Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Schválí takovou keš jako TRADIČKU ???


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
87 odpovědí na toto téma

#41 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:08

DLR - vedle jsi napsal:
Ano, je tomu tak. 
Pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo v tomto případě nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k ciselnemu zámku.
A jak správně podotýkás - toto pravidlo se týká odlovu keše, nikoliv přístupu ke keši. Je-li k přístupu potřeba horolezecka, potapecska a jiná výbava, dále třeba člun apod., resi se to terénem 5*, nikoliv typem keše mystery.
Trochu ti to kulhá. Mám nějakou tu T5 - stromovku a malonálezové lamy co nečtou listing ani D/T a hrabou v kořenech. Takže jasná mystery ;)
Když jsem to četl v logách, tak jsem je kroutil hlavou. Ale jednoho jsem viděl naživo. Já vylezlej na stromě a on hrabal v kořenech. Asi sem hodím fotku jedné mé stromovky, kdy to vypadá, že se buk každou chvíli musí vyvrátit, jak má obnažené kořeny :)
  • 0

#42 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:12

KaMo_cz napsal/a:
No, docela by mě zajímalo, kde dr.vota přišel na ten nesmysl, co napsal do wiki.

DLR - od čeho jsou teda atributy a D/T?
Kde je seznam pomůcek, které ještě můžu použít u tradičky a s kterýma to už je mysterka? Budu se opakovat, ale není rozdílu mezi archimédem a např. T5 stromovkou.
A že někdo nečte listing a pak se u keše diví. Nenech se vysmát.

GeoKralicci "by si měl", "mohl být zklamán" a "časová tíseň" Co to kombinuješ za slovosledy? Tradičku nemusíš nutně odlovit za každé situace, může mít např. atribut není 24/7.
Opravdu, běžte víc lovit než teoretizotat tady na fóru.


Ale no tak, bud k nam zacatecnikum trochu slusnejsi :-) pocasi je stale hezci a hezci, tak si urcite naky ten bodik jeste letos do statistik pripiseme. :-) Navic se na foru nemusim vyjadrovat jako v diplomce, verim, ze to ani ostatnim vadit nebude. Skoda, ze diky nekterym lidem pada na tyto stranky negativni kritika. Nekdy to tu je fajn, ale jindy je lepsi zdrzet se komentare, aby te neukamenoval slovy nekdo, kdo sice nevi jak to je, ale je pripraven si svuj postoj obhajit.
  • 0

#43 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:43

KaMo_cz napsal/a:
No, docela by mě zajímalo, kde dr.vota přišel na ten nesmysl, co napsal do wiki.
...

tím "nesmyslem" myslíš doslovný citát reviewera, nebo co konkrétně? Nic jiného jsem tam nedával.
  • 0

#44 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 20:02

Ty tradičky ze zahraničí: UK: GC1V66A Lotyšsko: GC2RHGQ Slovinsko: GC2XV9X I u nás jich pár je, ale jmenovat raději nebudu, aby z toho jejich owneři ještě neměli problémy.
  • 0

#45 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 20:09

GC2484Y
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 20:11

Trhac napsal/a:
Každá stromovka mysterkou? Je nutnou pomůckou lano, sedák? Někdy baterka?

je problém pochopit rozdíl?

toto pravidlo se týká odlovu keše, nikoliv přístupu ke keši.


tedy jak se dostat dovnitř krabice k logbooku versus jak se dostat ke krabici
  • 0

#47 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 21:13

dr.vota: Ale z toho znění, jak jsi to teď dal na Wiki, právěže vyplývá lano=mystery.

Neznámá - anglicky mystery nebo unknown cache, je taková cache, kde nejsou udány souřadnice a geocacher je musí získat nějakým výpočtem, vyluštěním šifry, hádanky, vyhledáním v pramenech, zjištěním souřadnic v jiné keši či keších nebo jinak. Také pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k číselnému zámku.

Za slovem odlov si lze představovat celý proces od stažení kešky přes to "dostáváníse ke krabici" dále pak zápis do LB a taky vracení keše na místo.
Buď tam místo slov k odlovu dej k otevření kešky
nebo tam dej i reviewrův důležitý dovětek:
toto pravidlo se týká odlovu keše, nikoliv přístupu ke keši. Je-li k přístupu potřeba horolezecka, potapecska a jiná výbava, dále třeba člun apod., resi se to terénem 5*, nikoliv typem keše mystery.
jinak je to taková matoucí polopravda.
  • 0

#48 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 21:19

A co teprve když je k odlovu potřeba lano i ta voda: GC2HY27 ;) Je pravda, že v cizině se tohle častěji považuje tradičku, např. GC2H69D, ale správnější se mi zdá mystery.
  • 0

#49 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 21:19

Tradička a je třeba šroubovák: GC273WX
  • 0

#50 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 21:54

V téhle tradičce GC2N42P jsem možná našel cestičku, jak mít krabku s hezkou zelenou barvou i archimédovým zákonem zároveň.
Z listingu si dovolím vytáhnout stěžejní větu:
V billboardu je na dosah ruky umistena velmi jednoducha pomucka, ktera vam odlov dramaticky usnadni.
Nepiště tedy do listingu, že láhev je nutná, napište: Můžete nosit vodu v hrstích, ale láhev odlov dramaticky usnadní. ;)
  • 0

#51 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 22:01

Smogeo napsal/a:
V téhle tradičce GC2N42P jsem možná našel cestičku, jak mít krabku s hezkou zelenou barvou i archimédovým zákonem zároveň.
Z listingu si dovolím vytáhnout stěžejní větu:
V billboardu je na dosah ruky umistena velmi jednoducha pomucka, ktera vam odlov dramaticky usnadni.
Nepiště tedy do listingu, že láhev je nutná, napište: Můžete nosit vodu v hrstích, ale láhev odlov dramaticky usnadní. ;)

Jé tu hlášku o srážení ořechů si dodnes pamatuju :-) Dost jsme se tomu v autě nasmáli, hned jsem ti tam přihodil fp ;)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#52 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 22:22

d-n napsal/a:
V zahraničí to ovšem vidí jinak, protože tento typ keše jsem odlovil už v různých státech a vždy jako tradičku.


Ber to tak, že i názory reviewrů se za ten čas vyvíjí, co byla v Česku před pár lety ještě tradička, je dnes již mysterka, a je to ;)

a co se týká zahraničí, především velkou roli hraje fakt, že to tam tak děsně "nežerou".

P.S. na typ keše by nemělo mít vliv, jestli ji člověk vytáhne dvěmi klacíky, zahnutým háčkem, použije zrcátko, silon, nebo třeba musí použít i mozek, jak se ke krabičce, kterou například i vidí, dostat (až již použije lano, tyčku, kyblík vody, či jiné náčiní). Ale autorita se musí respektovat, co naplat.
  • 0

#53 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 22:53

To je stejně divné, že by tradiční keš s danými souřadnicemi měla být mysterka, když je třeba nějaký nástroj. Teď jsem si vzpomněl ještě na místní tradičku, kterou loni adoptoval nový owner. Měnila se pozice o 50 metrů. Nevím, jak to chodí při adopci, jestli to jde přes reviewera, nebo ne. Zřejmě by jít mělo. Keš je v trubici zakopané svisle do země a tahá se ven něčím kovovým, protože je to válcová krabička od šumivého celaskonu (či co) s nalepeným magnetem. Jak vypadala před adopcí, to netuším, ale v pohodě si žije jako tradička a to i bez atributu "tool required". Je to jen napsané v listingu.
  • 0

#54 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 0:35

dr.vota napsal/a:

Trhac napsal/a:
Každá stromovka mysterkou? Je nutnou pomůckou lano, sedák? Někdy baterka?

je problém pochopit rozdíl?

toto pravidlo se týká odlovu keše, nikoliv přístupu ke keši.


tedy jak se dostat dovnitř krabice k logbooku versus jak se dostat ke krabici

Nerad bych byl za hnidopicha, ale bráno do důsledku, krabice ti vyplave ze skrýše nahoru a potom není problém se dostat do ní dovnitř k logbooku. ;):D
  • 0
Vložený obrázek

#55 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 2:35

Kdybych na strom vylezl pro keš a tam se zalogoval, tak jsem zdolal tradičku a kdybych si vzal motorovou pilu, strom porazil a pak se zalogoval, tak jsem zdolal mysterku? :D
  • 0

#56 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 3:51

Je asi tezke pochopit,ze to co bylo driv tak,muze byt nyni jinak a koneckoncu neni to tak nejak jedno? Mystery otaznik alespon kacera upozorni ze neco bude jinak, a ja mel vzdy za to, ze hlavni je si ten lov uzit.. OT:Trochu to vypada,ze velkonalezovy mistr kouka svrchu, a to doslovne... kdyz tak sedis v te korune stromu, asi by ses divil,ze to same dokazi udelat s koreny stromu i zaslouzili kaceri vseumelci...Malonalezove lamy a dalsi podobny nesmysly... jiste ctes vsechny listingy i na PT...zakladej prosim ty 1,5/1,5,at maji alespon sanci stat se lepsimi, ktere netreba urazet:(
  • 0

brundi
 


#57 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 5:06

Nemuzu si pomoct, ale z meho pohledu je oznacovani kesi co vyzaduji pomucku jako mystery ptakovina. Na to je prece atribut a muzu si je snadno odfiltrovat. Na druhou stranu, pokud jedu nekam dal, tak mysterky spis ignoruju, protoze ocekavam lusteni a otevirat vsechny mysterky v okoli, jestli tam neni tradicka vyzadujici nastroje je proste hovadina... Jinak receno, takovou kes si odlovi spis jen mistni, tedy minimalne, nez se pres favourite vysvihne nekam nahoru a upouta pozornost.
  • 0

#58 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 5:20

dr.vota napsal/a:

Trhac napsal/a:
Každá stromovka mysterkou? Je nutnou pomůckou lano, sedák? Někdy baterka?

je problém pochopit rozdíl?

toto pravidlo se týká odlovu keše, nikoliv přístupu ke keši.


tedy jak se dostat dovnitř krabice k logbooku versus jak se dostat ke krabici


Tady bych si dovolil trochu větu poupravit. Je to, jak dostat krabici potažmo logbook k sobě versus jak dostat sebe ke krabici a následně logbooku. Dá se říct, že shaman3 to vyjímečně s tím příkladem ohledně stromu vystihl.
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#59 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 6:19

Blexa: Keše doluju obvykle přes WAP v terénu. Nevidím listing je-li z obrázků, nevidím hvězdičky obtížnosti ani terénu, nevidím žádné atributy. Já vím, ty si to můžeš vyfiltrovat, ty pak naštvanej nebudeš, kam ses to v osm večer táhnul, když z toho stejně nic nemáš...
GL6K82FK
Máš samozřejmě pravdu, že taková tradiční keš určitě pozornost upoutá, například GL897N37. Jak můžeš zjistit z logů, 31 nálezů, 21 zapsaných nenalezení (jako že ne všichni ty DNFka logují, takže minimálně tam ještě chybí ty od kolegů, kteří tam byli se mnou). Tradička jak sviň, což? Ta ale udělá radosti! :D
  • 0

#60 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:06

Tak u te prvni bych si asi taky nabehl, protoze se vetsinou spokojim s atributem lezeni, ktery tam neni. U druhe nevim, zda je to je jen to brodeni nebo jeste neco dalsiho? Kdyz vyrazis s neuplnejma informacema, tak obcas neuspejes, to neni nic zvlastniho... Taky jsem tak par let fungoval - souradnice+hint, takze chapu tenhle druhy pohled. Kazdopadne u obou to vypada na jiny problem - tedy presunu kacera ke kesi a nikoliv kese ke kacerovi, coz bylo oznaceno za rozpoznavaci znak, pro oznaceni kese jako mystery misto tradicky a to jsem rozporoval jako kravinu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama