Přejít na obsah


Fotka

Alternativni platformy pro GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 12:33

mpik napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já myslím, že hlavní problém s alternativními platformami nastane, až zjistíte, že se Vám ty body nepočítají do profilu na geocaching.com :-D

Kdo se chce chlubit potčem nálezů na waymarkingu, může použít badgegen. Jen je ten odznak dost podhodnocený, já ho mám na špici, i když WM fotím příležitostně. A existuje možnost, jak to dostat i do statbaru. Takže VCD? Co dělá GS s body? Přiděluje za ně něco? Ne jen je ukazuje ve statistikách. A ty si mohu udělat sám. A dát si do nich třeba i počet navštívených OC, hradů, kopců, atd.


Navrhni úpravu odznaku Waymarku já ti ho ohodnotím lépe mám to zatím podle toho co se upeklo v americe.... můžem jet po naší linii pokud tedy budete používat GeoGet :D na GSAK sorry nedosáhnu
jinak chystám odznak i pro tvůrce Waymarků defakto u sebe už ho mám na profilu jen se svými dvěmi založenými WM jaksi nikde moc nevyčnívá...
;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#22 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 12:42

shaman3 napsal/a:
GS je jen komerce.


Ťaman je jen troll.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 12:42

Nevím jak hodnotit. Waymarky jsou sem tam někde a pak je jich najednou několik (desítek) pohromadě. Geodetické body na kopcích jsou léta nenavštívené, a to i když vedle nich je keš. Na jednom náměstíčku je jich ale třeba 10. Takže safírový za mých 219 logů se mi zdá až moc. Ale ono se to nedá moc porovnávat. A za založení by měl být taky, jsou lidi, co mají víc založeno než nalezeno.
  • 0

#24 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 13:43

za založení je podstatně líp hodnocenej právě by to chtělo srovnat :)
The Waymarker: 20 30 50 80 120 180 250 350+
The Waymark creator: 20 40 100 200 300 500 700 1000+

trochu nepoměr :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#25 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 14:37

Popravdě řečeno, dost se divím, že se třeba OC.com nechytl. Ve své době revoluční systém výsečí (včetně hodnocení, po kterém se tu hlasitě volalo), webcam cache, téměř žádní reviewři (na které tu kdekdo nadává), prima mapa s filtrováním pro všechny, žádná selekce na BM a PM. Nedá se nic dělat, ego a to zpropadené číslo vedle nicku, to udělá hodně. Asi si na něm něco ulovím - třeba budu mít stejně tajnůstkářský pocit jako když jsem začínal... :) Edit: Ještě otázečku - máte někdo s OC.com zkušenosti? Na první pohled mě překvapila vulgarita v zápisech u některých cachí (zvlášť těch, co očividně nejsou na místě). Je to v OC normální?
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 16:00

dan-sam napsal/a:
Popravdě řečeno, dost se divím, že se třeba OC.com nechytl. Ve své době revoluční systém výsečí (včetně hodnocení, po kterém se tu hlasitě volalo), webcam cache, téměř žádní reviewři (na které tu kdekdo nadává), prima mapa s filtrováním pro všechny, žádná selekce na BM a PM.
........


Jestli to nebude tím, že lidí, co stále po něčem volají, je jen pár a většina z nich se realizuje jen tady na fóru. Že by něco hledali, to ani náhodou, mohla by jim uniknout nějaká zajímavá debata :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 19:48

Pravda, na Opencachingovém fóru se nelze plkat v češtině, takže chápu, že to mnohé odradí :)
  • 0

#28 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 22:05

OC.com má snad nějak v rukou Garmin, ne? Což tedy taky není firma, ke které bych choval právě důvěru. Jinak ale ta jejich stránka je pěkná a mapa přehledná. To se o OC.cz říci nedá. Terracaching jsem neznal…
  • 0

#29 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 2:27

Na TC som chvíľu bol, asi rok? dva? a to už tak v 2006-7. Deprimovalo ma, že po roku mala moja TC stále nula nálezov. No a všetky "alternatívy" majú - snáď s miernou výnimkou garminovského opencaching.com - jednu obrovskú nevýhodu, a to úplne príšerné užívateľské rozhranie. Že by sa prdíky nezjavovali na .com štatistikách by som aj prekusol (hlavne ak by prípadne generovali svoje vlastné stats ikony). Uff, len teda je napríklad problém s oficiálnymi groundspeak trackables stratenými v hlbinách iných "cachingov" - sám som takto mal stratené niečo v Maďarsku, kde mali dlho "čisto vlastný" geocaching s iba pár keškami na .com - a samozrejme vlastný web čisto po mongolsky.
  • 0

#30 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:19

To s tím malým počtem nálezů alternativních keší by se mohlo změnit, pokud GC bude směřovat i nadále vytyčeným směrem k bezzubé krotké rodinné zábavě. Proti čemuž nic, je to jejich podnikatelský model. Stromovky, kanálovky a podobné prostě budou vznikat jinde. Jde jen o to najít nejlepší momentálně dostupnou alternativu, aby tahle zábava kvůli znechucení z GC a roztříštění na spoustu alternativ zbytečně neumřela. Jinak je mi, přiznám se, úplně jedno, co Groundspeak či revírníci chtějí nebo nechtějí. Vždycky se dá změnit lokál, pokud mi pivo přestane chutnat.
  • 0

#31 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:33

noo já mám trochu jinej názor.... ikdyby se to nakrásně přelilo např na OC.COM nebo jiný openkešingový něco... při velké zátěži nakonec budou muset vzniknout pravidla i tam a možná i reviewři ono dokud toho není moc tak to tak nějak zaniká v GC.COM ale pokud by se změnila polarizace určitě se s tím musí něco udělat... i na Munzee.com se už mluví o čístce munzee trailů neb jsou mimo pravidla a prostě to nastane všude kde něco přeroste nějakou laťku a nemá to hlídání... GARMIN se tu za vás nepostaví nakonec se to stejně bude muset zorganizovat ;) když tu kešovalo pár mohykánů a pro FTF se jelo přes celou republiku (nezažil jsem ale vím od kamaráda) mohlo se ledacos... ale to tu bylo pár desítek krabek... tak jak je to v OC
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:47

Iabbervox napsal/a:
To s tím malým počtem nálezů alternativních keší by se mohlo změnit, pokud GC bude směřovat i nadále vytyčeným směrem k bezzubé krotké rodinné zábavě. Proti čemuž nic, je to jejich podnikatelský model. Stromovky, kanálovky a podobné prostě budou vznikat jinde. Jde jen o to najít nejlepší momentálně dostupnou alternativu, aby tahle zábava kvůli znechucení z GC a roztříštění na spoustu alternativ zbytečně neumřela. Jinak je mi, přiznám se, úplně jedno, co Groundspeak či revírníci chtějí nebo nechtějí. Vždycky se dá změnit lokál, pokud mi pivo přestane chutnat.


Přečti si ve vedlejším vlákně názor Sovího Doupěte - je to autor spousty 5-kových keší... Zajímavé je, že nemá s novými pravidly vůbec žádný problém, i když zakládá keše T5.

Jediné, co mi vadí na GS je to, že na můj vkus na tom při současném rozšíření GC až moc vydělávají a málo vracejí zpět do hry! Ale dokud nebude něco jako je polarizace trhu s dodávkou energií (nebo jak se tomu přesně říká, nejsem ekonom), tzn. že by firma dodávala jen služby spojené s informacemi o keškách a mohli jsme si vybrat který server si zvolíme, ale seznam kešek by byl ten samý, bohužel budu tam, kde je nejvíce keší).
  • 0

#33 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:00

DrakMrak: A nebo se s tím prostě nebude dělat nic. Majitel serveru, kde jsou nějaká data, není zodpovědný za to, že podle těch dat někdo jiný někam leze. Nehledě na to, že mainstream stejně zůstane na GC, protože do pravidel se vejde. Mluvím o možnosti publikace toho, co GC revírníci odmítnou.

Roman_Jaromer: Pokud se do GC pravidel se svými T5 kešemi někdo vejde, tím líp. Pokud ne, a přesto bude chtít keš umístit a publikovat, udělá to u konkurence. Já v tom nevidím problém. Stejně tak nevidím problém v lovu keší z různých serverů naráz. Proč bych měl někde zůstávat jen proto, že je tam nejvíc keší? Jo, pro plošnou PQ je to výhoda, a když někam pojedu jen tak courat, stáhnu si data asi primárně z GC. Ale pokud se na OC.com či kdekoli jinde objeví kanálovka, hřbitovní keš nebo cokoli, co se mi líbí, ale pravidly GC neprošlo, tak si pro ni dojdu. Mně je fakt jedno, odkud jsem ta data stáhnul.
  • 0

#34 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:13

Iabbervox: bude to fungovat tak dlouho dokud se z OC.COM nestane mainstream...

navíc to bude přidávat negativa na GC.COM protože všichni lovíme KEŠ takže ti co se zrakví na OC budou automaticky přičteni na vrub GC:COM a bude poukazováno na škodlivost tohoto činění :)

Policajti (a další) se nebudou zabejvat tím jestli je to Petr nebo Pavel a hodí to do jednoho pytle kravin...

bohužel trošku vím jak to funguje...
;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#35 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:28

Hodlá-li se někdo zrakvit, je to jeho boj. Poukazovat se může a bude, ale tomu beztak nezabráníš. Pěna dní… Nerozumím úplně přesně tomu o tom, kdo a jak se za koho postaví. Ve smyslu postaví se za ownera, kterému se někdo polámal na keši? Je to potřeba? Na webu oznámím, že jsem tam a tam uložil svůj majetek v podobě plastové krabice. Udělám to pod anonymním nickem, takže už samo dohledání nebude legrace, ale budiž, dohledají mne. A dál? V listingu napíšu, že vstup je zakázaný, na vlastní nebezpečí a fuj. Pokud tohle někdo nerespektoval… Ale chápu, že je lepší řešit potíže s někým za zády, a ne sám. Proto mluvím o alternativě pro ty, kteří se do GC pravidel nevejdou a kteří přesto budou chtít publikovat.
  • 0

#36 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:01

Já to pořád nějak nechápu. Bez bodu se nedá do kanálů, na stromy, kamkoliv... lézt? Jak je to tedy s těma honibodama? A dále. Co je špatného na tom, že se tahle hra snaží přizpůsobit platným zákonům ČR? Když jseš zaměstnanec firmy, tak tě do kanálu nepustěj bez zdravotní prohlídky, bezpečnostního školení a pořádný výbavy. Na GC se při jeho rozšíření v podstatě dává komukoliv návod (a i důvod) jak vlézt do rizikových míst. Věřím že při větší masovosti jakékoliv alternativy GC bude časem řešit jak vyjít se zákonem a alespoň se základní bezpečností... Jestli chce někdo hrát jinou hru, může to tu suše oznámit a jít... Možná jeho přítomnost někdo suše obrečí a zamává mu. Ale to pindání pořád dokola už přestává bejt zábavný :-(
  • 0

#37 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:06

ale jo je to samozřejmě každého boj... jen ten přístup nic neřeší jen ego někoho co musí nutně založit něco mimo pravidel :) problém je, že až dojde na lámání chleba (cokoliv) může za to gc.com stejně jako oc.com nikdo to nebude rozlišovat :) o to jde primárně... v očích veřejnost, policajtů a já nevím koho jsme jedna tlupa o to mi šlo... že má jedna tlupa pravidla a druhá povidla nikoho zajímat nebude :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#38 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 14:02

Gleep: Jak to je s honibodama, nevím a nezajímá mě to. Krabka mě potěší a její zalogování na některém serveru podruhé. Na kterém, mě nijak extra nebere. Co nechápu, je rozlišování na jednu, druhou, třetí hru. Ona to není jedna zábava? Já to teda beru tak, že hraju jednu hru a že si pro ni obstarávám podklady na více místech. Některá jsou svázaná pravidly pro publikaci, jiná ne. Proto nevidím nic špatného na tom, když tady (coby centrálním setkávacím bodu českých kačerů) budou informace o tom, že listing, který GC revírník nepustil, je p.t. veřejnosti přístupný jinde. Možná se tím ale porušují nějaká jiná pravidla, co já vím.
Ještě k těm zákonům: Klidně ať se pravidla GC platným zákonům přizpůsobí. Považuju nicméně za fajn, že existují místa, kde se tohle neřeší.

DrakMrak: Nevím, jestli je to nutně o egu. Prostě někdo má nápad kam dát keš, na GC se nevejde, tak ji dá jinam. No a buď mu tam budou chodit lidi, nebo ne. Dyk o nic nejde… Mediální obraz aspoň mě konkrétně nezajímá, a co si myslí strážmistr Borovička, už tuplem ne. Beztak je důkazní břemeno na něm, tak ať se snaží. Ale chápu, že jinej to může mít jinak.
  • 0

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 16:59

Kdysi se takto mezi sebou strašně hádali zastánci jazyka Ido a esperanta a nikdo jiný nevěděl o co jde. Nebo jak píše Karel Čapek o dvou navzájem se nenávidějících organizacích kaktusářů. Prostě až někdo poleze pro krabici na stožár/strom/komín a zabije se u toho, pro veřejnost a TN to prostě bude geokačer a nikdo nebude zkoumat, že to byla jiná hra. Dokonce jak jsme viděli, když se ztratil kačer, byly v televizi zprávy o nebezpečném geocachingu. I když se nakonec ukázalo, že šlo bohužel o něco jiného. Takže myslet je nutno ve všech případech. Při zakládání i lovení.
  • 0

#40 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 20:51

mpik napsal/a:
Kdysi se takto mezi sebou strašně hádali zastánci jazyka Ido a esperanta a nikdo jiný nevěděl o co jde. Nebo jak píše Karel Čapek o dvou navzájem se nenávidějících organizacích kaktusářů. Prostě až někdo poleze pro krabici na stožár/strom/komín a zabije se u toho, pro veřejnost a TN to prostě bude geokačer a nikdo nebude zkoumat, že to byla jiná hra. Dokonce jak jsme viděli, když se ztratil kačer, byly v televizi zprávy o nebezpečném geocachingu. I když se nakonec ukázalo, že šlo bohužel o něco jiného. Takže myslet je nutno ve všech případech. Při zakládání i lovení.


No a až se zrakví, tak co? bude konec cachingu? Blesk bude mít chvíli o čem psát a lidé mluvit. Na skále se každou chvíli zrakví lezec. Pak je vždycky na chvíli rozvířená dikuzem jestli dojišťovat lezecké cestym které jiní ve zdraví přelezli a pak je zase ticho... Překvapuje mne, že jsem zatím o zrakveném kačerovi neslyšel, jakoby Darwinova evoluce vůbec nefungovala - přitom potkávám tolik kačerů, kteří nemají představu o bezpečných zásadách lezení, nenosí helmy, .... to se ale nedá vyřešit zákazy. Aby se předešlo průšvihu, je třeba osvěta místo zákazů...

no a ty opakované dotazy, proč nemůžou kačeři na stromy, kanály, komíny i bez krabičky? To je přeci jednoduché - kdyby každý trouba hledal, kam se všude dá vlézt a vylézt, bude daleko více úrazů, než, když krabičkou místa znalý domorodý kačer ukáže ostatním zajímavé místo. Pokud se jinak všichni vrhnem podle chuti hledat adrenalinová místa na vlastní pěst, tak bude mít Blesk hodně o čem psát a Darwinova selekce bude probírat naše řady.

Takže podle mne by spíše daleko více osvěty jak bezpečně do kanálu, na strom, skálu, komín, pomohlo GC obci k zachování zdraví, než paušální papežské zákazy...

No a co se týká porušování zákazů, tak to už jsem říkal - 99% krabiček je umístěno bez vědomí vlastníka pozemku = porušení zákona. Takže ukazovat na kanály, komíny, .... je zkrátka nekonzistentní přístup, pokud chceme být košér. :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama