Přejít na obsah


Fotka

Alternativni platformy pro GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:09

Iabbervox napsal/a:
Hodlá-li se někdo zrakvit, je to jeho boj. Poukazovat se může a bude, ale tomu beztak nezabráníš. Pěna dní… Nerozumím úplně přesně tomu o tom, kdo a jak se za koho postaví. Ve smyslu postaví se za ownera, kterému se někdo polámal na keši? Je to potřeba? Na webu oznámím, že jsem tam a tam uložil svůj majetek v podobě plastové krabice. Udělám to pod anonymním nickem, takže už samo dohledání nebude legrace, ale budiž, dohledají mne. A dál? V listingu napíšu, že vstup je zakázaný, na vlastní nebezpečí a fuj. Pokud tohle někdo nerespektoval…
Ale chápu, že je lepší řešit potíže s někým za zády, a ne sám. Proto mluvím o alternativě pro ty, kteří se do GC pravidel nevejdou a kteří přesto budou chtít publikovat.


Dekuji. Tohle podle mne presne vystihuje impotenci dnesniho sveta,, kde se odpovednost kazdeho sam za sebe stale vice supluje odpovednosti nadrazene autority. Protoze predpokladam, ze kolem jsou sami tupouni, musim prizpusobovat pravidla, abych takove tupouny ochranil. Ano, musim pak psat na kazdy pytlik, ze se s nim da zadusit, ze se nemaji susit zvirata v mikrovlnce, zakazat lezt na komin, uvazat vsechny psy na voditko, zakazat zminku o ceste do kanalu, protoze musim ostatni chranit, pred jejich pitomosti a verim, ze je za to nekdo jiny odpovedny.

NEvim, proc revieweri nemohou byt zodpovedni pouze za obecne vlastnosti listingu, kolize kesek a musi se cpat do pochybne odpovednosti za totalni pravni rad, ktery ale ma stejne daleko k absolutnimu naplneni, viz skutecnost o absenci pisemneho povoleni k umisteni kesek na cizim pozemku....

... takze uprimne doufam v presunuti keserskych legen na alternativni forum, aby zcela nezanikly a mohli dal zit klidnym zivotem, at uz je nekdo bude lovit nebo ne... ... mam na mysli treba Insanii, kterou zna kazdy T5 lovec a i kdyz ma jenom 4 nalezy, ma svuj vyznam a skutecnost, ze se da stale odlovit je proste fajn.... i kdyz je to v rozporu se zakonem.... ... ale ktera krabicka dneska neni, ze? :-)
  • 0

#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:12

dostík7:
Vcelku dobrý, i když je to jen variace na staré dobré "no a co", a s tím se vystačit nedá. Ale... :

dostik7 napsal/a:No a co se týká porušování zákazů, tak to už jsem říkal - 99% krabiček je umístěno bez vědomí vlastníka pozemku = porušení zákona.


Jakých zákonů? Jestli chceš takhle argumentovat, tak prosím přesně. Ukaž, jakých zákonů a jak konkrétně se to týká, které ZÁKONY upravují umístění drobné mobilní věci a kde a jak je to se vztahem k té které kategorii vlastníka, protože podle mě prostě jen kecáš.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:15

Citecka napsal/a:
dostík7:
Vcelku dobrý, i když je to jen variace na staré dobré "no a co", a s tím se vystačit nedá. Ale... :

dostik7 napsal/a:No a co se týká porušování zákazů, tak to už jsem říkal - 99% krabiček je umístěno bez vědomí vlastníka pozemku = porušení zákona.


Jakých zákonů? Jestli chceš takhle argumentovat, tak prosím přesně. Ukaž, jakých zákonů a jak konkrétně se to týká, které ZÁKONY upravují umístění drobné mobilní věci a kde a jak je to se vztahem k té které kategorii vlastníka, protože podle mě prostě jen kecáš.


Ja se te zeptam obracene, podle ceho si myslis, ze muzes bez svoleni vlastnika pozemku na nej neco umistit a jeste tam posilat lidi?
Co te k tomu opravnuje, mas nejakou oporu v zakone? Jestli ne, tak jenom kecas. :-)
  • 0

#44 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:20

revieweri maji nakazano dodrzovat zakony z jednoducheho duvodu - ochranovat byznys groundspeaku. tezko by mohl provozovat geocaching, kdyby zretelne sel proti mistnim uradum. samozrejme je technicky i lidsky nemozne obdrzet souhlas k ulozeni pixly na obecnim, mestskem, statnim majetku, takze se tohle logicky prechazi. pokud to stavis takhle konfrontacne, tak ano, zni to divne. ale zcela logicky pokud chteji delat tuhle hru, nelze dodrzovat povoleni k ulozeni, ale lze vyzadovat dodrzovani zakonu, vyhlasek ... coz je postavi pred urady do akceptovatelneho svetla co se tyce ulozeni pixel. proto ostatne vzniklo i cito, aby mistni urady na ty pixly koukaly trochu lepe.
  • 0

#45 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:27

Dain & Olik napsal/a:
revieweri maji nakazano dodrzovat zakony z jednoducheho duvodu - ochranovat byznys groundspeaku. tezko by mohl provozovat geocaching, kdyby zretelne sel proti mistnim uradum. samozrejme je technicky i lidsky nemozne obdrzet souhlas k ulozeni pixly na obecnim, mestskem, statnim majetku, takze se tohle logicky prechazi. pokud to stavis takhle konfrontacne, tak ano, zni to divne. ale zcela logicky pokud chteji delat tuhle hru, nelze dodrzovat povoleni k ulozeni, ale lze vyzadovat dodrzovani zakonu, vyhlasek ... coz je postavi pred urady do akceptovatelneho svetla co se tyce ulozeni pixel.


K tomu asi neni co dodat, diky. Tim vice bych rad pouzival v CZ jednu co mozna spolecne uzivanou platformu pro kese, ktere nejsou urcene k masovym odlovum a alternantivnim ulozenim budou vice mene chranene pred rodinkami a masovym odlovem, presto mohou byt zcela vyjimecne umistenim a privedenim zajemcu na neobvykla mista.
  • 0

#46 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:34

achjo zase paranoidní bláboly ale což ... běžte se věšet kam chcete a jak chcete ;) stejně vám tam nikdo pořádně nepřijde... je zajímavé jaké konstrukce dokáží někteří vykonstruovat na základě pár napsaných pravidel :) :) :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#47 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:56

dostik: no muzes to zalozit, udelat tomu prijemne rozhrani, zajimave statistiky, tady to zpropagujes a lidi si to najdou :). k tomu ale co pise je jeden hacek. urad nebude zajimat, ze ten alternativni system nabizejici porusovani zakonu je takovy nebo makovy necocaching. pokud by nekde nastal problem, budou vrcet a delat problemy vsem a primarne tem nejznamejsim. ja si myslim, ze proto je potreba urady prehnane neprudit. coz zase pouze dle meho nazoru znamena pri dnesni masovosti potrebu regulace. ono si vezmi treba styx. igi ho mel tusim pres pul roku na stole, nez se rozhodl po dlouhem zvazovani to nakonec pustit. pak prisel minarjo s uplne odlisnym nazorem a poustel uplne vsechno (kes na strese petipatroveho vysocanskeho panelaku - pristup fasadnim zebrikem tesne vedle oken bytu) coz byl extrem, ktery se stal pomalu standardem. myslim, ze dnesni snaha to mit trochu pod kontrolou je vzhledem k masovosti logicka.
  • 0

#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:47

No, ony takto od GC kdysi odpadly virtuálky a vznikl waymarking. Skoro nikdo to nedělá, ale mě se to celkem líbí. Dávat krabičky třeba k pomníkům ve vsích jaksi dost dobře nejde. Je tam spousta z mého pohledu blbostí, jako jsou telefonní budky nebo stojany na kola, ale i spousta zajímavostí. Chci časem zkusit publikovat vesnické kovárny, pokud se mi povede amíky přesvědčit, že jsou to Blacksmith shops, jak oni říkají. A betatestuju teď Geospy, což pokud se ujme, bude česká alternativa WM s mnohem lepším rozhraním. Ale s prázdnou databází, tak se uvidí. ne že bych zavrhoval GC, nebo tvrdil, že jde do kopru. Prostě mám v okolí vyloveno, tak zkouším další. Je ale pravda, že WM fotím, když je mám po cestě. Nechodím za nimi cíleně. To jen tak, že pokud by z GC odpadly extrémnosti a přešlo to jinam, taky to nebude tragédie. Ale zatím to vypadá, že se bude hudrat tady na fóru a přitom to půjde dál, skoro stejně jako teď. Už teď někdo remcal, že mu něco neschválili, jen to teď bylo řečeno dopředu. A ještě k Munzee - zajímavé by to možná bylo, ale já si kvůli tomu kupovat Androiďák a datový tarif nebudu.
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:56

Dostíku, kromě "no a co?" ještě "já chci a chci a chci"? B) Tak především, keška není žádná pevná ani neodstranitelná instalace, neporušuje vlastnická práva ani je neomezuje. Dále jsou pozemky obecní, veřejná prostranství, komunikace atd., která mimo jiné slouží k rekreačním aktivitám. V naší zemi je rekreační využití lesů dokonce garantováno zákonem, ať je les čí chce, pokud není speciální vyhláškou určeno jinak (obory, maloplošná zvláště chráněná území ap.). I v případě porušení zákona směrem k výkonu vlastnického práva bude způsobená škoda většinou marginální, pokud vůbec jaká, tudíž není veřejným zájmem ji nějak preventovat. Jestliže bude způsobena škoda, s vysokou pravděpodobností to nebude způsobeno porušením práva vlastnického, ale jinak (vandalismus, ...). Těch tvých 90 nebo kolik procent je jen diskuzní machrování.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 23:01

No, doufám že k nám to nedojde, ale slyšel jsem, že např. v Holandsku není něco jako náš tramping, protože všechny pozemky někomu patří. A houby se tam nesbírají, takže ani houbaři do lesů nechodí. Jasně, škoda tím, že jsem někam dal krabičku, nikomu nevznikne. Ale může někomu vadit, že jsem tím někoho pozval na jeho pozemek. V tom případě bych prostě krabičku zrušil, nebo ji dal jinam, pokud by nebyla vázaná na jedno místo. Bylo to tak vždycky. Jeden majitel panství dal peníze na stavbu rozhledny ve svých lesích, druhý byl i proti turistické cestě.
  • 0

#51 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 23:36

Nechte bejt fuj... znám u nás na okrese minimálně tři místa kde už tohle je... plot a napsáno tady je to MOJE i červenou značku kvůli němu museli přeložit na dvou místech musíš do krpálu a zase z krpálu jen proto, že nepovolil přístup na svůj pozemek (les a louka)... takže opravdu stačí málo a půjdem pěkně sezbírat škatulky...
Tudle kamarád ze slovenska dával k dobru na FB co pečou na Slovensku (kamarád co o tom něco ví dělá správce někde ve Fatře)... pokud by to schválili tak na Slovensku do lesa nevkročí ani noha... takže když se budem chovat jako trotli sprominutím tak si o takovýhle kraviny koledujeme....
a pak bude jedno jestli bude OC nebo GC nebo co já vím jak se nějaký další klony budou jmenovat...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#52 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 5:16

mpik napsal/a:
No, doufám že k nám to nedojde, ale slyšel jsem, že např. v Holandsku není něco jako náš tramping, protože všechny pozemky někomu patří. A houby se tam nesbírají, takže ani houbaři do lesů nechodí.

V Holandsku se houby pěstují a prodávají, tedy největší odbyt tam mají Lysohlávky. ;)
  • 0

#53 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:00

dostik7 napsal/a:
Tim vice bych rad pouzival v CZ jednu co mozna spolecne uzivanou platformu pro kese, ktere nejsou urcene k masovym odlovum a alternantivnim ulozenim budou vice mene chranene pred rodinkami a masovym odlovem, presto mohou byt zcela vyjimecne umistenim a privedenim zajemcu na neobvykla mista.


Baže. Přesně takhle uvažuju taky. Takže kterou? OC.com vypadá zatím, řekl bych, uživatelsky nejlíp. OC.cz má pekelné rozhraní, zato o něco víc českých keší. Na TC.com se ještě zkusím zaregistrovat. Pak tu máme TC.eu, která je s TC.com nějak svázaná. TC je, zdá se, moderovaný v tom smyslu, že jim jde o "especially nice quality caches". No pak tu máme německý EC.de
Velkou roli asi bude hrát otázka jazyka. OC.com, OC.cz i EC.de umějí česky. EC.de spíš blbě, ale budiž. TC češtinu nepodporuje.
Nějaké další návrhy?
  • 0

#54 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 11:01

Nová pravidla mě bohužel dost omezují v některých z do budoucna plánovaných keší. Některé další by neprošly schvalováním ani v minulosti. Volba alternativní platformy je bohužel nejednoznačná. Tematicky mi nejvíc sedí EC.de, stojí za ním autor několika velmi oblíbených nuceně archivovaných keší. Web je zaměřen jen na extrémní keše, což považuji za klad. Jak tu bylo zmíněno výše, na obyčejné keše stačí GC.com. Automatický překlad je ale příšerný a na webu je vidět, že je teprve v testovací fázi. Nicméně ho sleduji. Až přijde na lámání chleba při publikaci/nepublikaci "problémové" keše, tak uvidím, kam s ní.
  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#55 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 20:41

Ano, pro exktrémní keše je EC.de asi nejlepší volba. Já vyzkoušel Terracaching.com a zde pár postřehů. Stránka není v češtině. Mně osobně to nevadí, ale někomu by mohlo. Aby člověk získal plné členství, musí kromě registrace ještě získat dva další plné členy, kteří jej budou „sponsorovat“. Tzn. nabídnou se mu jako „sponsors“. Teprve poté člověk může začít keškovat. Nicméně sponsory najdete do pár minut poté, co dáte prosbu na forum. Terrakeší v naší zemi je kolem deseti, většina na Plzeňsku. Jak to tam přesně mají s pravidly pro zakládání, jsem ještě nezjišťoval. Členství je zdarma – mají tam sice také prémiové členství, ale nepřišel jsem na to, čím se liší od normálního. Na jejich wiki k tomu nic není. Oproti GC.com umožňuje TC.com „locationless caches“. To je tak zatím všechno.
  • 0

#56 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 21:47

A nalezl jsi nějakou keš z terracaching? Já to pochopil tak, že oni kladou velké nároky na kvalitu keší a na jejich umístění. Že to asi nejsou nějaké vlhké krabice zabalené v poloschnilém igeliťáku a umístěné ve špinavém pařezu.
  • 0

#57 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 22:34

Zatím ne a vzhledem k jejich umístění (Plzeň, Stod, Šumava), to asi nebude hned. O té kvalitě to tam píší, mají na to i nějaké stupně hodnocení a "peer review", ale úplně podrobně jsem to nestudoval. Nicméně až na odlov nějaké tc dojde, budu referovat.
  • 0

#58 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 7:24

Jo tak to jsme na tom podobně, já se tam také přihlásil a když jsem zjistil, že nejbližší keš je asi 200 km daleko, tak jsem to vzdal. :D
  • 0

#59 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 17:27

Velkou roli asi bude hrát otázka jazyka. OC.com, OC.cz i EC.de umějí česky. EC.de spíš blbě, ale budiž. TC češtinu nepodporuje. Nějaké další návrhy?[/quote] Pravidla Teracachingu jsou ve slovenstine na http://terracaching.wz.cz/.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#60 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 19:32

OT: Alternativni platformy? Jsem pro - komu se nelibi pomery v soucasnem GC, mohl by namisto nadavani na nej prejit na jinou platformu..a v GC by mohl nastat opet podobny "klid" jako drive, kdyz to jeste nebyla takova masovka. Problem je vsak, jak uz tu nektery z predrecniku zminil, v bodech - o ty tu jde nekterym predevsim...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama