Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Honibod nebo dobrá vůle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 9:41

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já jsem taky honibod! A navíc honitabulka a honiodznáček, protože se honím za novými D/T kombinacemi ...


Krásně jsi to napsala ! :)
  • 0

#22 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 9:42

Trhac napsal/a:
Archeocaching není založen na tom, že na místo, kde si myslím, že bývala původní ztracená, strčím svoji krabičku.



Neboj, montovat se do kompetencí Oddělení posmrtné komunkace tu snad zatím nenavrhoval. Řeč je o keších doposud alespoň formálně živých.
  • 0

#23 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 10:22

Nikomu a ničemu to nevadí, jak už kdosi psal, je to o tom, jak se při zápisu bodu cítíš Ty sám. Ohledně oživení keší - pokud owner ani nekomunikuje, vyplatí se keš obnovovit snad jen při její malé návštěvnosti. V opačném případě jen prodloužíš její "smrtelnou agónii" :-) Nikdy se o ni nebude moct řádně starat a zbytečně třeba zabírá místo na mapě nějaké budoucí jiné, lépe opečovávané..
  • 0

#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 10:24

Toniczech napsal/a:

Trhac napsal/a:
Archeocaching není založen na tom, že na místo, kde si myslím, že bývala původní ztracená, strčím svoji krabičku.



Neboj, montovat se do kompetencí Oddělení posmrtné komunkace tu snad zatím nenavrhoval. Řeč je o keších doposud alespoň formálně živých.

To máš pravdu, trochu mi to uniklo, ovšem jde o poměrně podobnou situaci.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 10:26

Jacka_dominikanka napsal/a:
To máš stejný, jako když si namontuješ na kolo tachometr a řekneš si, že za květen ujedeš aspoň 1000 kilometrů. Taky nesoutěžíš s nikým, kdo ujede víc, prostě si jen tak hraješ a dáš si cíl. A jinej třeba jezdí 10 km denně a zas hraje na to, aby to ujel v co nejkratším čase, takže porovnávat se s ním nemá žádnej smysl, hraje něco jinýho. Takže nech ubohé honibody žít :D! Tohle je právě na geocachingu hezký, ta pestrost a spoustu možností, spoustu her ve hře, nesmírně různorodý lidi, kteří přitom docela drží spolu...

Taky jsou lidi, co si za jízdy (!) fotí zajímavé číselné situace na tachometru auta… Hrome! A teď mi došlo, že jsem ani nezaznamenal fakt, že mám na počitadle kilometrů v naší geododávce de iure 6x obkrouženou Zemi! A už je tam o kilák navíc!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 11:17

Frenkonix napsal/a:
Otázky:
1) Jsem honibod když ji obnovím a zaroveň si ji zaloguji jako nalezenou.
2) Mají se takové keše obnovovat nebo ponechat svému osudu až je jednou revirník archivuje a tím zmizí z mapy?

Je to čisté filozofování, tak prosím slušně ;)


pokud to takto uděláš někde v oblasti, kde je na sto km jedna krabička, tak se rozhodně nemusíš bát toho, že by tě někdo nazýval honibodem; naopak spousta dalších kačerů - návštěvníků tohoto místa, ti budě hodně vděčná...
  • 0

#27 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 12:30

Jsem honibod.
Úplně stejná situace před třemi roky.
Viz log http://www.geocachin...ab-acc099e597cd
Owner ze mě udělal i spoluautora, a keš má mraky dalších spokojených nálezců.
A mě chodí logy až z Chorvatska, po dloudé zimě se těším na první nálezce a doufám že krabku při jarním úklidu nevyhodili.
Podle mě je vše OK
  • 0

#28 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 13:22

bossno napsal/a:
Jsem honibod.


Já taky! Když vidím u silnice keš, většinou pro ni zastavím. Ještě ji očuchám, abych si řekl, že bod nesmrdí. Vymstilo se mi to jen u keše GC3RPVZ, tam určitě nečuchat.
  • 0

#29 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 13:25

Trhac napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
To máš stejný, jako když si namontuješ na kolo tachometr a řekneš si, že za květen ujedeš aspoň 1000 kilometrů. Taky nesoutěžíš s nikým, kdo ujede víc, prostě si jen tak hraješ a dáš si cíl. A jinej třeba jezdí 10 km denně a zas hraje na to, aby to ujel v co nejkratším čase, takže porovnávat se s ním nemá žádnej smysl, hraje něco jinýho. Takže nech ubohé honibody žít :D! Tohle je právě na geocachingu hezký, ta pestrost a spoustu možností, spoustu her ve hře, nesmírně různorodý lidi, kteří přitom docela drží spolu...

Taky jsou lidi, co si za jízdy (!) fotí zajímavé číselné situace na tachometru auta… Hrome! A teď mi došlo, že jsem ani nezaznamenal fakt, že mám na počitadle kilometrů v naší geododávce de iure 6x obkrouženou Zemi! A už je tam o kilák navíc!

Ježíš a já myslel, že touto úchylkou trpím jenom JÁÁÁ! Jsem rád, že v tom nejsem sám. I když je fakt, že většinou honem někde zastavím a vyfotím v klidu - nestojí to za ten průser.
  • 0
Don't panic!

#30 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 17:52

Ahoj nedavno jsem takhle zkusil pomoct krabicce u Nas v Humpolci,protoze na ni vidim z okna a je mi lito tech kaceru co si neprectou predchozi logy a hledaji jak muzou,navic je venovana nasemu slavnemu pristehovalci Hlinikovy a byla by skoda kdyby byla archivovana coz stejne asi bude..jelikoz tu mame sumasumarum dve krabicky (myslim tim ve meste) a ani o jednu se uz delsi dobu nikdo nestara. Rekl sem si ze ji obnovim a zaloguju se az bude nejakou chvilku fungovat.....druhy den byla stejne fuc.Nedelal sem to kvuli bodu,ale nasr.... me to stejne.
  • 0

#31 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 18:20

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já jsem taky honibod! A navíc honitabulka a honiodznáček, .......

:D:D:D
Nejenže pobavilo, ještě mi to bereš z úst, podepisuju celý text. Ale k věci. V zahraničí bych si obnovu netroufl, to rozhodnutí jestli obnova nebo archiv a nová poblíž by měli učinit místní. Někde poblíž HC problém nevidím, za podmínek že a)není možná dohoda s ownerem o adopci, b-)krabka je 100% pryč nebo zničená, c)obnova má alespon nějaký smysl(místo, vhodný úkryt, věk apod.).
Dokonce bych navrhl reviewrum zavést před archivací zveřejnění (třeba zde ve foru) nabídky k adopci, ale to nejspíš odporuje pravidlům GS.
  • 0

#32 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 18:20

Na začátku našeho kešování jsme vozili a používali vše potřebné na údržbu vhlkých, popsaných či ukradených logbooků. Ale co jsme začali zakládat vlastní, už to neděláme. Nejsme udržbářská četa. Keše zakládáme dle pravidla, že by mělo být v našich silách ( a dosahu) keš do přiměřené doby zprovoznit a pokud ne tak raději archiv.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 22:32

zdeziz napsal/a: Ale k věci. V zahraničí bych si obnovu netroufl, to rozhodnutí jestli obnova nebo archiv a nová poblíž by měli učinit místní.

Jasan, ve státech, kde je keší hafo, tak ano, tady ale šlo hlavně o státy, kde místní prostě nejsou, o státy, kde kešky v celé zemi spočítáš na prstech - tam je to prostě úplně o něčem jiném ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2013 - 8:22

Jsem asi divnej, už mám několik DNF z jiných států a nikdy mě teda nenapadlo tam rvát svoji krabičku. Vždyť - jak všichni říkají - na to zajímavé místo jsem se podíval, ne?
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#35 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2013 - 8:46

zlicinaci napsal/a:
Jsem asi divnej, už mám několik DNF z jiných států a nikdy mě teda nenapadlo tam rvát svoji krabičku. Vždyť - jak všichni říkají - na to zajímavé místo jsem se podíval, ne?


Souhlasím, keš tam není, tak jsem ji nemohl najít.

Navíc, už několikrát mi byla dobrovolníky "obnovena" keš, která tam byla.

Něco jiného je s ownerem domluvená obnova.
  • 0

#36 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 13 July 2013 - 11:31

Ano , jsi honibod. A já také a všichni ostatní také :o Protože.: Nebyl-li by jsi honibod, nemáš dodnes tolik bodů, co máš :) V Chorvatsku jsem obnovil na Pelješaci keš za prvé, abych ji mohl najít a zalogovat a za druhé, abych pomohl ownerovi, který se tam z Itálie dostane jednou za čas. Vrsovi jako RV to nevadí. Bylo tam víc keš k obnově, ale už jsem neměl krabky. A pokud je vlhký logbook, tak ho taky vyměním i tužku přidám, ale jen za předpokladu, že to mám zrovna s sebou. Takže jsme všichni honibodi :D:D
  • 0

#37 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2013 - 11:46

Jacka_dominikanka napsal/a:Jacka mi mluví z duše a víc není co řešit:D:D:D

mirecek7 napsal/a:
Geocaching není soutěž, ale hra. Tak proč honit body.

Protože někdo třeba hraje právě na ty body, jako někdo jinej na co nejvíc T5ek nebo na vyplněnou tabulku s datumem nebo na co nejvíc earthek nebo na FTF. Ne aby soutěžil a porovnával se s ostatníma, ale protože takhle si hraje sám se sebou a baví ho to. To máš stejný, jako když si namontuješ na kolo tachometr a řekneš si, že za květen ujedeš aspoň 1000 kilometrů. Taky nesoutěžíš s nikým, kdo ujede víc, prostě si jen tak hraješ a dáš si cíl. A jinej třeba jezdí 10 km denně a zas hraje na to, aby to ujel v co nejkratším čase, takže porovnávat se s ním nemá žádnej smysl, hraje něco jinýho. Takže nech ubohé honibody žít :D! Tohle je právě na geocachingu hezký, ta pestrost a spoustu možností, spoustu her ve hře, nesmírně různorodý lidi, kteří přitom docela drží spolu...


  • 0

#38 haany

haany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2013 - 16:48

Ďakujem za dobrú tému, pripomenulo mi to, že som sa chcela pozrieť na osud tejto kešky: GC1EE5Q - v Supetare máme rodinu, takže tam dosť často chodíme, hoci od mojich kešerských začiatkov som tam nebola... a som rada, že sa o ňu niekto postaral :-)
  • 0

#39 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2013 - 23:44

Ja v tomhle mam pomerne jasno: Nasel jsi tu kes? Nenasel. Tak si pochopitelne nemuzes logovat FI? Je Ti lito, ze tam zadna kes neni? Tak si tam zaloz svoji. Tak byl asi puvodne GC vymyslen. Nechapu proc obnovovat kes pod cizim nickem, kterej na to navic sere a nereaguje. Ta kes byla jeho a ted je pryc. Tak uz proste neni a revirnik ji ma odstranit z mapy. Dej si tam krabku, domluv se s revirnikem a nech ji publikovat. A klidne si ji zaloguj, kdyz Ti jde o pocty ;-).
  • 0

#40 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2013 - 16:34

MiTi1 napsal/a:
Je Ti lito, ze tam zadna kes neni? Tak si tam zaloz svoji.



To je názor sice 100% košer, ale háček v tom je - komu by se chtělo, aby mu nad "novou" keší tři ze čtyř logů připomínaly, te tam jdou pro to samé už podruhé či srovnávaly. Pokud se funguje pořád na jeden GC kód, pak tohle nehrozí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama