Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#201 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 20:55

Ze by se uplatnil limit 30 gc.live operaci za minutu?


  • 0

#202 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 20:57

To se nahrava kazdej zaznam zvlast? Bozicku.... Nebudem od priste nutit posilat zvlast kazdy pismenko, aby to bylo jeste vic vys*raci? :D


  • 0

#203 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 20:58

Od verze 4.14 je v a:Drake hlídání tohoto limitu, když jsem to testoval, fungovalo to rozumně. Je tam ze strany Groundspeaku limit 30 logů za minutu. Hlídám si to, v případě, že je logů víc a odesílají se rychleji, po první 30 se odesílání pozastaví a vypíše se o tom zpráva, po plynutí limitu to automaticky jede dál.

 

Petulinka nemá úplně pravdu, to mazání platí jen při exportu do souboru, při odeslání přes Live se to maže vždy, nicméně program kontroluje, zda se odesílání povedlo (nebo se o tu kontrolu aspoň snaží)

 

Ještě to zkontroluju.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#204 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 21:00

No jo, mas pravdu, predsedo. Ale hlasim, ze prebytecny logy zustaly, zbytek se (poslusne) smazal, ac jsem doufala, ze to ten previt neudela :D

 

PS: behem odesilani mi tam vyskocila hlaska z jiny aplikace a ta odesilaci zmizela, nic o limitu se mi neukazalo :/ 


  • 0

#205 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 21:59

Od verze 4.14 je v a:Drake hlídání tohoto limitu, když jsem to testoval, fungovalo to rozumně. Je tam ze strany Groundspeaku limit 30 logů za minutu. Hlídám si to, v případě, že je logů víc a odesílají se rychleji, po první 30 se odesílání pozastaví a vypíše se o tom zpráva, po plynutí limitu to automaticky jede dál.

 

Petulinka nemá úplně pravdu, to mazání platí jen při exportu do souboru, při odeslání přes Live se to maže vždy, nicméně program kontroluje, zda se odesílání povedlo (nebo se o tu kontrolu aspoň snaží)

 

Ještě to zkontroluju.

žádné pozastavení nenaskočilo, rovnou chyba


  • 0

#206 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:07

Tak nevím, buď jsem to špatně pochopil nebo jsou rozbití křečci. Při odesílání si počitám logy, po odeslání 29. zkontroluju čas a počkám do začátku další minuty (ještě 2 sekundy navíc).

Přiložený soubor  logy.png   37.95K   0 Počet stažení

 

Podle mě by to mělo být OK, ale server mi vynadá, že jsem překročil limit. Dokonce i když jsem počkal celou další minutu, pořád to nešlo. Ožilo to až asi po 80 sekundách.

Nicméně vzhledem k tomu, že se logy odesílají po jednom a u každého se kontroluje potvrzení, neztratilo se mi nic. Ty neodeslané prostě dál čekaly.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#207 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:12

Ja mela 33 logu, odeslalo se 30, zbyly mi tri. Tu hlasku jsem nejspis nevidela (nebo zmizele, cert vi proc), kdyz se do popredi dostalo jiny okno, po jeho zavreni ale jakoby tam to adrakovy oznamovaci okynko nebylo, nic se znovu odeslat nepokusilo. Nebo se to tak aspon tvarilo.


  • 0

#208 pjiy

pjiy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:19

Ahoj, potvrzuju, chová se mi tato i předchozí verze přesně tak, jak píše Luděk. Timer začne běžet po 29 keši (má svoji zcela srozumitelnou zprávu v okně přenosu FN) a spustí se opět za chvíli. Nicméně se opět něco změnilo na GS, zřejmě takto jednoduchý time-out  nebude stačit (jestli to není nějaký jejich bug), protože po 30. keši se znovu zastavilo s onou chybovou hláškou. Zase jejich další ochrana proti přetížení? Pak bylo nutné počkat další asi 2 minuty spustit znovu a dojelo to. Nic se neztratilo. Takto se to chová teď nově, před týdnem mi timeout fungoval bez problémů. Zdenku sledoval jsi pořád to okno přenosu FN na web? Fakt tam nebyl indikovaný ten timeout?.


  • 0
Všechno je možný.

#209 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:23

sledoval (protože jsem to čekal), timeout nenaskočil, a to ztrácení je nejspíš nepravidelné. Před časem při dávce cca 300 najednou (tedy spíš po kouskách) se jich ztratilo asi 6, někdy žádný.


  • 0

#210 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:24

Vidis, to mas z toho, ze kombajnis :D Kdybys lovil po troskach, tak tenhle problem nenastane :P


  • -1

#211 pjiy

pjiy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 23 February 2014 - 22:35

No, ke Zdenkově problému nemám co říct, nechápu to. Ale na tom API Groundpeaku to vypadá, že to po 30 logách zařízne, musí vypršet TCP session a teprve po novém navázání  je ochoten pokračovat. To by bylo nechutné, snad to tak není :angry:.


  • 0
Všechno je možný.

#212 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2014 - 11:15

Včera když jsem byl chvíli připojenej k netu, tak se mi to pod rukama zaktualizovalo. Mapy se najednou přeply do Open street map / Public transport - tohle jsem tam snad nikdy dobrovolně neměl... Ve vektorových mapách jsem nabyl dojem, že se spousta domů z neznámého důvodu nevykresluje, jsou tam jen čísla popisná. Jako vrstvy ve vektorové mapě tam mám mapy okolních států - vše z jednoho zdroje. Když teď přepnu na Rakousko, tak adrake spadne.


  • 0

#213 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2014 - 11:21

A ještě jeden poznatek - uřízlo mi to jeden dlouhý listing, konkrétně zeměkeš GC1FY8M, listing skončil právě v místě kde jsou úkoly. PocketDrake to ze stejné databáze zobrazil komplet.


  • 0

#214 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2014 - 16:26

A ještě jeden poznatek - uřízlo mi to jeden dlouhý listing, konkrétně zeměkeš GC1FY8M, listing skončil právě v místě kde jsou úkoly. PocketDrake to ze stejné databáze zobrazil komplet.

 

Mě tento listing funguje bez problému. Neměl jsi zaplé tmavé zobrazení? Pak mi to některé věci nezobrazilo (ale to je chyba špatného formátování listingu)...


  • 0

#215 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2014 - 16:41

Mě tento listing funguje bez problému. Neměl jsi zaplé tmavé zobrazení? Pak mi to některé věci nezobrazilo (ale to je chyba špatného formátování listingu)...

Zkouším znovu...

 

 

Nojo, to je nějaká čuňárna... části textu mají nastavenou barvu #000000 a ty se ve tmavém režimu nezobrazí.


  • 0

#216 pjiy

pjiy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 28 February 2014 - 19:03

Ahoj, odesílal jsem zase asi 40 logů na web jako WN, takže se vracím k problému time-outu při odesílání WN na Web.

Zdá se, že GS zpřísnil požadavky, takže sice platí max. 30 logů za minutu, ale pak zřejmě musí být těch cca 90 sec. pausa (nestačí tedy počkat do konce minuty) a teprve pak pokračovat. Bude možné s tím  ještě něco udělat, aby k překročení limitu a následnému  přerušení nedocházelo? Díky.

 

 

a:drake 4.17

Haier W910, JB 4.1.2


  • 0
Všechno je možný.

#217 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 March 2014 - 10:37

Ahoj, odesílal jsem zase asi 40 logů na web jako WN, takže se vracím k problému time-outu při odesílání WN na Web.

Zdá se, že GS zpřísnil požadavky, takže sice platí max. 30 logů za minutu, ale pak zřejmě musí být těch cca 90 sec. pausa (nestačí tedy počkat do konce minuty) a teprve pak pokračovat. Bude možné s tím  ještě něco udělat, aby k překročení limitu a následnému  přerušení nedocházelo? Díky.

 

 

a:drake 4.17

Haier W910, JB 4.1.2

potvrzuji stejné chování jako předtím: 42 logů, opět po 30 rovnou chyba [140] bez okna s timeoutem (žádné čekání), tentokrát bez chybějícíh logů.

a:drake 4.17

Samsung Galaxy S2, android 4.1.2

připojení přes WiFi (rychlé)


  • 0

#218 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2014 - 8:13

Ahoj, mám jeden dotaz. Poslední dobou se mi u některých keší stává, že když otevřu nově publikovanou keš (přez odkaz třeba z mailu), do adrake se mi stáhne přes live. Jakmile ale adrake ukončím a znovu spustím, keš tam opět není, takže musím znovu najít odkaz a opět ji stáhnout přes live. Zkoušel jsem si k ní udělat log WN, abych se k ní dostal přes čekající logy a opět se mi stahuje přes live (dokonce je v čekajících logách pouze pod GC kódem, bez názvu). Jako by se po stažení vůbec neuložila do databáze. Nedělají to všechny, ale jen některé (možná publikované a dosud nikým nezalogované?), teď naposledy konkrétně GC4Z7WK. Dělám něco špatně nebo se jedná o bug? Používám placenou verzi adrake. Díky.


  • 0

#219 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2014 - 20:59

Vypadalo to jako nějaká pitomost a taky že jo. Problém způsobuje import keše s vyplněným krátkým popisem a prázdným listingem. Bude opraveno v příští verzi..


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#220 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2014 - 21:18

Publikována verze 4.18

Je tam předělané odesílání logů (snad to pomůže) a opravené drobné chyby při importu z GC Live.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama