Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#121 stefl.martin

stefl.martin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 0:17

Ahoj, mám 2x Samsung GT-S5830 a:Drake 4.15 Android 2.3.6 a když se pokusím zapnout vektorové mapy, aplikace spadne. Vyzkoušeno na obou telefonech. Nenapadá někoho kde by mohl být problém.

Děkuji


  • 0

#122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 6:55

Presne stejna zkusenost po vecerni aktualizaci a;Drake - jakmile zobrazim vektorovou mapu, aplikace jde do kopru. Pred aktualizaci se mi to nestalo, ted mapu nezobrazim vubec.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#123 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 7:20

to Arne1:

"jsem si všimnul že je tam přidělaná ta volba o waipointech v detailu keše. príma, to se hodí. Dík."

 

A prosim te k cemu je to dobre, a kde v detailech kese se s tim pracuje. Narazil jsem pouze na zapinani ve filtrech, ale nikde se nic neprojevilo. Dik. Jinak muze mi nekdo vysvetlit proc mi nejde citovat predchozi prispevky?

 

Pozn. verze 4.15, mapy bez problemu


  • 0

#124 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 8:12

Vektorové mapy - prosím někoho, komu to padá o poslání logu, nejlépe na google code. Díky

 

Waypointy - v detailu keše je záložka waypointy, pokud ve filtru volbu zaškrtneš, uplatní se i v detailu keše, tj. nevybrané waypointy zmizí. Pokud volbu nezaškrtneš, budou v detailu keše všechny waypointy a filtr se uplatní jen při zobrazení v mapě.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#125 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 8:54

Vektorové mapy mi nespadly, ale už jsem je měl zapnuté. Možná bych mohl zkusit je přepnout na jinou případně na bitmapovou a zpět.


  • 0

#126 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 8:56

spelda: Citace nefunguje díky vlastnostem Internet Exploreru. A jak se zdá, tak nikdo neví co s tím... Jediné rady co jsem prozatím našel byly - používat jiný prohlížeč.


  • 0

#127 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 9:25

Vektorové mapy - prosím někoho, komu to padá o poslání logu, nejlépe na google code. Díky

 

Nejaky log jsem tam dal, pokud by to nestacilo, mohu snad dodat dalsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#128 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 9:27

Mně se přesun úvodních souřadnic na finální v aDrake velice líbí, protože to lze využít ve filtrování. Mám např. uložený filtr "rychlovky kolem", který mi zobrazí keše s finálními waypointy, když jsem třeba na skok ve Zlíně a není čas na multinu/řešit na koleně mysterku. A díky tomu, že souřadnice keše se přepíší souřadnicemi finálového waypointu, tak mi to najde krabičky, které jsou skutečně nedaleko (a také na mapě se zobrazí na svých skutečných místech - líbí se mi zelené podbarvení, vlastně se z multiny/mysterky stala tradička :) ). Nepotřebuju zobrazit mysterku, na jejíž úvodky to mám 50 m a na finálku 3 km, to je na nic.

 

Finální waypoint mi přijde logické mít jeden - keška má jednu krabku. Potom tato funkce funguje bez problémů. Pro jakékoliv další wpt lze využít typy trailhead/reference point apod.

 

EDIT: aha, už vidím v issue - VasaM používá GC.Live přímo do aDrake, pak chápu, že se stáhnou dva finálové waypointy: ownerův bez souřadnic (pokud je) a corrected coordinates, pokud si je kačer zadal ke kešce. Hmm, tady by asi bylo nejlepší, kdyby aDrake postupoval po stažení dat z GC.Live takto: má keška corrected coordinates? Jestli ano, je potřeba je uložit do finálního waypointu. Je u kešky už nějaký s nulovými souřadnicemi? Pak je ulož do něj, jinak vytvoř zcela nový finální wpt.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 29 leden 2014 - 9:46

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#129 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 13:28

Hmm, tak ted jsem si zkontroloval nastaveni s Mudlodcerou, ktere to jede. Mame ho stejne az na pojmenovani vrstvy. Zmenil jsem mapy na Offline, zobrazil mapu, zmenil jsem zpet na vektorove mapy (tim se mi prjmenovala vrstva na 'Map (offline)' stejne jako ma ona. A najednou to jde. Tak ze by byl problem v pojmenovani vrstvy?

 

EDIT: ted jsem to zkusil prejmenovat na 'Mapy' a spadlo to.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 29 leden 2014 - 13:31

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#130 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 20:58

Gord: dík za log, je to jasné. Nesouvisí to s názvem, ale s rozsahem zoomu. Pokud předchozí mapa byla zoomem mimo rozsah nové, při přepnutí to spadne. Je to způsobené špatným pořadím kroků při vytvoření aktivity. V příští verzi to bude opravené, zatím to lze obejít pohlídáním rozsahu zoomu, tj. je třeba si pohlídat, že nová mapa má povolený zoom, ve kterém je zobrazená stávající. Stačí mapu oddálit a přepnutí projde. To platí i po restartu aDrake, protože si poslední použitý zoom pamatuje.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#131 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:41

K těm finálním waypointům (VasaM):

Opraveno, test a vyloučení wpt s nulovými souřadnicemi měl díru.
Jinak pokud existuje víc finálních waypointů, bere se ten první v seznamu, tj. nejbližší (od příští verze nenulový).


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:42

Netvrdim, ze nemas pravdu. Ale je to nova vlastnost teto verze? Protoze pred instalaci to fungovalo a byla zobrazena presne ta mapa a presne v tomto meritku (jinou mapu ani nemam). Instalace zpusobila havarii. Po zprovozneni, kdyz zmenim jmeno, zase to spadlo. Nic jineho jsem nemenil. A nejsem sam, totez se stalo "me konzultantce". Takze tu souvislost se jmenem bych povazoval za zjevnou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:46

Jméno na to fakt nemá vliv. Upravoval jsem nastavení zoomu a zobrazení zoomovacích tlačítek. Padá to na pokusu disablovat neinicializované tlačítko.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#134 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:55

Odlovený praporek je stejná ikona jako neodlovený. Prkotina, ale ne když se loví ve skupině a já něco mám a něco ne. Pro kontrolu pozice mám v tom případě zapnuté zobrazení i odlovených a štve mne že info o tom zda ji sám mám musím získávat na více kliknutí.

 

To je dobrá připomínka. Dám k odloveným i vlastním žluté podbarvení, jen doufám, že pak nebude někdo brečet, že nepozná na první pohled, že má final nebo je archivovaná resp. disablovaná. U odlovených by to nemělo vadit, ta informace, že ji mám nalezenou je podle mě zajímavější. No a u vlastních bych o jejím stavu měl vědět, že.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#135 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 22:47

Učím se a:Drake Plus a našel jsem deadlock: když zvolím Zalogovat a pak kliknu na ikonu Přidat obrázek, vyběhne na mne okno, kde si mám vybrat, odkud obrázek vezmu. Jenže já nemám nikde v telefonu žádný a operaci chci zrušit - to se mi nepodaří nijak jinak, než zabitím aplikace. Můžete to někdo ověřit?


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#136 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 7:34

Mělo by normálně fungovat tlačítko zpět, nicméně nezkoušel jsem to nikde, kde by opravdu žádný obrázek v telefonu nebyl. To by ale nemělo mít vliv.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#137 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 9:10

taxoft: ten deadlock se u mě bohužel nekoná. Postup: při logování se přepnu do záložky "Images", otevře mi to Galerii obrázků (ani nemusím tapnout dole na tlačítko "Select image"), . Žádný nevolím a tlačítkem "zpět" z ní vyskočím, jsem opět v záložce "Images". Odsud se můžu vesele přepnout na zbylé dvě záložky ("My log", "TB & GC"). Vyskočit ven taktéž můžu, i korektně ukončit a:Drake.

 

a:Drake plus 4.15


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 30 leden 2014 - 9:11

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#138 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 10:56

Díky za odpovědi. Vyzkoušel jsem to znova, třikrát. I po návratu z galerie se objeví znova a znova výběr. Na dialog se zadáváním logu se prostě zpět nedostanu. Pokud už v té době mám napsaný text, zůstane uložený a při dalším spuštění aplikace mohu s logem pracovat. K situaci dochází vždy. Chápu, že nemít v telefonu žádný obrázek není běžné, nicméně ne nemožné.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#139 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 23:35

Dneska při cestě přes Rakousko ho spolujezdkyně používala pouze k prohlížení mapy. Několikrát se jí přes potemnělou mapu udělal bílý pásek a na nic nereagovalo (řídil jsem a sám to nezkoušel). Pomohl restart tabletu.


  • 0

#140 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 7:15

Odhaduju, že to bylo kontextové menu s nejbližšími kešemi v okolí dotyku (které v tu chvíli nebyly). To znamená, že někdo musel šmatlat po displeji nebo si to tablet myslel. Mělo by fungovat tlačítko zpět.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama