Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Cache - člen v němčině


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#21 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 23:47

Zkus mezinárodní označení :)
http://www.geocachin...dd-aa1458e93d98
  • 0

#22 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 0:53

kiReGPS napsal/a:Druhý den mi píše owner. Abych mu prý log přeložil do němčiny, že mu z Google Translatoru nevychází nic moc srozumitelného (aby taky;)) a teď bacha - jinak by mi musel log smazat! Prostě železná logika - pokud dokonale nerozumím celému logu, musím ho smazat.



No, jako owner se zřejmě cítil tak trochu zodpovědný za to, aby v logu někdo nepsal nepatřičné věci aneb Ordnung muss sein. Což může jen těžko zkontrolovat, pokud napsanému vůbec nerozumí, potud jeho motivaci lze pochopit. Nicméně oprávnění log mazat by měl jen pokud by nějaký závažný problém opravdu obsahoval (a důkazní břemeno je na straně ownera). Pakliže ti porušení pravidel či nějakých obecnějších zákonů nedokázal (jako že těžko mohl), nemá s mazáním nárok, neřkuli povinnost.

thomass.mb napsal/a:
Svůj pocit nacionalismu jsem vyřešil jednoduše - jako Čech loguji všechny keše česky. Ale z úcty k ownerům (a tak trochu i jako poděkování) se snažím u zahraničních přidávat i překlad (NJ, AJ, ŠJ)...



Tak to je tuze dobré řešení. Chválím a děkuju za práci, co si s tím dáváš.

Solim napsal/a:
Na mych cache rovnym dilem v DE, AN a CZ. Ta cestina je pak vetsinou z google translate a tak nekdy premyslim, co chtel autor rici.



Jo, taky se někdy nad více či méně zdařilými strojovými překlady s pousmáním snažím výchozího znění domyslet. Ale snaha se cení a třebas i jen pozdrav či poděkování v místní řeči potěší.

Jinak, nevšimnul jsem si, že by mi některý německý kolega kdy sepsal log en aragonés (an)... :) Správné dvoupísmenné kódy pro příslušné jazyky jsou de, en a cs (tedy neplést s CZ, což je zkratka pro zemi, popř. její internetovou TLD. Podrobnosti lze nalézt pod hesly ISO 639-1 potažmo Seznam kódů ISO 639-1.

Gramatický rod a skloňování onoho slova lze pro zmíněné tři jazyky na Wikislovníku nalistovat:
de.wiktionary.org/wiki/Cache
en.wiktionary.org/wiki/cache
cs.wiktionary.org/wiki/cache
Potěšující je, že slovo je, alespoň u dvou (en, cs) z oněch tří hesel, zmiňováno i v "našem" významu. Vytknout by se zatím dal nedostatek překladů do dalších jazyků (en uvádí pouze fi; de má překladů sice 6, ale pouze k významu "informatika"; cs zatím překlad neuvádí žádný). To se časem jistě zlepší a dopracuje, ale přece jen pro hlubší vrstvy našeho žargonu (jako ono TFTC) není Wikislovník až tak použitelným místem, Taky si myslím to co MikiHamza, tedy, že by bylo nanejvýš vhodné a žádoucí mít důležitá slova a fráze, popř. celé texty typu mudlokarta či kačerský průkaz někde podchycená a položená vedle sebe v mezinárodním/mezijazykovém průřezu. Ale aby to mělo opravdu smysl a úspěch, musela by se věc realizovat tak, aby do ní mohli snadno a trvale přispět i z ní čerpat kačeři z různých zemí, tzn. nemělo by se jednat o jednorázový soupis pro potřeby pouze cs publika.
  • 0

#23 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 9:12

Na me nektere kesky chodi holandane a ackoliv listing je cs/en loguji mi holandsky. A nemci nemecky (ja v zahranici loguji anglicky a zatim jsem nemel problem)
  • 0

#24 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 9:18

Zahraniční keše vždy anglicky + poslední dobou i česky [EN][CZ] - po mě přijdou i češi tak aspoň si počtou německy neumím a překlad z googla metodou "já být massa bob" no nevím :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama