Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#461 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2014 - 22:49

Ahoj,

nevím, jestli jenom neumím hledat ( v tom případě prosím o návod), ale lze docílit toho, aby se v mapě zároveň kromě kešek zobrazovaly i určité waypointy ostatních kešek a zároveň všechny waypointy aktivní kešky? Chtěl bych docílit stavu, že na mapě budu mít všechny nenalezené kešky, všechny finálky (nenalezené) a všechny waypointy vybrané kešky. Díky za odpověď. 

Nevím jestli ti úplně rozumím.

Nastavení/mapa/zobrazení waypointů/nenalezené a "určité waypointy" si dále nastavíš ve filtru podle potřeby. Používám EN mutaci, tak si to nějak přeber.


  • 0

#462 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 0:07

Nevím jestli ti úplně rozumím.

Nastavení/mapa/zobrazení waypointů/nenalezené a "určité waypointy" si dále nastavíš ve filtru podle potřeby. Používám EN mutaci, tak si to nějak přeber.

To vím, ale když si zaškrtnu třeba jen finálky a pak otevřu kešku, tak se nezobrazí např. stages.


  • 0

#463 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 7:45

To vím, ale když si zaškrtnu třeba jen finálky a pak otevřu kešku, tak se nezobrazí např. stages.

Promin, ale co ti brání si zaškrtnout další waypointy které (ne)/chceš videt?

 

1, Pokud neni zaskrtnuto nic, zobrazuje se vse

2, Pokud cokoliv zaskrtnes, zobrazi se jen to, co jsi vybral. Tzn. vyberu Final a Parking, vidím final a parking atd.

 

Predpokladam, ze jsem nepochopil, ceho chces dosahnout, ale podle toho co pises, zrus vyber Final- pouzij bod 1, a vidis vsechny WP

 

Jeste mne napadlo, jestli nemluvis o pouziti nastaveni/"vyber finalnich souradnic" . Pak tusim mizi finalni praporek, kes se presune na finalku a zustane zabarvena jako vylustena. Nepouzivam to, ale to by jsi pak taky nevidel Finalni WP ale to uz fabuluju.


  • 0

#464 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 8:11

Já myslím vím o co mu jde - a napsal to naprosto srozumitelně.

Pokud jsem to vysledoval správně, tak ta volba "Platí v detailu keše" platí skutečně jen v přehledu waypointů, přesně podle názvu.

Ale i vybranou keš na jejíž některý waypoint se právě naviguje uvidím na mapě jen podle aktuálního omezení pro všechny keše.

A příní bylo, aby se s jejími waypointy i na mapě zacházelo jinak - tj aby se zobrazovaly všechny, na rozdíl od ostatních kde stačí jen finálka.


  • 0

#465 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 8:19

Já myslím vím o co mu jde - a napsal to naprosto srozumitelně.

Pokud jsem to vysledoval správně, tak ta volba "Platí v detailu keše" platí skutečně jen v přehledu waypointů, přesně podle názvu.

Ale i vybranou keš na jejíž některý waypoint se právě naviguje uvidím na mapě jen podle aktuálního omezení pro všechny keše.

A příní bylo, aby se s jejími waypointy i na mapě zacházelo jinak - tj aby se zobrazovaly všechny, na rozdíl od ostatních kde stačí jen finálka.

Aha, tak to by ale musel Ludek pridat dalsi nastaveni/filtr jen pro aktivni kes


  • 0

#466 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 8:23

To by se už krapet komplikovalo nastavování a trpěla by srozumitelnost.

Požadované chování lze víceméně dosáhnout tak, že se zapne přesun keše na finální souřadice, tím uvidím, kde je finálka. Sice v mapě neuvidím výchozí souřadnice, ale to většinou nevadí.

Dál si pro zobrazení mapy nastavím waypointy jen k vybrané keši a ve filtru nechám všechny bez omezení.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#467 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 9:18

Potrebuji poradit, pripadne to muze poslouzit jako namet k vylepseni. Nikde jsem nenasel moznost udelat ad hoc waipoint kliknutim do mapy. Jde to nejak?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#468 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 9:57

Tohle zatím nejde.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#469 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2014 - 10:21

Taky bych se za tuhle feature primlouval. Byl jsem na ni zvykly v BeeLineGPS na WinMobile. Otazkou by bylo jak to resit na Androidu, protoze tam se to delalo pres kontextove menu pri dlouhem podrzeni v miste. Takze by to slo mozna udelat pres seznam kesi, ktery vyjede po dlouhem drzeni mista na mape. Treba ze by na prvnim radku z toho seznamu bylo "Zaloz ad-hoc wpt"


  • 0

tarmara.png


#470 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 22:55

To by se už krapet komplikovalo nastavování a trpěla by srozumitelnost.

Požadované chování lze víceméně dosáhnout tak, že se zapne přesun keše na finální souřadice, tím uvidím, kde je finálka. Sice v mapě neuvidím výchozí souřadnice, ale to většinou nevadí.

Dál si pro zobrazení mapy nastavím waypointy jen k vybrané keši a ve filtru nechám všechny bez omezení.

Jo, toto by šlo. Rychlé přepnutí a zobrazení a když půjdu na výlet neminu finálku. A mapa se mi nebude plnit dalšími (v tu dobu) nepotřebnými WP. Ještě další prosba, šlo by do kompasu přidat km/h? Díky za odpovědi.


  • 0

#471 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2015 - 22:13

Za rychlost v kompasu bych se taky přimlouval.Není špatné vědět, že GPS registruje můj pohyb a tudíž vím, že se světové strany počítají z GPS a ne z elmag. vnitřního kompasu. Nebo naopak ve špatném terénu, kde je spousta odrazů, když stojím na místě a uvidím rychlost 3 km/h, je mi jasné, že směr se teď počítá z GPS a tudíž blbě a bude nutno se buď rozejít nebo najít lepší místo na použití elektromagnetického kompasu. No a konečně při přesunech jsem kolikrát zatoužil vědět, jak rychle se zrovna pohybuju. :-)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#472 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 22:55

Předem se omlouvám, pokud můj problém byl už řešen, ale odpověď jsem nenašel. Nejdou mi poslední dobou v a:draku offline mapy. Vektorové fungují ale u topomap vždy a:drake spadne s hlášením o chybě. Mám LG, android Kitkat. Mapy jsou na SD kartě jako vektorové, velikost každá cca 1,6GB. Zkusil jsem i novou instalaci s prázdnou databází. Nevíte, čím to může být?


  • 0

#473 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 23:05

Sice asi nejsem kompetentní k odpovědi, ale zajímalo by mne co máš na mysli pod pojmem "topomapa"


  • 0

#474 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 23:26

myslím tím mapu z mobacu, konkrétně cyklomapu s reliefem 11-13-15 


  • 0

#475 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 23:47

Takže bitmapová mapa sqlite, to že je to cyklomapa které ty z neznámých důvodů říkáš "topo" asi nemá význam. Zkusils jinou bitmapovou mapu ? Jestli třebas nemáš ten sqlite soubor nějak poškozený.


  • 0

#476 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2015 - 23:49

A proc ji tam mas jako vektorovou, kdyz to zadna vektorova mapa byt nemuze?


  • 0

#477 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 0:11

jj, zkoušel jsem i jiné stažené bitmapy, bohužel všechny padají. Jak lze poznat poškozený sqlite? Zkusil bych to. Mapu nemám v nastavení jako vektorovou, v nastavení mám typ Google, maptype mode basic, databáze. Vektorovou jsem napsal jen jako jedinou fungujicí mapu v adrake.


  • 0

#478 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:21

Tak jsem se konečně odhodlal a nahrál do mobilu tur mapu kterou jsem používal v PocketDrake. Jen jsem změnil příponu z pdmap na sqlite (a možná by to ani nebylo nutné, nevím) nastavil - a bez problémů funguje.

Mimochodem, dodržuju že soubor se musí vejít do 2G a nemám to na kartě.


  • 0

#479 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 12:42

...Mám LG, android Kitkat. Mapy jsou na SD kartě...

 

A máš je na kartě ve správném adresáři? U androidu 4.4 to není úplně tak jednoduché.

http://www.geocachin...drake-na-kartě/


  • 0

#480 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 12:28

A máš je na kartě ve správném adresáři? U androidu 4.4 to není úplně tak jednoduché.

http://www.geocachin...drake-na-kartě/

 

databázi i vektorovou mapu mám v jiném adresáři na kartě a funguje to. Ale i tak jsem to zkusil a po několika pokusech se to nakonec podařilo. Díky za radu.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama