Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Schválí takovou keš jako TRADIČKU ???


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
87 odpovědí na toto téma

#1 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:01

Mám dotaz, chtěl bych založit keš, která vypadá stejně jako ve videu dole, ale zajímalo by mě jestli mi ji jako tradičku schválí. K odlovu je totiž nutný 1 litr vody, kteří si musí kačeři přinést z domova. Viděl jsem totiž jednu kešku, která byla na číselný zámek a v listingu se kód psal, ale musela být kvůli tomu archivivaná, protože prý k nalezení tradičky jsou zapotřebí jen souřadnice. Předem moc díky za odpovědi.

VIDEO:
  • 0

#2 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:05

Takovýhle keší už existuje docela velká řada, já osobně jsem takovou už taky potkala a víckrát a pokaždé to byla tradička.
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#3 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:08

VoTeP napsal/a:
Takovýhle keší už existuje docela velká řada, já osobně jsem takovou už taky potkala a víckrát a pokaždé to byla tradička.

Moc díky, nebyl jsem si jistý, ale je pravda, že když je keš na stromě a je potřeba horolezecké vybavení, taky to nevadí.:)
  • 0

#4 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:24

Tusim ze je to naopak prave, pokud kes vyzaduje jakoukoliv pomucku, bez ktere nelze kes odlovit, mela by to uz byt kes typu Mystery. Pokusim se to najit v pravidlech, pripadne ti to nekdo jiny rekne presne.
  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:36

Kolega má keš na tomto principu, je na úvodních souřadnicích a chtěl ji jako tradičku, ale nebyla mu tak schválena, musel ji dát jako mystery.
  • 0

#6 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:46

Spíš napiš konkrétnímu RW, jak to vidí ;) Co kačer, to názor.
  • 0

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:47

Podle toho co jsem lovil, tak jako mystery být nemusí. Nicméně konečné slovo bude mít revírník. Doufám ale, že máš zjištěno, že podobná keš není někde blízko, aby ti kačeři nepsali, že jsi "neoriginální".
  • 0

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:00

GeoKralicci napsal/a:
Tusim ze je to naopak prave, pokud kes vyzaduje jakoukoliv pomucku, bez ktere nelze kes odlovit, mela by to uz byt kes typu Mystery. Pokusim se to najit v pravidlech, pripadne ti to nekdo jiny rekne presne.

A na tenhle blud si přišel kde? neměly by být všechny keše mystery, když k nalezení potřebuju GPS ;)

matylda13 - Takovéhle keši se říká archimédes a pokud bude na výchozích souřadnicích, tak je to tradička. Jen na to upozorni nějak v listingu a ohodnoť patřičně na D

Vysvětleno, takže můžeš zamknout.
  • 0

#9 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:03

... ja bych spise rekl, ze jde o klasickou kesku, kde jsou k odlovu zapotrebi pomucky - tudiz jasna T5 tradicka :-)
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:05

Matylda13 napsal/a:

Jediný, kdo ti kvalifikovaně odpoví, je revírník, takže doporučuji dát dotaz do revírnické sekce fóra.
  • 0

#11 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:09

Já takovou keš mám a musel jsem jí dát jako mystery. Jako tradička neprošla
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:10

Takovou jsem lovil (a při nabírání vody ze zamrzlého potoka si málem nabral i do bot). Pětka to nebyla. Vím ještě o jedné a taky to není pětka. Obě jsou mysterky, ale kvůli tomu, že to prostě mysterky jsou, docela těžké. Ale jak koukám na to video, to by z toho stromu brzo někdo urval.
  • 0

#13 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:40

KaMo_cz napsal/a:

GeoKralicci napsal/a:
Tusim ze je to naopak prave, pokud kes vyzaduje jakoukoliv pomucku, bez ktere nelze kes odlovit, mela by to uz byt kes typu Mystery. Pokusim se to najit v pravidlech, pripadne ti to nekdo jiny rekne presne.

A na tenhle blud si přišel kde? neměly by být všechny keše mystery, když k nalezení potřebuju GPS ;)

matylda13 - Takovéhle keši se říká archimédes a pokud bude na výchozích souřadnicích, tak je to tradička. Jen na to upozorni nějak v listingu a ohodnoť patřičně na D

Vysvětleno, takže můžeš zamknout.


Na tenhle blud sem prisel na Moravianove duchodove reforme, kde krom samotneho reviewera byla i spolecnost kaceru, ktera hre rozumi. Pokud si dobre vzpominam, resilo se i toto tema, nepamatuji si to uplne presne. Kazdopadne takove konstatovani jako "Vysvětleno, takže můžeš zamknout." bych nechal pro nekoho, kdo tomu opravdu rozumi. *No offense*
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:58

Taky jsem takovou keš několikrát viděl a vždy to byla mysterka. Ale když ji pošleš ke schválení jako tradičku, tak nejhorší, co se ti může stát, bude, že budeš muset změnit ikonu.
  • 0

#15 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:08

GeoKralicci - Opravdu nehodlám procházet odlovené a dávat sem GCčka. Ale to, že k odlovu potřebuješ pomůcku, neznamená, že to je mystery.
Prostě se dá D (obtížnost) třeba 3 (***) nikoliv terén, jak tady nějaký odborník psal.

To by totiž dle tvé logiky musely být všechny např. stromovky mysterky. Potřebuju přece vercajk.

Kua, už taky krmím trolla.
Ale klidně si s tím můžete zajít spamovat ještě do revírnického vlákna.
  • 0

#16 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:13

Pakliže to chceš mít jako tradičku, vyjdi při tvorbě keše z úvahy že kačeři nečtou listing tradiček. Ani před odlovem, ani během něj. PM kvůli úspoře času a BM třeba taky, ale hlavně ho ani nemůžou stáhnout. Představ si, že uchazeč o bod ti stojí nad keší a má jenom souřadky, hint a T/D hvězdičky. Ani třeba tu navigaci nemá, jen obrázek z fotomap. S tímto vybavením mu to musí jít odlovit. Pakliže budou potřeba pomůcky (kyblík, flaška) musíš mu je tam připravit k ruce. Budou li schované na jiných souřadnicích, už je to multina. Z hintu, nebo lístku na keši musí vědět, co má dělat a jak. Kdybs mu tyto informace nedal a chtěl ho nechat přemejšlet, tak to bude jako kdybys udělal kešku zamčenou hlavolamem = jasná mystery.
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:32

KaMo_cz napsal/a:
GeoKralicci - Opravdu nehodlám procházet odlovené a dávat sem GCčka. Ale to, že k odlovu potřebuješ pomůcku, neznamená, že to je mystery.
Prostě se dá D (obtížnost) třeba 3 (***) nikoliv terén, jak tady nějaký odborník psal.

To by totiž dle tvé logiky musely být všechny např. stromovky mysterky. Potřebuju přece vercajk.

Kua, už taky krmím trolla.
Ale klidně si s tím můžete zajít spamovat ještě do revírnického vlákna.

Tady nejde ani tak o logiku kohokoliv, kdo sem píše, ale o prostý fakt, že keš tohoto typu prostě jako tradička schválena nebyla. Owner ji chtěl jako tradičku, byla odeslána ke schválení jako tradička a revírník nařídil její změnu na mystery. Takže se můžeš jít hádat s revírníkem, jakou logiku v tom vidí on, ale to je tak jediné, co s tím můžeš udělat, protože je to ten revírník, kdo rozhoduje, a ne owner.
  • 0

#18 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:34

Smrk napsal/a:
Taky jsem takovou keš několikrát viděl a vždy to byla mysterka. Ale když ji pošleš ke schválení jako tradičku, tak nejhorší, co se ti může stát, bude, že budeš muset změnit ikonu.

To mohlo být přáním ownera. Aby mu tam nechodili začátečníci.
Tady je třeba tradice: GC30AQ1 a daly by se uvést další Berxovy mechanické keše.
Další tradice: GC11R8Y
Tahle honnyho tradice GC1PTDA mi už připadá drobet za hranicí tradicí, a proto mu ji taky kačeři ničili. V listingu po nich chtěl aby si přinesli pumpičku.

KaMo_cz: stromovky, kvůli potřebě donést si vybavení z domu, nemusí být hned mystery, protože jak jsem psal, na tradičku chodí kačeři (BM) s těmito daty souřadnice, hint, D/T hvězdičky Ty hvězdičky jim řeknou, jestli ke kešce 5km od cesty má smysl odbočovat nebo ne.
Nesmí nastat situace, že si kačer těch pět kiláků zajde, natěšenej na tradičku, aby tam zjistil, že si měl dle informací v listingu donést sedmičku inbusklíč.

Když nahlédnu do geowiki:
http://wiki.geocachi...orie:Typy_cache

Unknown = vyžaduje domácí přípravu

Pakliže BM si listing může číst jen doma, znamená to, že čtení listingu = domácí příprava. => Keš majíci informacemi nezbytné k odlovení v listingu =/= tradice.
Jenže podle toho by i multiny spadly do kategorie mystery. Na multinu si BM rozhodně musí musí udělat domácí přípravu - vytisknutí listingu.
No, jsou to dobrý blbosti na té geowikině :D
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#19 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:48

KaMo_cz napsal/a:
GeoKralicci - Opravdu nehodlám procházet odlovené a dávat sem GCčka. Ale to, že k odlovu potřebuješ pomůcku, neznamená, že to je mystery.
Prostě se dá D (obtížnost) třeba 3 (***) nikoliv terén, jak tady nějaký odborník psal.

To by totiž dle tvé logiky musely být všechny např. stromovky mysterky. Potřebuju přece vercajk.

Kua, už taky krmím trolla.
Ale klidně si s tím můžete zajít spamovat ještě do revírnického vlákna.


Dotaz to spatny neni, tak proc se nakonec nezeptat revieweru. Myslim si ze je nas vice, koho to zajima.
  • 0

#20 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:53

Mám přesně takovou keš založenou na Opavsku a jako tradičku mi ji revírník odmítl pustit, musel jsem ji dát jako mystery. Rozhodně s tím nesouhlasím, podle mě je to pitomost ale co se dá dělat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama