Přejít na obsah


Fotka

Dát či nedat! svůj Geocoin do keše....?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#21 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:14

Aby tu byly taky nějaké dobré zprávy - o víkendu jsme v keších našli TB, který cestuje od června 2009. A geocoin, který cestuje od ledna 2010. Oboje shodou okolností z Finska


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#22 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:15

Já si občas nějakej pěknej kousek koupím, ale vypouštět je nebudu zatím, možná někdy vyšlu všechny najednou, až budu potřebovat na poličce utřít prach.

 

Na druhou stranu mi párkrát coin z kešky vypadl do bláta a všiml jsem si toho náhodou, párkrát jsem našel coin v zimní bundě, po roce, a největší problém je prckovi vysvětlit, že z tý krabičky se brát ta barevná korunka nebude, to je potom řev, prostě kačeři, i když se to nezdá, jsou jenom lidi.

 

Upozornění : žádný coin nepřišel při našem hledání k úhoně.


  • 1

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:20

Však lidi nemusí do keší dávat super drahé coiny. Teď jsem se vrátil od kadeřnice a ostříhání stojí 250,- Kč. Chodím tam dvakrát za měsíc. No a když jednou vynechám, hned mám na coin :-)


  • 0

#24 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:29

Já jsem si zatím coiny koupil jen dva takříkajíc "na památku" z nějakých akcí a do světa je nepustím. A když už někde chytím nějakého cestovatele, raději ho nosím i déle u sebe než najdu nějakou zajímavou a třeba z mýho pohledu i bezpečnou keš. A pokud mám něco déle u sebe, vždycky se na tom domluvím s majitelem. Nedávno jsem takhle po delší době pustil dál coin který pouštěl do světa jestli se nemýlím Fin na své dovolené v Japonsku.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 07 leden 2014 - 15:30

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:52

.... a největší problém je prckovi vysvětlit, že z tý krabičky se brát ta barevná korunka nebude ....

 

Tohle je podle mě hlavní příčina ztrácení GC / TB, že řada "kačerů" to prostě prckovi nevysvětlí a nebo dokonce ani neví, že by mu měli něco vysvětlovat, aneb:

"Tatí, našel jsem medaili !"
"Super, dáme ti ji doma na zeď."


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 16:06

Tohle je podle mě hlavní příčina ztrácení GC / TB, že řada "kačerů" to prostě prckovi nevysvětlí a nebo dokonce ani neví, že by mu měli něco vysvětlovat, aneb:

"Tatí, našel jsem medaili !"
"Super, dáme ti ji doma na zeď."

 

To je pravda, ale zase aby to nevyznělo tak, že máme doma na zdi nějaké cizí coiny, to nééé.

 

První dva roky jsme si nedovolili na coiny v keších ani sahat, pak jsme se osmělili, ale pořád jsou pro nás skoro svatý, takže pokud nějakej coin nepředám dál, tak mám pořád špatnej pocit, že ho u sebe vozím.


  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 16:45

To je pravda, ale zase aby to nevyznělo tak, že máme doma na zdi nějaké cizí coiny, to nééé.

 

Tak jsem to rozhodně nemyslel, naopak oceňuju, že si s tím vysvětlením prckovi dáš práci.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 17:27

Dovolím si nabídnout svůj pohled: Mince jsou často opravdu nádherné kousky, nicméně radost z nalezení GC je u mě víceméně stejná jako radost z nalezení TB. Takže moje odpověď by zněla - mince si nechte doma a vypouštějte TB. (A zrovna teď mám doma kousek, ruční práci, která předčí většinu GC).


  • 0

#29 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 17:50

Já jich vypustil celkem 13, někteří se ztratili, někteří běhají dál - ale nelituju toho. Nechat si to doma na poličce, nebo jen ukazovat na eventech, to mi přijde asi jako když si snob koupí Bentley ale nevyjede s ním z garáže, protože by se mohl odřít ....

Moment moment, jako mazlit se Bentlym v garáží, čichat kůži sedadel a hladit fantoma na kapotě....to by se mi líbilo :-)


  • 1

*


#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 19:25

Však lidi nemusí do keší dávat super drahé coiny. Teď jsem se vrátil od kadeřnice a ostříhání stojí 250,- Kč. Chodím tam dvakrát za měsíc. No a když jednou vynechám, hned mám na coin :-)

Hele, já bych tě třeba dvakrát za měsíc ostříhala a coin bys mi mohl kupovat jen jednou za měsíc nebo za dva :D! Zn. "hrnec a nůžky mám " :D


  • 2

#31 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 19:34

Tohle je podle mě hlavní příčina ztrácení GC / TB, že řada "kačerů" to prostě prckovi nevysvětlí a nebo dokonce ani neví, že by mu měli něco vysvětlovat, aneb:

"Tatí, našel jsem medaili !"
"Super, dáme ti ji doma na zeď."

Ono to občas může fungovat i obráceně :-)

http://www.geocachin...58-5f3de1e4626d


  • 2

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#32 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 19:43

Tohle téma mě přimělo udělat po delší době menší bilanci mých cestovatelů:

 

vypuštěno 10 coinů, z toho je 6 již mrtvých

vypuštěno 14 různých variant levnějších cestovatelů - TB, různá zvířátka, znamení... - z těch je mrtvých už 9 takže to vypadá že mají o něco větší úmrtnost než mince, ale je to malý vzorek

 

Vypouštět jsem začala v roce 2008, vlastně to byla věc co mě na geocachingu zaujala úplně nejvíc - nalezení keše pak byla čirá nutnost, abych mohla nějaký vypustit.  :)  První TB kupodivu stále žije, i když jen občas a má ukradený hlavolam co byl na řetízku. Dnes jsem již poněkud otrlá, takže když se cestovatel pár měsíců nehýbá, tak už nejsem ani moc nervózní, je to prostě osud. Jednou za čas podle nálady a odvahy zkontroluji jak si vedou ti žijící a rozešlu upomínající maily hříšníkům co je drží již dlouho (s účinností tak 50:50, možná horší). 

Pořád mě potěší, když se dostanou na nějaká pěkná místa kam já se jen tak nedostanu. V roce 2013 jsem tuším žádný nevypustila, ale letos asi zase pár zkusím. 


  • 1

#33 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 20:18

Dát do keše!

 

Pouštění cestovatelů do světa mě baví, a baví mě i jejich nacházení a rozvážení po světě. Taky jsem si udělal rychlou inventuru: Za posledních 6 let jsem vypustil něco přes 100 TB a GC. Z toho asi třetina žije a cestuje, třetina je nejistá a třetina ztracená. To není tak špatná statistika když si uvědomím, že v tom jsou zahrnuté i první coiny, které jsem vypouštěl v roce 2008. Průměrnou životnost odhaduji na 2-3 roky, ale mám samozřejmě i takové, které se ztratily z první keše. Ale i takové, které cestují pátým rokem.

 

Coiny se mi líbí, ale nejsem sběratel, takže když se mi v šuplíku nahromadí pár kousků tak je pošlu do světa. No a protože se v posledních pár letech pohybuji mezi lidmi, kteří hezké coiny vytvářejí nebo sbírají, to pokušení pořizovat si nové cestovatele je veliké a hromádka v šuplíku roste. Asi co nevidět zaplním pár keší v okolí :)


  • 1

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:38

Zajímavý by byl i druhý pohled od lidí, kteří coiny syslí doma v prádelníku. Určitě jim srdce nadskočí, když v keši najdou parádní coin a chtěli by, aby jich lidi pouštěli co nejvíce. Sami tak ale neučiní.


Hele, já bych tě třeba dvakrát za měsíc ostříhala a coin bys mi mohl kupovat jen jednou za měsíc nebo za dva :D! Zn. "hrnec a nůžky mám " :D

Můj účes bys hrncem nedala :-)


  • 3

#35 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 23:43

Já si je syslil v prádelníku. Jako strýček Skrblík se s nimi mazlil...no a pak mě to přestao bavit a celou plechovku jsem věnoval dceři na hraní.

 

takže vlastně nevím, kolik jich ještě mám. Některé doputovaly až do kuchyně, jiné občas discoveruju mezi hračkama, další jsou ztracené pod skříní. Jeden se dostal až pod pohovku, tam přečkal zimu no a na jaro zase vyrazil v kočárku dál !

 

A to máme doma radosti :-)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 07 leden 2014 - 23:47

  • 1

*


#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 23:53

Sledovat putování těchto prčiček je mojí velice oblíbenou částí geocachingu. Proto prosím, vypouštějte! Když najdu tu a tam TB či GC, nechávám si ho po odložení do keše ještě nějaký čas na WL a je pravda, že pozoruji, jaká spousta se jich ztratí dvě tři keše poté. Nebo kolikrát musím poradit dalším nálezcům, co s ním! Trochu mi vadí neustálé protahování kešemi, kdy se sice na mapě vykresluje trasa, ale většinou v nějaké menší oblasti. Nebo si někdo protáhne dvě tři keše na dovče a hurá zpátky domů, takže coin sice sbírá kilometry (míle), ale šance, že by ho v daleké cizině našel kačer od protinožců a vzal si ho s sebou tam není.

 

Náš team několik cestovatelů vyslal, dvěma se dokonce podařil návrat do ruky vlastníka, ale ztráty tu jsou: morče přes Peru zmizelo v USA, liška přes Seychely skončila na Bornholmu, psík oběhl celý svět, aby zmizel u kačerského eléva v Austrálii, ale tuším, že dva cestovatelé ještě žijí. Naopak přátelé, které jsem obdaroval hezkými coiny, o ně přišli již po několika málo zastávkách v tuzemsku.

 

Jo, a ještě mám trasovatelného psa, ale ten onehdá svůj plíšek ztratil…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 7:27

Já mám coin jen jeden, dostala jsem ho jako dárek od výrobce, protože jsem se podílela na jeho návrhu, a ten teda nikam posílat nehodlám, lze se s ním úspěšně vytahovat i před mudly :D. Ale synovcům jsem loni k Vánocům koupila každému TB a společně jsme je vypustili při zakládání jejich první vlastní keše. Samozřejmě mám radost, když v keši najdu pěkný coin, ale přiznám, že cena mi přijde příliš vysoká, než abych něco takového jen tak poslala do světa. TB je přiměřenější. Osobně mám ráda TB bez plíšku, kde owner to číslo umístí přímo na nějaký ručně vyrobený předmět.


  • 0

#38 tomozzy

tomozzy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 8:18

Dávejte je do krabek, ale s přihlédnutím na historii kešky anebo z ručky do ručky.

 

Já mám ve směs dobrou zkušenost a to jsem poslal moc pěkný coin (TB46GJX). Hned ze začátku se na rok ztratil, pak se objevil a např. v 2013 jej měl kačer v držení asi  1/2 roku. Jediný co se mi ztratilo bylo jedno TB, ale už je na cestách jeho náhrada. A pokud se ztratí coin tak mám alespoň Track Number navíc a vyrobím nějakou jeho náhradu! ;)

 

Stejně je to pěkný, když ty Trackables v krabce najdete.


  • 2

#39 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 8:59

 Díky tomuhle tématu jsem si uvědomil, že mi vlastně už taky dlouho nepřišel žádný email o pohybu cestovatelů,  tak jsem se odvážil podívat se do "Trackable Items (Yours)". No je to děs. Z 21 TB/GC putují tři. Z těch co si myslím, že už jsou mimo hru, je osm pořád zalogováno v keších (3+ měsíce) a jeden chudák půl roku u nějakého borce s 19 kešemi. Rozhodně souhlasím s jedním z názorů, co jsem si tu přečetl. Když o TB/GC chceš přijít, tak ho pošli.

 

Mimochodem, když jsem měl ještě chuť to řešit a ztratil se mi první TB, který měl u sebe americký kačer, který nereagoval, vyslal jsem do světa kopii toho TBčka s úkolem, aby toho kačera našel a kopnul ho za to do pr**le. :) Ta kopie už najezdila skoro 30k km.


  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 9:13

...A pokud se ztratí coin tak mám alespoň Track Number navíc a vyrobím nějakou jeho náhradu! ;)

 

 

Mojí sestře se ztratil coin ve Finsku, tak po čase číslo recyklovala a nalepila si ho na auto. A najednou se coin vynořil v Německu! Tak se chvilku zhrozila, že v tom bude zmatek, ale naštěstí se ten coin po pár dnech zase ztratil.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama