Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#81 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:21

To vis, Dividér ma jak specifickou vyslovnost (vyslovovano dle Halumy), tak specificky zpusoby trideni :D Zkus to ve vedlejsim vlakne, treba se Haluma hne :P

 

PS: Kazdopadne CustomizedTable je hned v zavesu za Numbers, jakozto adept na predelani :)


  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:26

...asi jsem to mel clenit podle NUTS, a meli byste po zizalkach.


  • 1

#83 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:34

Třeba že bys skončil NUTS2? To by bylo řevu... ;-)


  • 1

Klidně se rozčilujte.


#84 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:42

A co jeste reseni tabulka co ma jeden tag a ostatni se jenom zobrazuji? Tu kombinaci dvou tagu asi moc lidi potrebovat nebude, nicmene je dobre mit oboje tabulky - jak jednotagovou tak dvoutagovou.

GgStat se jenom podiva, jestli je v tagu retezec FTF, to by snad mohl zvladnout i stator.

Zajimavy je, ze Divider vytvari pro okresy tagy pro kazdy stat zvlast, proc tohle nejde i pro mestske casti. Asi nejakej renonc :D

Naopak podle dotazu je spis pouzivana tabulka s vice zobrazenymi tagy. ale obe moznosti jsou rozumne vyuzitelne. EDIT: abych to zduraznil, protoze z toho, jak jsem to napsal, to nevyplyva jasne: ta moznost vybrat podle tagu a sloupec nezobrazit, ve Statoru je.

 

Chces mi tvrdit, ze GGstat u kazde tabulky, kterou generuje, testuje, zda v radku neni hodnota FTF? V okamziku, kdy toto udelam, uz to neni univerzalni tabulka.

 

Smir se s tim, ze Divider pracuje jak pracuje. Ze se to tobe nelibi, neznamena, ze je to chyba. Opakujes se. Je to vlastnost, ber to tak. Tagy by mely mit pokud mozno malo kategorii, vytvaret pro kazde existujici mesto zvlastni kategorii je proti logice TAGu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 duben 2014 - 8:46

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#85 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:44

Je to vlastnost, ber to tak. 

Slovy odbornika: It's not bug, it's feature! :)


  • 1

#86 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:52

Mělo by to být přesně, jak je napsáno - v databázi máš 9248 nalezených keší, ale celkový počet Found it logů (nebo jejich ekvivalentů) je 9252. U 4 keší bys měl mít dva logy. Zkus to prosím zkontrolovat v databázi. Díky...

Jojo, byly tam. GGstatu to nevadilo a nic jiného mne taky neupozornilo. Několik logů jsem na GC.COM opravoval smazáním (kvůli pořadí) a tak se do databáze dostaly dva. Nějak jsem si myslel, že se s tím GeoGet vyrovná....
 

Okno s průběhem existuje, ale je jaksi upozaděno za formulářem. Přiznám se, že nevím, jestli se to dá nějak v GG ovlivnit. Počkej na reakci Gorda nebo HaLuMy.

Včera jsem to zkoušel na notebooku, takže co je vidět na normální obrazovce moc nevím. Kouknu příště.
 

Převodník čeho? Myslíš, aby nějaký strojový algoritmus předělal nějaký skript s výstupem statistiky automaticky na modul Statoru? To bys byl hodně náruživej čtenář sci-fi... :P

Čtenář scifi jsem býval hodně náruživej. Četl jsem scifi i v například v ruštině. Ale to už je dávno, teď se spokojím s hejbajícími se obrázky. Nicméně, leccos by šlo převzít, třebas barevná nastavení. Upředňostňoval jsem barevnou paletu označenou jako "FindStatGen", teď asi budu muset hledat odpovídající parametry kam ty původní hodnoty nacpat.

 

Režim se ukládá v rámci každého profilu tím tlačítkem s disketkou vedle volby režimu.

OK opět vyzkouším při dalším pokusu na normáním počítači.
 

Jde o seznam keší ignorovaných při výpočtech vzdáleností, azimutů směrů a směrových čísel v Numbers. Zvětšit ho můžeme snadno...

Trochu mne to zarazilo, proč tam tyhle tři jsou předdefinované, asi bych na to přišel kdybych se do nich podíval.
 

Poslední je nový graf, který vyhodnocuje vylovené sektory od HC pěkně po jednotlivých stupních, tedy 360 sektorů...

Sice mám 9 tisíc, ale převážný směr lovu je jihovýchod. Takže mne 359 stupňů dost překvapilo a považoval jsme to za chybu. Ale momentálně nevím o metodě jak to ověřit.
  • 0

#87 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:58

Jsou tam zadat jiné mapy než Evropa?


  • 0

#88 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 8:59

Bere to mapy, co jsou tady na servru. Takze co tu neni - neni ani ve Statoru.


  • 0

#89 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:03

A co jeste reseni tabulka co ma jeden tag a ostatni se jenom zobrazuji? Tu kombinaci dvou tagu asi moc lidi potrebovat nebude, nicmene je dobre mit oboje tabulky - jak jednotagovou tak dvoutagovou.
GgStat se jenom podiva, jestli je v tagu retezec FTF, to by snad mohl zvladnout i stator.
Zajimavy je, ze Divider vytvari pro okresy tagy pro kazdy stat zvlast, proc tohle nejde i pro mestske casti. Asi nejakej renonc :D

V daném případě (a v mnoha jiných tabulkách) by bylo vhodné kdyby si uživatel mohl nadefinovat že se v příslušném políčku má zobrazovat sloučení hodnot několika tagů. Například CZ_Okres+SK_Okres a pokud by to bylo prázdné tak hodnota z Území. Vypadá to sice komplikovaně, ale tak by to asi vyhovělo většině - možnost zadat jemné dělené pro zajímavé oblasti a defaultní pro zbytek.
  • 0

#90 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:18

Arne1:

 

Zdvojene logy: GG s nimi nijak nepracu, nema jak te na ne upozornit. GgStat je na tom podobne, pokud si pocet logu nevypisujes.

Okno s prubehem: na velkem monitoru je to stejne jako na NB (na cem myslis, ze to programuji?) Ale v dalsi verzi uz se bude formular Statoru skryvat.

Prevod sablony GgStatu do Statoru: je to zbytecna prace. Vsechno neprevedes a delat jen pulku nema smysl. Ale pokud to chces, klidne si to udelej. Ja mam jene prace dost.

Ukladani rezimu: neumim si predstavit, jak by to mohlo byt ovlivneno notebookem/desktopem

Preddefinovane ignorovane kese: jsou tam proto, ze prave tyto kese maji nesmyslne vychozi souradnice

Slouceni hodnot do jednoho sloupce: naopak vypada to jednoduse, ale realizovat to univerzalne je fakt kompliikovane. EDIT: v planu je realizace moznosti vytvorit tabulku podle uzivatelem zanabeho SQL, takze pokud si to SQL napises, budes mit ve sloupci sloucene hodnoty


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 duben 2014 - 9:23

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#91 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:19

Bere to mapy, co jsou tady na servru. Takze co tu neni - neni ani ve Statoru.

Já nemyslel ty puntíkaté, ale mapy světadílů s vybarvenými státy a vlevo seznam států s počty nálezů.


  • 0

#92 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:20

Vybarvovaci mapa jeste neni v generatoru udelana (jestli si to dobre pamatuju). Celej generator PRO STATOR je predelanej a jak bylo receno - je to betaverze :) Takze tam nejaky funkce holt jeste nejsou :)


  • 0

#93 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:31

Já nemyslel ty puntíkaté, ale mapy světadílů s vybarvenými státy a vlevo seznam států s počty nálezů.

Seznam statu je tabulka, tu jde vytvorit. Mapa zatim udelana neni, ale bude. A ne jen tato. Ovsem oboje dohromady jako samostany modul nikdy nebude. Neni k tomu duvod. Muzes si dat vedle sebe vystup ze dvou modulu.


Prosim, opravdu to berte jako betaverzi. Je to docela rozsahly projekt a uz jsme potrebovali nejaky sirsi test nez si delame sami. Kazdy ma jine pozadavky a nas proste nemuze napadnout vsechno.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#94 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:40


Tucne radky v tabulce: jde o pouziti univerzalni tabulky, nevim jak definovat radky, ktere maji byt ztucneny. A obavam se, ze pokud by se neco takoveho implementovalo, nebylo by to zase moc jasne uzivateli. Resenim by bylo udelat samostatny modul pro FTF, coz mi pripadalo zbytecne.

 

FTF vazane na sloupec s okresem: to je podobne jako predchozi pripad. Ten sloupec s okresem je petulinky iniciativa a znamena do jednoho vyberu kombinaci 2 tagu. Univerzalni tabulka predpoklada vyber kesi, ktere maji oba tagy. Jsou 3 reseni:

  1. nepouzivat slouec s okresem (obecneji volitelne nastavovany tag)

  2. specialni modul na FTF

  3. naucit univerzalni tabulku LEFT JOIN a upravit uzivatelske rozhrani tak, aby toto slo zadat. To se vam asi bude libit nejvic, ale obecne sestavovani SQL podle toho, co a jak si naklika uzivatel (ktereho fakt mohou napadnout naproste silenosti) je celkem nesnadna uloha

 

Tučné řádky FTF - šlo jen o nápad jak FTF trochu v tabulce zviditelnit. Pokud to nejde, tak se nedá nic dělat.

 

Tabulka xTF - nevím jak to má dělané GgStat, ale tam je v tabulce xTF uveden stát i kraj (české i zahraniční). Jít až do okresů mi příjde zbytečné, ale informace o státu a kraji je celkem zajímavá (třeba vlaječka + kraj).


  • 0

#95 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:41

Jo v pohodě, já se jen ptal, jestli jsem něco nepřehlídnul, ono už to co je vypadá fakt mooooc dobře.


  • 1

#96 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:50

 

Chces mi tvrdit, ze GGstat u kazde tabulky, kterou generuje, testuje, zda v radku neni hodnota FTF? V okamziku, kdy toto udelam, uz to neni univerzalni tabulka.

Zda neni hodnota FTF ve vyberovem tagu. Tech pozadavku na zvyrazneni bylo tolik, ze jsem podlehl. A co by taky FTF hodnota v tagu mohla znamenat jineho? Mozna obecne to neni univerzalni tabulka, ale v realu rozhodne je.

 

Smir se s tim, ze Divider pracuje jak pracuje. Ze se to tobe nelibi, neznamena, ze je to chyba. Opakujes se. Je to vlastnost, ber to tak. Tagy by mely mit pokud mozno malo kategorii, vytvaret pro kazde existujici mesto zvlastni kategorii je proti logice TAGu.

Ale me je to preci sumafuk, jenom mi to pripada srandovni, ze mestske casti svoje tagy mit nesmi, zatimco okresy musi, v tom vidim dve naprosto ruzne logiky. Ja myslel, ze tagy jsou univerzalni podle potreby uzivatele a vidim, ze jsem se spletl, je presne predepsane pouziti, muzes mi poslat link na normu abych ty tagy nahodou nepouzil spatne? ;)  Jenom jsem si potreboval rejpnout. Samozrejme nejlepsi by byla moznost mit oboji - vsechny okresy v jednom tagu a jednotlive tagy pro mestske casti v jednom meste. Ale ja jsem systemak, takze spoustu veci vidim uplne jinak nez programatori.

 

Naopak podle dotazu je spis pouzivana tabulka s vice zobrazenymi tagy. ale obe moznosti jsou rozumne vyuzitelne. EDIT: abych to zduraznil, protoze z toho, jak jsem to napsal, to nevyplyva jasne: ta moznost vybrat podle tagu a sloupec nezobrazit, ve Statoru je.

Tak to si (jako obvykle) nerozumime. Jde o to, ze (podle popisu, ja jsem Stator jeste nezkousel) Stator pouziva k vyberu radku dva tagy, ktere musi byt oba naplnene. To muze byt v nekterych pripadech omezujici. Proto je dobre mit i tabulku, kde ti staci pro vyber jeden tag. Zobrazovat jich samozrejme muzes kolik chces, rozhodujici je zpusob vyberu/filtrace.

 

 

Jojo, byly tam. GGstatu to nevadilo a nic jiného mne taky neupozornilo. Několik logů jsem na GC.COM opravoval smazáním (kvůli pořadí) a tak se do databáze dostaly dva. Nějak jsem si myslel, že se s tím GeoGet vyrovná....

Tak tohle GgStat taky dokazal zobrazit, logy a nalezy se pocitaji zvlast. Neprijde mi, ze by to jinak Statoru nejak vadilo.


  • 0
MaFa

#97 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:52

Bere to mapy, co jsou tady na servru. Takze co tu neni - neni ani ve Statoru.

to mi připomnělo že mi nešla mapa nálezů podle krajů - chyba je vidět na http://gc.parkis.net...Statistics.html

Koukal jsem že gordovi ta samá mapka v profilu funguje, ale odkazuje se na nějaký jeho vlastní mapgen.


  • 0

#98 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 9:55

to mi připomnělo že mi nešla mapa nálezů podle krajů - chyba je vidět na http://gc.parkis.net...Statistics.html

Koukal jsem že gordovi ta samá mapka v profilu funguje, ale odkazuje se na nějaký jeho vlastní mapgen.

Je, ono uz to umi vypsat chybu i tak, aby se tomu dalo rozumet :D (tim myslim generator, ne tebe)

 

To neni jeho vlastni mapgen (pokud mas na mysli slavnecaje), tam byl umistenej generator pro testovaci ucely nase. Az pred zverejnenim Statoru jsem generator presunuli sem na web (diky pepo). 

 

Kazdopadne tam mas zrejme nejaky pochroumany tagy kraju :)

 

EDIT: Tudiz doporucuju u nalezenejch smazat tagy pro kraje a znovu otagovat.


  • 0

#99 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:03

OK, večer vyzkouším, díky.


  • 0

#100 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:48

Zda neni hodnota FTF ve vyberovem tagu. Tech pozadavku na zvyrazneni bylo tolik, ze jsem podlehl. A co by taky FTF hodnota v tagu mohla znamenat jineho? Mozna obecne to neni univerzalni tabulka, ale v realu rozhodne je.

Ale me je to preci sumafuk, jenom mi to pripada srandovni, ze mestske casti svoje tagy mit nesmi, zatimco okresy musi, v tom vidim dve naprosto ruzne logiky. Ja myslel, ze tagy jsou univerzalni podle potreby uzivatele a vidim, ze jsem se spletl, je presne predepsane pouziti, muzes mi poslat link na normu abych ty tagy nahodou nepouzil spatne? ;)  Jenom jsem si potreboval rejpnout. Samozrejme nejlepsi by byla moznost mit oboji - vsechny okresy v jednom tagu a jednotlive tagy pro mestske casti v jednom meste. Ale ja jsem systemak, takze spoustu veci vidim uplne jinak nez programatori.

Tak to si (jako obvykle) nerozumime. Jde o to, ze (podle popisu, ja jsem Stator jeste nezkousel) Stator pouziva k vyberu radku dva tagy, ktere musi byt oba naplnene. To muze byt v nekterych pripadech omezujici. Proto je dobre mit i tabulku, kde ti staci pro vyber jeden tag. Zobrazovat jich samozrejme muzes kolik chces, rozhodujici je zpusob vyberu/filtrace.

 

Tak tohle GgStat taky dokazal zobrazit, logy a nalezy se pocitaji zvlast. Neprijde mi, ze by to jinak Statoru nejak vadilo.

Co je univerzalniho na tom, kdyz testujes, zda jde o tag FTF a pokud ano, tak jeste zda obsahuje nejakou konkretni hodnotu? Takto si obecnost nepredstavuji.

 

Ty me chces vytocit, vid? ;-) Ohybas si tvrzeni podle vlastni potreby. Tagy jsou podle potreby, s tim souhlasim. Napis si vlastni divider, tam si to rozdel jak libo. Autor tohot pluginu zvolil jeden pristup. Geoget neni vazan na jedineho autora od vseho, takze mas volne pole pusobnosti.

 

Vis co, vzpomen si na svou (ne)ochotu upravovat GgStat podle prani uzivatelu. (Mimochodem, netusis nahodou, proc vubec zacal vyvoj Statoru?) Pak, nez zacnes kibicovat, ten Stator vyzkousej. A pak se teprve ozvi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama