Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#261 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 18:51

marseli: jak jsem psal 3G je pomerne tragedie. Respektive na nejake foceni krajiny z dalky v pohode, ale makro nebo cokoliv bliz je tragedie. Netusim, neni duvod si je tam davat ,ale mohly by fungovat. Ja si na kartu davam pouze zalohy GPX, jinak je primarne cpu do zarizeni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#262 Schlom

Schlom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2010 - 11:53

Numira napsal/a:

Misha kulicka napsal/a:
Vždycky jsem myslel, že se do této mašinky vleze 5000 keší včetně waypointů. Vždycky mi pak Oregon ukazoval, že mám 100% zaplněné trasové body. Dnes jsem tam nahrál asi 4500 keší a něco kolem 4000 waypointů a jsou tam všechny. Oregon nadále ukazuje, že paměť na trasové body je plná.
Jak to teda je?


Jestli ty trasové body nejsou myšleny jako body, které se zaznamenávají jako prošlá trasa. pokud o ni (prošlou trasu) nechceš přijít, tak si ji stáhni do počítače a pak v navigaci vymaž (Nastavení- Vymazat - ?prošlé trasy(ukazuje to i míru zaplnění, tedy u tebe to bude asi 100%))
Co se týká počtu Geocachí, tak je limit 5000 (experimentálně ověřeno) a u waypointů po pravdě nevím, neb používám cca 100 z celkového množství, pokud ti tam ale vejde 4000 bez problému, pak je limit s největší pravděpodobností taky 5000




Zdravíčko, pořídil jsem si Oregon 550t. Kam ukládáte z Geocaching.com ty souřadnice keší. Nějak se zkrze to nemůžu prokousat. Díky,
  • 0

#263 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2010 - 11:58

Schlom napsal/a:
[

Skrze co se nemůžeš prokousat?
Pro začátek často pomůže návod - ten je stručný a moc času na kousání nezabere, přesto v něm je spousta užitečných informací
  • 0

#264 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2010 - 12:54

Návody čtou jenom zbabělci!
Nepíšeš jestli jsi PM nebo ne, ale pokud jsi kupoval 550-ku novou, tak to po registraci máš na měsíc zadara, takže bych začal tím. Potom si vytvoříš *gpx soubor(y) s kešema a ten(ty) nahraješ do GPSky buď přímo, nebo na paměťovku do složky GPX a je to. Pohodlnější je to samozřejmě se softem jako je GeoGet nebo třeba GSAK, protože exporty z nich při použití maker, který vytvořili kačeři před tebou ti dají rovnou validní soubor bez chyb. Víc si kdyžtak najdi pod tématama věnující se těmto programům.
  • 0

#265 Schlom

Schlom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2010 - 12:35

Numira napsal/a:

Schlom napsal/a:
[

Skrze co se nemůžeš prokousat?
Pro začátek často pomůže návod - ten je stručný a moc času na kousání nezabere, přesto v něm je spousta užitečných informací


Pávě, že co se tohohle týče, tak jsem tam nic nenašel, jinak na zbytek je příručka úplně v pohodě. Nevím kam to ukládat aby to viděl ten program v navigaci.
  • 0

#266 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 23 červen 2010 - 8:10

Tak jsem prave obevil spatny pixel(sviti cervene), je neco jak by se to dalo vyresit ? popr. nejaky test ? nebo pozadi na ten test ? at mam jistotu dik
  • 0

#267 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 8:13

marseli napsal/a:
Tak jsem prave obevil spatny pixel(sviti cervene), je neco jak by se to dalo vyresit ? popr. nejaky test ? nebo pozadi na ten test ? at mam jistotu dik


na obrazovce s družicemi podrž levý horní roh, dostaneš se do servisního menu a mačkáním spodní části displeje pak přepínáš mezi různobarevnými obrazovkami na testování vad displeje.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#268 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 23 červen 2010 - 8:19

diky moc, a jen se zeptam ten test ho ma zjistit anebo i pote odstranit ?
  • 0

#269 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 8:41

marseli napsal/a:
diky moc, a jen se zeptam ten test ho ma zjistit anebo i pote odstranit ?


vadný pixel nejde odstranit, můžeš ho maximálně zkusit reklamovat. A identifikovat ho musíš také sám, ty barevné testy Ti v tom jen trochu pomůžou ;)

U reklamace bude záležet na tom do jaké kvalitativní třídy spadá displej Garminu více na http://en.wikipedia....iki/ISO_13406-2
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#270 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 11:37

Měl bych dotaz. Na "šedesátce" se dala vypnout navigace i když GPS zůstala zapnutá. Je to dobrý třeba na to, když člověk vleze na chvíli do baráku, tak mu GSP "nenahoní" kilometry, tam si třeba chvíli něco starýho v GPS prohlížím, plánuju další cestu, vylezu ven, zapnu další navigaci a jedeme dál. Dá se toto nějak udělat i u Oregona 550? Díky za radu.
  • 0

#271 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 12:10

Je to v nastavení -> system -> gps -> ukázkový režim. O rychlejším způsobu bohužel nevím.
  • 0

#272 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 13:58

Děkuju moc ;)
  • 0

#273 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 22:41

Tak jsem 12 dní testoval svého OREGONA 550 u moře v Bulharsku,nebo spíše přímo v moři.Chtěl jsem hlavně vyzkoušet jeho vodotěsnost a tak jsem fotil přímo ve vlnách,na hladině a pod hladinou.Nafotil jsem skoro 300 fotek. Musím říci,že voda se do něj nedostala a fungoval stále perfektně.To jen pro ty co mají možná strach ho potopit.
  • 0

#274 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 22:46

A náhodou nějaký fotky héreček bez plavek pod vodou nemáš? Já jen jestli pod tou vodou fakčí vždycky, nebo jen na plavky typu BAYWATCH.:D
  • 0

#275 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 22:56

Jo z pláže určitě bez plavek budou,ale pod vodou ne,to se musí fotit hodně zblízka. Sorry za OT.
  • 0

#276 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 12 září 2010 - 18:59

Takova divna vec se mi ted stava, najde mi to dost satelitu, presnost ukazuje kolem 8m a presto me to na mape v GPS hodi kolem 30m i vic mimo. Sipka jakoby se porad mele a poskakuje. Tak nevim. Nejaka zkusenost s timto jevem ? Jo zda se, ze to zacalo po vylete do Egypta, kde byla GPS po casu letu stale zapla. dik
  • 0
Oregon 550, iPhone 6

#277 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 19:16

MaLuPeS: jaka verze FW?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#278 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 12 září 2010 - 19:33

ta nejnovejsi tedy 3.80
  • 0
Oregon 550, iPhone 6

#279 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 20:01

Je to zvlastni, protoze mam taky tento firmware a zrovna vecer vecer jsem sel v noci z jedne cache. V lese byla dost siroka silnice a byl i primy vyhled na oblohu a je pravdou, ze me sipka taky ukazovala, ze jsem sel mimo - zitra rano stahnu log trasy a schvalne sem hodim. Tak bud je ta cesta spatne zakresla nebo to muze byt nejaky bug toho noveho firmware.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#280 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 20:15

No nevím. Tehle jev pozoruji čas od času na všech navigacích... Jak v autě na TomTom, tak i na Dakotě nebo Oregonu. Značka prostě kopíruje cestu, ale pár metrů vedle ní. Osobně to beru jako chybu satelitů, protože po nějaké době to skočí zase zpátky a chová se to takto opakovaně.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama