Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Challenge cache - kontrola splnění podmínky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:54

hanska napsal/a:
On reviewer mlže přijít s jakoukoli podmínkou, i když sebevíce odporuje pravidlům a nikomu nepomůže psát ani na groundspeak, poněvadž jejich tvrzení je vždy: reviewer má vždy pravdu a neexistují precedenty... Např. Skupec mi napsal, že by vyžadoval vytvoření bookmarku - ty mohou tvořit pouze PM, takže ve své podstatě dle jeho názoru mohou challenge zakládat pouze PM, což je v jasném rozporu s pravidly!!!Jinak must = muset, nikoli moci, smět...

BM mohou samozřejmě zakládat challenge taky, jen nesmí být založené nebo závislé na boolmarku. Možná jste se jen špatně pochopili.

Ale zpět k tématu - u nějaké challenge jsem viděl že owner vyžadoval od PM založení bookmarku s kešemi splňujícími podmínku a od BM vypsání techto keší do logu.
Naše challenge sice vyžaduje jen 10 keší, ale zase nejdou nijak strojově kontrolovat jestli vyhovyjí a nelze ani udržovat bookmark s vyhovujícími kešemi. Takže čas od času ruční kontrola dle logů. A když se vyskytne někdo kdo odlovené keše do logu nenapíše a po upozornění to nenapraví, tak mu ho prostě smažeme ;)
  • 0

#22 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:54

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jiná věc je, že když nálezce ten seznam neuvede a má celkově hodně nálezů, pak se asi zblázním, pokud to budu chtít zkontrolovat. Další věc je, jestli výčet 100 keší přímo v logu není zatěžující a otravnej.



Můj osobní názor: Máš právo seznam vyžadovat, pokud je keš s takovým požadavkem od počátku schválena. Pokud by sis vzpomněla dodatečně, že to do zadání zařadíš a po lidech budeš chtít, pak by nebyli povinni ti takový doklad zasílat. Odůvodnil bych ten názor analogií s fotografiemi - kdyny se návštěva místa dokládala fotografií, taky nelze uplatňovat požadavek na doklad zpětně a hnát tam lidi podruhé. U pouhého "papírového" seznamu sice dodatečnému vypracování nic nebrání, ale analogie ohledně dodatečně předepsaného úsilí je snad zřejmá. Hledač musí od začátku výzvy vědět, co přijímá, do čeho jde a jaký počet z toho bude skládat.

Ve srovnání s objetím/obejitím 100 míst je sepsání nějaké souhrnné zprávičky o tom už jen kancelářská drobnost, která časově tu challenge zatíží řádově o procento. Nezdráhal bych se tuhle metodu dokladování použít - ale hlavně proto, že podobné výčty jsou samy o sobě zajímavou ilustrací, co a kudy dotyčný pro splnění výzvy zvolil a inspirací pro ostatní. Proto jsem spíše pro uvedení seznamu přímo v logu, než řešit to cestou SZ..

Kolegy, kterí nad svými challengemi pečlivě uplatňují zásadu "důvěřuj, ale prověřuj", chválím, ale upřímně řečeno, celkově mi smysl uniká - nedokážu si jaksi představit někoho, že by si právě na challenge přes nesplnění napsal FI, a pak byl schopen se na sebe podívat do zrcadla. Jinak řečeno, pokud by tohle někdo ošidil, pak je sám potrestaný uvnitř dost, daleko víc, než svede owner nějakým smazáním FI.
  • 0

#23 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:06

Modrak napsal/a:

shaman3 napsal/a:
No já jen reagoval na tohle:

Modrak napsal/a:
... D-T tabulku ma kazdej videt na GC.com pokud si jeji zobrazeni nevypne a pak myslim je na nem aby splneni dolozil jinak. ...

Tak by mě zajímalo, kde si ji mám zapnout, abych ji viděl, když ji může vidět každý? Má být někde v mém profilu? Nebo to je jen pro PM?


Ty nic zapinat nemusis, kdo je PM tak tvoji statistiku vidi, i kdyz ty sam ji nevidis. Tedy pokud je owner challenge PM, vidi na prvni pohled jestli mas splneno D/T, 366 a podobny legracky a s overenim nema problem.

Jo dík, to jsem chtěl vědět. :)

Může mi někdo z PM postnout screen mé statistiky, abych viděl, o co přicházím?
  • 0

#24 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:13

P.S. Když se tak nad výše diskutovanými věcmi zamyslím, napadá mě ještě jedna úsměvná věc, na čem by se dalo slovíčkařit: Mám aktuálně cca 200 keší nalezených, ale doposud nesepsaných jako FI na GC.com. Takže v mém případě vstupuje do hry i konkrétní formulace zadání, zda vyžaduje mít keš nalezenou (pak bych podmínku měl v terénu splněnou, ač zatím strojově neověřitelnou) - nebo zalogovanou jako nalezenou.(tak to abych si pro účely challenge-účtenek honem udělal pár týdnů času a přiobjednal deset kýblů písmenek :D). To jen tak pro ilustraci, že ani ta automatizovaná vyúčtování výzev nelze pokaždé brát 100% vážně.
  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:14

Toniczech napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jiná věc je, že když nálezce ten seznam neuvede a má celkově hodně nálezů, pak se asi zblázním, pokud to budu chtít zkontrolovat. Další věc je, jestli výčet 100 keší přímo v logu není zatěžující a otravnej.



Můj osobní názor: Máš právo seznam vyžadovat, pokud je keš s takovým požadavkem od počátku schválena. Pokud by sis vzpomněla dodatečně, že to do zadání zařadíš a po lidech budeš chtít, pak by nebyli povinni ti takový doklad zasílat. Odůvodnil bych ten názor analogií s fotografiemi - kdyny se návštěva místa dokládala fotografií, taky nelze uplatňovat požadavek na doklad zpětně a hnát tam lidi podruhé. U pouhého "papírového" seznamu sice dodatečnému vypracování nic nebrání, ale analogie ohledně dodatečně předepsaného úsilí je snad zřejmá. Hledač musí od začátku výzvy vědět, co přijímá, do čeho jde a jaký počet z toho bude skládat.

Ve srovnání s objetím/obejitím 100 míst je sepsání nějaké souhrnné zprávičky o tom už jen kancelářská drobnost, která časově tu challenge zatíží řádově o procento. Nezdráhal bych se tuhle metodu dokladování použít - ale hlavně proto, že podobné výčty jsou samy o sobě zajímavou ilustrací, co a kudy dotyčný pro splnění výzvy zvolil a inspirací pro ostatní. Proto jsem spíše pro uvedení seznamu přímo v logu, než řešit to cestou SZ..

Kolegy, kterí nad svými challengemi pečlivě uplatňují zásadu "důvěřuj, ale prověřuj", chválím, ale upřímně řečeno, celkově mi smysl uniká - nedokážu si jaksi představit někoho, že by si právě na challenge přes nesplnění napsal FI, a pak byl schopen se na sebe podívat do zrcadla. Jinak řečeno, pokud by tohle někdo ošidil, pak je sám potrestaný uvnitř dost, daleko víc, než svede owner nějakým smazáním FI.


S timhle bych souhlasil, vidim to podobne. Snad jen s doplnenim ze by obtiznost vytvoreni seznamu nemela prevysovat hodnotu (obtiznost) kese samotne. Takze kdyz budu met udelat ten seznam 75 kesi u regions kde me to stejne stoji par mesicu prace, nemam s tim sebemensi problem a rad to udelam. Naopak dokladat podobnym seznamem ze jsem nasel 100 filmovek na dopravni znacce a mam tim padem pravo zalogovat challenge obtiznosti 2/2 by mi prislo jako pitomost a s jejim odlovem bych se neobtezoval.

Jinak s tim svedomim je to fakt. Ja mam ted problem, ownerovi ty nemecky kese uz jsem napsal mail at mi chvili pocka nez to predelam. A to je jeste klika ze si toho d-n vsiml driv nez owner a usetril mi eventualni blamaz. Tohle vznikne stasne snadno. Prectu listing, dam ji na ToDo. Tam lezi pul roku, mezitim zapomenu o co slo. Pak ji seberu, matne si vzpomenu ze mam dolozit nejakou abecedu, zbytek jsem mezitim stasne zapomnel a je hotovo.
  • 0

#26 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:18

Oni obecně jsou challenge keše pěkná pitomost...u HC mi svítí podmínka zalogování 100keší s atributem park and grab, abych si došel pro filmovku někam na benzínku...tenhle směr gc zdá se mi poněkud nešťastný:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#27 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:24

Shamanova statistika: www2.humusoft.cz/public/Shaman.pdf
  • 0

#28 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:27

Dík.
  • 0

#29 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 9:56

Modrak napsal/a:
Shamanova statistika: www2.humusoft.cz/public/Shaman.pdf

Zvláštní je, že u mne to ukazuje (mnohem vtipněji) níže uvedené...B)
  • 0

#30 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 23 červenec 2013 - 10:02

To bude nějaká chybka v počeštěné verzi stránek...
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#31 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 23 červenec 2013 - 10:28

prazskychytrak napsal/a:
Oni obecně jsou challenge keše pěkná pitomost...u HC mi svítí podmínka zalogování 100keší s atributem park and grab, abych si došel pro filmovku někam na benzínku...tenhle směr gc zdá se mi poněkud nešťastný:)


Moje řeč... Brdy Challenge jsou super věc, ale jiný (včetně naší UnO CHALLENGE) by bylo lepší jako obyčejný tradičky...
Já mám za to, že Challenge by měla být tak atraktivní, aby si lovci chtěli dát odznáček do profilu, ne že když jsem založil všechny typy keší, tak teď si udělám ještě výzvu...
  • 0

#32 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 10:45

prazskychytrak napsal/a:
Oni obecně jsou challenge keše pěkná pitomost...u HC mi svítí podmínka zalogování 100keší s atributem park and grab, abych si došel pro filmovku někam na benzínku...tenhle směr gc zdá se mi poněkud nešťastný:)


Objeď si dalmatiny, ti to maj :D
  • 0

#33 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 13:14

d-n napsal/a:
Takže třeba tu druhou nemáš splněnou ani omylem (alespoň podle toho tvého výpisu keší), protože jednak nesmí být víc než 5 stejného typu (a ty tam máš skoro samé mysterky) a jednak nesmí být publikované po 13.6.2011 (a to několik z tvého seznamu je).


Tak seznam opraven, ted uz je to snad v poradku. Kdyby neco, mam jeste velky rezervy :) Jeste jednou dekuji zes me upozornil a zabranil mezinarodni ostude B) Holt jsem to kapku podcenil.
  • 0

#34 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 13:54

Jinak teda bezkonkurencne nejvetsi blbost mezi challengema na kterou jsem zatim narazil je GC3RHE6. To jsem ani nepochopil, takze ani nevim co bych eventualne mel delat kdybych to chtel splnit. Tak z tohodle si prosim priklad neberte. To uz radsi tech 100 zaokapovek na namesti.
  • 0

#35 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 14:04

Modrak napsal/a:
Jinak teda bezkonkurencne nejvetsi blbost mezi challengema na kterou jsem zatim narazil je GC3RHE6. To jsem ani nepochopil, takze ani nevim co bych eventualne mel delat kdybych to chtel splnit. Tak z tohodle si prosim priklad neberte. To uz radsi tech 100 zaokapovek na namesti.

Jde o to, vyplnit tabulku s nálezy keší podle frekvence jejich nálezu a typu keše. To, že jsem to z listingu pochopil ale nic nemění na tom, že je to superkravina...B)
  • 0

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 14:38

Modrak napsal/a:
Jinak teda bezkonkurencne nejvetsi blbost mezi challengema na kterou jsem zatim narazil je GC3RHE6. To jsem ani nepochopil, takze ani nevim co bych eventualne mel delat kdybych to chtel splnit. Tak z tohodle si prosim priklad neberte. To uz radsi tech 100 zaokapovek na namesti.

Ich štéhe nicht frrrrrrrrrrrrrrrrr :D Takže si ani ten příklad vzít dost dobře nemůžu :D
  • 0

#37 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 14:43

Náhodou je to docela zajímavá challenge, navíc na ni existuje checker na project-gc, takže jde celkem snadno ověřovat. Uznávají se ale pouze keše z Německa, čili pro většinu z nás smůla.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama