Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#161 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 22:40

tak já jen ocituju svůj sumární log, to bude stačit:

 

 

 

08:06 Nalezeno s posádkou sklízecího stroje ve složení: PJIY, Seep, milanvlc, dr.vota.

Tak co k tomu napsat...kdyby tu žádný powertrail nebyl, tak by mi nechyběl.

Nicméně se to dá brát i tak, že je to způsob, jak si nasbírat 27 favorite bodů, které se pak dají přidělit jinde, podle zásluh.
Taky si člověk užije trochu pohybu a zábavy v kolektivu stejně postižených.
Ke zdejším keším: motákové logbooky jsou dost nešťastné a brzy budou na hadry, pokud nejsou už teď. Méně by bylo více a úzké sešité bločky by byly ještě lepší. Jednu krabičku jsme museli nahradit, někdo ji zjevně z držáku odcizil. Někde už byly místo rozcupovaných motáků náhradní bločky. Někde i filmovka. Pár samolepek se našlo i na stromech. V náročnějších terénech byly ty logbooky nějak méně popsané.
Jasan, švestka, třešeň, fíkus, banánovník...no místy to bylo nějak pomíchané...
Pokud jde o místní silnice, není to tak hrozné, jak někteří kritizovali. Provoz je slabý a takřka všude se dá zastavit celkem bezpečně.
Ten bonusový konec jsem nějak nepochopil. Třešnička? K PWT to nějak nesedí, a je to spíš za trest - cesta k lesu byla spíš bažinaté koryto, a keš v podstatě duplikuje tu stávající starší ve stejné lokalitě, jen o pár metrů dál.
Takže po nějakých deseti hodinách končíme, všechno plus pár keší navíc.

Potřebuju v Česku další powertrail? Nepotřebuju. Děkuji, stačilo.

TNLN
Díky

  • 4

#162 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:01

Krása Geocaching je v tom, že každému dává možnost a jednoznačně říká, že každá keš má stejnou hodnotu.

 

To, že v ČR vznikají nejsložitější mysterky světa a nejdelší multiny - to je naše chyba a má to jasný následek - vznik serverů, kde se prodávají finálky. To taky na světě nikde není. Třeba bychom se nad sebou měli zamyslet - všichni.

 

Pokud to posuzuješ na body, tak ano. Pokud vezmeš v potaz i jiný přínos ve formě zážitků, tak to rozhodně neplatí. Jasně, že body jsou fajn a každý odznáček ve statistikách potěší. Ale o tom přece není geocaching. Nebo ano?

 

To není o zamyšlení, ale o chorobě, která se projevuje tím, že "musím mít všechno co vyjde". Pak jde samozřejmě pouze o body a hlavní je ten smajlík na mapě. Pak to logicky vede k serverům s finálkami (neumím to vyluštit nebo jsem líný luštit, je pod mojí úroveň se zeptat ownera a nemám kamarády, co mi řeknou souřadnice) a k logování pohledem (keš jsem viděl, tak už si zapíšu nález) nebo virtuálnímu logování (u keše jsem vůbec nebyl, ale někdo mě tam zapsal), případně FI místo DNF (keš tam sice nebyla, ale na místě jsem byl, tak píšu FI). Když někoho geocaching v této formě baví, tak proč ne, je to jeho hra. Pak se nelze divit logům "Díky za keš." u pětkových mysterek nebo dlouhých multin. Kdo neluštil nebo neabsolvoval, nemá pochopitelně co psát. Jako ownera mě kdysi štvalo. Teď už ne, je to problém daného kačera, ne můj.

 

A teď ještě k powertrailu, kterého se vlákno týká. My to určitě lovit nebudeme, přestože to není daleko. Rodina s malými dětmi a powertrail není správná kombinace. A když bych měl sám volno, tak si velmi pravděpodobně vyberu něco jiného. Mnohem větší výzva je keš, kterou má pár lidí (třeba celý den a pouze jeden bod), než nějaký PT, kde byl kdekdo. Pouze ty nasbírané FP, které se pak dají rozdělit, by se hodily :)  

Ale je fajn, že je výběr, že pro každého se najdou keše, které mu budou vyhovovat. A je třeba autory ocenit za to, že do takto údržbově náročného podniku šli. Tak snad jim nadšení dlouho vydrží.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 24 listopad 2013 - 23:17

  • 4

#163 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:15

A už toho bylo dost, jdu se věnovat něčemu zajímavějšímu. Jestli o tom chceš v klidu pokecat, rád zavolám nebo třeba přijdu na pivo ale tady už to nebaví ani mě.

 

Někdy pokecáme. Je to jen hra.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 24 listopad 2013 - 23:16

  • 2

#164 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:19

Pokud to posuzuješ na body, tak ano. Pokud vezmeš v potaz i jiný přínos ve formě zážitků, tak to rozhodně neplatí. Jasně, že body jsou fajn a každý odznáček ve statistikách potěší. Ale o tom přece není geocaching. Nebo ano?

 

To není o zamyšlení, ale o chorobě, která se projevuje tím, že "musím mít všechno co vyjde". Pak jde samozřejmě pouze o body a hlavní je ten smajlík na mapě. Pak to logicky vede k serverům s finálkami (neumím to vyluštit nebo jsem líný a nemám kamarády, co mi řeknou souřadnice) a k logování pohledem (keš jsem viděl, tak už si zapíšu nález) nebo virtuálnímu logování (u keše jsem vůbec nebyl, ale někdo mě tam zapsal), případně FI místo DNF (keš tam sice nebyla, ale na místě jsem byl, tak píšu FI). Když někoho geocaching v této formě baví, tak proč ne, je to jeho hra. Pak se nelze divit logům "Díky za keš." u pětkových mysterek nebo dlouhých multin. Kdo neluštil nebo neabsolvoval, nemá pochopitelně co psát. Jako ownera mě kdysi štvalo. Teď už ne, je to problém daného kačera, ne můj.

 

A teď ještě k powertrailu, kterého se vlákno týká. My to určitě lovit nebudeme, přestože to není daleko. Rodina s malými dětmi a powertrail není správná kombinace. A když bych měl sám volno, tak si velmi pravděpodobně vyberu něco jiného. Mnohem větší výzva je keš, kterou má pár lidí (třeba celý den a pouze jeden bod), než nějaký PT, kde byl kdekdo. Pouze ty nasbírané FP, které se pak dají rozdělit, by se hodily. Ale je fajn, že je výběr, že pro každého se najdou keše, které mu budou vyhovovat. A je třeba autory ocenit za to, že do takto údržbově náročného podniku šli.

 

Nepochopil si mě - já jsem tím chtěl naznačit, že každý má právo volby a volba každého má stejnou váhu. Někdo má rád lesní procházky, někdo krásné výhledy jak říká Kapsa (mimochodem, pokud se bavíme o tom stejné výhledu, tak tam jsem si vyšlápl a někdo zase má rád rychlé body a hop sem hop tak... neodsuzujme druhé. Já třeba dám přednost 1 earth-cache před 20 tradičkama a nikomu svou hypotézu nevnucuji.


  • 0

#165 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:33

Nepochopil si mě - já jsem tím chtěl naznačit, že každý má právo volby a volba každého má stejnou váhu. Někdo má rád lesní procházky, někdo krásné výhledy jak říká Kapsa (mimochodem, pokud se bavíme o tom stejné výhledu, tak tam jsem si vyšlápl a někdo zase má rád rychlé body a hop sem hop tak... neodsuzujme druhé. Já třeba dám přednost 1 earth-cache před 20 tradičkama a nikomu svou hypotézu nevnucuji.

 

Každého baví něco jiného a je to v pořádku. Navíc jsem nenapsal, že bych někoho odsuzoval za jeho přístup ke hře. Geocaching jako hra má tu výhodu, že si ji každý může hrát skoro jak chce a každý si vybere keše, které jsou pro něj. Jediné, co jsem chtěl napsat, bylo, že nechápu, že některé jejich forma hry baví.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 24 listopad 2013 - 23:43

  • 1

#166 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:42

Krása Geocaching je v tom, že každému dává možnost a jednoznačně říká, že každá keš má stejnou hodnotu. To, že v ČR vznikají nejsložitější mysterky světa a nejdelší multiny - to je naše chyba a má to jasný následek - vznik serverů, kde se prodávají finálky. To taky na světě nikde není. Třeba bychom se nad sebou měli zamyslet - všichni.

 

Každá keš rozhodně nemá stejnou hodnotu, alespoň ne pro mne. 

Stejnou hodnotu má pouze pro toho, pro koho je jediným výstupem z hraní geocachingu počet bodů.

To, že vznikají u nás dlouhé multiny a složité mysterky, nepovažuji za naši chybu.

Nemyslím si, že by to bylo příčinou vzniku finálek. To bude spíše něčím v české povaze.


  • 4

#167 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 2:08

Každá keš rozhodně nemá stejnou hodnotu, alespoň ne pro mne. 

 

Vždyť v pořádku - já napsal, že geocaching to tak bere (tzn. podle pravidel jsou stejně hodnotné), každý máme subjektivní názor hodnocení a pro každého má každá keš jinou hodnotu. Tak to má být a to je na Geocachingu hezké.

 

 

To, že vznikají u nás dlouhé multiny a složité mysterky, nepovažuji za naši chybu.

Nemyslím si, že by to bylo příčinou vzniku finálek. To bude spíše něčím v české povaze.

 

Já ano a opět je to můj subjektivní názor. Někdo je může mít rád. Já si myslím, že hodně autorů mysterek si svou vlastní mysterkou chce dokazovat svou inteligenci a vyžívá se v tom, že mu ostatní píší: "Prosím tě, můžeš mi poradit s tvou mysterkou"... neb si tím mnoho lidí (rozhodně né každý) napravuje své pošramocené sebevědomí.

 

Nad mnohými mysterkami se sedí dlouhé hodiny u počítače a to už zase podle mě není o Geocachingu.

 

Odkaz na českou povahu jsem nepochopil, ale nemusíš mi to vysvětlovat... mám rád záhady :-).


  • 0

#168 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 6:47

...

A to, že tady je tolik odpůrců PWT a nakonec tolik logů co logují je ... 2) na geocaching.cz chodí jen hodně malá menšina......

Teď je u první keše 368 logů, z toho tady na fóru znám 11 z nich.


  • 3

#169 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 8:46

Mě pořád mrzí tahle věc:

ne že by na PWTrailech nebylo co kritizovat (negativní dopad na okolí, nápadnost, vyšší pravděpodobnost konfliktů s okolím, jistá schopnost "hipnotizace" lovců, zaplácání PQ, "zatemlování" krajiny,...), ale odpůrci většinou dokola a dokola opakují dva falešné argumenty a na nich se točí jak nočník na hrnčířským kruhu.

a) jde jen o body. Himbajz, kdyby to tak bylo, naklikaj si FI logy z kanape, stejně to málokdo kontroluje . Třeba to tak někdo dělá, ale za to nemůžou jakékoli keše.

b ) jsou to keše o ničem, nemaj listing, stejný jak zaokapovky... No, listing nemá většina keší třeba v Itálii taky, ale o to přece nejde. To není skupina nějak rozmístěných jednotlivých keší, na ty by nikdo nešel. Jde o to zvláštní Genius Loci, jde o tu řadu. Přesto, že se bodují keše po jedné, PWT je třeba hodnotit jako celek. Les taky není shluk často blbě rostlých stromů.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 25 listopad 2013 - 8:47

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#170 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 8:54

Alke, to, že složitý mystery a dlouhý multiny ( u nás dlouhý multiny? Viděls Alpy?) jsou příčinou vzniku finálek, je podobně pravdivé tvrzení, jako že za znásilnění si dotyčná mohla svůdným oblečením.


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#171 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 9:13

Teda dostat se ve vlákně o powertrailu kterej je plnej tradiček až k finálkovejm webům je zajímavej kotrmelec.

Nechcete se jít radši zchladit ven? Je tam na to ideální počasí :) Některejm by tam třeba mohly zamrzmout kolovrátky a dalo by se rozumně diskutovat ;)

 

Alke, to, že složitý mystery a dlouhý multiny ( u nás dlouhý multiny? Viděls Alpy?) jsou příčinou vzniku finálek, je podobně pravdivé tvrzení, jako že za znásilnění si dotyčná mohla svůdným oblečením.

souhlas.

 


  • 0

#172 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 9:49

Mě pořád mrzí tahle věc:

ne že by na PWTrailech nebylo co kritizovat (negativní dopad na okolí, nápadnost, vyšší pravděpodobnost konfliktů s okolím, jistá schopnost "hipnotizace" lovců, zaplácání PQ, "zatemlování" krajiny,...), ale odpůrci většinou dokola a dokola opakují dva falešné argumenty a na nich se točí jak nočník na hrnčířským kruhu.

a) jde jen o body. Himbajz, kdyby to tak bylo, naklikaj si FI logy z kanape, stejně to málokdo kontroluje . Třeba to tak někdo dělá, ale za to nemůžou jakékoli keše.

b ) jsou to keše o ničem, nemaj listing, stejný jak zaokapovky... No, listing nemá většina keší třeba v Itálii taky, ale o to přece nejde. To není skupina nějak rozmístěných jednotlivých keší, na ty by nikdo nešel. Jde o to zvláštní Genius Loci, jde o tu řadu. Přesto, že se bodují keše po jedné, PWT je třeba hodnotit jako celek. Les taky není shluk často blbě rostlých stromů.

 

S úvodní částí souhlasím bezezbytku ale pokud jde o ty dva body, tak:

 

A - Pro většinu to tak fakt je, viz dr.vota o kousek výš "Pár samolepek se našlo i na stromech. V náročnějších terénech byly ty logbooky nějak méně popsané" - a to je tento PWT úplně novej. Nemluvě o dříve popsaných praktikách, kdy mají FI i ti, kteří ji ani nehledali, ani nenašli, ani neviděli a dokonce se k ní ani nepřiblížili ....

 

B - Základní s společná "hodnota" každé kešky je bod. Další plusy navíc můžou být různý, zajímavý listing, pěkné místo, hezká krabička, zajímavá šifra, vymakaný maskování atd. PWT nemá nic z toho navíc, je to jen bod - logicky tedy nic slabšího v geocachingu není. Prostě keška, která nemá krom bodu nic, je prostě pořád slabá a je jedno, jestli je jedna, nebo jestli je jich tisíc. Tisíckrát nic je pořád nic ....

 

Tohle jsou ale oboje jen detaily, podstatnější je, to co sám píšeš v úvodu.


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#173 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 10:00

A to je na tom to nejsmutnejsi, tihle taky-kaceri (jak radi moraliste tento termin pouzivaji) vetsinou cely PWT odsoudi a pak si ho v klidu vesele zaloguji. Jediny poctivy kritik v tomto vlakne je tady snad Kapsa, u ktereho je temer stoprocentni jistota, ze to opravdu lovit nebude. A nechapu proc ho vsichni ve finale okrikujete tahle zu.. tohle forum preci vzdycky bylo o tom resit hole nesmysly dokola a dokolecka.

Není tam nikdo, kdo by tady powertrail haněl a pak ho logoval. Je tam pár kačerů, kteří do tohoto vlákna napsali, ale nic špatného. Ostatní přispívají do jiných vláken. Chtěl jsem tím spíš ukázat, že jen hodně malá menšina kačerů zde o trailu diskutuje, ostatní na fórum vůbec nechodí.

 

Taky jsem se snažil dívat, co je to za skladbu kačerů, kteří tam byli. Našel jsem tam lidi, kteří zkusí úplně všechno, co se kolem geocachingu děje, když se pak o tom vypráví někde na eventu, téměř ke všemu mají co říct, protože mají osobní zkušenost (dr.Vota, Alke, Filemoni, Slaneček, Homor...), pak je tam samozřejmě Jonea, místní kačeři a hlavně stovky neznámých lidí s několika stovkami nebo i desítkami nálezů.

 

Osobně se domnívám, že tam ty keše nevydrží ani rok a pak zase zůstane jen to vyprávění a zápis v české kronice geocachingu.


  • 0

#174 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 10:15

to Citecka: a já zase nechápu to prostě přiznat, že fakt jde jen o ty body.

Já taky na 1 PW byl, sice na kole, ale byl.

A ano, jel jsem na něj jen k vůli bodům.

Tak o co jde ?


  • 2

*


#175 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 11:07

Konečně pořádnej geobulvár. Fakt se bavím. Pár umanutejch ostatní přesvědčuje o škodlivosti, hlouposti, malosti PWT ..... Já jsem tam byl, dal jsem nějakejch 30 kousků a hurá domů. Byl jsem na FCPT, tam to byl docela nářez, taky nějakejch 30 keší a hurá pryč. Na vlečce to samé, tam se alepoň muselo jít pěšky. Letadlo u mostu, prakticky to samé. Terezín jména dětí, nebýt pietních důvodů to samé. Nejnebezpečnější byl jednodnačně FCPT, tam to se zastavováním bylo docela složité a provoz jako hrom tam jsem byl ve všední den, o výkendu to může být jiné. Všechny tyto série měly stejný nebo podobný listing - tudíž o ničem. Jel jsem se tam podívat, viděl nový kraj, kam bych normálně nikdy nejel, rozčiloval jsem se nad hovadama co starý babce rozjezdili záhon s kytkama, nebo oblepili břízu samolepkama, protože vyndavat logbook je vopruz a Velcí Kačeři to nedělaj, kór když musí stihnout n keší za den. Na druhou stranu mi udělali kešku 20m od HC, na naprosto nejblbějším místě široko daleko, ze všech stran okna paneláků a krabička od nějakého mléčného nápoje obalená hnědou kancelářskou izolepou. Listing - kopie z wiki vč. formátování. Prostě shitka, kterou jsem hned seknul na ignore. Po pravdě většina krabiček z těch PWT byla lepší.      


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#176 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 11:15

Konečně pořádnej geobulvár. Fakt se bavím. Pár umanutejch ostatní přesvědčuje o škodlivosti, hlouposti, malosti PWT ..... Já jsem tam byl, dal jsem nějakejch 30 kousků a hurá domů. Byl jsem na FCPT, tam to byl docela nářez, taky nějakejch 30 keší a hurá pryč. Na vlečce to samé, tam se alepoň muselo jít pěšky. Letadlo u mostu, prakticky to samé. Terezín jména dětí, nebýt pietních důvodů to samé. Nejnebezpečnější byl jednodnačně FCPT, tam to se zastavováním bylo docela složité a provoz jako hrom tam jsem byl ve všední den, o výkendu to může být jiné. Všechny tyto série měly stejný nebo podobný listing - tudíž o ničem. Jel jsem se tam podívat, viděl nový kraj, kam bych normálně nikdy nejel, rozčiloval jsem se nad hovadama co starý babce rozjezdili záhon s kytkama, nebo oblepili břízu samolepkama, protože vyndavat logbook je vopruz a Velcí Kačeři to nedělaj, kór když musí stihnout n keší za den. Na druhou stranu mi udělali kešku 20m od HC, na naprosto nejblbějším místě široko daleko, ze všech stran okna paneláků a krabička od nějakého mléčného nápoje obalená hnědou kancelářskou izolepou. Listing - kopie z wiki vč. formátování. Prostě shitka, kterou jsem hned seknul na ignore. Po pravdě většina krabiček z těch PWT byla lepší.      

 

V podstatě souhlas, až na ten závěr - zkus se na to podívat jinak, třeba tu fuj kešku u vás na sídlišti dělal nějakej malej kluk, co teprve začíná a ještě neví pořádně jak na to. Co třeba mu napsat a pomoct mu to vylepšit?


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#177 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 11:25

Nedělal, ještě mi vyčetl že v Modřanech bydlí už 30 let a že a že a že ..... A že doufá, že nejsem tak zlej a že mu tu keš nezničím. :-(


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#178 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 12:04

Nedělal, ještě mi vyčetl že v Modřanech bydlí už 30 let a že a že a že ..... A že doufá, že nejsem tak zlej a že mu tu keš nezničím. :-(

 

No, i tohle se bohužel občas stane ....  :(

Nicméně tam vidím aspoň náznak nějaké snahy o listing, byť okopírovaný.

 

P.S. - Hoď mi prosím do SZ o kterou jde - v Modřanech občas jsem.  ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#179 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 12:17

To je těžký. Kdo nechce chápat, nepochopí.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#180 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 12:24

To je těžký. Kdo nechce chápat, nepochopí.

 

Naprostej souhlas !   :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama