Přejít na obsah


Fotka

Geoget - okresy Slovensko


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 11:47

Pro rozlousknuti tohoto problemu se da udelat jedine - dej mi tvuji databazi nekam na stazeni, a ja se odivanm jestli tam nemas neco divne.
  • 0

#22 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 13:10

gord napsal/a:
Ne, s BM to nesouvisi. Problem muze byt, ze by se treba zmenily stranky gc.com a GJ s nimi neumel spravne pracovat. Ovsem tag se prirazuje dividerem jedine na zaklade statu (Slovakia, podle nej se voli sada polygonu) a souradnic kese. Pokud mas oba udaje spravne, pak nevim, proc by se to nemelo po spusteni divideru spravne udelat - tedy vytvorit tagy SK kraj, SK okres. Opravdu jsi ten dividetr spustil? Sam se totiz po importu nespousti!


Zkoušel jsem to několikrát a nic. Dokonce jsem smazal polygon sk i polygon cz, poté spustil i AutoStat, oba balíčky se mi znovu nainstalovaly, nové české keše to otagovalo správně, ale u těch slovenských stále nic, i přesto že chtěl instalovat balíček polygon sk, tzn, že ty slovenské keše tam vidí....
Takže zatím jsem se teda nikam dál neposunul a netuším, kde je problém....
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 14:27

Problem muze byt ten Autostat. Nektere jeho verze spoustely stary script pro prirazovani tagu a ten stary script neumel nic jineho nez CZ. Proto jsem se ptal, zda jsi spustil divider rucne. Odpovedi jse si nejak nevsiml. Autostatu v tomto pripade never. Ten si dela vsechno tak trochu po svem. (Navic ani nepocita tu statistiku, coz si mnoho lidi mysli. Na to spousti GgStat.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 14:49

A proto je lepsi mit davku v combine a vybodnout se na autostat. Je akorat zdrojem problemu
  • 0

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 15:54

Autostat mel nepochybne v dobe sveho vzniku svoji funkci a plnil ji dobre. Nejtere ukoly vsak plni trochu zvlastne a dnes to pusobi problemy. Bohuzel je to jako s Windowsama - skryva pred uzivatelem skutecnou cinnost, takze ty problemy pak nedokaze dost dobre identifikovat. (Combine take neni resenim pro kazdeho, nekdo to nezvladne, jineho desi univerzalni moznosti, ...) Vsechno ma sve vyhody i nevyhody. Vzdy je vsak podle me treba pochopit princip cinnosti, jinak to skonci problemama, ktere uzivatel nedokaze lokalizovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 20:04

HaLuMa napsal/a:
Pro rozlousknuti tohoto problemu se da udelat jedine - dej mi tvuji databazi nekam na stazeni, a ja se odivanm jestli tam nemas neco divne.


Poslal jsem Ti odkaz na db mailem. Díky
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 17:09

Vzal jsem tu databazi, co jsi mi poslal. Nasel jsem si tu kesku Valy. Tagy nemela. Pustil sjem Divider, a normalne se tam ty sloveske tagy pridelily. Zadny problem nevidim.
  • 0

#28 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 18:39

Tak to jsem blázen.... To mi teda není jasné, proč mi to nefunguje. Divider spouštím přes Pluginy - Nástroje - Divider.... Nemůže být ještě někde nějaký problém v nějakém nastavení ???? Když si otevřu Nástroje - nastavení - Tagy -Kategorie tagů... tak tam tyto slovenské nevidím (SK okres, SK kraj). nemusí se někde toto nějak nastavit ???
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 18:42

Zkus dvojklik na kesi. Vsechny tagy jsou vypsane na zacatku listingu. Dalsi test - zkus si nejake kese podle toho nejakeho tagu vyfiltrovat.
  • 0

#30 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 21:02

HaLuMa napsal/a:
Zkus dvojklik na kesi. Vsechny tagy jsou vypsane na zacatku listingu.

Dalsi test - zkus si nejake kese podle toho nejakeho tagu vyfiltrovat.



Tak když si dvojkliknu na české keše - vše vidím, ale když na slovenské, tak tam ty tagy nejsou....
  • 0

#31 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 13:34

Hurá, tak jsem to konečně vyřešil. Nakonec jsem si znovu do jiného adresáře nainstaloval znovu Geoget, přetáhnul databázi a spustil samotný Divider. On si doinstaloval balíčky a když jsem pak kouknul do slovenských keší, tak ty Tagy tam byly.... Zkoumal jsem pak ještě strukturu adresářů mezi původním a novým a zjistil jsem, že v adresáři "polygony" mi chyběly právě ty adresáře SK okresy a SK kraje, v kterých jsou asi definovány ty polygony (v texťácích). Zajímavé je, že v tom původním se to nedoinstalovalo samo, tak jako v tom novém.... Zkusil jsem toto teda zkopírovat do původních adresářů a rozjel původní Geoget... znovu spustil Divider a najednou to vše funguje k mé spokojenosti....
  • 0

#32 globusman

globusman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 14:47

Tak to já zkusil taky vše popsané, ale adresáře SK okresy a SK kraje se mi nevytvořily ani v nové instalaci...
  • 0

#33 setapouch

setapouch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 9:51

Taky mi slovenské okresy nějak blbnou - mám jen jeden, tak jsem to zatím nijak neřešil. Teď jsem našel první keš v Rakousku a k mému překvapení se mi AT polygony automaticky nainstalovaly a kešku mám otagovanou, ale to Slovensko pořád nějak ne a ne rozchodit. Když jsem si slovenské keše úplně smazal a pak znova nahrál, tak se mi pak sice SK polygony nainstalovaly - ale keše zůstaly neotagované. Nenašel by se tu někdo, kdo by mi ty soubory se slovenskými okresy poslal mailem, že bych si to tam dal ručně? Předem díky.
  • 0

#34 globusman

globusman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 12:39

setapouch napsal/a:
Taky mi slovenské okresy nějak blbnou - mám jen jeden, tak jsem to zatím nijak neřešil. Teď jsem našel první keš v Rakousku a k mému překvapení se mi AT polygony automaticky nainstalovaly a kešku mám otagovanou, ale to Slovensko pořád nějak ne a ne rozchodit. Když jsem si slovenské keše úplně smazal a pak znova nahrál, tak se mi pak sice SK polygony nainstalovaly - ale keše zůstaly neotagované. Nenašel by se tu někdo, kdo by mi ty soubory se slovenskými okresy poslal mailem, že bych si to tam dal ručně? Předem díky.


Nemáš v profilu mail, jinak už bys to tam měl...
  • 0

#35 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:38

Takový menší dotaz k polygonům.... Chorvatské a Slovinské polygony existují, nebo ne ??? Několik jsem jich v rámci dovolené odlovil, ale polygony se neobjevily....
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:39

...pak neexistuji. Kdyby existovaly, tak by se samy stahly. Dej si na webu Geogetu vyhledat 'polygon'.
  • 0

#37 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:50

Re0 napsal/a:
Takový menší dotaz k polygonům.... Chorvatské a Slovinské polygony existují, nebo ne ???
Několik jsem jich v rámci dovolené odlovil, ale polygony se neobjevily....


Zatím je nikdo neudělal. Můžeš se do toho pustit. Přečti si vlákno o polygonech pro Island které jsme s jancou361 v minulých týdnech úspěšně udělali. Pokud budeš mít zájem, můžeme se pak domluvit na pomoci.
  • 0

#38 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:00

No, obávám se, že až tak zdatný programátor nejsem, a ani nemám nějak moc času.... takže to zatím vydržím bez rozdělení těchto zemí....
  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 16:34

Aha... tys to nečetl. To je pak chyba někde jinde. (pro nezasvěcené, programátor na to není třeba, jen sednout k počítači a podle mapy naklikat spojnice mezi body kde se křižují hranice, ale ostatně to ve zmíněném vlákně taky je napsané...)
  • 0

#40 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 10:58

tak s SK okresmi mám problém aj ja. Nova instalacia GG, stiahnute nalezy, nainstalovane polygony. Spustim rucne divider ale otaguje vsetko okrem SK. Rada?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama