Přejít na obsah


Fotka

trackovatelná diplomka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 2:38

Každou chvilku se tu objevují různé žádosti o vyplnění dotazníku k diplomové práci - tož jen pro zajímavost - narazila jsem jsem na jeden z výsledků těchto průzkumů -> >>diplomová práce<< s vlastním trackovacím číslem :) (tak pokud to otevřete, doufám, že i kvůli nahlídnutí, nejen discoverování) B)
  • 0

#2 Askarinka

Askarinka

    Askarinka

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 11:30

To je vtipný nápad. Zajímalo by mě jestli to komise pochopila:-)
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 9:52

Já zase koukám jako blázen, kolik lidí discoveruje diplomku, kterou vidí jen elektronicky. Ale když jim to udělá radost, tak proti gustu žádný dišputát.
  • 0

#4 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:05

To ja zase koukam na jaky tema se da napsat diplomka, to by me zajimalo jaky mela hodnoceni od komise.
  • 0
MaFa

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:07

Askarinka napsal/a:
To je vtipný nápad. Zajímalo by mě jestli to komise pochopila:-)

Jako celou tu diplomku? B)
Měla jsem připravené dvě otázky, 1.) zajímal mne posudek práce 2.) zda dotyčný zdárně dokončil studium.
Gůgl najde (skoro) vše. http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/.
  • 0

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:46

Smrk napsal/a:
Já zase koukám jako blázen, kolik lidí discoveruje diplomku, kterou vidí jen elektronicky. Ale když jim to udělá radost, tak proti gustu žádný dišputát.

Já jsem si diplomku stáhla k prostudování, celou jsem ji dost podrobně prolistovala, některé pasáže pročetla, a hodlám se jí ještě ve volných cvílích věnovat, tak proč bych si ji nedicoverovala? Přece jde o ten obsah, nikoliv o kus papíru. Taky tě profesor nevyrazí ze zkoušky jen proto, že ses učil z elektronickejch skript a nikoliv papírovejch, ne? :D
  • 1

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:56

Bubo_CZ napsal/a:
Gůgl najde (skoro) vše. http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/.

Z posudku oponenta :D:

Z celého textu je patrný autorův obrovský zájem a nadšení, se kterým hru Geocaching sám provozuje. Velmi pozitivně hodnotím diplomantův vlastní přínos a musím ocenit i výborný nápad s vytvořením trasovatelného předmětu (Travel Bug), kterým sestal fyzický výtisk tétopráce. Domnívám se, že iplomová práce Jaroslava Kresty se může stát velmi efektivní příručkoupro všechny potenciální zájemce o Geocaching

...

Vyjádření a návrh klasifikace: Magisterskou diplomovou práci navrhuji hodnotit klasifikačním stupněm A výborně.


  • 0

#8 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:59

Bubo_CZ napsal/a:

Askarinka napsal/a:
To je vtipný nápad. Zajímalo by mě jestli to komise pochopila:-)

Jako celou tu diplomku? B)
Měla jsem připravené dvě otázky, 1.) zajímal mne posudek práce 2.) zda dotyčný zdárně dokončil studium.
Gůgl najde (skoro) vše. http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/.



tak koukám, že oponentka buď byla kačerka, nebo z diplomky vše výborně pochopila... pěkný;)
  • 0

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:26

Já nevím, ale diplomka z geocachingu a úspěšně obhájená ? Co bude dál, diplomka z venčení psů ? WTF ? Podle mého názoru, jakákoliv seriozní práce, výzkum, diplomka, dotazník atd. na téma - jdu se někam projít za pomocí družic - je morálně zvrácená.
  • 2

*


#10 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:37

Tak tu diplomku jsem si prostudoval a docela se divím, že to prošlo. Asi mají na MU nízké nároky na diplomku - metodická čáct chybí, naprostá většina je dělána stylem CTRL+C, CTRL+V. Jako manuál dobré, jako diplomka nikoli! O geocachingu by se v pohodě dala napsat i kvalitní diplomka, např. nějaká pořádná sociologická studie hráčů geocachingu (ale ne stylem, jakým se tady objevují prosby o vyplnění dotazníků, to se musí jít přímo do terénu), případně to nějak propojit s cestovním ruchem, nějaká případová studie z konkrétní oblasti atd.
  • 1

#11 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:02

Honzáku, tak ho napiš a předveď světu něco z tvého pohledu utlačované menšiny, které nikdo nerozumí a každý na je tebe jen neoprávněně a nespravedlivě zlý. :D Kritizovat umíš, to už nám předvádíš několik let, ale objektivně hodnotit a nedejbože navrhnout lepší řešení, to už ti je cizí. Pokrytče.
  • -1

#12 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:30

Tak udelany je to docela hezky, jenom ty vlastni invence je tam par stranek, zbytek je prosty popis hry geocaching. Ja si vzdycky myslel, ze diplomka ma prinaset neco noveho, dosud nepoznaneho. Taky me prekvapilo, ze neco takovyho bylo akceptovano jako diplomka. Alespon se mi trochu objasnilo proc se tolik lidi hrne na filozofii, ta moznost zvolit si jakekoliv tema na diplomku je uzasna. Práce na příbuzné téma Ze života geocachera aneb jaké je lovit FTFko? Estetika a sport To mi prijde ze to silne konkuruje plzenskym pravum.
  • 3
MaFa

#13 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:45

Přesně jak píše MaFa, ale to Novom asi nepochopí (možná žádnou diplomku nepsal), je to prostě jen detailní návod ke hře geocaching s pár rozvedenými ukázkami kešek. Jako manuál fajn, jako bakalářka (ta má popisovat současný stav) by to po odstranění stylistických chyb (je jich tam docela dost) taky asi prošlo, ale aby to byla diplomka, tak tomu chybí vlastní výzkum, vlastní návrhy, metodika. Ale zase to rychle odsýpalo, sehnání podkladů možná jeden den, to bych bral:)
  • 1

#14 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 13:03

Zato tys jich očividně napsal už stovky, když jsi takovej expert. Za počítačem jsi byl vždycky velká mluvka, ale v reálu to už tak slavný není. Možná že to nemá úplně znaky diplomky, i když se to na fildě hodnotí asi úplně jinak, ale dokud nepodáš nějaký relevantní a konkrétní věci, bude to od tebe jen plácání do větru, co ti vždycky tak šlo. Stylistických chyb jsem si teda nevšiml, jde zřejmě o to, že v tom vidíš úplně něco jiného, gramatických taky ne, ale dokument jsem procházel spíše po té stylistické stránce.
  • 0

#15 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 13:27

Novome, já diplomku psal a obhájil jsem ji (ne na MU) a mohu ti zarušit, že kdybych napsat toto, tak bych to neobhájil ani omylem. Pokud by to hodnotil můj vedoucí práce, tak si přečte úvod a hned mě vyrazí kvůli stylistickým chybám ("tyto fakta" apod.). Pokud by už nakrásně přehlídl stylistické a pravopisné chyby, došel by za úvod práce a zjistil by, že tam zcela chybí metodika... Hlavně diplomka má obsahovat vlastní návrhy a výzkum a návrhy, toho tam je asi tak 1 stránka...
  • 0

#16 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 13:36

Bubo_CZ napsal/a:
Měla jsem připravené dvě otázky, 1.) zajímal mne posudek práce 2.) zda dotyčný zdárně dokončil studium.
Gůgl najde (skoro) vše. http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/.

Super, díky za vyhledání - tohle zcela jistě zajímalo velkou spoustu lidí, jak jsem tak nahlídla do logů :)
  • 0

#17 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 14:14

Novom napsal/a:
Honzáku, tak ho napiš a předveď světu něco z tvého pohledu utlačované menšiny, které nikdo nerozumí a každý na je tebe jen neoprávněně a nespravedlivě zlý. :D Kritizovat umíš, to už nám předvádíš několik let, ale objektivně hodnotit a nedejbože navrhnout lepší řešení, to už ti je cizí. Pokrytče.

Hanska má pravdu. Já to sem nechtěla psát jako první. :) Jako seminárka (možná zápočet na FEL z předmětu Geocaching...:) ) dobrý, jako diplomka hrozný.
- obsah vůbec nesouvisí se zadáním
- zadání vůbec nesouvisí se studovaným oborem. To už opravdu může napsat na téma např. "Chov drůbeže: Pravidla, principy a možnosti využití informačními pracovníky."
- nějak jsem se nedobrala k vlastnímu výzkumu, hodnocení a vůbec z toho nevím jak teda ti ajťáci geocaching využijí. Pokud je mi známo, tak na fildě (teda aspoň v Praze) požadují už od prvního semestru při zpracování jakékoli práce především vlastní názor.

Taková práce vůbec neměla ve studovaném oboru vzniknout.
  • 2

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:04

Taky mi to přijde jen jako popis, diplomka je ale vědecká práce, kde je na začátku nějaká hypotéza, která se následně pomocí vědeckých postupů potvrdí nebo vyvrátí. Osobní přínos diplomanta není žádný a přesto dostal za osobní přínos A. Důležitá je tato věta oponenta: Postrádám, už i vzhledem k celkovému zaměření práce, akcentaci edukativní, poznávací a sociální idey celé hry.
  • 3

#19 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 17:21

Smrk napsal/a:
Taky mi to přijde jen jako popis, diplomka je ale vědecká práce, kde je na začátku nějaká hypotéza, která se následně pomocí vědeckých postupů potvrdí nebo vyvrátí. Osobní přínos diplomanta není žádný a přesto dostal za osobní přínos A.

Důležitá je tato věta oponenta: Postrádám, už i vzhledem k celkovému zaměření práce, akcentaci edukativní, poznávací a sociální idey celé hry.

A pokračuje:

Osobně neznám ani jeden tým, pro který je některý z výše uvedených dvou cílů hlavní motivací.

Jako diplomku nechápu, jako doplněk do stanu ČAGeo dobrý. Logováno po přečtení.:D
  • 0

#20 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 20:03

Staci se kouknout, jake pouziva citace a odkazy, napr. o GPS je to katastrofa... Na druhou stranu, kdyz vezmu moji zkusenost s MU, se vubec nedivim. Na me almamater je toto tak dobre na seminarku, nikoliv na diplomku. Asi v Praze jsou jine naroky nez v Brne... (ne asi, ale urcite)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama