Přejít na obsah


Fotka

Zajímavá povolání geocacherů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
309 odpovědí na toto téma

#261 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 19:25

Smrk napsal/a:
Co je to tady za zaklínadla? Chcete mi uhranout krávu nebo co?

Spíš kočku...
  • 0

#262 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 19:31

ProKesTom napsal/a:

gord napsal/a:

mpik napsal/a:
... A v assembleru programovat je opravdová lahůdka, tak už se dnes neprogramují ani jednočipové řadiče, i to se většinou píše v céčku.


Tak ja programoval nejen v assembleru, programovani jsem se ucil ze strojoveho kodu. ...

Hle, kolega :) Ve strojáku jsem přidával do operačního systému CPM ovladač pro RAMdisk (samotný ovladač psali ti naši "cake-eaters" v assembleru, já to pak musel zabudovat do systému). Sylva tehdy vedla projekt počítačové sítě s multitaskovým serverem. V době, kdy "síť" bylo pro Microsoft sprosté slovo, o multitasku nemluvě. V assembleru jsem psal ovladač pro psací stroj Robotron a opravoval překladač FELpascalu. To už je hodně dávno. Mezitím něco v různých Pascalech, dBase, Paradox a pak jsem se začal starat o bezpečnost počítačů. To už mi zůstalo.

BIOSem v CPM jsem se taky zabýval. To už je tak strašně dááááávno...
  • 0

#263 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 21:22

CP/M se dalo ještě těch pár funkcí Biosu naučit. Ale když jsem pro monitor Hercules sestavoval binárně češtinu, na čtverečkovaném papíru, nebo když jsem psal rezidentní ovladač pro tiskárnu DZM (drukarka znakowa mozaikowa), aby tiskla česky, to byla krása. Ale největší překvapení v práci bylo, když jsem přišel z dovolené a PC mělo mimo dvou disket i pevný disk se závratnou velikostí 20MB.
  • 0

#264 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 22:10

Monitor Hercules si pamatuju :-) Teda jestli si to nepletu s grafickou kartou, taky něco takového bývalo... nebo to byla zvuková??
  • 0

#265 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 22:15

Grafická. Tu epromku mám ještě schovanou.
  • 0

#266 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2013 - 7:54

LooperCZ napsal/a:


Až je potkám ve FM na kurzu, proklepnu si je :D.



Tak myslím že na kurzu ve FM zrovna teď potkáváš holčinu- Kynoložku ze ZÚ HZS, kde je ve výkonu žen více. S těmi 15 kily je to podle starého zákoníku, dokonce už snad v Praze ve standertním výjezdu jedna je, ale to je vedlejší
K pyroušům bych rád uvedl, že i HZS (hasiči) mají střelmistry, kteří dělají demolice, trhají ledy a podobně, Jsou v Hlučíně, Brně a Olomouci
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#267 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2013 - 22:59

mpik napsal/a:
CP/M se dalo ještě těch pár funkcí Biosu naučit. Ale když jsem pro monitor Hercules sestavoval binárně češtinu, na čtverečkovaném papíru, nebo když jsem psal rezidentní ovladač pro tiskárnu DZM (drukarka znakowa mozaikowa), aby tiskla česky, to byla krása. Ale největší překvapení v práci bylo, když jsem přišel z dovolené a PC mělo mimo dvou disket i pevný disk se závratnou velikostí 20MB.

Jo jo, DZM 180, to byl ten úžasný kousek, co neměl na posuv hlavy krokový motor, ale snímal něčím aktuální polohu a podle toho tisknul a zpětný posuv obstarávala pružina. Vidím to jako dneska, dělal jsem diplomku, kde měla sloužit místo psacího stroje. Kdyby měla ruce, musela by nám nafackovat za to, co jsme s ní prováděli :D
  • 0

#268 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2013 - 18:50

mirdis1 napsal/a:

Tak myslím že na kurzu ve FM zrovna teď potkáváš holčinu- Kynoložku ze ZÚ HZS, kde je ve výkonu žen více. S těmi 15 kily je to podle starého zákoníku, dokonce už snad v Praze ve standertním výjezdu jedna je, ale to je vedlejší
K pyroušům bych rád uvedl, že i HZS (hasiči) mají střelmistry, kteří dělají demolice, trhají ledy a podobně, Jsou v Hlučíně, Brně a Olomouci


To si piš, že potkávám :) Před půl rokem při pádu atiky v Olomouci jsme spolupracovali naostro, naštěstí jsme nikoho nenašli ...

Ještě se vrátím k těm 15 kg, ta dívčina v Praze je takový zvláštní úkaz, prý jako spojařka na voze. Pro ty, co to zajímá, více zde: http://www.bozpinfo....8_05051216.html
  • 0

#269 dragunov66

dragunov66

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:16

kachna04 napsal/a:
Tak jsem to tu všechno pročetla a nenašla jsem výpravčího takže mě tu máte.Je to divný,že se tu žádný neozval jen z PO Ústí nad Labem jsou takto postižení pět výpravčích.:D

Jsem sice z PO Plzeň, ale stejně postižen.;)
  • 0

#270 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 14:26

Servisní technik-tiskárny,kopírky:)
  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#271 Nastasyah

Nastasyah

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 19:01

OK, moje tu jeste neni... takze cajovnice a "carodejnice" na volne noze. :)
  • 0

#272 sovicek2

sovicek2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 23:45

Zajímavá diskuze... :-D zatím bez povolání
  • 0

#273 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 10:02

Přispěji svou troškou do mlýna... Nejdříve elektromechanik pro stroje a zařízení, no a pak jsem z fabriky utekl za dalším vzděláním: Zbraňové systémy protivzdušné obrany (viz obr - proliletadlový raketový komplex S-125 Něva, v kódu NATO Pechora).

O tom, kde pracuji teď raději psát nebudu, abych nezjistil že mí nadřízení jsou taky kačeři :)

S-125 Neva.jpg


  • 1

#274 TeamSolaris

TeamSolaris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 12:00

Studuji Informační technologie se zaměřením na programování a správu sítí. Věnuji se prozatím tvorbě webů a nějaké menší projekty v C#. Nicméně, mě to pustilo a rád bych se nějak po škole přesměroval buď na práva nebo na obory podobné kriminalistice. :) Kdo ví jak se mi to povede. (Věřím, že zajímavé na tom nic není, ale chtěl jsem se přidat :D)

 

-Mimo to se mi moc líbilo zaměstnání lodník zmíněno tady! Taková životní pohoda to musí být! Ale vůbec si nedokážu představit, jaká je náplň práce lodníka? Převáží lidi, materiál, ryby nebo snad něco jiného?


  • 0

#275 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:16

Já už sem sice předtím přispíval, ale kamarád kačer (zde na fóru neni) dělá akupunkturu. Možná toho někdy využiju, akupunkturu bych si chtěl vyzkoušet...jen z toho mám trochu strach. :D


  • 0

#276 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:23

Povolani jem par mel, asi mne nejvic bavilo motat se na ruznych pozicich v energetice.Ale, pomalu se chystam na duchod, povolani to zrovna neni, ale je vic casu.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#277 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:25

Tak to se máš, až my mladší půjdeme do důchodu, tak se budeme muset pořádně otáčet :-)


  • 2

#278 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:58

Tak to se máš, až my mladší půjdeme do důchodu, tak se budeme muset pořádně otáčet :-)

Já jsem se smířil s tím, že do důchodu zřejmě nepůjdu. 

 

Chtěl jsem vždy jít do důchodu tak v 25 letech, nějak jsem to ale nestihl, tak už jsem to vzdal. :)


  • 0
:)

#279 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 14:30

Tak to se máš, až my mladší půjdeme do důchodu, tak se budeme muset pořádně otáčet :-)

 

Jestli budou kešky přibývat exponenciálním tempem jako doposud, tak vám mladým to otáčení fakt nezávidím. :D


  • 0

#280 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 15:07

Já jsem si jako holka počítala kolik musím mít dětí, abych z poslední mateřské šla rovnou do důchodu (za předpokladu, že mateřská je 2 roky a za každé dítě se snižuje důchodový věk o rok). Podotýkám, že pocházím ze středostavovské doktorské rodiny, čítající 2 děti :P .


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama