Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#141 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 9:06

Čtu si toto téma od začátku a teď jsem se rozhodl reagovat. Hanska proč to řešíš? Dej si tam tu podmínku co jsi psal včera- 50 cachí a je to. Bude to tvrdé (ale někteří to už mají splněno). Řešila se tady cache GC27Z84, že je nutné mít wigo a nebo najít webky. Není to pravda, je tam možnost výběru ze 7 druhů- takže lze vynechat wiga a webky nejsou ve všech krajích (myslím jen ve 4!!) Tato cache před pár dny slavila rok a odlovilo jí 19 kačerů. Což je podle mě taky dost tvrdé. Pro mě skoro nesplnitelné- z Ostravska jsou výlety na druhou stranu republiky extra nákladné. Takže bych to tady vůbec neřešil, dej tam 50 a bude to, pár kačerů to odloví a poté se taky sem tam někdo najde, kdo to dá. Ale je pravda, že takovéto cache jsou znevýhodněny umístěním. Prostě se o nich dozvíte náhodně z fóra. Jinak na ni prostě nenatrefím.
  • 0

#142 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 9:09

hanska napsal/a:
pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné asi nejen pro mě - webcache je snad už jen v Praze...Tu mou výzvu může splnit každý, kdo má gps (i v telefonu) a nemusí mít přístroj pro wigo. Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.

1) webcache - je jich momentálně 6, Středočeský, Ústecký, Vysočina, Hradecký, Praha.
2) opravdu nemáš nic co umí wigo nebo se ti jen nechce to do telefonu nahrát ? A pak máš vždycky možnost jít lovit kolektivně, představ si, že je to docela běžný způsob lovu wheriga ! Má to výhodu v tom, že když to jednomu zdechne tak je jistá pravděpodobnost že druhý může jít dál.
  • 0

#143 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 9:29

Arne1 napsal/a:
1) webcache - je jich momentálně 6, Středočeský, Ústecký, Vysočina, Hradecký, Praha.
2) opravdu nemáš nic co umí wigo nebo se ti jen nechce to do telefonu nahrát ? A pak máš vždycky možnost jít lovit kolektivně, představ si, že je to docela běžný způsob lovu wheriga ! Má to výhodu v tom, že když to jednomu zdechne tak je jistá pravděpodobnost že druhý může jít dál.

Mě to taky nedalo a podíval jsem se na to.
Tu čelenku vyřešíš i bez těchto dvou typů kešek.
stačí tradi, multi, mystery, letterbox a earthka.
Protože já mám podobný problém- gps mám etrex a na mobilu mi wherigo jede hodně blbě.
Ale tuto čelenku odlovím tak v roce 2020 a to jen možná, některé kraje jsou pro mě hodně daleko a ještě tam odlovit 5 druhú je extrém.
Chtěl jsem jet do Karlových Varů vlakem na lov- ale jen do města, tam nevím jestli bych tam odlovil všech 5 druhů :(
  • 0

#144 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 10:39

Arne1 napsal/a:
A pak máš vždycky možnost jít lovit kolektivně, představ si, že je to docela běžný způsob lovu wheriga ! Má to výhodu v tom, že když to jednomu zdechne tak je jistá pravděpodobnost že druhý může jít dál.

To jsi ovšem vyjmenoval pro něj naprosto nepředstavitelný problém. Lovit s někým? :D Vždyť by ho nikdo do party nechtěl, neb by zase upozorňoval na spousty porušování pravidel, stejně tak, jak to bylo na Zimném. :D

Do té celorepublikové challenge mi chybí asi 4 kraje a jen v jednom mám pouze 1 ty, obvykle spíš 3-4 už odlovené. Takže ta není až tak extra děsivá. Ale musím podotknout, že z Pardubického kraje je relativně blízko skoro všude, krom Ústeckého, kde mi právě ještě něco chybí.

Ta challenge se mi vcelku líbí, ačkoliv nejsem žádný kopečkář, ale rozhodně ne s tímto počtem a od tohoto autora. Navíc se budu cítit diskriminován, protože okolo Pardubic je pouze 1 (slovy JEDEN) kopec, který se svou výškou 307 metrů těžko půjde do toho seznamu zařadit. :D
  • 0

#145 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 10:56

Novom napsal/a:
Do té celorepublikové challenge mi chybí asi 4 kraje a jen v jednom mám pouze 1 ty, obvykle spíš 3-4 už odlovené. Takže ta není až tak extra děsivá. Ale musím podotknout, že z Pardubického kraje je relativně blízko skoro všude, krom Ústeckého, kde mi právě ještě něco chybí.
Ta challenge se mi vcelku líbí, ačkoliv nejsem žádný kopečkář, ale rozhodně ne s tímto počtem a od tohoto autora. Navíc se budu cítit diskriminován, protože okolo Pardubic je pouze 1 (slovy JEDEN) kopec, který se svou výškou 307 metrů těžko půjde do toho seznamu zařadit. :D

Tak z Pardubic to máš všude relativně blízko, ovšem co máme říkat my z Ostravska - na jeden den se dá vyjet když to přeženu kromě MSK do Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Vysočinu, Pardubického a Královehradeckého (sám jsem takto absolvoval Sněžku). K oné mé výzvě - blízko Pardubic není nic a je - úplně blízko nula, ale není to daleko do Krkonoš, Orlických hor, koneckonců ani na Králičák či do Jeseníků. A časově se dá z Pardubic za jeden den stihnout mnoho dalších pohoří...307 m vysoká Kuňka (asi máš na mysli tu), ta tam opravdu nebude, do 800 m ji chybí opravdu hodně:).
  • 0

#146 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:02

hanska napsal/a:
Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.

Z toho, že jsi za poslední dva roky navštívil 60-70 vrcholů a započitatelných keší máš 30 (pokud platí ta čísla prezentovaná ve vlákně), je dále vidět, jak šíleně náročná ta challenge je. Spousta vrcholových krabiček je pomalu půl roku nedostupná kvůli sněhu, někdy prostě na krabku není čas, protože se chýlí doba výletu, keška je ztracená nebo vymudlená nebo ji prostě člověk úplně obyčejně nenajde...
A kousavý podotek: Budeš lovcům challenge uznávat i vrcholy, na kterých byli, ale z nějakého důvodu keš neulovili nebo nemohli ulovit? Tipl bych, že asi nebudeš, mám pravdu? V tom případě mi přijde pokrytecké takovým číslem vůbec operovat.
  • 0

#147 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:20

hanska napsal/a:
Owner podmínky splňovat nemusí a co je nejtěžší pro jednoho, to může být snadnější pro druhého - pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné asi nejen pro mě - webcache je snad už jen v Praze...


Nesmysl. Ja sice mam vybaveni na Wigo, ale odmitam to hrat, z principu me to se.. I tak mam Regions Challenge uplne v pohode bez wiga a rozkrajet jsem se nemusel, viz muj log a seznam kesi u nej. Neni to lehka challenge, ale splnitelna je celkem v pohode a wigo na ni nepotrebujes.
  • 0

#148 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:33

davidb11 napsal/a:
Chtěl jsem jet do Karlových Varů vlakem na lov- ale jen do města, tam nevím jestli bych tam odlovil všech 5 druhů :(


Neodlovil :-(
Leda by tam přibyl další typ keše. Zrovna tady by se wigo nebo letterbox docela hodil.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#149 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:33

Netorack napsal/a:

hanska napsal/a:
Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.

Z toho, že jsi za poslední dva roky navštívil 60-70 vrcholů a započitatelných keší máš 30 (pokud platí ta čísla prezentovaná ve vlákně), je dále vidět, jak šíleně náročná ta challenge je. Spousta vrcholových krabiček je pomalu půl roku nedostupná kvůli sněhu, někdy prostě na krabku není čas, protože se chýlí doba výletu, keška je ztracená nebo vymudlená nebo ji prostě člověk úplně obyčejně nenajde...

Mnohde keška 1,5 - 2 roky zpět nebyla, takže jsem ji těžko mohl odlovit. Schválně jsem to spočítal - z vrcholů, které mám nyní v seznamu, byla na 38 z nich (cca 1/4) založena keška v roce 2011 a později. A mnohde to jsou i místa, kde by člověk čekal kešku mnohem dříve (Bystrá, Baníkov)... To, že jsou horské keše dostupné jen po část roku, je sice částečná pravda, ovšem stále je tam dost keší, které jdou odlovit celoročně (např. Lysou horu jsem odlovil při metru sněhu, navíc ještě bez gps)...
  • 0

#150 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:46

kolombo napsal/a:
Neodlovil :-(
Leda by tam přibyl další typ keše. Zrovna tady by se wigo nebo letterbox docela hodil.

No právě.
Pokud tam nepojedu na dovolenou tak takové "daleké" kraje řeším jednodenní cestou vlakem (pro dva lidi a SONE+ to vyjde na 600Kč).
A lovím většinou jen v okolí nádraží nebo města, takže všech 5 druhů na jeden zátah je těžké.
Ale proto je to challenge, že :)
  • 0

#151 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:35

Tak upřímně těch letterboxů také nejsou žádná kvanta - Karlovarský kraj všehovšudy 2, Vysočina 4 (z toho 1 noční), Pardubický 6 (z toho 2 disablované a 1 noční), i rozsáhlý Moravskoslezský jich má dohromady 12 (z toho dvě terén 5, 2 jsou bonusovky k sériím, 1 disablovaná a ještě jedna je dlouhá přes 10 km). Pokud by tam byly eventy, tak je to mnohem snáze splnitelné, takto je pro někoho, kdo je např. z Ostravska, Zlínska či Jižní Moravy a neloví wiga např. Karlovarský kraj hodně tvrdým oříškem), podobně je na tom i Pardubický kraj...
  • 0

#152 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:45

hanska napsal/a:
...pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné ...


Czech region challenge vyžaduje 5 typů v každém kraji čili např.:
1) Tradička
2) Multina
3) Mysterka
4) Earthcache
5) Letterbox

WHERIGO není podmínkou...

Nevím, nezkladal bych keš, kterou sám neumím odlovit. Vím, že se to děje, pravidla to neporušuje, ale.... když ty sám si to nesplnil, jak můžeš tvrdit, že to je přijatelná podmínka? Jak můžeš odhadnout obtížnost. Já bych si to nelaijznul.
  • 0

#153 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:49

hanska napsal/a:
Tak upřímně těch letterboxů také nejsou žádná kvanta - Karlovarský kraj všehovšudy 2, Vysočina 4 (z toho 1 noční), Pardubický 6 (z toho 2 disablované a 1 noční), i rozsáhlý Moravskoslezský jich má dohromady 12 (z toho dvě terén 5, 2 jsou bonusovky k sériím, 1 disablovaná a ještě jedna je dlouhá přes 10 km). Pokud by tam byly eventy, tak je to mnohem snáze splnitelné, takto je pro někoho, kdo je např. z Ostravska, Zlínska či Jižní Moravy a neloví wiga např. Karlovarský kraj hodně tvrdým oříškem), podobně je na tom i Pardubický kraj...


TAK VIDÍŠ - v Karlovarském Kraji jsou dva letterboxy a ty máš problém odlovit jeden z nich... jak pak můžeš chtít po někom, aby odlovil nějaký počet PŘESNĚ DANÝCH KEŠÍ. Argument, že nějaký kraj má hooodně dlouhý letterbox (10 km)... mě příjde jako hloupost. A že to jsou bonusovky? No a co, tak si tu sérii odlov... Je to nelovitelné? Není - jen je to náročné... ale to co ty plánuješ taky, jen díky tomu, že to nemáš to sám neumíš ohodnotit.
  • 0

#154 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:54

Honzo, jak máš vlastně stanovená kritéria pro to, co je keška na vrcholu a co už ne? Napadá mě to u Jezerní hory na Šumavě - vrchol je nepřístupný (NPR) a ty k němu v seznamu jako vrcholovou máš tu šmudlu z rozvodí (GCH84X), která je o kilák mimo vrchol a hlavně o 200 metrů níž. Vlastně je spíš pod vrcholem Malého Špičáku. Co se týká převýšení, mají to k vrcholu Jezerní hory blíž spíš cache na Svarohu. Máš nějaké pevné kritérium pro to, která cache se ještě dá považovat za krabičku příslušnou danému vrcholu, a co už k němu nepatří?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#155 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 13:05

Alke04 napsal/a:TAK VIDÍŠ - v Karlovarském Kraji jsou dva letterboxy a ty máš problém odlovit jeden z nich... nějaký kraj má hooodně dlouhý letterbox (10 km)... A že to jsou bonusovky? No a co, tak si tu sérii odlov... Je to nelovitelné? Není - jen je to náročné...


Bingo!:) o to tu jde - jiné věci mu přijdou obtížné, a hledá milión výmluv, proč to nemůže odlovit, ale sám jde nahonit ego ještě obtížnější.

Padl tu argument, že by měl challenge založit ten, který již to dané pensum zvládl - jsem jednoznačně pro. Nebo se tu začnou tvořit od stolu výzvy epických, ne, monstrozních, ne, galaktických, no prostě nesmyslných rozměrů, a šílení megalomani budou mít o náplň volného času postaráno.

honzák - pořád jsi nebyl schopen dát sem ten seznam, ta tvá noticka nic nevysvětluje. Navíc, jak je to plánováno do budoucna, když budou přibývat keše, které splní ty zadávací kritéria - upozorňuji, že konkrétní znění challenge tu nemám k dispozici.
  • 0

#156 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 13:06

PaWcz napsal/a:
Máš nějaké pevné kritérium pro to, která cache se ještě dá považovat za krabičku příslušnou danému vrcholu, a co už k němu nepatří?


To hele nevím, jestli smí být. Challenge nesmí být výpis keší, musí to být keše podléhající jinému jasně definovanému pravidlu... ten výpis bývá jen podpůrný, aby kačeři věděli, které to jsou, ale základem je pravidlo.
  • 0

#157 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 13:22

hanska napsal/a:
Mnohde keška 1,5 - 2 roky zpět nebyla, takže jsem ji těžko mohl odlovit. Schválně jsem to spočítal - z vrcholů, které mám nyní v seznamu, byla na 38 z nich (cca 1/4) založena keška v roce 2011 a později. A mnohde to jsou i místa, kde by člověk čekal kešku mnohem dříve (Bystrá, Baníkov)... To, že jsou horské keše dostupné jen po část roku, je sice částečná pravda, ovšem stále je tam dost keší, které jdou odlovit celoročně (např. Lysou horu jsem odlovil při metru sněhu, navíc ještě bez gps)...

Vždyť to je přesně ono; žádný z potenciálních kopečkářů - lovců tvé challenge nespadl včera z nebe a nezačne ji lovit zítra. Takže i člověk, který už má při publikaci dobrý základ (např. ty) má ke splnění výzvy ještě hodně daleko. A je otázka, jestli na kopec/kopce na druhé straně republiky, kde jsi byl před dvěma lety, pojedeš v létě znova jenom proto, že na nich naskáklay krabičky. S tím souvisí, že body blíže k domovu se vyplňují daleko snadněji než ty vzdálenější a nedá se to jednoduše extrapolovat tak, že když jsem za první rok našel 20, za další rok najdu dalších dvacet a ve třetím zase dvacet.
Nechci říkat, co je ta správná mez (každý to máme jinde); jen by to mělo být splnitelné, a to nejenom teoreticky (teoreticky lze splnit cokoliv), ale především i prakticky, což jak vidno, takový člověk se ani mezi zapřísáhlými kopečkáři ještě nenašel.
  • 0

#158 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 13:25

Alke04 napsal/a:
To hele nevím, jestli smí být. Challenge nesmí být výpis keší, musí to být keše podléhající jinému jasně definovanému pravidlu... ten výpis bývá jen podpůrný, aby kačeři věděli, které to jsou, ale základem je pravidlo.


Dalsi bingo!!

Honzo, je ti doufam jasne, ze pro challenge kes nemuzes pouzit zadny seznam kesi, ktere se maji odlovit. Sam si na toto pravidlo v nekterem z predeslych prispevku poukazoval. Zvol si dobre parametry, aby meli kaceri vice volnosti v tom, kam se rozhodnou jet a co odlovit. Toto pravidlo si muze reviewer ohnout, vzhledem k tomu ze by to bylo 50 ze 75 moznych, ale nevim, jestli ti ted nejaky revieweer vyjde v tomto ohledu vstric pote, jak si se o nich vyjadroval. Jak uz psali jini, 30 kopecku je podle me rozumne mnozstvi. Je tu velka volnost a navic, jak psal Netorack, kdo se ti bude ze zapadu Cech hnat 2x do roka (do dvou) na Lysou a opacne z Ostravy na Plechy jenom kvuli kese?
  • 0

#159 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 13:41

Alke04 napsal/a:
To hele nevím, jestli smí být. Challenge nesmí být výpis keší, musí to být keše podléhající jinému jasně definovanému pravidlu... ten výpis bývá jen podpůrný, aby kačeři věděli, které to jsou, ale základem je pravidlo.


No právě proto se na to kritérium ptám. Jestli třeba za kešku na nejvyšším vrcholu bere pixlu mezi vrcholem a sedlem, nebo jen krabky přímo na temeni kopce etc.
Taky je tu otázka multin, letterboxů a mysterek. Rozhoduje blízkost finálky k vrcholu nebo pozice ikonky? Treba na Jizeře má na vrcholu ikonku bonusovka série Rozvodí, ale ve skutečnosti je keška úplně jinde. Naopak poblíž vrcholu je finálka jiné cache.
Jasně, těch případů není zase tolik. Rozumnému ownerovi by jako důkaz stačilo čestné slovo lovce ve stylu "Mám nejvyšší vrchol Pacovské pahorkatiny, vede přes něj multinka X". Jenže se nechováme vždycky rozumě, takže to prostě chce jasné kritérium toho, co ještě je keška na vrcholu.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#160 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 15:10

PaWcz napsal/a:
Honzo, jak máš vlastně stanovená kritéria pro to, co je keška na vrcholu a co už ne?
Napadá mě to u Jezerní hory na Šumavě - vrchol je nepřístupný (NPR) a ty k němu v seznamu jako vrcholovou máš tu šmudlu z rozvodí (GCH84X), která je o kilák mimo vrchol a hlavně o 200 metrů níž. Vlastně je spíš pod vrcholem Malého Špičáku.
Máš nějaké pevné kritérium pro to, která cache se ještě dá považovat za krabičku příslušnou danému vrcholu, a co už k němu nepatří?

Tak seznam keší jsem nahrál na http://uloz.to/xfTRppM/challenge-xlsx. V NP a tam, kam se nesmí, se snažím brát nejbližší keš (je li v rozumné vzdálenosti, dejme tomu do 1 - 1,5 km) a je aspoň trochu na úpatí kopce (uvedu příklad vrcholu, který dosud keš nemá - Luční hora, pokud by byla keška u té kapličky, byla by uznatelná, keška u chaty už uznatelná není). Tam, kam se smí volně, tak vždy nejbližší vrcholu, max. ale 500 m vzdálenostně a 100 m výškově. Pokud by někdo zjistil nějakou chybu v tom seznamu (hrozí to jen u multin a mysterek, tak ať to sem napíše, pak to v tom seznamu upravím). U té Jezerní hory jsem váhal mezi tím Rozvodím a Čertovým jezerem, zvolil jsem nakonec to Rozvodí (třeba i proto, že od něj vede pod vrchol Jezerní hory lesní cesta). O Juránkově chatě jsem neuvažoval, ta je jasně těsně pod Svarohem, což je už jiný vrchol. Na Šumavě jsem pak váhal i tom, zda je vyšší Blatný vrch nebo Velká Mokrůvka - celkově je vyšší Blatný vrch (vyšší vrchol ovšem leží v Německu,vrchol v ČR má 1 367 m), Velká Mokrůvka leží přímo na hranici a má 1 370 m - proto jsem vybral Mokrůvku, navíc kousek pod ní je na německé straně keška.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama