Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Schválí takovou keš jako TRADIČKU ???


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
87 odpovědí na toto téma

#21 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:04

Pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo v tomto případě nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k ciselnemu zámku.
  • 0

#22 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:06

Krabka co se musela lovit s jakoukoli pomůckou byla odedávna označovaná jako mystery. Takže jestliže musíš jít na keš s nějakým lovícím háčkem nebo magnetem, otevírat zámek nebo použít šroubovák u toho co je na výchozích souřadnicích nebo hledáš stage /finálku, jinak zcela normální multiny, s použitím azimutu (projekce bodu) tak už je to všechno jedno - tzn. vše je označeno ? ;) EDIT - koukám, že temný pán mne předešel. Jen podotýkám, že to tak bylo co pamatuji a divím se, že se tomu (po letech) opět někdo diví.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#23 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:11

V zahraničí to ovšem vidí jinak, protože tento typ keše jsem odlovil už v různých státech a vždy jako tradičku.
  • 0

#24 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:17

d-n napsal/a:
V zahraničí to ovšem vidí jinak, protože tento typ keše jsem odlovil už v různých státech a vždy jako tradičku.


...tak prosím uveď jakou. Teoretizovat podobným stylem je poněkud neproduktivní protože to také může být to známé vysoce informační JPP
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#25 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:18

Děkuji moc všem za odpovědi, jsem od Plzně a v okolí myslím žádná taková není. Udělám z toho místo tradičky jednoduchou mysterku. Vlákno zatím zamykat nebudu, kdyby sem chtěl někdo ještě něco napsat.:);)
  • 0

#26 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:21

A k čemu je atribut Speciál Tool Required? Já uz takovou kes lovil a byla to tradicka. A na jednu byl potřeba šroubovák. Ale jak tu už zaznělo Poslední slovo má reviewer.
  • 0

#27 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:28

DarkLord Reviewer napsal/a:
Pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo v tomto případě nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k ciselnemu zámku.

Tak to jsem asi už hodně starej, když pamatuju časy, kdy archimédes a podobné keše byly tradičkou :(

Asi tedy všechny tradice překlopím na otazníky, protože všude se musí něco přečíst nebo přinýst. A pro sichr ještě na PMO, aby to odfiltrovalo aspoň část malonálezových lam ze zdejšího fóra.

Takže další tradičku, aby prošla, tak s prázdným listingem, bez hintu (protože ten si BM nepřečtou), 1,5/1,5 a 50m od silnice do hustého lesa.
  • 0

#28 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:30

PRESEKA napsal/a:
...tak prosím uveď jakou.

Tradice GC2WCV0 a potřebuješ pomůcku jak sviňa: automobil a startovací kabely!
Je to ownerovo cca stošedesáté geodílko, takže kategorizaci do tradic určo neudělal z nováčkovské neznalosti ;)
  • 0

#29 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:34

To já zažil archiméda jako multinu: GC1RRBJ. :D

Vodu je možné nacerpat pro vlastní potrebu, ale je to casove omezeno:
ríjen – brezen 9.00 – 16.00, duben – zárí 9.00 – 19.00 hodin
Alespon litr na cestu vám urcite neublíží.


  • 0

#30 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:35

Taky si myslím, že pokud je krabka na souřadnicích uvedených v listingu, je to tradička. To, že je potřeba přinést si s sebou pomůcku, je možné ošetřit 5 hvězdičkami v obtížnosti a upozorněním v listingu. (I já jsem už lovil tradičku, ke které jsem si musel z domu donést křížový šroubovák...). Pravda ale je, že pravdu má vždy reviewer, a jen jeho pohled na věc je důležitý.
  • 0

#31 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:37

KaMo_cz napsal/a:

DarkLord Reviewer napsal/a:
Pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo v tomto případě nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k ciselnemu zámku.

Tak to jsem asi už hodně starej, když pamatuju časy, kdy archimédes a podobné keše byly tradičkou :(

Asi tedy všechny tradice překlopím na otazníky, protože všude se musí něco přečíst nebo přinýst. A pro sichr ještě na PMO, aby to odfiltrovalo aspoň část malonálezových lam ze zdejšího fóra.

Takže další tradičku, aby prošla, tak s prázdným listingem, bez hintu (protože ten si BM nepřečtou), 1,5/1,5 a 50m od silnice do hustého lesa.


Nekdy i ty "malonálezové lamy ze zdejšího fóra" prekvapi tim, ze se umi chovat jak ke kesim, tak k ostatnim. A verim tomu ze si i dokazi rozkliknout ten hint. Tady jde hlavne o to, co uz tu psal napr. Smogeo, tradicku by sis mel mit moznost odlovit za kazde situace (pokud se k ni dostanes). Pak by mohl byt leckdo zklaman a urcite ne jen zacatecnik, ale i ostrileny hrac, ktery si napriklad kvuli casove tisni nestihne prohlidnout listing.
  • 0

#32 Shepherd96

Shepherd96

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:42

Taky jsem minulý rok takovouhle lovil na Moravě a byla to tradička! V listingu je napsané, že tahle keš má co do činění s vodou a že je dobré mít vodu po ruce! Jenže rewiever je rewiever!:(
  • 0

#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:43

d-n napsal/a:
V zahraničí to ovšem vidí jinak, protože tento typ keše jsem odlovil už v různých státech a vždy jako tradičku.

Problém může být i v tom, že ty keše byly schválené dřív, než zeměmluv vydal nějaké nové směrnice. Například u GC18TQZ je potřeba k otevření tenká tyčinka a je to taky tradička a info o tyčince je pouze v hintu. Kdo se nepřipravil, má smůlu. Jenže je to keš z roku 2008. Faktem prostě je, že dneska už by jako tradička neprošla.
  • 0

#34 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:44

PRESEKA napsal/a:
Jen podotýkám, že to tak bylo co pamatuji a divím se, že se tomu (po letech) opět někdo diví.


Čechách to mají revírníci ošéfované, ale i zde by se nejspíš našli nějaké relikty. Ale už kousek za hranicemi je to jinak
GC2WW75
GC3GGXE - tam se ale už změnil způsob uložení

Aby bylo rozuměno - souhlasím s tím aby takové keše byly spíše mysterky - jen polemizuji s tvým názorem, že se někdo může divit.
  • 0

#35 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:48

Shepherd96 napsal/a:
V listingu je napsané, že tahle keš má co do činění s vodou a že je dobré mít vodu po ruce!

Což v případě, že kačer je cizinec a jazyku, ve kterém je listing, nerozumí, tak je mu to houby platné.
  • 0

#36 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:53

Pokud naleznete keš, kde je potřeba nějaká pomůcka a přesto je označena jako tradicka, pak je tomu v drtive většině případů proto, že to reviewer z komunikace s ownerem nezjistil. V takovém případě kontaktujte příslušného reviewera za účelem provedení opravy.
  • 0

#37 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:54

No, docela by mě zajímalo, kde dr.vota přišel na ten nesmysl, co napsal do wiki.

DLR - od čeho jsou teda atributy a D/T?
Kde je seznam pomůcek, které ještě můžu použít u tradičky a s kterýma to už je mysterka? Budu se opakovat, ale není rozdílu mezi archimédem a např. T5 stromovkou.
A že někdo nečte listing a pak se u keše diví. Nenech se vysmát.

GeoKralicci "by si měl", "mohl být zklamán" a "časová tíseň" Co to kombinuješ za slovosledy? Tradičku nemusíš nutně odlovit za každé situace, může mít např. atribut není 24/7.
Opravdu, běžte víc lovit než teoretizotat tady na fóru.
  • 0

#38 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:56

Shepherd96 napsal/a:
Taky jsem minulý rok takovouhle lovil na Moravě a byla to tradička! V listingu je napsané, že tahle keš má co do činění s vodou a že je dobré mít vodu po ruce! Jenže rewiever je rewiever!:(

Nejen na Moravě. I v Čechách nedaleko od nás je jedna taková jako tradička. :)
  • 0

#39 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:00

venca68 napsal/a:

Shepherd96 napsal/a:
Taky jsem minulý rok takovouhle lovil na Moravě a byla to tradička! V listingu je napsané, že tahle keš má co do činění s vodou a že je dobré mít vodu po ruce! Jenže rewiever je rewiever!:(

Nejen na Moravě. I v Čechách nedaleko od nás je jedna taková jako tradička. :)

A kde přesně je? Chci to vědět jen tak pro zajímavost.;)
  • 0

#40 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:01

DarkLord Reviewer napsal/a:
Pokud naleznete keš, kde je potřeba nějaká pomůcka a přesto je označena jako tradicka, pak je tomu v drtive většině případů proto, že to reviewer z komunikace s ownerem nezjistil.
V takovém případě kontaktujte příslušného reviewera za účelem provedení opravy.

OK - dej přesný seznam pomůcek, abych (nejen já) do budoucna věděl.

Jo, a zároveň můžeš překlapat moje tradičky na mysterky + PMO bych prosil, aby to vyhovovalo pravidlům. Protože někde si musí přinést vercajk, někde přečíst, kde je parkoviště, že si mají opsat bonus atp.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama