Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#101 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:06

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
... podmínku max. 10 - 20 keší splní za rok max. 1-2 kačeři, což je zjevná nepravda ...

Zjevná? Z čeho soudíš? Nemyslím si, naopak je to docela reálný odhad.

hanska napsal/a:
... A pokud veškerá komunikace reviewera, který to schvaluje, spočívá v tom, že napíše nepozdává se mi to, je to příliš složité ...

A co čekáš? Že ti to vymyslí za tebe, aby to bylo pro něj průchozí? Řekl ti, že to je složité, tak to zjednoduš a zkus to znova. To mi přijde jako normální postup.

Návrhů tu máš spoustu, můžeš se podle nich zařídit a vytvořit průchodný listing. Pokud si dál myslíš, že všichni kromě tebe jsou pitomci a nerozumí tomu, tak příště po nás nechtěj naše názory. :o Ach jo, zase ztráta času. :(

Už jsem to psal jednou - 10 keší na nejvyšších vrcholech odlovíš bez problémů během 3 dní, 20 za max. 2 týdny zcela bez problémů. Ad postup reviewera - mi přijde normální reakce Skupce, který napsal, co konkrétně se mu nepozdává. Na odpovědi typu "nepozdává se mi to", na to jsem opravdu nemusel čekat 10 dní, to by automat vygeneroval hned...
  • 0

#102 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:11

Jistě, 20 keší odlovíš za max. 2 týdny, proto jsi ty odlovil zhruba 30 za 2 roky.:D To je přeci logický. A mně zase nepřijde normální otravovat s tím všechny RW v ČR, SR a PL + do toho zatahovat američany.
  • 0

#103 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:15

hanska napsal/a:
Už jsem to psal jednou - 10 keší na nejvyšších vrcholech odlovíš bez problémů během 3 dní, 20 za max. 2 týdny zcela bez problémů.

Pořád nechápeš - ano, je možné objet ČR pro 10 keší za 3 dny. Nebo třeba obletět letadlem. Ale jde o to, zda se najde někdo, kdo do toho půjde. 1-2 lidi za rok je reálný odhad.
Tak se nehádej, založ si pokusmo challenge s 10 kousky, a uvidíme, kolik lidí ji odloví. A pak ji v případě příznivého výsledku můžeš archivovat a založit náročnější. Není nic jednoduššího a bude konec zbytečným dohadům.
  • 0

#104 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:16

Sedím pod okrajem Novohradek. Já mám do Alp jen o málo dál, než do Železný Rudy nebo na Brdy, jakýkoli jiný český hory jsou pro mě hůř přístupný než půlka Alp, jednak jsou třeba Jeseníky dál než Zillertaal ( atm je kua krásně!) a dvadnak až do Innsbrucku je dálnice, o který si Praha-Brno může neeechattt zdddáááttt... o Slovensku ani nemluvím. To je ale OT - k vjeci: - hezky se tu demonstruje, jakou měl tušim Kolombo? Anebo MedoMyš? na začátku tématu pravdu: hanska se nedohodne s nikým ani o barvě svejch spoďárů, natož o plnění složitých podmínek CHC. Honzáku, když už to teda vypadá, že tu keš nedáš dohromady, můžu použít tvý seznamy a udělat tu kešku já? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#105 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:24

Tak si to shrňme: 1. dovolená = Jizerky + Krkonoše 2. dovolená = Jeseníky 3. dovolená = Fatra 4. dovolená = Tatry 5. dovolená = Bílé Karpaty 6. dovolená = Beskydy Šumavu, Brdy, Český les a okolí si projedu o prodloužených víkendech. Takže v případě 40 hor si ji odlovím tak za 6 let - zaručíš mi, že tam ještě bude bude? Na 75 můžu zapomenout...
  • 0

#106 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:31

Joe Tramp napsal/a:
.... zaručíš mi, že tam ještě bude bude? ...


To ti Honzak nezaruci nikdy, protoze ten archivuje hned jak se mu cosi nezda, hlavne poctivost kaceru. :)
(viz GC3QJXV).
  • 0

#107 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:33

Citecka napsal/a:
Sedím pod okrajem Novohradek. Já mám do Alp jen o málo dál, než do Železný Rudy nebo na Brdy, jakýkoli jiný český hory jsou pro mě hůř přístupný než půlka Alp, jednak jsou třeba Jeseníky dál než Zillertaal ( atm je kua krásně!) a dvadnak až do Innsbrucku je dálnice, o který si Praha-Brno může neeechattt zdddáááttt... o Slovensku ani nemluvím.

To je ale OT - k vjeci:

- hezky se tu demonstruje, jakou měl tušim Kolombo? Anebo MedoMyš? na začátku tématu pravdu: hanska se nedohodne s nikým ani o barvě svejch spoďárů, natož o plnění složitých podmínek CHC.

Honzáku, když už to teda vypadá, že tu keš nedáš dohromady, můžu použít tvý seznamy a udělat tu kešku já? B)

udělej to - v tvém podání to bude určitě rozumně nastavené :)
  • 0

#108 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:41

Joe Tramp napsal/a:
Tak si to shrňme:
1. dovolená = Jizerky + Krkonoše
2. dovolená = Jeseníky
3. dovolená = Fatra
4. dovolená = Tatry
5. dovolená = Bílé Karpaty
6. dovolená = Beskydy
Šumavu, Brdy, Český les a okolí si projedu o prodloužených víkendech.
Takže v případě 40 hor si ji odlovím tak za 6 let - zaručíš mi, že tam ještě bude bude? Na 75 můžu zapomenout...

Jen Šumavu, Český les a okolí, i kdyby tam byly jen vrcholy nad 800 m, máš 19 keší (a vím minimálně o jedné, která přibude), Krkonoše a Jizerské hory 8 keší, Malá Fatra 6 keší, Beskydy s blízkým okolím (Javorníky a Vsetínské vrchy 11 keší, Javorníky beru jen Velký a Malý Javorník). Takže můžeš zcela vynechat Jeseníky, Tatry, Bílé Karpaty... I s tvým pomalým tempem nemáš za 2 roky co dělat:)
  • 0

#109 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:44

1 Prosím Vás, to tu asi nějak zaniklo v hlubinách, kde je k nahlédnutí rozpis té challenge?
2 To PaWcz - byl by někde k nahlédnutí "žebříček" lovců tisícovek?
3 To PaWcz - sice dosud nevím, co jsou v rozpisu challenge za keše, ale řekl bych podle námětu, že bych jich měl mít dost, ale v tom Tvém výčtu nefiguruji, tak by mně to zajímalo, pro představu, jak na tom jsem já :)

4 Osobně si myslím, že honzák jasně že si honí těmihle svými kešemi ego, ale na druhou stranu, vždyť je to vlastně jedno. V historii GC se jistě najdou mnohem horší díla, než toto. No tak to odloví jen pár kačerů, nebo nikdo - vlastně je to jedno. Když mne to nebude lákat, nebo když mne odradí konkrétní ownerství, tak se u tuto keš prostě nebudu pokoušet. Na vesmírnou stanici taky nepoletím, pro tu v hloubi moře taky nepůjdu, stejně jako na řadu dalších jiných keší, a všechny keše na světě taky nikdy neulovím. Tahle bude prostě jen jedna z nich.

Mám hory moc rád a kešování na nich jasně preferuji, výzvu tisícovky určitě pokořím (pokud vyšší moci dovolí), kopečkové puzzle sbírám rád atd., no ale tuhle challenge lovit nehodlám. Kešování hodlám brát jako radost, ne jako trest. To neznamená, že by nemohla být publikována. Samozřejmě za splnění reviewerských výhrad.
  • 0

#110 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:45

Ta zamýšlená challenge má jednu krásnou vlastnost - vzhledem ke startovní pozici je pravděpodobné, že na ní zasloužené FTF získá Jonea :-D Představa kyselých obličejů, jaké pak před monitorem nasadí nejmenovaní "Dušínové", jejichž hlavy krášlí obří hroudy másla, je nádherná.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#111 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:47

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
Už jsem to psal jednou - 10 keší na nejvyšších vrcholech odlovíš bez problémů během 3 dní, 20 za max. 2 týdny zcela bez problémů.

Pořád nechápeš - ano, je možné objet ČR pro 10 keší za 3 dny. Nebo třeba obletět letadlem. Ale jde o to, zda se najde někdo, kdo do toho půjde. 1-2 lidi za rok je reálný odhad.
Tak se nehádej, založ si pokusmo challenge s 10 kousky, a uvidíme, kolik lidí ji odloví. A pak ji v případě příznivého výsledku můžeš archivovat a založit náročnější. Není nic jednoduššího a bude konec zbytečným dohadům.

Marné, marné a ještě jednou marné - pokud by tam bylo 10 keší, tak už v okamžiku publikace to má splněno odhadem 100 kačerů, možná i více (u challenge keší platí i logy před datem publikace, což asi nevíš).
  • 0

#112 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:49

hanska napsal/a:

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
Už jsem to psal jednou - 10 keší na nejvyšších vrcholech odlovíš bez problémů během 3 dní, 20 za max. 2 týdny zcela bez problémů.

Pořád nechápeš - ano, je možné objet ČR pro 10 keší za 3 dny. Nebo třeba obletět letadlem. Ale jde o to, zda se najde někdo, kdo do toho půjde. 1-2 lidi za rok je reálný odhad.
Tak se nehádej, založ si pokusmo challenge s 10 kousky, a uvidíme, kolik lidí ji odloví. A pak ji v případě příznivého výsledku můžeš archivovat a založit náročnější. Není nic jednoduššího a bude konec zbytečným dohadům.

Marné, marné a ještě jednou marné - pokud by tam bylo 10 keší, tak už v okamžiku publikace to má splněno odhadem 100 kačerů, možná i více (u challenge keší platí i logy před datem publikace, což asi nevíš).


Takze by si ji mohl nekdo odlovit?
  • 0

#113 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:52

hanska napsal/a:
Marné, marné a ještě jednou marné - pokud by tam bylo 10 keší, tak už v okamžiku publikace to má splněno odhadem 100 kačerů, možná i více (u challenge keší platí i logy před datem publikace, což asi nevíš).

Předpokládám, že se bavíme o těch, kteří by šli keš úmyslně plnit, ne o těch, kterým se splní samovolně. Fakt mám pocit, že se vyžíváš v napadání lidí za jakýkoli bezvýznamný detail. Takže pokud tě zajímají naše názory, trhni si nohou, mě už to přestalo bavit. :|
  • 0

#114 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:01

PaWcz napsal/a:
Ta zamýšlená challenge má jednu krásnou vlastnost - vzhledem ke startovní pozici je pravděpodobné, že na ní zasloužené FTF získá Jonea :-D
Představa kyselých obličejů, jaké pak před monitorem nasadí nejmenovaní "Dušínové", jejichž hlavy krášlí obří hroudy másla, je nádherná.

napadá mne taková kacířská myšlenka - ono to skoro vypadá, jako by honzák tu keš dělal přímo na objednávku Pepovi... ne, že ne? To by byl velmi humorný moment :D:D:D
  • 0

#115 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:25

Slanecek napsal/a:
Takze by si ji mohl nekdo odlovit?


ano, v tom je ten prusvih
  • 0

#116 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:38

Takže jsem to přepočítal, ČR nad 750 m, Slovensko nad 800 m, celkem 154 keší (ČR 75 keší), takže to i vyjde zhruba půl na půl, čemuž se sám divím (čekal jsem větší rozdíl ve prospěch Slovenska). Zkusím to takto předělat bez žádných kategorií a podmínka 50 keší...
  • 0

#117 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:42

Slanecek napsal/a:

hanska napsal/a:

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
Už jsem to psal jednou - 10 keší na nejvyšších vrcholech odlovíš bez problémů během 3 dní, 20 za max. 2 týdny zcela bez problémů.

Pořád nechápeš - ano, je možné objet ČR pro 10 keší za 3 dny. Nebo třeba obletět letadlem. Ale jde o to, zda se najde někdo, kdo do toho půjde. 1-2 lidi za rok je reálný odhad.
Tak se nehádej, založ si pokusmo challenge s 10 kousky, a uvidíme, kolik lidí ji odloví. A pak ji v případě příznivého výsledku můžeš archivovat a založit náročnější. Není nic jednoduššího a bude konec zbytečným dohadům.

Marné, marné a ještě jednou marné - pokud by tam bylo 10 keší, tak už v okamžiku publikace to má splněno odhadem 100 kačerů, možná i více (u challenge keší platí i logy před datem publikace, což asi nevíš).


Takze by si ji mohl nekdo odlovit?

No to ji odloví při jakékoli podmínce, jen při těch 10 keších by to asi opravdu nebyla obtížnost 5, ale tak 2,5 maximálně:) Navíc by tak byli zvýhodněni lovci z okolí této keše a mým cílem to je udělat co nejvíce tak, aby mělo stejné výchozí podmínky větší skupina lidí napříč celou ČR i Slovenskem!
  • 0

#118 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 13:49

Protože už pár měsíců také zvažuji nějakou výzvu založit tak to tu nějakou chvíli sleduji a nedá mi to nereagovat. V případě této plánované výzvy je prostě potřebné uvažovat posunout střed ČR kamsi na česko-slovenské hranice v Beskydech. Pak ta premisa, tak jak se na ni dívá autor, s přesahem kopečků za hranice a dostupností slovenských vrcholků i na kole může platit. Obdobně by to samozřejmě mohlo fungovat i u nás v Novohradkách, na Šumavě, ale stejně tak i v Krušných a Orlických horách nebo v Krkonoších. Jenže tam autor nebydlí a neoperuje, takže to neřeší. To asi není nic divného nebo ano ? Většina výzev ČR je svým způsobem nějak lokálně zaměřená a mohou ji snáze splnit ti z nás, kteří se více pohybují ( a loví ) v daném regionu. Snaha ownera o eliminaci takové výhody rozprostřením odlovů na celou republiku je pak pochopitelná, ale zase to je na úkor časové náročnosti. Osobně bych to viděl tak, že bych výzvu stavěl v duchu podmínek ke schválení. Tzn. koukejte jaký jsem "borec" a kde všude už jsem byl. Kdo na to máte toho vybízím k následování --- ale to by samozřejmě od ownera chtělo dolovit ještě pár vrcholů nebo snížit základní laťku... Ovšem jestli to má být ze strany ownera výzva typu Soutěž "Kdo z nás to dá jako první", tak potom celkem chápu jeho snahu postavit tu výzvu tak, že se se snaží aby k ní měla většina potenciální lovců stejně blízko, respektive daleko. O tom jaký smysl, ale taková pětkoá mysterka má nebo nemá je však těžké polemizovat protože to každý vidí jinak. Jediné plus ( pro ownera ) spatřuji v to, že tuhle mysterku nikdo neodloví jen díky sdílení finálek apod. ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#119 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:02

hanska napsal/a:
No to ji odloví při jakékoli podmínce, jen při těch 10 keších by to asi opravdu nebyla obtížnost 5, ale tak 2,5 maximálně:) Navíc by tak byli zvýhodněni lovci z okolí této keše a mým cílem to je udělat co nejvíce tak, aby mělo stejné výchozí podmínky větší skupina lidí napříč celou ČR i Slovenskem!

Můj názor: Lovci z okolí budou zvýhodněni vždy.
Protože:
1. keš najdou na mapě, ostatní o ní nebudou mít ánung. Leda by četli tohle fórum.
2. Mají to na ní geograficky blíž a to je prostě výhoda. Stejně jako Američani jsou před Evropany zvýhodněni, pokud si chtějí odlovit GroundSpeak HQ. A co teprve ti ze Seattlu.
Snaha o spravedlnost a stejné výchozí podmínky je tady kontraproduktivní, ne každý, kdo má rád hory a leze po kopcích má čas tomu věnovat své dovolené nebo víkendy na příští tři roky. Představ si, že někteří lidé mají třeba rodiny, děti a další závazky. Pro ty to taky není. Tím nechci říct, že keš je špatná nebo zbytečná - každá keš si najde svého lovce, ale ten výše zmíněný odhad 1-2 návštěvy za rok považuji za reálný a podložený daty. V prvním roce tam možná budou ty návštěvy tři.
  • 0
.

#120 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:02

gygant napsal/a:
1 Prosím Vás, to tu asi nějak zaniklo v hlubinách, kde je k nahlédnutí rozpis té challenge?

Pár měsíců zpět tu měl Honza vlákno o keškách na nejvyšších vrcholech geomorfologických podcelků. Slovo "podcelků" je tak exotické, že podle něj to vlákno hravě najdeš. V úvodu byl pak link na excelový seznam.
Já si tehdy udělal GPX české části seznamu. Mám jej v noťasu, až budu mít noťas u ruky, mohu Ti to gpx poslat.
To je vlastně i odpověď na třetí otázku.

2 To PaWcz - byl by někde k nahlédnutí "žebříček" lovců tisícovek?

Kompletní žebříček nemáme (nevím, jak ho udělat), občas přes "project gc" sledujeme, jak si vedou kopečkáři, kteří se ozvali v diskusi, mailem a nebo o je známe coby nadšené kopcolezce.

Nejblíž splnění tak asi jsou:
Zdejve - 55 vrcholových keší (ale dvě jsou duplicitní, takže vrcholků "jen" 53)
Geochrt - 53 a jedna duplicita
pavlikVB - 50 navštívených, 3 vlastní a dvě duplicity)
Jonea - 49
Milancer - 43
žabakar - 40

Tvoje skóre je podle "project gc" 23 tisícovek (z toho 4 založené)

4 Osobně si myslím, že honzák jasně že si honí těmihle svými kešemi ego, ale na druhou stranu, vždyť je to vlastně jedno. V historii GC se jistě najdou mnohem horší díla, než toto. No tak to odloví jen pár kačerů, nebo nikdo - vlastně je to jedno.

Přesně tak - je to podobně neškodné, jako když si někdo jiný pohoní ego těžkou šifrovačkou nebo pixlou na stromě.
Honza si dělá problémy jen tím ukřivděně konfliktním přístupem. Řekne, že chce slyšet názory druhých, a pak místo aby je všechny vyslechl, začne to hrotit a všechny přesvědčovat, že pravdu pravdoucí má stejně jen on a pochyby rewírníků jsou úplně blbé.

Mám hory moc rád a kešování na nich jasně preferuji

Tohle je nejlepší argument proti námitkám, že challenge spočívající v chození po kopcích nikdo lovit nebude :-)
Třeba se někde na kopci potkáme.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama