Přejít na obsah


Fotka

Dát či nedat! svůj Geocoin do keše....?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 9:22

Take mne to primnelo udelat si trosku poradek a tady je vysledek...

 

Vypustenych: 143

Cestuje (aspon nejaky pohyb od zari): 33

 

...vetsina je vypustena asi 2 roky.


  • 0

#42 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 10:01

Vypouštím jen TB, těch mi není líto. Coin mám jeden, nosím ho na klíčích a ukazuju zřídka :P Ale spoustu jezkých coinů jsem našla a vždycky mám strach, aby se neztratil hned, jak ho někam vložím.


  • 2

#43 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 10:38

Přidám svůj názor :-)

Celkem máme 25 trackables.

Doma v šuplíku jich máme 14, ty opravdu nehodláme vypustit. Většina z nich je kompletní sbírka geocoinů od Jurafa a většina z nich by cestování po keších moc dlouho nepřežila (kožený GC, látkový GC, papírový GC, keramický GC...). A největší kouzlo mají jen všechny společně. Pak máme třeba skleněnou kostku z megáče PraGeoGames - ta by taky dlouho necestovala a zbylé GC jsou srdcovky.

 

Další kategorií jsou trackables co cestují s námi. TB na autě, TB na kočárku, GC na kole (originál coinu s námi cestuje v brašně a kód jsem dal i na kolo, které mi bylo později ukradeno). A svatební GC - fyzicky leží doma, ale jeho kód vozíme na snubních prstenech.

 

Pak máme 3 nášivky, pro které jsme zatím nenašli uplatnění, tak jen leží v šuplíku. Ale třeba je časem někam našijeme...

 

A poslední kategorií jsou ty, co jsme pustili do světa:

- Travel slug - 1911km (jižní čechy - Francie - Španělsko) (poslední log ze srpna)

- TB Flag tag s přivěšeným CWG - 19167km (déle než rok ležel u jedné kačerky v USA, vyměnili jsme si hromadu mejlů s výmluvami, ale nakonec se zase rozjel)

- TB Flashbug - s přivěšeným Flash diskem JOGR - 24150km (ČR - USA - ČR - Německo - Chorvatsko - ČR) Nedávno se na chvíli ohřál u nás, stáhli jsme z něj fotky (kupodivu nápad s nahráváním fotek od kačerů funguje) a jede dál (a pořád je OK)

- Mapamundi GC - obrovský geocoin, který jsme dostali jako svatební dar (do většiny keší se nevejde a zmizel by nejspíš hned z první) - tak jsme poslali jen přiloženou hliníkovou značku, která má vzhled onoho GC a nese jeho kód - od prosince 2012 visí u prvního kačera, který ho dostal do ruky hned v první keši.

 

Shrnuto - nevypouštět, nebo jen méně cenné.


  • 0

#44 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:12

Podíl na tom taky má vzrůstající počet keší.

A asi take pocet kaceru, kteri najdou par kesi a nechaji toho.

Osobne ces od casu nejakeho cestovatele vypustim, ale umrtnost je velika.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#45 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:23

Přidám svůj názor :-)

Celkem máme 25 trackables.

Doma v šuplíku jich máme 14, ty opravdu nehodláme vypustit. Většina z nich je kompletní sbírka geocoinů od Jurafa a většina z nich by cestování po keších moc dlouho nepřežila (kožený GC, látkový GC, papírový GC, keramický GC...). A největší kouzlo mají jen všechny společně. Pak máme třeba skleněnou kostku z megáče PraGeoGames - ta by taky dlouho necestovala a zbylé GC jsou srdcovky.

 

Další kategorií jsou trackables co cestují s námi. TB na autě, TB na kočárku, GC na kole (originál coinu s námi cestuje v brašně a kód jsem dal i na kolo, které mi bylo později ukradeno). A svatební GC - fyzicky leží doma, ale jeho kód vozíme na snubních prstenech.

 

Pak máme 3 nášivky, pro které jsme zatím nenašli uplatnění, tak jen leží v šuplíku. Ale třeba je časem někam našijeme...

 

A poslední kategorií jsou ty, co jsme pustili do světa:

- Travel slug - 1911km (jižní čechy - Francie - Španělsko) (poslední log ze srpna)

- TB Flag tag s přivěšeným CWG - 19167km (déle než rok ležel u jedné kačerky v USA, vyměnili jsme si hromadu mejlů s výmluvami, ale nakonec se zase rozjel)

- TB Flashbug - s přivěšeným Flash diskem JOGR - 24150km (ČR - USA - ČR - Německo - Chorvatsko - ČR) Nedávno se na chvíli ohřál u nás, stáhli jsme z něj fotky (kupodivu nápad s nahráváním fotek od kačerů funguje) a jede dál (a pořád je OK)

- Mapamundi GC - obrovský geocoin, který jsme dostali jako svatební dar (do většiny keší se nevejde a zmizel by nejspíš hned z první) - tak jsme poslali jen přiloženou hliníkovou značku, která má vzhled onoho GC a nese jeho kód - od prosince 2012 visí u prvního kačera, který ho dostal do ruky hned v první keši.

 

Shrnuto - nevypouštět, nebo jen méně cenné.

Ahoj

 

Ty jses stejně "pošahanej" jako já s ženou. Zmiňoval jsem to o několikero příspěvků výše. Taky mám pár kousků doma, které jsou srdeční záležitost a nebo sbírka. K tomu trekovací svatební prstýnky.... V tomhle nemůžu jinak než s tebou souhlasit


  • 0

#46 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:06

A asi take pocet kaceru, kteri najdou par kesi a nechaji toho.

Osobne ces od casu nejakeho cestovatele vypustim, ale umrtnost je velika.

 

Mám to tak půl na půl. Polovina se ztratí kdesi z keší bez logu a polovina zůstane u kačerů, které to přestane bavit.

Občas se nějaký najde a vždycky to jsou rodiče, kteří ho najdou u dítěte, které přestalo hrát.

Jednou to pak byl kačer, který si nasyslil hromady cestovatelů s tím, že je všechny nasype do keše, kterou založí. Jenže mu ji revírník nepustil, on se urazil a přestal hrát.


  • 1

#47 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:02

Tohle dilema právě řeším! Dostali jsme nádherný coin s T-Rexem a georobě kvičí, že ho nikam nedá, že se mu ztratí.

Jinak mi běhají 3, zatím bez úrazu. Jen jeden má úkol dostat se na ostrov Sky ve Skotsku, dlouho běhal po Čechách a pak ho jedna dobrá duše přemístila do Amsterodamu. Už jsem se těšila jak vyhraju závod (kamarádka vyslala druhý se stejným úkolem) a šup najednou byl v Turecku!! Jsem pracovala k oboustrannému infarktu!!

Teď už se zase plácá po Čechách, konkrétně ho má od října jeden kačer u sebe...

Ale jak to tady čtu, tak jsem dopadla zatím ještě dobře...


  • 0

#48 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:00

Jedno jednoduché "řešení" existuje. Narazil jsem na něj o víkendovém kešování u našich západních sousedů. Doteď kroutím hlavou. Připojuji návod a foto. Kód jsem schválně nerozmazal. Jak říká jeden nejmenovaný kačer:"Když může putovat obrázek, proč bych nemohl logovat fotku?"

 

1. Vyfoť svůj geocoin.

2. Fotku coinu vytiskni v cca originální velikosti a vystříhni.

3. Pro sichr obtáhni trackovací kód.

4. Vystřižený obrázek řádně zalaminuj a zastříhni do úhledného tvaru.

5. Vlož do nejbližší keše. Když ho trochu ohneš, vejde se klidně i do filmovky. Jak praktické!

 

Jak geniální, že? Coin "putuje" a ty spíš klidně a beze strachu o ztrátu. Přinejhorším si zbastlíš další. Originál si můžeš dát pod polštář pro lepší sny. 

 

SIGNÁL s námi,

Pinděnko

 

EDIT:

Po konstruktivní kritice jsem se nad sebou zamyslel a kód odmáznul. Doufám, že jsem tím dostatečně prokázal svou sebereflexnost.

Přiložené miniatury

  • Geocoinavatar.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Pindenko: 09 leden 2014 - 11:44

  • 0

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky


#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:19

Jedno jednoduché "řešení" existuje. Narazil jsem na něj o víkendovém kešování u našich západních sousedů. Doteď kroutím hlavou. Připojuji návod a foto.

 

Přesně tak a jde to udělat i naopak - jako náhrada za ztracený.

Já to takto udělal u svého unikátního TB3G3JG který se ztratil prakticky ihned - kopie ale vesele cestuje dál.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:35

Jedinej problem je, ze lidi tyhle kopie moc neposouvaj.


  • 0
MaFa

#51 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 10:25

Jedno jednoduché "řešení" existuje. Narazil jsem na něj o víkendovém kešování u našich západních sousedů. Doteď kroutím hlavou. Připojuji návod a foto. Kód jsem schválně nerozmazal. Jak říká jeden nejmenovaný kačer:"Když může putovat obrázek, proč bych nemohl logovat fotku?"

 

Jak geniální, že? Coin "putuje" a ty spíš klidně a beze strachu o ztrátu. Přinejhorším si zbastlíš další. Originál si můžeš dát pod polštář pro lepší sny. 

 

 

Tak předně zveřejňovat na webu fotku na které je vidět trackovací kód je přinejmenším neslušné (pokud to není vlastní kód).

 

Tohle není ani zdaleka originální řešení, viděl jsem ho už před cca 5 lety a od té doby už několikrát. Náhradou za ukradený GC pošleš jeho fotku, nebo naopak, aby Ti ho neukradli. Třeba u toho našeho Mapamundi byla přidaná taková malá hliníková placička, v podstatě zmenšená kopie toho GC, na kterou se jen vyryje trackovací číslo a pošle se do světa. Je to jedoduché a efektivní. Já když už něco pošlu do světa, tak chci, aby mi chodily nové logy a mohl jsem sledovat, kde předmět zrovna je - čehož nedocílím, když bude ukradený u někoho v šuplíku...


  • 0

#52 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 11:25

Náhrad coinů jsem viděl už mnoho, papírové, hliněné, kovové... Já si před časem nechal u pěti ztracených coinů vygravírovat trackovací číslo na plastovou destičku. Jeden se pohne tak jednou za dva měsíce, jeden je zalogovaný tam, kde jsem ho nechal, nic o něm nevím. A tři kačeři z keší vyhodili jako bordel.


  • 0

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 11:30

Tak předně zveřejňovat na webu fotku na které je vidět trackovací kód je přinejmenším neslušné (pokud to není vlastní kód).

 

Tesat do kamene, podepisuju v plném znění !  :)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:40

Tak za nás.

Momentálně máme 121 coinů + 2 neaktivované, aktivuji je během pár dní. Jeden z nich je náhrada za ukradený (stejný typ coinu).

Jeden coin s námi cestuje po keších, dva kódy máme na autech a jeden nyní čerstvě na kočárku. Ze zbytku jsme vypustili 28 coinů, z nich je 16 ztracených/ukradených a 4 další velmi pravděpodobně též.

 

Za nás - já už do světa nevypustím nic.


  • 0

#55 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 15:02

...

 

Za nás - já už do světa nevypustím nic.

Ale určitě budeš rád, když budou pouštět jiní, abys měl co nacházet.

I když na druhou stranu jsi už vypustil víc coinů, než většina ostatních kačerů, kteří se pídí po travelech.


  • 0

#56 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 15:21

Ale určitě budeš rád, když budou pouštět jiní, abys měl co nacházet.

I když na druhou stranu jsi už vypustil víc coinů, než většina ostatních kačerů, kteří se pídí po travelech.

Ano, budu. Ale poslední dobou i u cizích coinů vidím, jak se k nim většina kačerů chová a je mi z toho nedobře. Příklad - v létě jsem v Chorvatsku našel coin, v keši nebyl zalogovaný. Měl jej v držení nějaký Němec, takže jsem čekal až si zaloguije nález keše a coin tam vloží. Coin jsem měl na watch listu, ale z něj nechodí info o protažení keší. Asi po měsíci jsem se na coin mrknul a on s kačerem vesele putoval po německých keších. Tak jsem germánovi napsal, bez reakce. Takže jsem coin grabnul.

Podobných příkladů mám několik - drtivou většinu coinů nebo TB, které najdu, si dám na watch list, abych viděl co se s nimi děje dál, po nějakých 2-3 posunech je z WL vyhodím. To, co se s coiny většinou děje, z toho je mi fakt na blití, s prominutím. A nezlepší se to, protože příliv tupců je nekonečný.

Coin, který jsem dovezl na Vesuv a ztratil se hned po dalším přesunu, TB jednoho amíka, které asi 2 roky leželo v keši na Ukrajině a čekalo na FTF aby se okamžitě po vyzvednutí ztratilo, náš coin, který se vracel z cesty okolo světa a pro který jsme letěli do Londýna, kde zmizel z keše, aby se po půl roce objevil o kus dál v Anglii, postupně se dostal do Německa a 100km od hranic zmizel, tentokrát zřejmě navždy, atd., atd.

Mám samozřejmě taky příběhy se šťastným koncem, kdy jsme vypustili náš mikro coin na Vesuvu, on se přesunul na sever Itálie, kde ležel asi rok a půl v keši bez nálezu, až jsme se tam stavěli my při cestě na dovolenou, zaznamenali jsme DNF, ale zastavili jsme se tam ještě o 14 dní později při zpáteční cestě, kešku i coin našli a ten je teď v bezpečí doma, nebo coin, který se po letech vracel domů a asi 20 km od HC nám ho někdo odvezl přes půl republiky, naštěstí další nálezce vyslyšel mou žádost a coin poslal poštou, dokonce si nenechal ani zaplatit poštovné... Bohužel těch dobrých příběhů je strašně málo a to mne připravuje o chuť něco zase vypustit.


  • 0

#57 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 15:26

Ještě dodatek - všem našim coinům co ještě žijí (až na dvě výjimky) jsem před časem dal nový úkol - a sice návrat domů. Pokud to dokážou, půjdou do šanonu k ostatním a na cestu se vydají jen s ownery. Pět nebo šest už to dokázalo.


  • 0

#58 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 15:33

Mozna by se vyplatilo vydavat nekolik GC se stejnym trackovacim kodem, ta ztrata by pak bolela min a na cestu by se proste po case poslal dalsi GC se stejnym kodem. Ten kod je dost velka polozka v cene coinu, tak by ty kopie nemusely byt tak drahe.


  • 0
MaFa

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 16:18

Mozna by se vyplatilo vydavat nekolik GC se stejnym trackovacim kodem, ta ztrata by pak bolela min a na cestu by se proste po case poslal dalsi GC se stejnym kodem. Ten kod je dost velka polozka v cene coinu, tak by ty kopie nemusely byt tak drahe.

Jenže pak se ti zkreslí trasa coinu. 


  • 0

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 16:20

stanny_Tigo: já mám na watchlistu všechny travely, které jsem kdy našel. A občas taky sleduju, co se s nimi děje. Jsou mezi nimi i takové kousky, které někdo drží i víc jak rok a jen je protahuje kešemi. Minule jsem zase dal TBčko do kešky, ale následující dva kačeři ho nelogovali. Už jsem jim dvakrát psal, jestli tam bylo, ale bez odpovědi.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama