Přejít na obsah


Fotka

Dotazník: Geocaching jako volnočasová aktivita pro rodiče a děti předškolního věku (3-7let)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 07 únor 2014 - 23:04

Tady s dotazníkem dopadne špatně každý.

Chodím s 5 letou dcerkou, zvládli jsme už i 30 dní v řadě. Dotazník jsem ti vyplnil. Chodím ale často i sám, to už tam vyplnit nešlo.

Držím palce s prací a pevné nervy při čtení zdejších komentářů.


  • 2

#22 s.jezinka

s.jezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 23:35

Bohužel, už to vím. Měla jsem přece dobrý nápad? B) Kam jinam dát dotazník o GC? Ale i přesto se dobrá duše najde a pomůže. Děkuji.


  • 0

#23 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 0:46

Blbé komentáře tady byly, jsou a budou. :)  Je dobře, že máš práci zaměřenou na určitou skupinu. Obvykle se zde objevují dotazníky typu: vliv geocachingu na cestovní ruch, přičemž výsledek (dle toho jak je dotazník sestavený) nemůže zpracovateli vůbec nic říct. Takže si výsledky musí nějak upravit a vymyslet dle sebe. ;)

Dotazník nemáš špatně zpracovaný (chyby u druhých se hledají vždycky líp). Pro náplň tvé práce je to docela dobré orientační měřítko. Nevím, proč by zrovna tady měl být rozsah BP srovnatelný třeba s "čvutem".

Podle toho, co píšeš tě čeká spousta práce, odříkání a probdělých nocí. Přeji hodně štěstí.


  • 2

#24 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 1:08

pro s.jezinka: zkus emimino nebo rodina.cz, nebo podobný stránky. Hledal jsem tam něco o geocachingu, některé rodiny jej provozují.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 únor 2014 - 1:10

  • 0

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 9:15

A nebo mimibazar :D Tam je ale jejich uhlavnim nepritelem hlavne gramatika, takze nevim, jeslti by vedeli, co po nich chces :D

 

Kazdopadne: NEUSTALE se tu objevujou dotazniky, ktery jsou za prvy blbe udelany (vystup z nich je totalne o nicem) a za druhy nemaj ani zakladni nalezitosti (u nas na fakulte by to neproslo ani nahodou). A lidi tady uz to proste nebavi. Ani se jim nedivim. A pak se muze objevit sebelepsi dotaznik, kterej ma opodstatneni, ale proste lidi ho nevezmou, protoze maj proste spatnou zkusenost a tak rovnou odsoudej.


  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 10:01

No, mi na těch dotazníkách včetně tohoto zaráží hlavně fakt, že zadavatelé obvykle nejsou aktivní hráči geoachingu, pokud už vůbec mají účet na GC.com, tak mají pár odlovů a pletou si základní pojmy, nepoznají CWG od geocoinu atd. Podle mě se dá udělat na některejch studijních oborech i zajímavá práce o geocachingu, ale čekala bych, že to téma budou zpracovávat nadšenci s minimálně tisícovkou odlovů, kteří opravdu vědí, o čem je řeč. Tohle mi přijde podobný, jako kdybych já psala práci o motorech v různejch typech škodovky, protože dvakrát do měsíce jedu s fabií na nákup do lidlu a jednou tejdně přecházím na semaforu magistrálu.


  • 7

#27 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 10:45

Rozhodně má smysl se věnovat GC s dětmi, bez toho se člověk snadno může stát osamělým podivínem. Ale psát o tom "vědecká pojednání" mi připadne jako nesmysl. Možná je to úlitba době, kdy musí být na něco vystudovaná každá učitelka ze školky nebo z prvního stupně a tak holt musejí nutně vzniknout zbytečné studijní obory a na nich zbytečné bakalářské práce. Toto je přeci věc navýsost praktická, o čem se tu dá psát teoretická studie? Já vím, že se dá studovat leccos, třeba práva v Plzni nebo třídní pohled na komiks s mladým Uhlem, o sociální ekologii a genderových studiích ani nemluvě, ale to je zase na jinou debatu… 


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#28 s.jezinka

s.jezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 11:50

A rozhodně si myslím, že má smysl tuto práci psát a zjišťovat jak spolu rodina tráví volný čas v dnešním uspěchaném světě. Dotazník je zaměřený na určitou skupinu lidí (pro rodiče a děti předškol. věku), netýká se všech cacherů. Co je na dotazníku špatného? Možnosti jsem již upravila... Navíc anonymně zjišťuji jak se rodina věnuje svým dětem a jak společně tráví volný čas... GC je hezká hra pro celou rodinu. Nic víc, nic míň, Nikomu zde přeci tímto dotazníkem neubližuji.

Bubo_CZ, děkuji.


  • 0

#29 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 08 únor 2014 - 11:58

Trochu nechápu jaké myslíš fotky???

Já zatím nemám vlastní georobotky  ;) Ale s dětmi pracuji...

No..víš on Sky rád vyplní kdejaký dotazník. Jedinou, avšak závažnou a závaznou podmínkou je, aby ta dotyčná osoba požadující vyplnění poskytla fotky takříkajíc lechtivějšího charakteru. (teda věšinou se jednalo o ženy, fotky chlapa chtěl jen po mně :-) ) No, je to taková jeho motivace, přece potřebuje něco dostat za svou námahu :-)


  • 2

#30 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 08 únor 2014 - 12:02

máš to tam, jen u otázky, kde jsem mohl zvolit více možností tato volba nefunguje.


  • 0

#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:11

A rozhodně si myslím, že má smysl tuto práci psát a zjišťovat jak spolu rodina tráví volný čas v dnešním uspěchaném světě.

Toto je věta, jejíž smysl mi zcela uniká. Jaký význam má zjištění, jak spolu která rodina tráví volný čas? Co má být, proboha, výstupem takového průzkumu? Ať si každý tráví svůj čas tak, jak mu to vyhovuje. Někdo v multikině, jiný v kýčovitém dětském koutku v rohu Ikea, jiný v lese, další holt před magickým obdélníčkem TV či PC. Jeden navštíví chrám Páně, druhý chrám konzumu. Proč bych to měl zkoumat, vyhodnocovat nebo z toho nakonec dojít k nějakému činu?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:31

Pro Trhač: Způsob trávení volného času děti ovlivňuje dobudoucna, proto se to asi sleduje... Jak po fyzické stránce, jestli mají dostatek pohybu, tak další věci, jestli znají jinou realitu než virtuální... Nebo když dětem nečtou, tak se pak neumějí vyjádřit a projeví se to ve školce a ve škole... o tom jsi asi slyšel. Jestli to nesouvisí s tématem, tak pardon.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 únor 2014 - 12:40

  • 1

#33 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:35

Kdo a proč to zkoumá? Aby ovlivňoval to, co dělám s dětmi ve volném čase? Z toho až mrazí, ne? Už dnes jsou u marketů parkovací místa pro invalidy, objevují se i místa pro ženy a pro rodiny s dětmi. Nakonec bude MUSET být u každého takového centra i majitelem obchodu zřízená keška? Aby se dětem poskytl pohyb a zážitek? Takže pětka na stromě? Vždyť je to absurdní! Kdo má co sledovat život mojí rodiny? Jako by nestačilo povinné očkování a školní docházka!


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#34 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:39

Mohu se zeptat, jaká je hypotéza?

 

(Aby to neskončilo, jak jeden můj docent říkal: "Máme čísla, je to dobrý! Ještě nevíme, co znamenají, ale je to dobrý!")


  • 2

#35 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:55

Ať chceme, nebo nechceme, geocaching je fenomén dnešní doby, tak se bude zjišťovat, jak hodně kterou věkovou skupinu zajímá...

Pro Trhač: v příspěvku ve 12:31 jsem nemyslel geocaching, ale obecně volný čas, u hypermarketů snad kešky nebudou... ale můžou tam být třeba dětská hřiště...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 únor 2014 - 13:08

  • 2

#36 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 12:57

Zcela souhlasím s trhačem, napsal to konečně tak, jak jak jsem měl chuť to napsat i já, jen se mi to zrovna nedařilo zformulovat.


  • 0

#37 s.jezinka

s.jezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 14:43

Děkuji vám za vaše příspěvky a komentáře a především všem, kteří byli ochotni dotazník vyplnit. Má prosba o vyplnění dotazníku stále trvá. Přeji vám hezký den.
  • 1

#38 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 14:47

Vzdyt vas do toho dotazniku nikdo nenuti :D Kdyz nechcet vyplnovat, tak nevyplnujte. Jezinku proste jenom zajima, jak oridce travej volnej cas se svejma detma, protoze vidi, jak yty deti jsou pak ve skolce a muze to nasledne porovnat, zda to ma vliv, nebo ne. A verte mi nebo ne, ale rozdil mezi deckem, co je celej vikend u bedny/PC, a deckem, co ho rodice vezmou na vylet, je sakra velkej. Proto to ta holka zkouma. Dneska uz je tezky vymyslet si tema na nejakou praci, ktery jeste nebylo z nejaky strany zkoumany. Jenze na necem se ta bakule udelat musi. Ja mam taky tema na dve veci, ale musim se s nim smirit. Chtela jsem jiny, ale zkoumat kvalitu zivota lidi s blabla se mi fakt nechtelo (pac je to opruz).

 

Jezinka: Deti nemam, takze bohuzel ti dotaznik nevyplnim.


  • 2

#39 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:52

Mohu se zeptat, jaká je hypotéza?

 

(Aby to neskončilo, jak jeden můj docent říkal: "Máme čísla, je to dobrý! Ještě nevíme, co znamenají, ale je to dobrý!")

Šest let jsem na technice počítala vzorce, u kterých jsem občas nevěděla, k čemu jsem se vůbec dopočítala.

Trhač: nikdo tě nenutí se do toho zapojovat. To, že je tobě výsledek dotazníku k ničemu nás opravdu nezajímá. :) Ostatní viz petulinka1.

(Btw. také nejsem cílová skupina.)


  • -1

#40 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 23:06

Milé Bubo_CZ, nevím, proč na mne štěkáš, byť s úsměvem  :) , asi jsem nebyl pochopen. Nejde o to, zda mne výsledek zajímá nebo ne. Mě obyčejně výsledky průzkumů zajímají, často dobrovolně vyplňuji dotazníky na VYPLŇ TO, ale zcela mi unikal smysl tohoto konkrétního badání k něčemu praktickému. Spíš se obávám toho, čeho se mohou dopustit pachatelé dobra poté, co se dozvědí ze statistik nějaký alarmující výsledek z průměru českých rodin, čeho bude nová ministryně Marxová-Tominová schopna. Třeba viz tento blog: http://sichtarova.bl...-treste-se.html


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama