Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Challenge cache - kontrola splnění podmínky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 10:40

Prosím, kdo máte challenge cache, vyžadující jako podmínku pro zalogování nález nějakéo většího počtu (např. 100) specifických keší: jakým způsobem kontrolujete splnění podmínky? Mám na mysli případy, kdy by pro listing keše bylo příliš zatěžující, aby každý dokládal splnění podmínky přímo v logu. Necháváte si od každého nálezce seznam posílat na mail? A opravdu pak u každého kontrolujete, jestli má podmínku splněnou, případně to kontrolujete namátkově? Nebo sázíte na poctivost kačerů a necháváte rozhodnutí, zda keš logovat či nikolivěk, čistě na nich?
  • 0

#2 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 10:54

Mam na to dve makra do GSAKu, jednim si dotahnu vsechny nalezy daneho lovce a druhym overim splneni podminek. Delam to narazove u vsech, proste kdyz na to dostanu chut, tak zkontroluju vsechny co od posledne zalogovali.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 10:59

Romantic29 ma tusim pro Geoget udelanou kontrolu na Brdy Challenge. Myslim, ze u nas neni soufistikovanejsi serie. Zkus ho kontaktovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 11:14

Na strance project-gc.com probiha beta testing pro kontrolu challenges.

Zatim to vypada dobre... http://project-gc.com/Tools/Challenges
  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 15:20

marram napsal/a:
Mam na to dve makra do GSAKu, jednim si dotahnu vsechny nalezy daneho lovce a druhym overim splneni podminek. Delam to narazove u vsech, proste kdyz na to dostanu chut, tak zkontroluju vsechny co od posledne zalogovali.

No, já GSAK neznám, nevím, jak dlouho tomu trvá stahování keší. Já používám jen GeoGet na generování statistik, ale když si představím, jak dlouho mi trvá stažení novejch nálezů po delším výletě, tak teda fakt nevím. Mezi moje nejbližší geosousedy a tedy potenciální nálezce mejch keší patří lidi jako Jirwo, K-lord nebo Hradník, tak si už představuju, jak bych pak stahovala ty statisíce jejich nálezů a kontrolovala, co tam mají nebo nemají :D!

Yaro.SH napsal/a:
Na strance project-gc.com probiha beta testing pro kontrolu challenges.
Zatim to vypada dobre... http://project-gc.com/Tools/Challenges

Na to ale někdo asi musí vytvořit pro tu konkrétní challenge cache nějaký udělátko, který by to dokázalo z logů poznat, ne? Ale co když podmínka není tak snadno obecně definovtelná? Třeba nadmořská výška nebo vzdálenost od domova se definovat dá. Ale když někdo udělá podmínku např (absurdní příklad, no flame, prosím :D) na 100 zaokapovek nebo 100 mostovek nebo 100 keší na ostrově, tak to se snadno vyfiltrovat nedá, protože to nemusí bejt poznat z názvu keše ani z tagů.

V pravidlech jsem nikde nenašla, v jaký formě má owner právo požadovat doklad o splnění podmínky, jestli může třeba chtít seznam na mail nebo co s tim. Víte to, prosím, někdo, nebo mám položit dotaz veleváženému revírnictvu?
  • 0

#6 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 16:55

Jacka_dominikanka napsal/a:
Na to ale někdo asi musí vytvořit pro tu konkrétní challenge cache nějaký udělátko, který by to dokázalo z logů poznat, ne? Ale co když podmínka není tak snadno obecně definovtelná? Třeba nadmořská výška nebo vzdálenost od domova se definovat dá. Ale když někdo udělá podmínku např (absurdní příklad, no flame, prosím :D) na 100 zaokapovek nebo 100 mostovek nebo 100 keší na ostrově, tak to se snadno vyfiltrovat nedá, protože to nemusí bejt poznat z názvu keše ani z tagů.
V pravidlech jsem nikde nenašla, v jaký formě má owner právo požadovat doklad o splnění podmínky, jestli může třeba chtít seznam na mail nebo co s tim. Víte to, prosím, někdo, nebo mám položit dotaz veleváženému revírnictvu?

V pravidlech je napsáno toto: Importantly, cache owners must consider how they will substantiate claims that the cache requirements have been met. The challenge criteria on the cache page must reflect this consideration, and must be verifiable through information on the Geocaching.com website. Challenge caches relying solely on third-party software for verification will not be published."
Takže challenge keše mohou zakládat ve skutečnosti jen PM, protože bez bookmarku to jaksi legálně nepůjde. Vzato do důsledků, tak všechny challenge keše založené např. na vyplnění D/T tabulky jsou asi v rozporu s pravidly, neb jejich kontrola je možná jen při použití softwaru třetích stran... Pak je také otázkou, zda vůbec může challenge požadovat nalezení určitého počtu keší z konkrétních keší nebo to musí být dáno obecně, což by mě také docela zajímalo...
  • 0

#7 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 17:57

No tak ono i vyplnění D/T tabulky mohou owneři keší kontrolovat pomocí informací na webovkách geocaching.com, když pro každého lovce challenge keše budou prohlížet všechny jím odlovené keše (co kdo odlovil na stránkách je, lze se na to doklikat z profilu lovce nebo podle toho vyhledávat v Hide&Seek) a odškrtávat si je v D/T tabulce. Pokud dojdou na konec seznamu dříve, než vyškrtají všechna políčka v tabulce, tak podmínka plné D/T tabulky splněna není ;).
Vzhledem k tomu, jak časově náročné by bylo to proklikávat ručně, vůbec jim nezazlívám, pokud si k tomu pořídí nějaký pomocný software. Uvedenou citaci chápu tak, že by bylo špatně, kdyby owner log smazal s tím "Nedokázalo se, že má splněno, protože mi chcípnul ověřovací software."
Takže owneři by měli mít plán B, pokud jim pomocný software selže. To, že nebudou publikovány challenge keše spoléhající pouze na ověřování softwarem třetí strany, neznamená, že owneři nesmějí pomocný software využít.

Když už jsme v tom hnípání se v pravidlech, jsou lovci povinni (podle pravidel) posílat seznamy odlovených keší splňující podmínku? Jiná věc je, že spousta z nich vyhoví žádostím milých ownerů a seznam pošlou ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#8 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 18:18

Owner právo vyžadovat doklad o splnění výzvy nemá, alespoň toto mi tvrdil Vršo. Ale v pravidlech to nikde uvedeno není, takže to závisí asi čistě na reviewerovi...
  • 0

#9 PetrPetr

PetrPetr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 18:31

A nemel by nekdo vytvoreny polygon pro GSAK ?
  • 0

#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 0:26

hanska napsal/a:
Owner právo vyžadovat doklad o splnění výzvy nemá, alespoň toto mi tvrdil Vršo. Ale v pravidlech to nikde uvedeno není, takže to závisí asi čistě na reviewerovi...


Tak nevim co tvrdi Vrso a je mi to celkem jedno, pac to se nas nastesti netyka. Ale ze nalezce kese doklada splneni podminky je celkem bezne, aspon tam kde to neni viditelne na prvni pohled. Coz treba zminovana D-T tabulka je, nevim kde zas vidis problem. D-T tabulku ma kazdej videt na GC.com pokud si jeji zobrazeni nevypne a pak myslim je na nem aby splneni dolozil jinak.

Ostatne "must be verifiable" lze chapat ruzne. Ja treba to chapu tak ze muzu po nalezci chtit treba seznam kesi ktere odlovil aby splnil podminku a to jestli splnil je pak overitelne z informaci na gc.com. Viz napriklad Regions Challenge. Ze zacatku na ni nebylo to third-party udelatko a v podstate to predpokladalo zverejneni seznamu 75 kesi v logu. Tento seznam pak owner mohl overit podle gc.com. Problem by byl snad az kdyby se fakt jednalo treba o challenge na nalezeni 50 tic-tacovek za okapem, coz ani s prilozenim seznamu odlovenych nejde overit.

Ale tohle me docela zajima. Meli byste problem s challengi kde by bylo treba v logu splneni podminky dolozit zverejnenim seznamu nekolika desitek kesi (ktery bych pak mohl na gc.com proverit), tak jak to bylo puvodne u Regions Challenge? O necem podobnym uvazuju, tak by me zajimalo jak to vidite. Ja treba nedavno logoval pomerne slozity challenge v Nemecku (napriklad GC3NNZ1 nebo GC2WT1K) a nevidim v tom problem, i kdyz teda samozrejme zalogovani nejakou tu praci dalo. Ale nakonec kdo nechce logovat, nemusi a neprijde mi ze by si na to nekdo stezoval :D
  • 0

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 5:57

Co to je "D-T tabulka"? Kde ji najdu?
  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 6:24

Modrak napsal/a:
Ostatne "must be verifiable" lze chapat ruzne. Ja treba to chapu tak ze muzu po nalezci chtit treba seznam kesi ktere odlovil aby splnil podminku a to jestli splnil je pak overitelne z informaci na gc.com.

Ale tohle me docela zajima. Meli byste problem s challengi kde by bylo treba v logu splneni podminky dolozit zverejnenim seznamu nekolika desitek kesi (ktery bych pak mohl na gc.com proverit), tak jak to bylo puvodne u Regions Challenge?

Já se ptám právě proto, že mě napadla docela hezká challenge, kde podmínka ale není až tak jednoduchá, aby se dala automaticky "vytáhnout" podle tagů a dalo se to zkontrolovat, pokud nálezce ten seznam neposkytne. Dejme tomu, že bych třeba (čistě pro příklad) dala jako podmínku nález 100 tradiček na náměstí. Pokud nálezce přiloží seznam, můžu si u každý keše zkontrolovat podle mapy, jestli na náměstí je či nikoliv, takže splnění podmínky se čistě z GC.com doložit dá. Jiná věc je, že když nálezce ten seznam neuvede a má celkově hodně nálezů, pak se asi zblázním, pokud to budu chtít zkontrolovat. Další věc je, jestli výčet 100 keší přímo v logu není zatěžující a otravnej. Proto jsem se právě chtěla zeptat ownerú takových keší:
1) jestli to vůbec někdy kontrolujou
2) jestli owner má právo seznam vůbec vyžadovat
3) jestli má právo chtít ten seznam na mail nebo prostě někam jinam než přímo do logu (např. pověsit někam na net a odkaz do logu)

Jinak co píšeš o viditelnosti D/T tabulky přímo v profilu, to platí pouze pro PM. My geoproletariát vidíme... hm... nic :D. ALe dá se na to teď kouknout na GC projektu. Jen mám kapku problém s tím, že když owner změní umístění a tudíž i D/T keše až poté, co jsem ji odlovila, tak se mi to v tý tabulce změní - mám tak ve svojí GeoGetí statistice asi o dvě kombinace víc, než jak mi to ukazuje ten GC projekt, což je od ownerů pěkná lumpárna :D!

Šamánek:

D/T tabulka je tabulka 81 různých možných kombinací terénu a obtížnosti. Někteří z nás si hrajeme taky na to, abychom našli od každé takové kombinace aspoň jednu keš. Něco jako když si za dobrý skutek vybarvíš okénko modře, víš? :D
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 6:40

No já jen reagoval na tohle:

Modrak napsal/a:
... D-T tabulku ma kazdej videt na GC.com pokud si jeji zobrazeni nevypne a pak myslim je na nem aby splneni dolozil jinak. ...

Tak by mě zajímalo, kde si ji mám zapnout, abych ji viděl, když ji může vidět každý? Má být někde v mém profilu? Nebo to je jen pro PM?
  • 0

#14 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 6:42

shaman3 napsal/a:
Tak by mě zajímalo, kde si ji mám zapnout, abych ji viděl, když ji může vidět každý? Má být někde v mém profilu? Nebo to je jen pro PM?


Tady http://www.geocachin....aspx?u=shaman3

EDIT: ale to vidím já jako PM člen, teď jsem to zkoušel jako BM člen a nic tam vidět není :o
  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 7:37

ještě že máme project-gc :)
  • 0

#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:00

shaman3 napsal/a:
No já jen reagoval na tohle:

Modrak napsal/a:
... D-T tabulku ma kazdej videt na GC.com pokud si jeji zobrazeni nevypne a pak myslim je na nem aby splneni dolozil jinak. ...

Tak by mě zajímalo, kde si ji mám zapnout, abych ji viděl, když ji může vidět každý? Má být někde v mém profilu? Nebo to je jen pro PM?


Ty nic zapinat nemusis, kdo je PM tak tvoji statistiku vidi, i kdyz ty sam ji nevidis. Tedy pokud je owner challenge PM, vidi na prvni pohled jestli mas splneno D/T, 366 a podobny legracky a s overenim nema problem.
  • 0

#17 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:19

Modrak napsal/a:
Ja treba nedavno logoval pomerne slozity challenge v Nemecku (napriklad GC3NNZ1 nebo GC2WT1K) a nevidim v tom problem, i kdyz teda samozrejme zalogovani nejakou tu praci dalo. Ale nakonec kdo nechce logovat, nemusi a neprijde mi ze by si na to nekdo stezoval :D


Jo, není nad srozumitelně zadanou podmínku u challengí. Takže třeba tu druhou nemáš splněnou ani omylem (alespoň podle toho tvého výpisu keší), protože jednak nesmí být víc než 5 stejného typu (a ty tam máš skoro samé mysterky) a jednak nesmí být publikované po 13.6.2011 (a to několik z tvého seznamu je).
  • 0

#18 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:27

On reviewer mlže přijít s jakoukoli podmínkou, i když sebevíce odporuje pravidlům a nikomu nepomůže psát ani na groundspeak, poněvadž jejich tvrzení je vždy: reviewer má vždy pravdu a neexistují precedenty... Např. Skupec mi napsal, že by vyžadoval vytvoření bookmarku - ty mohou tvořit pouze PM, takže ve své podstatě dle jeho názoru mohou challenge zakládat pouze PM, což je v jasném rozporu s pravidly!!!Jinak must = muset, nikoli moci, smět...
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:33

Modrak napsal/a:
Ty nic zapinat nemusis, kdo je PM tak tvoji statistiku vidi, i kdyz ty sam ji nevidis.

Ta oporvženíhodná komerce!
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:51

d-n napsal/a:

Modrak napsal/a:
Ja treba nedavno logoval pomerne slozity challenge v Nemecku (napriklad GC3NNZ1 nebo GC2WT1K) a nevidim v tom problem, i kdyz teda samozrejme zalogovani nejakou tu praci dalo. Ale nakonec kdo nechce logovat, nemusi a neprijde mi ze by si na to nekdo stezoval :D


Jo, není nad srozumitelně zadanou podmínku u challengí. Takže třeba tu druhou nemáš splněnou ani omylem (alespoň podle toho tvého výpisu keší), protože jednak nesmí být víc než 5 stejného typu (a ty tam máš skoro samé mysterky) a jednak nesmí být publikované po 13.6.2011 (a to několik z tvého seznamu je).


No to je dobry. Koukam ze si s tim seznamem budu muset dat vic prace. Celkem nepochybyju ze to splneny mam, ty kriticky veci mam OK a to smeti se doplni vzdycky, akorat si s tim budu muset jeste vic pohrat, na to padne jeste jeden vecer. Dik za upozorneni. BTW ono i datum z listingu 11-06-13 lze chapat vseljak (pokud si ho clovek neda do kontextu kdy byla kes publikovana).

Jinak maj i mnohem horsi veci. Nekde u Drazdan je Challenge kde se pocitaj nejaky sileny koeficienty a ktera je bez specialni aplikace prakticky neresitelna. A taky to existuje.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama