Přejít na obsah


Fotka

GPX (Garmin) - problem s kodovanim - presunuto


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 13:43

Mam mozna jen kosmeticky, ale problem s timhle exportnim skriptem. Exportuju celkem velky seznam kesi (ty co mam cestou do prace) a drive jsem se exportoval jen do Beeline bez listingu. Ted jsem si ale poridil Dakotu a tak jsem zcal pouzivat gpxgarmin skript. Ale ouha, skript dobehne bez problemu, Dakota i vysledny gpx file nacte (mozna ne uplne cely, ale zadnou chybu nehlasi). Ale BaseCamp i EasyGPS hlasi ze soubor ma nejak porusenou vnitrni strukturu (chybova hlaska EasyGPS dole, oprava se podari a kese se zobrazi). Je mozne ze to je problem nejake kese, ktery v listingu obsahuje string, ktery zabrani korektnimu uzavreni XML tagu v GPX, nebo neco podobneho. Nejsem ale schopen zjistit (krome bruteforce metody - precteni celeho GPX) cim by to mohlo byt. Pokud by se na to byl nekdo ochotny mrknout, tak muzu poskytnout gpx soubory (zdrojove i finalni) na hrani. Nechci je sem davat primo, je tam precijen par vylustenych finalek :) - jak se rika, na funkci to nema vliv, ale chybove hlasky v basecampu me sejri... a mozna to i na funkci (nacteni GPX v Dakote) vliv ma, ale zatim jsem na to neprisel. A jeste jeden detail, u asi 30 kesi exportni skript hlasi ze maji prilis dlouhy listing, ale vyexportuje je a minimalne u jedne je listing citelny i v Dakote.

 
EasyGPS chyba
EasyGPS detected and repaired problems with the GPX data in <cesta k souboru>.gpx.  Check for errors or bad data in the names and descriptions of your waypoints, routes, and tracks.

  • 0

tarmara.png


#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 13:52

Ty dlouhy listingy jsou v poradku, ono to vyexportuje to, co se vejde a vic tam nedava, protoze bys to stejne v Dakote nevidel (omezeni je tusim 16k znaku)

Kazdopadne GPXko takle vytvoreny bych easyGPS ani nicemu jinymu nepredhazovala - ne, ze by nebylo spravne udelany, ale je proste trochu upraveny, aby to zraly navigace a ne programy ;)
  • 0

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 13:57

Kazdopadne GPXko takle vytvoreny bych easyGPS ani nicemu jinymu nepredhazovala - ne, ze by nebylo spravne udelany, ale je proste trochu upraveny, aby to zraly navigace a ne programy ;)

Pokud to je takhle, tak jsem v klidu...jen si budu muset zvyknout na ten BaseCamp, on si holomek ty GPXa nacita z pameti navigace automaticky....


  • 0

tarmara.png


#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 14:01

Me BC nikdy nejecel, ale je fakt, ze ho moc nepouzivam. Mozna v tom GPX chyba bude, ale podle hlasky se spis nelibi nejakej znak v nazvech, coz jenom ukazuje, ze maj stejne blbe udelanej POILoader i BC...
  • 0

#5 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 10:12

Tak zpet...Dakota opravdu to GPX nenacte cele. Nektere kese (celkem velke procento) nejsou v Dakote videt, i kdyz v GPX jsou. Mozna je to kvuli tomu spatnemu GPX, mozna je to kvuli tomu, ze kesi v GPX je cca 970. Ale u kazde kese jsou i nejake waypointy a ja jeste stale nevim, jak s tim GPX Dakota pracuje. Mozna uv pocet kesi a jejich WP prekrocil nejakou hranici, mozna je to opravdu tou spatnou strukturou souboru. Zkusim kese do Dakoty nahazet jeste jinym exportnim makrem, treba to pomuze.


  • 0

tarmara.png


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 10:18

Posli mi to GPX do SZ. Jestlize mas v Dakote jeste jiny GPXko s kesema, tak je mozny, ze presvih limit. 

 

Dakota si to totiz nacita do nejaky svoji operacni pameti (dost nelogciky, viz Halumuv clanek u me na blogu - o GGZ, je tam info i o GPX)


  • 0

#7 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 14:14

Posli mi to GPX do SZ. 

Poslano - diky, na ten blog mrknu


  • 0

tarmara.png


#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 16:13

Z myho pohledu je problem v kodovani uz ve zdrojovym PQ. Jak je to mozny ovsem netusim.


  • 0

#9 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 11:37

ano ano, petulinka ma pravdu a pridavam dalsi zjisteni....uchovavam si PQ s "nove publikovanymi kesemi" a nekdy na prelomu listopadu a prosince lonskeho roku mi zacaly PQ chodit misto v UTF8 ve CP1250. soubor s waypointy je stale v UTF8, ale soubor s kesemi chodi v tom novem formatu. GC.Com mam v anglictine, protoze v cestine mu nerozumim...a neni to jen v tomhle jednom PQ ale ve vsech....


  • 0

tarmara.png


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 12:25

Nejak se mi nechce ti verit ;) Podle me GC netusi, ze nejaka CP1250 existuje. Navic jsem se koukal do vsech PQ, ktere mam vytvorene (2 jsou z dneska) a vsechny obsahuji v hlavicce utf-8 a kdyz koukam na kody ceskych znaku, odpovidaji tomu taky.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 únor 2014 - 12:25

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 12:57

me se to taky nezda...ale neni mi jasne co by (krome korporatniho antiviru, ktery nejsem schopen vypnout) lezlo pri stahovani do zipu a predelavalo CP souboru....zkusim to jeste doma na jinem pocitaci, ale je to divne....opravdu divne...a asi bude problem opravdu nekde u me...jen doufam, ze se mi nejak nepodelala i databaze GG....jo jo, na takovyhle situace jsem magnet...


  • 0

tarmara.png


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 13:16

Taky mam vsechno v UTF8, nicmene pri importu by to melo byt Geogetu jedno, XML muze byt v mnoha ruznych kodovanich a XML parser si to prekoduje.


  • 0

#13 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 13:17

Potvrzuji jak histericky :) tak současně UTF8.


  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 13:19

Taky mam vsechno v UTF8, nicmene pri importu by to melo byt Geogetu jedno, XML muze byt v mnoha ruznych kodovanich a XML parser si to prekoduje.

Jo, prekoduje. Ale exporty jsou pak stejne plny rozsypanyho caje... Cumela jsem na to jak tele na novy vrata a krome pritomnosti nejaky haveti v tarmarove PC nebo silenyho antiviru me nic nenapada.
  • 0

#15 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 13:19

Ježíš, zapomněl jsem, že tady to bude procházet těžkou jazykovou korekturou, tedy raděj nekombinuji slova ale hystericky :) historicky


  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 14:41

Taky mam vsechno v UTF8, nicmene pri importu by to melo byt Geogetu jedno, XML muze byt v mnoha ruznych kodovanich a XML parser si to prekoduje.

Predpokladam, ze se to dekoduje s ohledem na typ kodovani v v hlavicce xml. Tam je ale asi stale utf-8. takze kdyz to naimportujes do GG, bude tam blabol. A pak se z toho udela import do gps a ta tomu nebude rozumet.

 

Tarmare, podle me nedelas to, co si myslis, a co nam popisujes. Jine vysvetleni pro to nemam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Martin-CZ-PE

Martin-CZ-PE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 14:42

Problém,kterej hlásí tamara je v geogetí funkci "Aktualizovat kešky...".A je už tam hodně,hodně dlouho.

U mě je to následovně:

V databázi "geoget" mám pouze nenalezený keše v okruhu 40km od domova.Tuhle databázi "plním" přes "Stáhnout a importovat PQ" a toto mám nastavený na "Přímé stahování z Geocaching Live".Takto mi export pro "GPX Garmin-pro nové Garmin GPS" funguje naprosto spolehlivě.

Ale v okamžiku,kdy tuto databázi zpracuju přes funkci "Aktualizovat kešky...",tak mi výslednej GPX "nesežere" ani BaseCamp ani MapSource.A GPSka GPSMap62s se tváří že ho normálně načte,ale načte ho pouze část.Než jsem na tohle přišel,tak jsem se vždycky dost divil,proč když vyrazím na kešky dál jak cca 30km od domova tak mi GPSka keše nezobrazí,ale keše cca do 30km jsou zobrazený normálně.

Takže jsem funkci "Aktualizovat kešky..." přestal používat a tak nějak jsem to zazdil...

Ale teď jak jsem čet forum tak jsem se na to podíval znovu a postupnou selekcí jsem přišel na to že konkrétně u mě v databázi tohle dělá keš GC3R480 "Camping Zebrakov" .Jediná z cca 600keší který v tý databázi jsou.

A jak píšu v PQ přijde v pořádku funkce "Aktualizovat stav","Stáhnout logy" s tím taky nic neudělají,ale v momentě kdy dám "Aktualizovat kešky..." tak se "NĚCO ROZBIJE".

Martin


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 15:20

Zkusil jsem si tuto kesku a jediny rozdil vidim v tom, ze po aktualizaci z GC.Live kes obsahuje spoilerovy obrazek, ktery z PQ neni k dispozici. Listing sam zadne jine zmeny nevykazuje.

 

Taramara si stezuje na kodovani v importovanem PQ GPX. Ty popisujes az export. Zminovana keska nema v lostingu jediny cesky znak (rozumej znak s diakritikou), takze kodovani na listing nemuze mit zadny vliv.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 15:24

1/ oprravdu aktulizuju zaznamy pres postup: stahnu v Chrome zip file z GC.COM, pustim GG a pres CTRL+I naiportuju stazeny zipfile. a pak na kese, ktere ten zipfile obsahuje (tlacitko Zobrazit po skonceni Importu) pustim exportni makro gpxgarmin. Nic vic nic min.

2/Ta situace co popisuje MartinCZPE by mohla nastat, ale ne u kesi z bodu jedna, protoze ty denne aktualizuju prave pres stazene PQ. Ostatni kesky aktualizuju pres "Aktulizovat kesky..." tak, ze mam ve Smartfiltru SQL, ktere mi vypise 5000 kesi s nejstarsim datem aktualizace (order by dtupdate2)

Koukal jsem ted do archivu PQ a tohle spatne kodovani se mi v PQ objevuje nekdy odk konce minuleho roku. Do ted to nicemu nevadilo, BeeLine exportni skript pouzivam bez listingu, takze zadne chyby. Ale ted jsem si koupil Dakotu a ejhle chyba se projevila.....na 90% mam neco spatneho v kompu...nevim co, o vikendu zkusim pouzit jiny pocitac a uvidime....


  • 0

tarmara.png


#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:02

Musim pripustit, ze s tou keskou po importu z GC.Live asi opravdu neni neco dobre. Zkusil jsem ji importovat do POI a nejde to. Zkusim to prozkoumat behem vikendu. Proc jsi na to neupozornil jiz drive? POkud se o chybe nevi, neni mozne ji opravit.

 

Nicmene to podle me opravdu je jiny problem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama