Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#141 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 5:46

Dneska při cestě přes Rakousko ho spolujezdkyně používala pouze k prohlížení mapy. Několikrát se jí přes potemnělou mapu udělal bílý pásek a na nic nereagovalo (řídil jsem a sám to nezkoušel). Pomohl restart tabletu.

 

JJ taky se mi to stane jednou za uhersky lok. V drivejsich verzich to opravdu vytulo a nepomohlo ani zpet. Ale nekde od vanoc, kdyz se to stane, tak to zpet zabere.


  • 0

#142 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 18:59

Zobrazení keší bylo vypnuto. A jinak nevím - řídil jsem po dálnici.


  • 0

#143 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 02 únor 2014 - 14:34

Zjistil jsem velmi zvláštní chybu při zobrazování overlay vrstvy u Google/OSM DB map. Pokud overlay vrstva (je menší) nepokrývá stejnou obtast jako base,  tak tam kde chybí dochází k vymazání těchto čtverců přímo v tabulce  v souboru base mapy. Stane se to při ručním pohyhu mapou tam a zpět. Totéž nastane, když overlay vrstva některé čtverce neobsahuje (obsahuje jen ty kde jsou tur. cesty), tato místa v base mapě zmizí. Soubor s base mapou je při porovnání s původním změněn.


  • 0

#144 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2014 - 15:06

Tak jsem si koupila tablet (transformer TF300T), nahodila do nej aDrake a chtela si nastavit vektorovy mapy... A ono leda houbelec. Kdyz uz si nastavim cestu v tom xml editoru a chci se podivat na mapu, tak mi aDrake zuchne. To je nejaka nova feature? :D
  • 0

#145 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2014 - 23:16

Petulinko jestli máš vrstvu mapy "Unnamed (offline) zkus místo ní nastavit "Maps-cz (offline)" - třeba to pomůže. 


  • 0

#146 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 8:21

Kdepak, mam tam Maps(offline) :( ale zkusim to pocestit...
  • 0

#147 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 8:26

Názvy nemají vliv. Pokud je to stejný případ jako měl Gord, zkus sladit rozsah měřítek. Tohle bude v příští verzi opravené. Pokud to nepomůže, zkus vydolovat log.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#148 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 8:29

Ok, zkusim neco vymlatit z gorda... Log uz jsem si i prohlizela, kdyz nepomuze, nahodim ho sem.

PS:Dotaz: umi adrake exportovat do GPXka? Byla by to celkem fajn vec, kdyz uz mam neco, co zvlada na OTG utahnout oregona :) Mikrom tvrdi, ze to adrake umi, ale nikde jsme nenasli ani v plus verzi :)
  • 0

#149 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 8:52

V seznamu nalezených keší přes tlačítko menu a v příští verzi i jednotlivě z detailu keše, opět přes menu.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#150 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 9:07

No, tak Gorduv navod nepomoh... Tak si dovolil (z lasky ke mne :D) mi poslat odkaz na budouci verzi a tam to jede v pohode :) Jen mi slib, ze ho za to nezastrelis :D

A ten export uz jsem nasla, dik. Jen to nejsou nalezeny kese (tam je export do FN), ale filtr ;)) Takze dik, to je presne to, co jsem potrebovala :)
  • 0

#151 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 9:11

Nezastřelím, nemám čím ;)

 

Jo, myslel jsem seznam nalezených filtrem, ne čekající logy. Ono to menu je trochu schované, což je dané tím, že a:Drake vznikl na starém androidu 2.x, kde to bylo běžné. Předělání na modernější ActionBar je sice v plánu, ale není na to čas.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#152 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 9:14

Tak pro me schovany neni (vidim tu ikonku furt na tabletu), jen me nenapadlo to hledat tam :D

Ted me tak napada: Slo by ten export dohodit i do mapy, kde by to udelalo GPX z toho, co je zrovna videt? :)
  • 0

#153 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 04 únor 2014 - 10:33

Zjistil jsem velmi zvláštní chybu při zobrazování overlay ...

 

Jen doplnění: dělá to jen db, ve files "děravý" overlay nevadí.


  • 0

#154 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 20:34

Dovolím si ještě malou poznámku k diskutovanému "extrazoomu". V blízké budoucnosti to bude nutno asi opravdu nějak vyřešit, protože již dnes jsou telefony s fullHD displejem a to nejen velká pádla, ale i 5" tj. 445dpi (Nexus 5). Tady nejenže nápis nepřečtete, ale skoro ani nenajdete a tenká lesní cesta 3px zmizí. Takže lupu do kapsy.

 
Ono ani nemusi jit o fullHD, k dokonale necitelnosti napisu staci displaye 1280 pri 4.5 - 5 palcich. A nejedna se jen o vektorove mapy, je to obecny problem. Misto 4 dlazdic s nizsim rozlisenim, ktere by v pohode stacily, se jich stahne vic jak 24 a uplne zbytecne, protoze bez roztazeni prsty a podrzeni stejne neni nic citelne. Sance pro nejakou citelnost je jen u bitmapovych map pri nastaveni zoomu na vetsi nez data mapy obsahuji, u tech vektorovych ani to ne, ty spolehlive vsechny napisy znecitelni. Jista sance je pomoci rootleho telefonu a aplikace, ktere "zfalsuje" DPI, jako napr. de.robv.android.xposed.mods.appsettings. To ale zmrsi i vse kolem mapy... ikonky, co se nevejdou, atd...
 
Takze uzivatelske nastaveni DPI okna se samotnou mapou, ci jak to kolega nazval extrazoom by byla hodne uzitecna vec.
 
Inspirace: V nastaveni  Locusu je volba "Zobrazeni mapy ve vetsim meritku" i s volbou nasobitele. A navic i "Nastaveni textu pro vektorove mapy" v %  :)


Tento příspěvek byl upraven od bender-king: 04 únor 2014 - 21:33

  • 1

#155 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:16

Dnes jsem updatoval adrake a prestala mi fungovat mapa "custom cyklo.sqlitedb", kterou jsem kdysi kdesi stáhl. V minulé verzi fungovala. Zkoušel jsem také trošku pozměnit ta hejblata se zoomem (i když tomu moc nerozumím), ale mapa se mi prostě nezobrazí - je tam bílá obrazovka. Poradíte prosím?


  • 0

#156 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 10 únor 2014 - 9:18

Našel jsem ještě 2 drobné chybky:

1) u vect. map při přepnutí vrstvy (ať je tam jen jedna nebo více) se mapa vrátí na polohu, kde jsem v ní byl původně (po přepnutí z rastr. mapy) ikdyž jsem s ní před tím posouval

2) někdy (zatím jsem nevyzkoumal kdy) se v již dříve nastavených mapách nově objeví vrstva "unnamed" ikdyž tam jiné vrstvy byly a jsou


  • 0

#157 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 22:32

Tak jsem vyzkousela ten export do GPX. Bohuzel, jak na mobilu, tak n tabletu vyeexportuje zhruba dvacet kesi a pak celej adrake spadne :/ Catlog hodim za chvilku na googlecode...
  • 0

#158 p007

p007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 21:44

Dnes jsem updatoval adrake a prestala mi fungovat mapa "custom cyklo.sqlitedb", kterou jsem kdysi kdesi stáhl. V minulé verzi fungovala. Zkoušel jsem také trošku pozměnit ta hejblata se zoomem (i když tomu moc nerozumím), ale mapa se mi prostě nezobrazí - je tam bílá obrazovka. Poradíte prosím?

jj, betaverze map má drobné nedostatky. V Nastavení > mapy > upravit nastavení map - si přidej nový zdroj mapy a pak edituj první vrstvu a v ní zadej soubor s mapou (sqlitedb). Když je custom mapa v první vrstvě mapy ve zdroji mapy, tak se to co se má, zobrazí. Taky bych si také nově představoval, že si definuji zdroj custom map, např. "Morava", a vrstvy budou třeba cyklo, smart, google a sat, jen to poslední on-line. Luděk je šikovný, určitě to brzy doplní :-)


  • 0

#159 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 7:53

Zdravím,

mám velký dotaz na něco, co mi doteď normálně fungovalo, ale teď prostě nefunguje a nevím, jak to zprovoznit - export FN.

A:Drake normálně funguje, dám Export FN - zvolím jméno souboru (do stejné složky jako předtím) zkoušel jsem jak do stejného souboru, tak změnit jméno souboru. Ovšem pak mi A:Drake hodí hlášku "Exportuji Field Notes prosím čekej". Po 5-ti minutách jsem nevydržel a 2x to restartoval. Nakonec jsem to dal i před spaním - ale ráno po 8 hodinách stále byla tato hláška aktivní a dokolečka to stále běhá, jako když A:Drake pracuje...

 

Už jsem zkusil i restart telefonu a nic. Dělá vám to taky, nebo to je chyba jen mého telefonu? Nedovedu si to vůbec vysvětlit...

Máte někdo zkušenosti s podobným problémem?

Předem díky za odpověď. 


  • 0

#160 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 8:52

Tak s tim problem nemam. Export je rychlej a hned.

 

PS: Ludku, dik za ten export z mapy. A extra rychlou opravu okolo GPX :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama