Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#21 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:14

hanska napsal/a:
Minimum, na které jsem ochoten asi přistoupit při zachování obtížnosti, je dohromady 50 keší (12, 12, 13, 13). Sám jich mám za ani ne 2 roky intenzivnějšího kešování přes 30(...)


Konej, jak myslíš - ale mysli při tom na to, že kešku děláš pro jiné lovce. Sice pro specifickou cílovou skupinu lovců, takže tě zase tak moc nemusí zajímat drajvkaři a měštští mysterici, ale to neznamená, že kešku nezabiješ přepáleným množstvím.
Mimochodem v průvodci pro challenge je zmínka o tom, že její autor má doložit, že je výzva pro něj samotného splnitelná. V praxi bys tedy měl sám mít +-tolik keší, kolik budeš požadovat po ostatních.

petulinka1 napsal/a:
Ja jsem rada, kdyz dam aspon jedno puzzle a ty vymejslis takovyhle ptakoviny. Kdo ti bude lozit po tolika kopeckach? NAvic ve dvou statech?


Troufám si tvrdit, že puzzle je obtížnější, protože musíš ulovit vždycky krabičku na jednom konkrétním místě. U rozhleden jsem našel keší desítky, ale z těch puzzloidních jen čtyři. Šance trefit se do správného kopečku je tedy o chlup vyšší :)
A s tím, kdo bude lozit po tolika kopečkách, bych to neviděl tak černě. Já si při pohledu na geomapu kolem měst říkám "kdo by se luštil s tolika mysterkami?" No a najdou se tací.

Jinak časové náročnosti bych se narozdíl od jiných nebál - většina challengí (viz seznam) se stejně neloví stylem "teď jdu cíleně po ní", ale prostě si to lidé postupně vyzobávají a čekají, až budou mít splněno a budou moci vyrazit pro bonbónek. U kopečků navíc většina kačerů bude nějaký slušný počin do začátku mít - ony tam patří tam i profláklé výletní kopce jako Milešovka, Blaník, Javořice, Házmburk, Říp, Sněžka, Lysá hora - na některém z nich byl snad každý.
Argument, že pro někoho by bylo i osm krajů moc, je lichý. Programátorská mysterka je taky pro spoustu lidí neřešitelná a nezajímavá. Na druhou stranu by challenge měla splňovat to, že existuje nějaká relevantní skupina kačerů, pro které ta výzva smysl má.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#22 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:15

Myslim ze by tech kesi melo byt klide i 100 ale uvodni souradnice MUSI byt na Bahamách. Jednak to podpori turisticky ruch a privede k nam cizince, a treba se pro FTF vyda i nekdo dalsi na koho tu uz cekaji ..... :D
  • 0

#23 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:19

petulinka1 napsal/a:
Honzaku, tohle tema ti moc nepomuze. Leda bys ustoupil od tech silenejch cisel. Takhle se za chvili opet ukaze, ze jsi nemel pravdu :P

K tvymu poslednimu prispevku: pro nekoho je i tech tvejch 8 kraju nebo kolik proste hodne. I tak tam budes muset ulovit hodne kesi a vylizt na hodne vrsku. Kdezto kdyz je uplne jedno, kteoru kes v kraji navstivis, abys mel ten kraj vybarvenej, uz se lovi mnohem lip a staci ti na to opravdu jen to minimum kesi rovnajici se poctu kraju. Bud trochu normalni taky jednou!

Dobrou noc preju.

Kdyby sis našla onu challenge keš, tak nekecáš hlouposti, tam musíš v každém kraji nalézt aspoň jednu tradičku, 1 mysterku, 1 multinu, 1 earthcache a 1 wherigo. Nebo ta výzva ve vyplněné D/T tabulce - například keší 5/4, 5/5 apod. je opravdu jen pár a nejsou pro každého, naopak ty vrcholy až na Gerlachovský štít zvládne každý, kdo chodí aspoň trochu po horách...
  • 0

#24 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:20

Opravte mne pokud se mýlím - ALR byly zrušeny s argumentem, že požadované podmínky typu fotka ve stoji na hlavě s pohledem upřeným k jihu jsou mnohdy nesmyslné a neplní účel a místo nich vznikl nový druh keší, které mohou požadovat podmínky ještě nesmyslnější? Asi těm amíkům fakt nerozumím... PS: asi založím Challenge cache kterou bude smět odlovit pouze ten kdo nemá odlovenu žádnou jinou cache :)
  • 0
Monte

#25 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:24

Já si myslím, že podmínkou zveřejnění jakékoli (nejen Challenge) cache je prokázání, že autor tuto podmínku (keš) sám splnil/odlovil. Vymýšlet si pro ostatní něco, co sám nedokážu, je totiž naprosto absurdní!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:24

Notář mi vyprávěl, že dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi...


  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:26

Monte-x napsal/a:
Opravte mne pokud se mýlím - ALR byly zrušeny s argumentem, že požadované podmínky typu fotka ve stoji na hlavě s pohledem upřeným k jihu jsou mnohdy nesmyslné a neplní účel a místo nich vznikl nový druh keší, které mohou požadovat podmínky ještě nesmyslnější? Asi těm amíkům fakt nerozumím...

PS: asi založím Challenge cache kterou bude smět odlovit pouze ten kdo nemá odlovenu žádnou jinou cache :)

nejdřív si přečti, o co vůbec jde:

http://wiki.geocachi...Challenge_cache
  • 0

#28 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:27

PaWcz napsal/a:
Konej, jak myslíš - ale mysli při tom na to, že kešku děláš pro jiné lovce. Sice pro specifickou cílovou skupinu lovců, takže tě zase tak moc nemusí zajímat drajvkaři a měštští mysterici, ale to neznamená, že kešku nezabiješ přepáleným množstvím.
Mimochodem v průvodci pro challenge je zmínka o tom, že její autor má doložit, že je výzva pro něj samotného splnitelná. V praxi bys tedy měl sám mít +-tolik keší, kolik budeš požadovat po ostatních.

Podle toho se asi zařídím, bude jich dohromady pak těch 30-35, jen trošku okleštím výběr o ty nízko položené... Sice to bude diskriminace těch, co mají v okolí jen nižší kopečky (i kvůli tomu jsem to rozdělil do kategorií) a nebude to moc rovnoměrně rozloženo...
  • 0

#29 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:29

Monte-x napsal/a:
Opravte mne pokud se mýlím - ALR byly zrušeny s argumentem, že požadované podmínky typu fotka ve stoji na hlavě s pohledem upřeným k jihu jsou mnohdy nesmyslné a neplní účel a místo nich vznikl nový druh keší, které mohou požadovat podmínky ještě nesmyslnější?


ALR upadly v nemilost, protože se u nich množily podmínky, které nijak nesouvisely s geocachingem jako outdoorovou aktivitou.
Podmínky pro Challenge musí být spojené s nějakým geocachingovým nebo waymarkingovým cílem, což se naopak Zeměmluvu zamlouvá. Navíc u nich moc nehrozí, že jich budou vznikat stovky do měsíce.

PS: asi založím Challenge cache kterou bude smět odlovit pouze ten kdo nemá odlovenu žádnou jinou cache :)


To neklapne, byl by s v rozporu s bodem 5 pravidel pro challenge cache :P
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#30 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:35

Hansko, nevím o co Ti jde, ale podmínky pro logování jsou jedna věc, a možnost smazání logu je věc druhá, tedy možnost odlovit keš až po splnění challange výzvy je věc cti, nicméně pokud se i při nesplnění do logbooku zapíšeš, není to důvod pro smazání logu, nebo se snad pletu ? Tak že prosím přestaň vymýšlet ptákoviny.. ;), dopadne to tak, že na první místa dolezou přesmrtvolní lovci FTF, na další finálkáři a pak už jen že někdo zabloudí.. Opravdu Tě toto uspokojuje a je Tvým cílem ?
  • 0

#31 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:37

Podívej se na Brdy Challenge, ta je rozdělena na kategorie, jakési "plakety" - můžeš pak vést tabulku na svým listingu a nepřijde vniveč ta práce s vrcholy, kterous už udělat. A pořád to bude motivovat. Lidi, který choděj po vrcholkách, oželí, ža dostanou bod jen za "broz", a za stříbro, zlato a platinu už ne.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#32 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:40

A jen pro představu o množství vrcholů s keškami, nyní je jich dohromady 230 ! 75 je tedy s bídou 1/3, například schválena challenge cache Gorolska vyzvy požadovala po publikaci 1/2 všech keší!!!
  • 0

#33 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:42

Autacek napsal/a:
Hansko, nevím o co Ti jde, ale podmínky pro logování jsou jedna věc, a možnost smazání logu je věc druhá,

tedy možnost odlovit keš až po splnění challange výzvy je věc cti, nicméně pokud se i při nesplnění do logbooku zapíšeš, není to důvod pro smazání logu, nebo se snad pletu ?

Tak že prosím přestaň vymýšlet ptákoviny.. ;)


Myslím, že pleteš. Jen a právě jen u challenge to lze. Musíš splnit podmínku A zapsat se do logbooku.

A challenge cache requires that geocachers meet a geocaching-related qualification or series of tasks before the challenge cache can be logged.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#34 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:42

Citecka napsal/a:
Podívej se na Brdy Challenge, ta je rozdělena na kategorie, jakési "plakety" - můžeš pak vést tabulku na svým listingu a nepřijde vniveč ta práce s vrcholy, kterous už udělat. A pořád to bude motivovat. Lidi, který choděj po vrcholkách, oželí, ža dostanou bod jen za "broz", a za stříbro, zlato a platinu už ne.

Nejsou u Brdy challenge náhodou pro každou úroveň zvlášť keška na jiném místě?
  • 0

#35 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:46

Pro pobavení jedna věta z toho, co mi psal Sutech alias DLR: "75 keší je prostě příliš náročná podmínka, pokud vezmeme v úvahu, o jak rozsáhlé území se jedná, nemluvě o tom, že ještě tyto keše se nenacházejí někde ve městech, ale na jedněch z nejvyšších vrcholů našich republik." Buďto nemá ani páru o geografii ČR a Slovenska nebo listing vůbec nečetl. Považovat kopečky o nadmořské výšce např. 500 m za jedny z nejvyšších vrcholů našich republik, to snad považovat ani nejde:)
  • 0

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:47

hanska: ježiš, to nevim... já to sleduju právě a jen tak, že si hlídám, kolik jich mám, a ještě to není ani na první stupeň. Mám to trochu z ruky a na trempu kešovat nesmim, hodili by mě do potoka; hledám až když v neděli oni jdou na vlak a já směrem na jih... :) A i kdyby, co ti brání udělat to taky tak? A bude naprosto vymalováno.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:50

Autacek napsal/a:
tedy možnost odlovit keš až po splnění challange výzvy je věc cti, nicméně pokud se i při nesplnění do logbooku zapíšeš, není to důvod pro smazání logu, nebo se snad pletu ?

Pleteš se. V guidelines stojí

Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed.

An exception is Challenge Caches, which may only be logged online after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented to the cache owner as per instructions on the published listing. Other than documenting a Challenge Cache, physical caches cannot require geocachers to contact anyone.

Takže u Challenge cachí k zalogování FOUND IT online nestačí být zapsaný v logbooku.
Tyhle keše jsou výjimka určená pro ty, co mají rádi podobné výzvy. Zmiňovaná Brdy challenge tu je pro milovníky Brd, challenge D/T zase pro milovníky statistik. Rozhodně to nejsou záležitosti pro veškeré kačerstvo.

hanska napsal/a:
Pro pobavení(...)

Znevažovat oponenta vytrháváním korespondence mezi Vámi dvěma je faul, to moc nepobaví
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#38 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:51

Citecka napsal/a:

Autacek napsal/a:
Hansko, nevím o co Ti jde, ale podmínky pro logování jsou jedna věc, a možnost smazání logu je věc druhá,

tedy možnost odlovit keš až po splnění challange výzvy je věc cti, nicméně pokud se i při nesplnění do logbooku zapíšeš, není to důvod pro smazání logu, nebo se snad pletu ?

Tak že prosím přestaň vymýšlet ptákoviny.. ;)


Myslím, že pleteš. Jen a právě jen u challenge to lze. Musíš splnit podmínku A zapsat se do logbooku.


Myslím že se nepletu, v podmínkách pro možnost smazat log to není, ale chápu, že autory hry v USA nenapadlo, že by někdo tvořil nesmyslné challange keše, no a taky, že by hráče bez splnění podmínky (byť v rozporu s pravidly) napadlo logovat. Ale to je asi na jinou debatu ;).
  • 0

#39 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:52

Citecka napsal/a:
hanska: ježiš, to nevim... já to sleduju právě a jen tak, že si hlídám, kolik jich mám, a ještě to není ani na první stupeň. Mám to trochu z ruky a na trempu kešovat nesmim, hodili by mě do potoka; hledám až když v neděli oni jdou na vlak a já směrem na jih... :)

A i kdyby, co ti brání udělat to taky tak? A bude naprosto vymalováno.

Třeba to, že by to mělo být právě na nejvyšších vrcholech, těch neobsazených v rozumné vzdálenosti od HC přece jen tolik nemám...Jinak je každá na jiných souřadnicích, jen pro úplnost.
  • 0

#40 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:55

Taky mě láká udělat challenge. Takovou sérii - dejme tomu dvanácti mysterek. Podmínkou odlovu je obdržet v rámci Geocachingu na svých založených keších 500 bodů favorite, 1000, pak 1250, 1500... až třeba do 5000. Bylo by to zajímavé - jé to by asi byla diskuze. Plně souhlasím s reviewerem, že pravidla pro založení challenge keše by měla být co nejpřísnější...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama