale to není základ mé práce, je to pouze jedna z cihliček. Kromě toho jsem spíš příznivcem kvalitativních metod než těch kvantitativních:)) Čímž nechci říct, že jste to vyplňovali zbytečně, to bych si nikdy nedovolila... :)
  • 0

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 18:00

Annie00Hall napsal/a:
Už jsem tak letem světem porovnala polské a české dotazníky a vidím, že materiál je perfektní.

To by mě třeba dost zajímalo: Jaký jsou hlavní rozdíly mezi českejma a polskejma výsledkama?
  • 0

#58 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 18:10

Jacka_dominikanka napsal/a:

Annie00Hall napsal/a:
Už jsem tak letem světem porovnala polské a české dotazníky a vidím, že materiál je perfektní.

To by mě třeba dost zajímalo: Jaký jsou hlavní rozdíly mezi českejma a polskejma výsledkama?


České jsou v češtině a polské v polštině... :-)
  • 0

#59 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 10:36

Tak jsem se vrátil z dovolené a chtěl se podívat, copak tu máme zase za dotazník, případně přispět se svou troškou a koukám, že: "Do formuláře "Anketa Geocaching" již nelze přidávat odpovědi." To je schválně?
  • 0

#60 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 11:00

Roman_Jaromer napsal/a:
Tak jsem se vrátil z dovolené a chtěl se podívat, copak tu máme zase za dotazník, případně přispět se svou troškou a koukám, že:
"Do formuláře "Anketa Geocaching" již nelze přidávat odpovědi."
To je schválně?


Ano, vyplňování bylo ukončeno. Je to napsáno o pár příspěvků výše.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama