Přejít na obsah


Fotka

GC47T84 Bohemia Tour in 25 Hours (skoro celorepublikový event)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#21 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 12:44

Moving Events should not be published without permission from Groundspeak. Sometimes cachers charter a plane, train, bus, or some other kind of group transportation to a significant event, and try to submit the journey together on the vehicle as an event for publication. Please say no to these. An alternative is to have an event near the embarkation point before the traveling group departs that is open to all geocachers, whether they are making the journey or not.
  • 0
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#22 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 12:58

Sopdet Reviewer napsal/a:
A jeste jsem koukal na "moznost serie FM eventu" jak tu nekdo navrhoval, dejte pozor na pravidlo retezeni eventu.


...takže pokud ti dobře rozumím, nebudou ani http://www.geocoinfe...ovodnych-eventu?
  • 0

#23 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:08

Tiskar94 napsal/a:

Sopdet Reviewer napsal/a:
A jeste jsem koukal na "moznost serie FM eventu" jak tu nekdo navrhoval, dejte pozor na pravidlo retezeni eventu.


...takže pokud ti dobře rozumím, nebudou ani http://www.geocoinfe...ovodnych-eventu?


Ja myslim, ze to je reakce na ty napady, ze by se eventy konaly na kazde zeleznicni stanici, kudy by organizatori jeli. To je retezeni neustale se opakujiciho eventu. Na tebou zminovane eventy plani jine pravidlo.

For caching events with several elements, multiple event listings may be submitted if each element stands on its own merits as an event, and meets the listing guidelines.


  • 0

#24 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:26

Já to jejich pravidlo chápu, pokud se udělá event JEN jako společná cesta v podstatě uzavřená ostatním lidem, tak to jde oparvdu proti smyslu eventů. Ale ten vlakový (byť je na hranici a proto se také žádalo o schválení) probíhá i na stanicích během cesty i pro příchozí. Tak ja to píšou, bylo to otevřené všem i těm, kteří necestují, před odjezdem. Možná by pomohlo v místech, kde vlak jen zastavuje zahájit tuto část eventu už před příjezdem zalogovat se, přivítat vlak (transparenty, mávátka) a "spojit" logbooky. Nemyslím to jako doladění ve smyslu pravidel (možná je to takto ještě horší), ale jako možnost rošíření tohoto eventu. A když nebude, škoda ho...
  • 0

#25 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:58

Sopdet Reviewer napsal/a:
Moving Events should not be published without permission from Groundspeak.

Sometimes cachers charter a plane, train, bus, or some other kind of group transportation to a significant event, and try to submit the journey together on the vehicle as an event for publication. Please say no to these. An alternative is to have an event near the embarkation point before the traveling group departs that is open to all geocachers, whether they are making the journey or not.


Díky. Pokud to tedy správně chápu, tak jsi mi sem dal citaci z vašich interních kuchařek pro schvalování. Je ale něco takového napsané někde v pravidlech pro kačery - veřejně na stránkách zeměmluvu? Jak mají chudáci onweři vědět, co máte ve svých pokynech?
  • 0

#26 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:39

Sopdet Reviewer napsal/a:
GS si ani nevyzadal zadne zasadni informace, majitel eventu si vse odkomunikoval sam


V tom je problém. Organizátoři tohoto konkrétního eventu si s GS nevyměnili ani slovo. Retractnutí eventu, nějaké jednání, teď archivace - to je všechno, co víme. Nikdo se nás nezeptal na to, jak se event účastníkům líbil. Nikdo se nezeptal, jestli měl proti eventu někdo výhrady. Možná rozhodovali na základě nějakého jiného zpackaného eventu - nevím. Od účastníků jsme nezaznamenali jedinou výhradu proti eventu (snad jen to, že nezajíždíme na Liberecko, což jsme plánovali příští ročník napravit). Důkazem toho, že se event účastníkům líbil (= osvědčil?) je 258 pozitivních Attendeed na minulém ročníku a hromada WA logů k tomuto mezi publikací a retractnutím.



Sopdet Reviewer napsal/a:
A jeste jsem koukal na "moznost serie FM eventu" jak tu nekdo navrhoval, dejte pozor na pravidlo retezeni eventu.


Pokud si dobře pamatuji pravidla pro publikaci eventů (která nyní nikde nemůžu najít), tak je pravidlo řetězení eventů hodně bohaté na slovíčka "near", "in proximity" atp. Je Ústí, Praha, Plzeň a Brno near? A co k tomu přidat České Budějovice?
I kdyby zrovna toto pravidlo bylo pozměněné, tak je možností, jak event publikovat, spousta. Setkání na nádraží v Ústí s tím, že owneři poté projedou republiku a kdyby se k nim náhodou chtěl někdo někde přidat (a zalogovat si event, na který není potřeba logbook), bránit mu nebudou. Vždyť už to samotné pravidlo o cestovních eventech dává spoustu prostoru k manévrování - "An alternative is to have an event near the embarkation point before the traveling group departs that is open to all geocachers, whether they are making the journey or not." - náš event měl být také otevřený na většině stanic všem, ať už cestovali, nebo ne (tehdy se to GS nelíbilo a muselo se to z listingu odstranit).

Zkusíme se s konkrétními reviewery domluvit, zda-li event chtějí pustit a v jaké podobě by k tomu svolili. Každopádně to nevzdáváme a pořád doufáme. ;)
  • 0

#27 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:40

Omlouvám se, ale furt tomu nerozumím... Jak zní to pravidlo proti řetězení eventů? Proč nejsou řetězením např. FM eventy s ručníky nebo Star Wars? Nebo např. polévkové nebo opakované pivové eventy? Rozhodně se neptám proto, že bych takovým eventům přála zrušení nebo že bych chtěla někomu ublížit, jen bych to ráda pochopila... Už po několikáté jde GS zcela proti mému chápání, tak bych se v tom ráda zorientovala, když jsem součástí té hry... Díky za pochopení a za odpoveď!
  • 0

#28 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 15:14

jessie.r napsal/a:
Omlouvám se, ale furt tomu nerozumím... Jak zní to pravidlo proti řetězení eventů? Proč nejsou řetězením např. FM eventy s ručníky nebo Star Wars? Nebo např. polévkové nebo opakované pivové eventy? Rozhodně se neptám proto, že bych takovým eventům přála zrušení nebo že bych chtěla někomu ublížit, jen bych to ráda pochopila... Už po několikáté jde GS zcela proti mému chápání, tak bych se v tom ráda zorientovala, když jsem součástí té hry... Díky za pochopení a za odpoveď!


On je problem v tom, ze soucasna oficialni pravidla pro eventy jsou hodne jednoduse napsana. Kdyz si je clovek precte, tak muze mit pocit, ze az na par vyjimek jde publikovat jakykoli event. Problem je ten, ze vedle jednoduse napsanych pravidel pro organizatory eventu existuje i plno internich doporuceni GS reviewerum. Pak je clovek prekvapeny, ze mu reviewerem zamitne event, i kdyz to vypada, ze dle pravidel je event OK.

http://www.geocachin...guidelines.aspx
  • 0

#29 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 16:43

Sopdet Reviewer napsal/a:
Protoze jsme odkazali majitele na GS my, nesedel nam ten event v ramci pravidla o zakazanych "mooving eventech"

Staci?

Ne.
Takže jste byli zase papežtější než papež. To si můžeme škrtnout plno hezkých akcí.
  • 0

#30 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 18:55

Já si myslím, že by to šlo. Asi kdyby pořadatelé byli většími kačerskými celebritami. Těm se běžně povoluje (nebo je přehlíženo) i porušování těch běžných pravidel, která si můžeme přečíst všichni.
  • 0

#31 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 18:59

To je ale vážně škoda, že nebude event, který by byl jinak parádní a zajímavá akce na kterou by přišlo spoustu lidí. Pokud GS eventy toho typu nechce tak dobře, ale pořád nechápu odůvodnění nevhodnosti tohoto typu eventu, když vloni se to prý publikovalo jakoby "na zkoušku" tak co se na tom neosědčilo. Proč se to neosvědčilo a komu se to neosvědčilo, že dále už to nemůže být. Protože nevidím důvod co by mohlo vadit, možná je to lehký bod ale to flashmoby taky, možná bude mít někdo ve statistice tečku na druhém konci republiky. To je tak vše. A co se týče toho pravidal řetězení, docela bych si i vsadil že je to z toho důvodu, aby někdo neudělal eventový PT ve tvaru zubaté žáby nebo šipky. Tady dost pochybuju, že někdo projede celou trasu, nejvíc by na tom udělal někdo tak čtyři pět bodů. Při dvanáctkových eventech to bylo daleko snažší udělat si z toho PT. Takže spíš použít víc selský rozum. A nejít do extrému, netahat do pravidel tisíc nařízení, protože to by to dopadlo za chvíli tak, že by byl parametr na to jak musí být starý pařez aby pod něj mohla keš. Prostě to tak nehrotit, o nic nejde.
  • 0

#32 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 19:30

Jen doplním: Na GS jsem psal já ohledně MEGA TRAIN TOUR 2013. Všechno trvá dlouho (3 měsíce), mají kecy a pak napíšou, že to zamítnou? Resp. ani ne mě, ale dozvídám se to od Sopdeta? Mám chuť si udělat do Seattlu výlet a přátelsky si popovídat, že mimo Ameriku žijou taky LIDI!
  • 0

#33 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 20:24

R 206 napsal/a:
Jen doplním:
Na GS jsem psal já ohledně MEGA TRAIN TOUR 2013. Všechno trvá dlouho (3 měsíce), mají kecy a pak napíšou, že to zamítnou? Resp. ani ne mě, ale dozvídám se to od Sopdeta? Mám chuť si udělat do Seattlu výlet a přátelsky si popovídat, že mimo Ameriku žijou taky LIDI!

Stále nechápu, proč to neschválili a nechali Tě to řešit přes HQ.
  • 0

#34 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 20:53

Zazněla tu otázka ohledně eventu Od západu k východu zubatá žába skáče. Jak to s ním tedy bude? Přijde mi, že archivovat tento event ještě před jeho uskutečněním by byla od GS prasárna, protože se na něm autoři dost nadřeli a ještě nejspíš nadřou. Když je zákaz moving eventů, tento nevadí?
  • 0

#35 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 21:19

Novom napsal/a:
Zazněla tu otázka ohledně eventu Od západu k východu zubatá žába skáče. Jak to s ním tedy bude? Přijde mi, že archivovat tento event ještě před jeho uskutečněním by byla od GS prasárna, protože se na něm autoři dost nadřeli a ještě nejspíš nadřou. Když je zákaz moving eventů, tento nevadí?

Záleží, jak se toho chytnou síly temna...
  • 0

#36 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 21:35

Po přeložení emailu na GS (2 A4)... žádám vyjádření. Btw. hovada chtěli listing. Hodin píšu, domlouvám TB k eventu, CWG, vše ladím, aby mi přes RW oznámili, že nepustí. Málem jsem si koupil letenky a je nadzvednout ze židlí...
  • 0

#37 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 21:41

Jak to tady čtu připadá mi, že máme příliš horlivý revírníky. Nic jinýho :|
  • 0

#38 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 22:14

drowned napsal/a:
Jak to tady čtu připadá mi, že máme příliš horlivý revírníky. Nic jinýho :|


Napadá mě, jestli by nepomohla žádost od našich ctěných revívrů o vyjímku, protože to místní komunita dost řeší a je jí to líto. Loni jsem se eventu účastnil a nevím sice jak jinde, ale v Praze jsem si event moc užil a pěkně si popovídal.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#39 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 22:47

Sopdet Reviewer napsal/a:
Protoze jsme odkazali majitele na GS my, nesedel nam ten event v ramci pravidla o zakazanych "mooving eventech"

Staci?


1. Proč bylo nutné řešit to přes HQ? Poškodila loni akce někoho? Nebo se libila.
2. Proč jste to nevykomunili jako RW sami?
3. Bojíte se, že příjdete o funkce?
4. Co bude se žábou?
  • 0

#40 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 1:05

Existuje nejaky odkaz na pravidla zakladani eventu pro obycejne kacery jako jsem ja? Kde se pise o techto probiranych vecech tady? Diky. (vim ze existuje googl, ale kdyz tu nekdo z nich cituje, tak ma link a ja chci mit jistotu, ze ctu ty prave ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama