Přejít na obsah


Fotka

Mapy Brna a Prahy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 16:14

Může mi prosím někdo říc kde je chyba? Je problém v mapách = chyba na straně generátoru map nebo je chyba v programech ať už Geoget či GgStat. Já jen abych věděl jestli se mám kouknout na generátor jestli v něm není něco špatně, ale potřebuji objastnit podstatu problému a hlavně napsat srozumitelnou, neprogramátorskou mluvou :D. Jo a hlavně se nehádejte, vždyť do děláme pro radost ostatních. Vyřešme problém jako gentlemani ;).
  • 0

#22 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 16:19

Je to sice trochu mimo probírané téma, ale vztahuje se to taky k mapám. Ve statistikách mám mapu nálezů v ČR (tu s červenými tečkami), ale chtěl bych tam ještě přidat Brno (aby tam byly obě). Při použití AutoStatu ale můžu zvolit jen jednu mapu a když jsem to chtěl přidat do šablony, tak jsem vlastně nevěděl, jakou stránku mám načíst, páč mám staženou jen stránku s ČR.
  • 0
Jde se lovit!

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 18:31

PetrX napsal/a:
Může mi prosím někdo říc kde je chyba? Je problém v mapách = chyba na straně generátoru map nebo je chyba v programech ať už Geoget či GgStat.


Pokusim se, ale kdyztak mne popravte, jestli jsem neco pochopil spatne:

- V Geogetu jsou v jedne kategorii tagu nazvy mestskych casti.
- Generator pracuje se zkratkami mestskych casti, ktere jak sjem pochopil, nejsou unikatni. tedy jedna a tataz zkratka znamena jednou mestskou cast v praze, jindy tataz zkratka znamena mestkou cast v Brne.
- nekde nekdo (asi GGstat) musi delat preklad z toho unikatniho nazvu mestske casti na tu neunikatni zkratku, a tu predhazuje generatoru. Ale protoze se ty neunikatni zkratky popletou, dela to pak ve vygenerovanych mapkach rotyku.
  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 6:30

Je to presne tak, jak pise HaLuMa. Ale to je jen z pohledu te mapky. Stejny problem je pri tvorbe tabulky, a to jiz je vec jen GgStatu. Zda se, ze GgStat tu tabulky nedela z hodnot tagu, ale z tech zkratek. To pak zapricini zarazeni chybneho obvodu.

MaFa napsal/a:
Pokud ma nekdo potrebu velkych zmen ve statistice, necht si statistiky napise sam, ja s vyvojem GgStatu koncim, stejne jsem na nej v posledni dobe nemel cas.


To me fakt mrzi. Je to vyborny program a je to dobre napsany. Prave diskutovana vada na krase na tom nic nemeni. Nedostatky jsou v kazdem programu a navic toto neni nic zasadniho.

Pruznost a univerzalita aplikace sice nekterym lidem koplikuje konfiguraci, ale to by se mohlo v nedaleke budoucnosti zmenit - az s kireGps dame dohromady skladankovy system, na kterem pracujeme. Ale i tak tvuj program pouziva mnoho lidi a byla by skoda jej zahodit, mas v tom spoustu prace.

Doufam, ze svuj nazor, ktery je podle me vyvolan spis stavajici diskusi, prehodnotis.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 7:53

Doufam, ze svuj nazor, ktery je podle me vyvolan spis stavajici diskusi, prehodnotis.

GgStat se nevyviji uz nejmene pul roku, takze jsem spis jenom formalizoval skutecny stav veci. Z diskuse jenom vyplynulo, ze se ocekavaji prilis velke zmeny kodu, tak jsem radsi informoval, ze zadne takove zmeny nenastanou. Sam vis, ze jsem s GgStatem chtel skoncit uz davno.

GgStat dela tabulky/mapy/grafy okresu(mestskych casti) z tagu. Takze zadas jmeno tagu a jmeno mapy a GgStat se postara o ostatni. S okresy pripadne kraji to funguje bez problemu, protoze jeden TAG obsahuje vsechny okresy/kraje pro danou zemi. Bohuzel TAG mestske casti taky obsahuje vsechny mestske casti v dane zemi a nikoliv mestske casti v danem meste. Proto to micha Prahu,Brno a Ostravu do jednoho. Proto je je treba nejakym zpusobem rozdelit ten TAG pro jednotliva mesta. Moznosti jsou dve:
1) Rozdelit existujici TAG do 3 tagu podle mesta (nepruchodne pres Halumu a Gorda) da se udelat i pluginem do Geogetu
2) Pridat nejake filtrovani do GgStatu, to znamena vymyslet nejakou syntaxi pro filtrovani a prekopat kod ktery funguje (diky ukonceni vyvoje GgStatu mimo hru)
  • 0
MaFa

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 8:09

Bezva, to jsem zvedav, kde najdeme nekoho, kdo to dokaze upravit pro novy format databaze, ktery se chysta. :( Byl bych alespon rad, kdybys dal k dispozici zdrojaky pod takovou licenci, aby v tom mohl nekdo jiny pokracovat. Jinak vysvetlim, poroc se mi nelibi rozdeleni do samostatnych tagu: - kraj - 1. uroven. Okres - 2.uroven. Mestska cast 3.uroven. Nevidim logiku v rozskatulkovani treti casti. - Tak, jako si nekdo zobrazuje v seznamu kraj ci okres, tak si zobrazuje i mestkou cast. Ted je to jednoduche, po rozskatulkovani by mel vice sloupcu, nebo by si to musel spojovat vizualizacnim skriptem. Jiste, resitelne, nicmene trochu krkolomne. - proto jsem se snazil navrhnout reseni, ktere by tohle vyresilo, a prineslo by to dalsi rozvoj moznosti. nejen ze by to resilo ty mestske casti, ale ty filtry by mohly elegantne resit i jine ulohy, treba statistika jen vybranych okresu v kraji, nebo treba statistika nalezu v kraji a okrese, ale jen nejak otagovanych kesi, atd. Proste byl by to nemaly posun vpred.
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 8:33

MaFa napsal/a:
Sam vis, ze jsem s GgStatem chtel skoncit uz davno.


Ale jo, psal jsi mi to nekolikrat. Porad jsem si myslel, ze to nebude tak vazne a ze je to spis momentalni "znechuceni".

Byl bys ochoten prenechat program pro vyvoj a upravy nekym jinym? Je skoda prace delat vsechno znovu.

Koukal jsem do zdrojaku a pripada mi, ze by stacila rozsirena syntaxe pro ReadCanton o nepovinny parametr, ktery by filtroval hodnotu tagu. Tim by se to resilo elegantne, snadno a univerzalne. Nicmene Ostravu, Opavu a Kromeriz (pro ktere jsou polygony, jestli dobre koukam) to neresi, protoze hodnota tagu neobsahuje na zacatku jmeno mesta.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:21

- kraj - 1. uroven. Okres - 2.uroven. Mestska cast 3.uroven. Nevidim logiku v rozskatulkovani treti casti.

uzemni celek nadrizeny celek
kraj stat
okres stat
mestka cast mesto
ulice mesto
cislo domu ulice

Ta logika je v tom co patri dohromady

- Tak, jako si nekdo zobrazuje v seznamu kraj ci okres, tak si zobrazuje i mestkou cast. Ted je to jednoduche, po rozskatulkovani by mel vice sloupcu, nebo by si to musel spojovat vizualizacnim skriptem. Jiste, resitelne, nicmene trochu krkolomne.

Ja jsem nikde o ruseni soucasneho tagu nic nepsal, jen jsem chtel pridat dalsi tagy.

Proste byl by to nemaly posun vpred.

A to je to na co nemam motivaci.

Byl bys ochoten prenechat program pro vyvoj a upravy nekym jinym? Je skoda prace delat vsechno znovu.

Nemam nic proti pouziti syntaxe, nicmene by byl urcite lepsi kompletne novy produkt. Stejne by to asi nikdo nechtel programovat v Perlu.
  • 0
MaFa

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:27

Mne treba ten Perl zase tak moc nevadi. Pokud se to bude delat cele znovu, tak i v pripade, kdy se prevezme tvoje logika a syntaxe Template souboru, je to prace na dlouhe tydny, pak jeste dalsi boba na ladeni, ... Skoda nevyuzit tve jiz do toho vlozene prace. Nicmene pokud jinak nedas, nezyva nam nez se s tim smirit a vrhnout se co nejdriv na to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 17:49

Za mě jako autora generátoru map mohu jenom říci, že nic nechápu :). Zkratky městských částí byly vybrány takříkajíc náhodně, protože neexistují dvoupísmenné názvy jako u okresů. Původní skript byl dělán na okresy/kraje kde tento problém nehrozil. Nicméně já to mám udělané tak, že rozhodující je nejprve název mapy, který následně určí, které regiony se mají použít. Tudíž mapa nikdy negeneruje regiony z jiných map. Skript prostě udělá jen to co se mu zadá v url a je jen na uživateli co do ní dá ;).
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 18:04

Nevim, zda a jaky problem je v generatoru. Ale domnivam se, ze tam neco bude. GgStat vygeneruje tento odkaz a pokud by tam nebyla chyba, tak si neumim vysvetlit, proc mam v levem hornim rohu obrazku na mape jednicku. Domnivam se, ze je to proto, ze nejaky mestsky ovod jineho mesta ma stejnou zkratku a pouzije se pro vygenerovani te jednicky.

EDIT: pod tou jednickou je jeste 5% bilym pismem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 18:47

Má vygenerovaná mapa Brna.
V levém rohu je změť čísel přepsaných přes sebe. V adrese mapky jsou všechny obvody z Prahy. V Brně mám nálezy jen ve dvou.
Proč to tak je a kde je chyba netuším. S mapou/tabulkou Prahy je stejný problém (obojí obsahuje i Brno).
  • 0

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#33 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:10

Tak v generátoru map chyba není, viz mapy v manuálu. V url jsou prostě špatné údaje. Není kontrolováno jestli značky patří nebo nepatří do dané mapy, proto jsou v levém horním rohu ty číslice = nenalezené obvody v dané mapě.

Problém je v tom, že GgStat vygeneruje špatnou podobu url. Teď jde o to jestli udělá chybu on nebo už dostane špatné data na začátku. Co si pamatuji, tak po vydání map nebyly takovéto problémy. Nedošlo k nějaké zásadní změně v ukládání informací o dané městské části v GeoGetu?
  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:15

No, psal jsi,

rozhodující je nejprve název mapy, který následně určí, které regiony se mají použít. Tudíž mapa nikdy negeneruje regiony z jiných map.

Z toho jsem usuzoval, ze se kontroluje prislusnost zkratky k mape. V tom vidim nedostatek. Ale pochopitelne by se tam ty "cizi" zkratky vyskytnout nemely. Ale nemelo by to ten generator zblbnout.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:19

Já nejsem programátor, takže v tom generátoru bude spousta blbostí a neošetřených chybových stavů. To číslo v levém rohu prostě vypadne tehdy když v seznamu nenajde příslušnou oblast a její souřadnice. Potom skript hodí číslo na souřadnice 0,0. Asi by to v generátoru šlo nějak ošetřit, ale jednak nevím ja :D a za druhé na to nemám čas se v tom šťourat.
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:32

Rozumim. V generatoru by slo by cisla z oblasti, ktere nejsou na mape nalezeny, nevypisovat. Vydrzelo to dosud, tak to jeste chvili vydrzi. Hlavne ze vime, kde vsude problem je. Resit se muze az bude na to cas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:44

Problém je v tom, že GgStat vygeneruje špatnou podobu url. Teď jde o to jestli udělá chybu on nebo už dostane špatné data na začátku. Co si pamatuji, tak po vydání map nebyly takovéto problémy. Nedošlo k nějaké zásadní změně v ukládání informací o dané městské části v GeoGetu?

Doslo a nedoslo, puvodne byla v mestskych castech jenom Praha, takze nebyly problemy. Pak se ve stejnem TAGu najednou objevily i casti Brna a Ostravy. Precti si predchozi prispevky, tam je to vysvetleno. Jde spis o rozdil v pristupu k TAGum mezi Dividerem a GgStatem nez o nejakou chybu.
  • 0
MaFa

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 20:54

Vsechny mestske casti se objevily v GG najednou. Nebylo zadne obdobi, kdy by v nem byla jen Praha. Ale byla nejdriv jen mapka Prahy, a az pozdeji se objevily dalsi mapky.
  • 0

#39 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 6:48

Myslím, že ta kontrola přímo v generátoru nebude úplně funkční. Jak už jste psali, tak některé názvy městských částí z různých měst se shodují. Tím pádem takovouto oblast nepůjde eliminovat. Při sestavování skriptu jsem s něčím takovým nepočítal. Předpokládal jsem, že v url budou jen správné hodnoty. Což jak se ukazuje nebyla úplně správná myšlenka. Jak tady ještě někdo zmínil, že by měly být použity jednotné kódy městských částí podle nějaké specifikace. To je dobrý nápad, který ovšem naráží na jednu zásadní věc a to, že generátor očekává pouze dvou písmené označení (podobně jako google grafy). Při změně na např. 5ti místné označení zase narážíme na omezenou délku url. Jak upravit generátor tedy moc nevidím, jediné co mohu tak aby byla zadávána správná url a poblém je vyřešen :).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama