Přejít na obsah


Fotka

Dát či nedat! svůj Geocoin do keše....?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#1 jamalk-long

jamalk-long

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 20:28

Podělím  se s vámi o zážitek s "takycacherem".

 

Vlastním krásný od začátku roku 2013 putující coin. Ten doputoval začátkem roku kamsi na Moravu a kdosi (nechci jmenovat), jej vyzvednul, zalogoval a...nic se nedělo. Asi po dvou měsících se objevila zpráva, že se omlouvá za zdržení coinu, ale že jej sebou chce vzít na jakýsi Megaevent do Polska. Říkám si, proč ne, alespoň vidím, že člověk co jej dočasně vlastní chápe, jak s ním pracovat. A to byla chyba:-). Od té doby nic, žádné logy o zahlédnutí ani o protažení nějakou keší či Megaeventem.

Dvakrát jsem se mu ozýval a až dnes, potřetí zareagoval na můj povzdech "kde coin můj". Jeho odpověď mě dostala!!!

"Můj coin už dávno nemá, protože jej dal nějakým manželům na Megaeventu ve Stromovce, aby putoval dál...kde skončil, to už fakt nevím"..suše podotknul, "ale je mi divné, že jej mám pořád v inventáři". Tak jsem mu napsal, že když se coin někam bere či vkládá, musí se opět zalogovat, což evidentně dle historie neudělal.

Jeho reakce mi vyrazila dech:"Na eventu se stačilo zeptat:Chce někdo coin, kdo ho vezme do světa?.. anebo coin nemusíš protahovat keší, stačí ho grabnout, tímto způsobem se předává mezi kačerama". Shrnuto: svoje coiny už nikam nedám, páč stačí jeden takovýto vědátor a je to záruka jeho věčné ztráty.


  • 0

#2 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 20:51

....Jeho reakce mi vyrazila dech:.... anebo coin nemusíš protahovat keší, stačí ho grabnout, tímto způsobem se předává mezi kačerama". ..

Tak tohle je přeci úplně v pořádku, předání z ruky do ruky včetně grabnutí je normální cesta, pokud ho nevložil do Megaeventu. A skoro bych řek, že někdy jistější než vložení do tradičky u silnice. 

Já měl coin asi tři měsíce na tomhle eventu vloženej taky a těšil jsem se, že se objeví někde daleko. No a po pár týdnech se objevil v keši v ústí, kde ho někdo ukrad :-(

Že si ten kačer nedal pozor, komu ho dává, nebo se aspoň nezeptal na nick, je druhá věc....Neztrácej naději, třeba se ještě objeví...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 06 leden 2014 - 20:52

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#3 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 23:03

Bohužel mám špatnou zkušenost.

Vypustil jsem prozatím dva cestovatele. Jeden byl označen jako ztracený ownerem keše kde byl již delší dobu zalogován, a v keši nebyl. Druhý měla na sebe zalogovaný téměř půl roku jedna kačerka, která již téměř stejně dlouhou dobu neloví, a když jsem jí napsal dotaz proč můj TB necestuje, náhle si vzpomněla na jednu keš kterou údajně nestihla zalogovat. Onu keš zalogovala tedy s půlročním zpožděním a virtuálně tam vložila i můj TB. Pokud ho tam tehdy opravdu dala i fyzicky, čemuž věřit můžu ale taky nemusím, tak už v keši dávno jistoijistě není. Kačer-začátečník který v té době, alespoň dle logu, z té keše měl vyzvednout TB, již také  zdá se neloví, a na mé mejly nereaguje.

Já osobně si další vypuštění čehokoli velice rozmyslím.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#4 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 23:06

Nedat.


  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 6:49

Já pustil 29 coinů, žije jich 13 (jeden z nich má kačer už od září, tak tady nevím). A jeden se mi teď objevil, táta ho našel u svého syna, který hrál jen chvilku a pak přestal.

 

Coiny pouštím, protože v šuplíku mi jsou úplně k ničemu. Nechal jsem si jen dva, jeden estonský, který měl při výrobě zajímavý příběh, a pak takovou korunku. Dostal jsem ji k vánocům a neznalý kačer podle mě vůbec nepozná, že je to geocoin a rychle by se ztratil.

 

Řídím se tím, že doma je mi coin na nic, kdežto v keších udělá radost alespoň několika málo kačerům, než se ztratí. A jaká je to paráda, když otevřete keš a svítí tam na vás geocoin!


  • 6

#6 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 7:14

Taky mám špatnou zkušenost. Z mých sedmi coinů, které jsem vyslal do světa, je většina dávno bůhvíkde. Ale na druhou stranu... Pro mě je geocoin ( nebo TB) zajímavý jenom tehdy, když můžu jeho trasu sledovat, nebo když cizí můžu sám přenést. Trackables, kterými se šťastný vlastník jenom chlubí po eventech, můžou být sebehezčí, přesto jsou pro mě naprosto nezajímavé a bez hodnoty.

Takže za mě... Až si zase nějaké železo pořídím nebo dostanu, určitě znovu vyrazí na cesty. S tím, že pouť těchto předmětů často nemívá dlouhé trvání, jsem se už srovnal :-) .


  • 3

#7 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 8:09

Co si budeme namlouvat, kazdy vypusteny geocoin je nutne povazovat ztraceny, protoze to je jen otazka casu. Z toho duvodu jsem temer prestal vypoustet kovove geocoiny, respektive vypoustim jen to co mam dvakrat, pripadne kdyz neco co mam vidim za smesnou cenu. Misto toho jsem si nechal vyrobit sva kolecka s cenou 33,60 Kc bez DPH/ks + $375 (150 trakovacich cisel a  ikonka). Sice to byla dost velka investice, ale ztracena kolecka ted muzu  relativne levne nahradit. Navic jsem behem svatku dostal novy napad na zpracovani dalsiho dreveneho geocoinu, tak nad tim ted spekuluju, zda zrecykluju cisla z kolecek, prikoupim dalsi cisla nebo jestli primo koupit nova cisla s ikonkou a novym nazvem.


  • 1

#8 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 8:39

Pustil jsem jedno TB, které mělo cestovat jen po Českých zemích. No jak to asi dopadlo. Vzal ho nějaký Slovák, který v Čechách byl několik měsíců, po několika urgencích zareagoval, že už nemá čas jej kamkoliv umístit (ani jednou jej neprotáhl žádnou keškou) a odvezl na Slovnesko. Teď se projel směr Itálie atd.... :( Ženě se takhle ztratil cca po měsíci v 5 kešce, do které byl umístěn.

Doma máme pár kousků, o kterých jsme si řekli, že nepustíme, ale jen ukážeme na eventech. Jsou to kousky jako Řád bílého lva, 1. Brdský geocoin, všechny 3 druhy Kladenské GC.

Pak máme pochopitelně osobní GC(TB) - plyšáka od ženy, který jsem dostal 1. Vánoce, máme i takovou šílenost, že snubní prstýnky máme taky s kódem (každý polovinu)..... To jsou věci, které nepustíme.... prostě zkušenost.


  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:05

O svátcích jsem dal jedno německé TBčko do kešky v Jimramově. Po mě tam byli dva kačeři, jeden několik desítek nálezů a druhý přes dva tisíce nálezů. Ani jeden TBčko nelogoval a na dotaz, zda tam bylo, nereagují... Nevím, jestli jim k něčemu doma bude zelené plastové kolečko s plíškem na řetízku.


  • 0

#10 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:26

Ja pustil 27 kousku a zije zatim 13, uvidime jak dlouho.....
  • 0

#11 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 07 leden 2014 - 10:29

O svátcích jsem dal jedno německé TBčko do kešky v Jimramově. Po mě tam byli dva kačeři, jeden několik desítek nálezů a druhý přes dva tisíce nálezů. Ani jeden TBčko nelogoval a na dotaz, zda tam bylo, nereagují... Nevím, jestli jim k něčemu doma bude zelené plastové kolečko s plíškem na řetízku.

 

 

tomu nerozumíš. To je fetiš...

Já to úplně vidím, jak maj doma ve sklepě hromadu takovýho bordelu a každej večer při svíčce nad tím vším ... rozjímá... ;)

Lidi jsou prostě straky. Já už to ani moc neřeším a nějak zásadně to nekontroluju. To bych se z těch zpráv zbláznil - a stejně to většinou na těch mejlovkách nikdo nečte. Spousta zpráv se do těch schránek ani nedostane, protože je třeba plná...

 Ale abych odpověděl na otázku: Ano, rozhodně dávat coiny do keší. Pořád je spousta férovejch kačerů, kterým to udělá radost.


Tento příspěvek byl upraven od Paprikas(i): 07 leden 2014 - 10:30

  • 0

#12 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:41

Ja pustil 27 kousku a zije zatim 13, uvidime jak dlouho.....

Mě z 50 vypuštěných cestuje 12 a dva dorazily zpátky domů. Nic moc úspěšnost, ale nevzdávám to a posílám další.


  • 3

#13 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 11:24

O svátcích jsem dal jedno německé TBčko do kešky v Jimramově. Po mě tam byli dva kačeři, jeden několik desítek nálezů a druhý přes dva tisíce nálezů. Ani jeden TBčko nelogoval a na dotaz, zda tam bylo, nereagují... Nevím, jestli jim k něčemu doma bude zelené plastové kolečko s plíškem na řetízku.

 

Jen pro porovnání - 30.prosince jsem z keše vyzvednul geocoin, který byl vložený do keše už 7.září. Od té doby bylo na keši asi deset nálezů a také vůbec nikdo GC nelogoval...


  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 11:39

Jen pro porovnání - 30.prosince jsem z keše vyzvednul geocoin, který byl vložený do keše už 7.září. Od té doby bylo na keši asi deset nálezů a také vůbec nikdo GC nelogoval...

Mohli mi alespoň odpovědět, že tam byl.


  • 0

#15 Playletka

Playletka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 11:56

Ale jó, dát, sice se ztrácej, ale radost snad převažuje. A radost těch, kdo ho najdou je ještě dvojnásobná. Vždyť už v těch keších jinak nic není:) Pouštim i luxusní kousky, protože nevidím význam v tom, aby se mi válely v šuplíku nebo lapaly prach ve vitríně..


  • 4

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 14:01

Mě nález cestovatelů vždycky potěší! Ale je té radosti míň a míň.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 adal asima

adal asima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 14:20

My jsme zatím vyslali jen pár cestovatelů,půlka jakž takž žije (jsou u kačerů,kteří reagovali na výzvu a přislíbili nápravu),jeden tuzemský kačer nereaguje vůbec a nejhorší je ten,co je u jedné kačerky v Portugalsku.Má ho od června,na zprávy nereaguje,v říjnu ho protáhla pár keškama ve Švýcarsku a od té doby zase nic.Ale nevzdáme to.I nás nález potěší,tak zase něco vypustíme.


  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 14:26

Já jich vypustil celkem 13, někteří se ztratili, někteří běhají dál - ale nelituju toho. Nechat si to doma na poličce, nebo jen ukazovat na eventech, to mi přijde asi jako když si snob koupí Bentley ale nevyjede s ním z garáže, protože by se mohl odřít ....


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 14:51

Já vypustil 2 TB urazilo každé jen pár kilometrů do další keše (každé do jiné) a byli fuč.
  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:13

Mě nález cestovatelů vždycky potěší! Ale je té radosti míň a míň.

Podíl na tom taky má vzrůstající počet keší.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama