Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#181 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 12:33

No, i tohle se bohužel občas stane ....  :(

Nicméně tam vidím aspoň náznak nějaké snahy o listing, byť okopírovaný.

 

P.S. - Hoď mi prosím do SZ o kterou jde - v Modřanech občas jsem.  ;)

 

No nevím, tyhle městské shitky labilních ownerů, které jsou o ničem často chcípnou dřívě než nějaký zatracovaný PW, pár jsem jich zažila. Poradit si nenechá, ještě vyčítá že ho někdo otravuje. Díky špatnému umístění mu to párkrát někdo ukradne, naštve se a letí do archívu. Žádná škoda. Snahu o listing, když to jen někde okopíruji, nejlépe ještě bez citace, nějak neberu... To je už lepší když tam jen napíše pár vět svými slovy a třeba přidá svojí fotku. Smutná pravda ovšem je, že listingy stejně skoro nikdo nečte...

 

Pokud bych šla okolo a měla souřadnice, tak jí seberu jen kvůli bodu, ale čistě kvůli tomu se tam skutečně nepoženu. Stejně tak PW, pokud bych měla cestu kolem, tak jich asi také pár seberu, ale po zkušenostech už vím, že mě to velmi brzy začne nudit.Tenhle konkrétní by mohl být zajímavý leda na kole, po částech. Zaujaly mě hlavně ty chybné stromové hinty, to by chvíli zábavné být mohlo, tipovat co bude příště. :-)


  • 0

#182 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 13:11

Pokud to posuzuješ na body, tak ano. Pokud vezmeš v potaz i jiný přínos ve formě zážitků, tak to rozhodně neplatí. Jasně, že body jsou fajn a každý odznáček ve statistikách potěší. Ale o tom přece není geocaching. Nebo ano?

 

To není o zamyšlení, ale o chorobě, která se projevuje tím, že "musím mít všechno co vyjde". Pak jde samozřejmě pouze o body a hlavní je ten smajlík na mapě. Pak to logicky vede k serverům s finálkami (neumím to vyluštit nebo jsem líný luštit, je pod mojí úroveň se zeptat ownera a nemám kamarády, co mi řeknou souřadnice) a k logování pohledem (keš jsem viděl, tak už si zapíšu nález) nebo virtuálnímu logování (u keše jsem vůbec nebyl, ale někdo mě tam zapsal), případně FI místo DNF (keš tam sice nebyla, ale na místě jsem byl, tak píšu FI). Když někoho geocaching v této formě baví, tak proč ne, je to jeho hra. Pak se nelze divit logům "Díky za keš." u pětkových mysterek nebo dlouhých multin. Kdo neluštil nebo neabsolvoval, nemá pochopitelně co psát. Jako ownera mě kdysi štvalo. Teď už ne, je to problém daného kačera, ne můj.

 

A teď ještě k powertrailu, kterého se vlákno týká. My to určitě lovit nebudeme, přestože to není daleko. Rodina s malými dětmi a powertrail není správná kombinace. A když bych měl sám volno, tak si velmi pravděpodobně vyberu něco jiného. Mnohem větší výzva je keš, kterou má pár lidí (třeba celý den a pouze jeden bod), než nějaký PT, kde byl kdekdo. Pouze ty nasbírané FP, které se pak dají rozdělit, by se hodily :)  

Ale je fajn, že je výběr, že pro každého se najdou keše, které mu budou vyhovovat. A je třeba autory ocenit za to, že do takto údržbově náročného podniku šli. Tak snad jim nadšení dlouho vydrží.

Pokud budu GeO HovaDo  zaloguji si dnes kešku v Mongolsku , v Severní koreji , a na Antarktidě od PC  a budu najlepší na světě ....   O tom však Geocaching jistě není . Karel 


  • 0

#183 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 13:22

Pokud budu GeO HovaDo  zaloguji si dnes kešku v Mongolsku , v Severní koreji , a na Antarktidě od PC  a budu najlepší na světě ....   O tom však Geocaching jistě není . Karel 


  • 0

#184 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 13:24

Doporučovala bych všem zúčastněným, aby se drželi tematu :-) Ty vaše romány jsou sice pěkný, ale řešit tady finalky nebo smysluplnost trailu mi přijde zbytečný. Stejně to totiž nevyřešíte a akorát se budete hádat a zkracovat si tak život :-)
  • 0

#185 karel.haje

karel.haje

    karel.haje

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 13:26

NAOPAK: JE TADY PRVNÍ ČESKÝ SKUTEČNÝ POWERTRAIL. Žába, Dalmatíni, GeoZOO, Netopýr... to jsou všechno série. Tohle bych doporučil si vyzkoušet každému, kdo považuje powertrail za laciné body.

Uvidíme na jaře , co z toho bude ......   asi H.v .No 


  • 0

#186 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 13:28

Já mám taky jednu keš z powertrailu ve Slovinsku :-) Jeli jsme k moři a chtěl jsem nutně novou zemi do statistik. V půl třetí ráno keška vedle silnice, takže stop a za svitu UVčka jsem lezl po čtyřech kolem svodidla. Okolo projíždějící auto zastavilo, jestli se mi něco nestalo :-) A doma při logování jsem zjistil, že je to trail o 250 keších a já mám keš číslo 68! :-) To jen na odlehčení tématu.


  • 0

#187 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 14:23

B - Základní s společná "hodnota" každé kešky je bod. Další plusy navíc můžou být různý, zajímavý listing, pěkné místo, hezká krabička, zajímavá šifra, vymakaný maskování atd. PWT nemá nic z toho navíc, je to jen bod - logicky tedy nic slabšího v geocachingu není. Prostě keška, která nemá krom bodu nic, je prostě pořád slabá a je jedno, jestli je jedna, nebo jestli je jich tisíc. Tisíckrát nic je pořád nic ....

.

Nehodlám tu obhajovat ani zatracovat powertraily. Jenom mi není jasné, jak víš, že

1) zrovna tento PWT je v ošklivé krajině, kterou vůbec nestojí za to si projít pěšky nebo projet na kole. To, že někdo keše loví z auta, je jeho problém, nikoliv problém ownera, a ani to příliš nesouvisí s faktem, že jde o powertrail. Někteří objíždějí autem i cyklomultiny včetně úseků na polní cestě. A někteří autem honí stratokeše po poli, že.

2) že jiní hráči nevidí na keších ještě další přidané hodnoty, které ty sám třeba za hodnoty nepovažuješ. Například: nově vybarvený kraj, okres, stát... Nová "šňůrka korálků" nebo "obrázek" na mapce. Nový odznáček BadgeGenu za počet mikrošek, počet tradiček... Já například si specielně cením odznáčku "líný kačer" a jsem vždycky naštvaná, když nějaké zaokapovce owner svévolně a pro nic za nic dal obtížnost 1,5 místo 1:D! I to jsou způsoby a formy hry, které někoho můžou těšit a mají právo na život, a powertrailové keše je dokážou naplnit. Pokud chci aspoň jednu keš v nějakém okrese, je mi šumák, jestli patší to pwt, do série, kamkoliv.


  • 3

#188 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 14:46

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-) Návštěvnost by jistě byla, ale taky tak velká, jako když se dá lovit z auta? Možná kdyby se našlo dalších deset bláznů, můžeme to vyzkoušet :-)


  • 1

#189 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 15:20

Nehodlám tu obhajovat ani zatracovat powertraily. Jenom mi není jasné, jak víš, že

1) zrovna tento PWT je v ošklivé krajině, kterou vůbec nestojí za to si projít pěšky nebo projet na kole. To, že někdo keše loví z auta, je jeho problém, nikoliv problém ownera, a ani to příliš nesouvisí s faktem, že jde o powertrail. Někteří objíždějí autem i cyklomultiny včetně úseků na polní cestě. A někteří autem honí stratokeše po poli, že.

2) že jiní hráči nevidí na keších ještě další přidané hodnoty, které ty sám třeba za hodnoty nepovažuješ. Například: nově vybarvený kraj, okres, stát... Nová "šňůrka korálků" nebo "obrázek" na mapce. Nový odznáček BadgeGenu za počet mikrošek, počet tradiček... Já například si specielně cením odznáčku "líný kačer" a jsem vždycky naštvaná, když nějaké zaokapovce owner svévolně a pro nic za nic dal obtížnost 1,5 místo 1:D! I to jsou způsoby a formy hry, které někoho můžou těšit a mají právo na život, a powertrailové keše je dokážou naplnit. Pokud chci aspoň jednu keš v nějakém okrese, je mi šumák, jestli patší to pwt, do série, kamkoliv.

 

1) Možná to opravdu je hezké místo ale na to snad stačí jedna keš, nemusí jich tam být hned stovky, ne? Nebo je snad podél silnice 300 nádherných a úžasných míst, že si každé zaslouží kešku? Míst tak úžesných, že nestojí ani za ten listing okopírovaný odněkud? Smaž ten PWT, nech tam z něj jen libovolnou jednu a všichni budou řvát, jak je to mizerná keška ....

 

2) Jasně, těch přidaných hodnot je mnohem víc ale jakákoli keš má těch "plus" víc, jak ty na PWT - vybarvení a podobně, to se dá jakoukoli keší, na to jich nemusí být stovky stejných. Nicméně po 150x - já to nikomu neberu a ani nepohrdám kačery, kteří to loví - mám hafo geokamarádů, které mám rád a vážím si jich, i když loví PWT.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#190 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 15:24

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-) Návštěvnost by jistě byla, ale taky tak velká, jako když se dá lovit z auta? Možná kdyby se našlo dalších deset bláznů, můžeme to vyzkoušet :-)

 

Neboj, oni by si někteří našli cestičky, jak i toto ochcat, protože "se to tak prostě dělá".

 

Viz storry na velkých PWT, kde jede i několik týmů a logují všichni všechny, takže kýžený bod mají i ti, co se třeba ke kešce nepřiblížili ani na několik kilometrů.

 

P.S. - A proč proboha ničit lesní pěšinky nájezdem honibodů ?


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#191 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 15:37

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-)

Neco jako Signalky? http://coord.info/GC2W8KF Sice jen 68 kesi a 70km... Od srpna 2011 to ma 364 nalezu na 1. kesi a 134 nazezu na druhem bonusu.


  • 0

#192 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 15:43

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-) Návštěvnost by jistě byla, ale taky tak velká, jako když se dá lovit z auta? Možná kdyby se našlo dalších deset bláznů, můžeme to vyzkoušet :-)

Tak to nemusis zkouset, davno je to vyzkousene. Koukni se do archivu na vlecku. Nemyslim si ze by navstevnost byla mala a zdrajvit to rozhodne neslo, bylo to kolem 5 hodin po svejch. Ja osobne pokud pujdu na JTJPT, tak jen proto abych to mel do challengi. Jinou motivaci v tom tezko budu hledat. A kdyby to bylo v lese, sel bych tam spis nez takhle na silnici. Resp. nijak by me to neodradilo. Bylo by to zajimavejsi. Pac dat to autem umi kazdej, jit to po svejch by bylo mnohem zajimavejsi. A honibody by to neodradilo. Kdyz dokazou postavit nekolik nezavislejch skupin a sfouknout tak zubatou zabu za necelej den, vyporadali by se i s timhle. Viz ten vtip od tiskare, kterej vubec neni vtip, takhle to proste funguje. Navstevnost by nijak neutrpela, jen logistika by byla trochu jina.


  • 3

#193 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 16:34

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-) Návštěvnost by jistě byla, ale taky tak velká, jako když se dá lovit z auta? Možná kdyby se našlo dalších deset bláznů, můžeme to vyzkoušet :-)

 

Hezký... :) Kdy to bude? Beru i jednu multinu :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#194 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 16:48

Hezký... :) Kdy to bude? Beru i jednu multinu :)

 

Ty jednu multinu, někdo jiný 275 keší. ŽIJ A NECH ŽÍT. Trochu tolerance do té naší geospolečnosti.


  • 1

#195 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:00

Ostatne vam mozna unika podstata veci. Ti nejvetsi honibodi jsou v dost svizelny situaci. Chtej za kazdou cenu mit tech bodu nejvic. Takze kdyz se nekde publikuje poradnej powertrail, tak na nej chte nechte musej jit. Protoze ostatni honibodi na nej taky jdou a pokud ho nekdo z nich neda, proste v tom celkovym souctu tech nekolik set bodu ztrati. A jinde je nenasbira, po jednotlivejch kesich. Takze to vubec neni o tom jestli je to v lese nebo na silnici. Je to jen o tech 270 bodech, ktery proste je treba zalogovat driv nez to pujde do archivu. Tedy vicemene okamzite, protoze do archivu to muze jit kdykoliv. Staci aby se tam neco stalo, treba dopravni nehoda kvuli tomu ze nekdo zastavil za zatackou. V tom momente je po trailu, archivuje se to jeste ten samy den a kdo to nestihnul, ma 270 bodu ztratu na ostatni. A z tohodle pohledu je uplne jedno kde a jak je ten trail udelanej, proste ty body se do ty statistiky musej dostat a hotovo. Drzet se na ty spici vubec neni jednoduchy a moc jim tu pakarnu nezavidim :)


  • 12

#196 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:09

Ano, žij a nech žít... Jen je tu menší problém, že tím nadměrným provozem trpí chtě nechtě i okolí. A to není jen místní obyvatelstvo, kterému provoz naruší denní režim. Ale i owneři kešek v okolí. Už mám zvěsti o chování lovců v okolí Češovských valů, devastace cest (drive-in za každou cenu). Nebo logy na tradičkách mimo vlastní PWT potvrzují, že to není úplně ono... Např. hromadné logy i na ostatních keškách v okolí. Obnova kešky Jonea stylem (pytlík s CWG, díky za keš) atd. Kdyby tohle zůstalo jen na PWT, tak prosím, ale do "běžného" geocachingu to dle mého názoru nepatří! Dost to evokuje masovost geocachingu na Megaeventu v Praze, tam jsem byl docela v šoku, jak se předávali keše z ruky do ruky a geodálnice vyšlapané během jednoho dne...

 

Z tohodle pohledu je PWT v naší zemi špatný, tady je každých pár kilometrů vesnice či zajímavé místo s keškou, které je rázem degradováno na díky za bod. Jen málokdo si najde čas v té záplavě napsat extra log k těmto "obětem PWT". Jiné to samozřejmě je v Americe, kde mají nekonečné prázdné prostory pro takovéhle srandičky.

 

To jen pro zamyšlení, zda je vše tak neškodné, jak tu mnozí tvrdí...


  • 10

#197 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:10

Neboj, oni by si někteří našli cestičky, jak i toto ochcat, protože "se to tak prostě dělá".

 

Viz storry na velkých PWT, kde jede i několik týmů a logují všichni všechny, takže kýžený bod mají i ti, co se třeba ke kešce nepřiblížili ani na několik kilometrů.

 

P.S. - A proč proboha ničit lesní pěšinky nájezdem honibodů ?

Člověče - já když tady tak čtu ty Tvoje nářky, tak si říkám, že to vůbec nemáš na tom světě jednoduchý... Kolem jen samá komerce a vychcánkové...

A nebo je to prostě jen tak, že je třeba něčím naplnit ty dlouhé podzimní večery, které nám nastaly?

Nestává se mi to často, ale musím souhlasit s Alke04 (už jsem to tady taky jednou psal): ŽIJ A NECH ŽÍT!

 

Pořád nedovedu pochopit ty vášně, které tady vzbudilo to, že nekdo rozhodí kolem silnice pár PETek... Přece když je to taková slabota, tak tu není nutno tak obsáhle diskutovat... A už vůbec bych si nedovolil někoho soudit jen kvůli tomu, že se mu líbí něco, co mě ne... ;-)

 

PS: kdysi, když jsem ještě jezdil na vandry jsme ctili takové pěkné pravidlo: "Moje svoboda končí tam, kde začíná Tvoje svoboda."


  • 1

#198 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:25

A co takhle udelat multinu, ktera bude mit 300 fyzickych stage. Pokud je pravda, ze PWT je o tom uzit si hledani spousty krabicek behem kratkeho casoveho intervalu, tak by to poslouzilo stejne jako PWT z tradicek. Navíc by hledaci museli kazdou krabicku otevrit, aby zjistili indicii finalky. A cela tato vopicarna by byla za jediny bod. Schvalne, kolik lidi by na to slo?
  • 1

#199 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:39

Člověče - já když tady tak čtu ty Tvoje nářky, tak si říkám, že to vůbec nemáš na tom světě jednoduchý... Kolem jen samá komerce a vychcánkové...

A nebo je to prostě jen tak, že je třeba něčím naplnit ty dlouhé podzimní večery, které nám nastaly?

Nestává se mi to často, ale musím souhlasit s Alke04 (už jsem to tady taky jednou psal): ŽIJ A NECH ŽÍT!

 

Pořád nedovedu pochopit ty vášně, které tady vzbudilo to, že nekdo rozhodí kolem silnice pár PETek... Přece když je to taková slabota, tak tu není nutno tak obsáhle diskutovat... A už vůbec bych si nedovolil někoho soudit jen kvůli tomu, že se mu líbí něco, co mě ne... ;-)

 

PS: kdysi, když jsem ještě jezdil na vandry jsme ctili takové pěkné pravidlo: "Moje svoboda končí tam, kde začíná Tvoje svoboda."

 

Je škoda, že si ty mé názory napřed nepřečteš - opakovaně jsem tu například psal to, že nikoho nesoudím a že mám i řadu velmi dobrých geokamarádů, kteří PWT běžně loví a rozhodně je nepovažuju za nějaký "poddruh" - naopak, vážím si jich a mám je rád. Prostě jen máme na stejnou věc rozdílný názor, což je naprosto normální a přirozené - pokud by se člověk stýkal jen s lidmi, kteří si myslí to samé, tak se nikdy nedozví nic nového.

 

Žiju a nechávám žít - to, že si myslím něco jiného ještě neznamená, že chci něco nebo někoho .... řekněme třeba nenechat žít.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#200 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2013 - 17:48

<mirna_nadsazka>

Teda řeknu vám, já bych si takovým power"trailem" pokazit statistiku nenechal. Když si představím, co by to s ní udělalo, jak by to potlačilo veškeré hodnoty a můj běžný měsíční odlov mezi 10 - 20 cachemi by se najednou scvrknul do trávy někde kolem jednoho vysokého sloupce, to tedy ani prd. S jednou takhle výrazně ustřelenou hodnotou by pro mne ztratila veškerou vypovídající hodnotu a definitivně vše rozdělila na dobu "před" a "po". Kdepak, ani za zlatýho Beránka :)

</mirna_nadsazka>


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama