Přejít na obsah


Fotka

Zamitnuty event Snidane v Trave (Trutnov)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#61 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 12:08

Slanecek napsal/a:
Myslim, ze je jen ponekud matouci nazvoslovi. Event = udalost.


Ano, může to být trochu matoucí. V angličtině se slovo event používá třeba i pro firemní sešlost, ne jen pro geocachingové setkání.
  • 0
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#62 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 12:10

Tak teď je to, myslím, už zcela jasné. Díky revieweři za vysvětlení.
  • 0

#63 Evcice

Evcice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 12:49

Alex Reviewer napsal/a:

Když se pořádně podíváš na listingy obou eventů, zjistíš, že v ani jednom není zmínka, ani logo a vlastně vůbec nic, co by svědčilo o spojení s nějakým festivalem a v tom je ten zásadní rozdíl. Takže listing eventu, který se koná souběžně s nějakým festivalem (nebo jinou mudloakcí) a jehož náplní nebude návštěva festivalu (nebo jiné mudloakce), ale např. beseda o nesmrtelnosti chrousta, je publikovatelný kdekoliv na světě (tedy i u nás).

Alex Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina.


Ahoj, děkuju za opověď.
No, to že je v možnostech dopravy kyvadlovka, která je zřízena pro festival, mi nepřijde moc nesouvisející, ale budiž, úhel pohledu. Jenomže když se podíváme na minulý ročník, tedy GC3NF4H, je tam sice napsáno, že to nesouvisí s blízkou kulturní akcí, ale má to v listingu jednu fotku přímo z festivalu a další s leteckým záběrem na festival. Oficiálně to tedy s Pohodou prakticky hned za plotem nesouvisí, ale všichni tak nějak ví, jak to je doopravdy. Já nejsem proti tomu, ba naopak, když už se v jednom městě sejde taková spousta lidí, proč by se nesešli i kešeři z různých koutů země. Jen moc nevidím rozdíl mezi sezení v trávě za areálem v Trutnově, kde je promazaný listing a už v něm nejsou zmínky o festivalu, a sezení v trávě za areálem v Trenčíně, kde to sice v listingu už nezmiňují, ale úplně každému je jasné, že event v době konání festivalu pár metru od něho není zrovna náhoda (zvlášť s těmi fotkami v listingu).

Jen dodám, že v žádném případě nechci svolávat k dalšímu dohadování, nezpochybňuji práci reviewerů a velmi si jí cením. Jen mi to přijde prostě podivné, že někde jde něco, co jinde ne, přičemž to zřejmě dost visí na subjektivních výkladech.
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#64 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 13:44

Evcice napsal/a:
Jen mi to přijde prostě podivné, že někde jde něco, co jinde ne, přičemž to zřejmě dost visí na subjektivních výkladech.


ad absorudum.. chtěl bych Tě vidět někde u soudu..
ale pane soudce proč mám dostat 10let když franta za podobnou věc dostal jen 5 let.. jestli vy se na to pane soudce nedíváte moc subjektivně...

Kurňa a snídá tu vůbec někdo když za to nemá bod? asi budu muset změnit své geonávyky a bez bodu za snídani prostě snídat nebudu... natož v trávě kde jsou klíšťata..

a mohl by mi někdo vysvětlit proč klíštata v trávě lezou jen na mě a ne jen na kačera který tam byl semnou, když to jinde jde...

a ještě jsem zapomněl.. Jen dodám, že v žádném případě nechci svolávat k dalšímu dohadování, nezpochybňuji práci reviewerů a velmi si jí cením.
  • 0

#65 Evcice

Evcice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 14:10

jakouback napsal/a:

Evcice napsal/a:
Jen mi to přijde prostě podivné, že někde jde něco, co jinde ne, přičemž to zřejmě dost visí na subjektivních výkladech.


ad absorudum.. chtěl bych Tě vidět někde u soudu..
ale pane soudce proč mám dostat 10let když franta za podobnou věc dostal jen 5 let.. jestli vy se na to pane soudce nedíváte moc subjektivně...

Kurňa a snídá tu vůbec někdo když za to nemá bod? asi budu muset změnit své geonávyky a bez bodu za snídani prostě snídat nebudu... natož v trávě kde jsou klíšťata..

a mohl by mi někdo vysvětlit proč klíštata v trávě lezou jen na mě a ne jen na kačera který tam byl semnou, když to jinde jde...

a ještě jsem zapomněl.. Jen dodám, že v žádném případě nechci svolávat k dalšímu dohadování, nezpochybňuji práci reviewerů a velmi si jí cením.



Dosud mám za to, že lidem zde ve fóru jde spíše o zjištění, co tedy ano a co ne, než že by někdo brečel a lomil rukama kvůli tomu, že nebude mít jeden bod k dobru. Vždyť co je špatného na tom v tom mít pořádek, pokud zdejší debata pomůže nějakému příštímu organizátorovi eventu, s tím, co a jak, jedině dobře.

Místo snídaně doporučuju dát si pivko, pak na tebe ani klíšťata nepolezou a máš dvě mouchy jednou ranou B)
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#66 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 14:19

Evcice napsal/a:
Místo snídaně doporučuju dát si pivko, pak na tebe ani klíšťata nepolezou a máš dvě mouchy jednou ranou B)


Kdybys nebydlela tak daleko, tak bych s tebou rad posnidal :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#67 Evcice

Evcice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 15:39

Nosferatu XIII. napsal/a:

Evcice napsal/a:
Místo snídaně doporučuju dát si pivko, pak na tebe ani klíšťata nepolezou a máš dvě mouchy jednou ranou B)


Kdybys nebydlela tak daleko, tak bych s tebou rad posnidal :)


Upíří snídaně? :-) To abych se nestala hlavním chodem :-D
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#68 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 22:29

Alex Reviewer napsal/a:

Evcice napsal/a:

DarkLord Reviewer napsal/a:
To pravidlo je jednoduché - event nesmí nijak souviset s jakoukoliv akcí, které se účastní nebo kterou dokonce organizují mudlové. Takže v rámci fesťáku, závodu, výstavy apod. nelze mít vlastní event, který by nějak participoval na této akci.


Dovolím si zeptat se - je to pouze české pravidlo či celosvětové? Protože jak již jednou zmíněný event GC4C5RC či za pár dní se konající GC4GDAZ nasvědčují, že u vedle u bratrů to tak dělat jde. Oba eventy se navíc konaly už v minulých letech, při těch samých festivalech (nikoli ovšem v areálu).

Nerýpu, opravdu to nevím, tak se ptám :)


Když se pořádně podíváš na listingy obou eventů, zjistíš, že v ani jednom není zmínka, ani logo a vlastně vůbec nic, co by svědčilo o spojení s nějakým festivalem a v tom je ten zásadní rozdíl. Takže listing eventu, který se koná souběžně s nějakým festivalem (nebo jinou mudloakcí) a jehož náplní nebude návštěva festivalu (nebo jiné mudloakce), ale např. beseda o nesmrtelnosti chrousta, je publikovatelný kdekoliv na světě (tedy i u nás).

Alex Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina.


Diky Alexi. Takhle tomu taky rozumim. Takze pokud pominu to, ze se predpoklada, ze Andik je mrcha proradna a chysta se podvadet, tak jeho uprava eventu je zcela v poradku, ne? v 10 rano to jeste neni hudebni produkce, event nezminuje producki ale snidani a pokud se v minste sejde par kaceru, tak se alespon mohou sejit a poklabosit... takze po zminovane uprave by event mel byt publikovatelny.
Takhle by mi to davalo smysl... a pokud by Andik prokazal, ze je mrcha proradna a zmenil listing proti pravidlum, tak bych halsoval pro ban na nejakou dobu. V opacnem pripade nechapu, proc nema mit event zelenou...

... a to je to, co bych od revtrivra ocekaval - pokud to nebude fakt nebezpecna nebo kolizni hovadina, tak poradit ownerovi jak se prosmyknout mezi pravidly, aby pravidla zustala v poradku, ale event/keska mohla byt spravne...

Myslim tim moje ponauceni pokud jeste nekdy budu chtit zalozit kes:
- nedavat zadne waypointy, ktere nejsou nezbytne nutne, takze jenom final WP - tim se vyhnnu nesmyslne kolizi cehokoliv s cimkoliv

- nezminovat mnoho podorobnosti o myslence, ktera je za kesi
Tim se vyhnu podezreni z poruseni pravidel
  • 0

#69 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 22:44

Dain & Olik napsal/a:
dostik: ti revieweri umi komunikovat stejne, jako kazdy normalni clovek. nekdo je k tomu nadany lepe, nekdo mene. kdo komunikuje nejhure, je zakladatel vlakna. pokud chci neco vedet, tak se zeptam zodpovedne osoby, co mi to zamitla. lina huba, holy nestesti plati i na internetu. hazet stiznost do fora bez toho, abych se zeptal a jeste k tomu polovinu skutecnosti zamlcet, je na prd :).


No vzdyt o tom mluvim - nekteri RW dokazi s ownery komunikovat, jini hure. Spousta lidi se na svoje zamestnani nehodi a trapi tim sebe i ostatni. Takovi jako Alex nebo DarkLord umi prudit, ale podle vseho maji nadani komunikovat soustredene a bezkolizne. O nekterych jinych se to rici neda. Proto bych uvital, abych po publikaci kese mohl vyplnit dotaznicek, kde by se to (treba interne) publikovalo a sam GC mohl vyhodnotit, kde to dre a chce to posily a nebo vymenu.

Dnes uz to neni amatersky spolek a toci se v tom prachy, tak je to v GC zajmu.
  • 0

#70 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 5:32

A co když je to naopak dostiku a někteří owneři nedokáží komunikovat s reviewery? Jak ty budeme hodnotit? Třeba jak dosáhne owner 12 bodů, tak mu na rok zablokujeme účet, nebo ho pošleme někam na kurz? Tohle je přece pitomost. Tři z pěti keší mi chodí ke schválení s chybami, takže je vracím. Z těch třech co vrátím, je jedna opravena bez potíží hned a ty další vracím třeba 3x než je vše v pořádku. Dokážeš si představit, jaké bych dostal hodnocení od těch ownerů, jejichž keše 3x vracím? O čem by to hodnocení pak asi vypovídalo? Myslíš si, že by bylo objektivní?
  • 0

#71 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 6:36

dostik7: Tak se do toho pusť a zrealizuj to - když jsou dnes systémy, kde se hodnotí lékaři apod., proč ne revieweři? :D Patrně bych sice obsadil spodní pozice, protože nějaká popularita je mi někde, ale byl to zajímavý sociologický experiment ;). P.S. Tvá věta, že umím prudit, mě zahřála u srdce - vážně :)
  • 0

#72 Alex Reviewer

Alex Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 6:49

Milý dostiku, andiku, Rozici a další ubrečení, přesně jak to píšete, je to pouze o komunikaci. A tak, jak mám uvedeno ve svém profilu, slušná komunikace se vždy vyplatí. Někteří si však pletou funkci reviewera s funkcí sluhy pro "nejchytřejší" kačery. Některé odpovědi mistra Rozice, který nedokázal pochopit, že když opíše reklamní stránky pivovaru na listing keše, bude mít problémy s komerčním listingem a nechce (a to je horší než kdyby nevěděl) pochopit, že prostě nějaká pravidla respektovat musí. Rozicovu listing jsme společnými silami připravili k publikaci.... Pokud jsem vrátil první listing k trutnovskému festivalu s jasným sdělením - výňatkem s pravidel - co je závadného na tom daném listingu a ten se mi vrátí téměř okamžitě se slovy - já v tom nevidím problém, když prošlo toto (odkaz na Vršův event), to moje je taky dobrý - tak nemám o čem s tímto ownerem diskutovat, protože je to pro mě obrovská ztráta času, obzvláště v případě, kdy se mi v dalším zápětí objeví stejný listing s jiným názvem a smazanými některými větami. NEMÁM V POPISU VYSVĚTLOVAT PRAVIDLA, MÁM DLE PRAVIDEL PUBLIKOVAT. NEBUDU ROZHODNĚ DRŽET HUBU A KROK! Povinností ownera je pravidla znát a řídit se jimi. Pro představu, denně zpracovávám něco mezi 70-80 maily s různými žádostmi, za rok od jmenování (právě dnes) jsem publikoval přes 1150 listingů, což je průměrně 3 listingy KAŽDÝ den. Myslel jsem si, že tohle vlákno už bude uzamčené a navrhuji ho zamknout, vše kolem listingu eventů už bylo NĚKOLIKRÁT řečeno, tak pořád nepřekrucujte jasně stanovená pravidla svými podivnými výklady a nevymýšlejte kraviny. PS: srovnání s kolegou DLR je pro mě ctí
  • 0
Reviewer pro ČR – kraje Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina.

#73 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:04

No, pánové reviewři, kdysi platilo - a snad ještě platí - zlatý RW pravidlo "slovo RW je svatý" a taky "žádná keš není precedensem pro jinou". Pak ste začli nějak demokratičtět nebo co, vymejšlet pravidla a systémy a vůbec a hups, máte ouno na větráku :) Poník snadno moh bejt nejmíň odmlouvanej RW, měl toho asi míň a hlavně měl míň pravidel - jen ty dvě nahoře :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#74 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:59

Citecka napsal/a:
No, pánové reviewři, kdysi platilo - a snad ještě platí - zlatý RW pravidlo "slovo RW je svatý" a taky "žádná keš není precedensem pro jinou".


Má pravdu předsedo!:D:D
  • 0
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#75 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:32

Drahý Alexi, myslím, že se tu bavíme o listingu připravovaného eventu a ne o mé keši, tak nevím, proč vytahuješ kostlivce ze skříně. Radíš, aby byli lidé v komunikaci slušní atd., což je jasné, ale osobně jsem nabyl dojmu, že ty se tohoto nedržíš, už jen z tvého příspěvku výše. Nikdo přece tobě, ani ostatním rewieverům neříká, že máš vysvětlovat pravidla, ale pokud se vrátí keš se strojovou odpovědí (viz tento event a například i můj listing), tak opravdu lidé nejsou vědmy, aby viděli do hlav těm, kteří toto píší a očekávají, nějaké (alespoň stručné) vysvětlení. No a nakonec když už jsi u těch kostlivců, tak se nediv, že si lidé šuškají v kuloárech (někteří i veřejně na fóru) různé věci, když jsi s to 45 min telefonovat s autorem, jestli indicie z informační tabule, které máš zjistit na místě jsou multy, nebo mystery keš. B) Slušná komunikace především. Tou si myslím, že se snaží řídit většina zakladatelů, ale pokud nevidí to samé i z druhé strany, myslím, že se pak není čemu divit, že se chovají defenzivně.
  • 0

#76 Alex Reviewer

Alex Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:54

Ano, jsem schopen věnovat 45 minut svého času a peněz (za telefon) pro vysvětlení rozdílu mezi multi a mystery (popřípadě QtA a SoM) těm, kteým to není jasné. S tímto opravdu problém nemám.
  • 0
Reviewer pro ČR – kraje Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina.

#77 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:07

Ano v tom máš můj obdiv, ale z výše mnou napsaného mám opačný dojem (a nebo je to tím, že jsme to vzali za špatný konec? ) Pokud ještě vůbec bude druhý ročník tohoto GC42JCB (nějak se mi nečekaně nechce už cokoli posílat ke schválení), tak se stav (u 1. ročníku jsi něco podobného avizoval) a můžeme si to u Krakonoše vyříkat.
  • 0

#78 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:20

Když čtu zdejší diskuzi, tak mám pocit, že jsem si při každé publikaci musel psát s jinými revírníky než s těmi, které zde někteří popisujete. Vše proběhlo rychle, komunikace vždy přátelská a když jsem potřeboval něco navíc, co bylo nad rámec revírnických povinností (třeba publikace eventové keše v danou dobu), tak mi bylo vyjito vstříc. Všechno je to o přístupu. Pokud se budete chovat k revírníkům jako ke kolegům, kteří si vzali na starost publikace keší a ne jako k nepříteli, který má za úkol zamítnout váš dokonalý nápad na event/keš, dojdete určitě dál a proces schvalování nebude důvod k nepořádání eventu či zakládání keše.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#79 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:22

Rozic napsal/a:
(nějak se mi nečekaně nechce už cokoli posílat ke schválení)


Nerad Vám vstupuju do rozhovoru, ale takové argumenty mě pokaždé dojmou... Jeden by řekl, že GC je dobrovolná aktivita, to znamená, že když nechci, tak nemusím, ne?

Omlouvám se za vyrušení :)
  • 0

#80 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:43

OT: No, oni někteří owneři nechápou DOBROVOLNOST a MOŽNOST VOLBY A VÝBĚRU akce a vidí tu svoji jako střed vesmíru - nedávno jsem zažila ownerku, která stále nechápe a kačery ze dvou okresů, kteří si dovolili se nezúčastnit jejího eventu a nezdůvodnit jí proč, ještě "sprdla" + padlo u logů nějaké sproté slovo od jejího známého . Stále jí nedochází, že problém je na její straně a nikdo nemá povinnost jí zdůvodňovat kde kdy je, natož rušit svůj program, když ona se rozhodne, že by kačeři ze sousedních okresů měli.... Debata neměla cenu, kačer, co se snažil jí něco vysvětlit také nebyl pochopen - ostatní už se ani nenamáhali. Smutné, ale i tohle je možné. PS: revírníkům díky za vysvětlení a jejich práci
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama