Přejít na obsah


Fotka

GPX (Garmin) - problem s kodovanim - presunuto


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:24

Podle me to spolu taky nesouvisi. Kazdje z tech problemu vznika uplne jinou cestou. 

 

Predpokladam, ze se to dekoduje s ohledem na typ kodovani v v hlavicce xml. Tam je ale asi stale utf-8. takze kdyz to naimportujes do GG, bude tam blabol. A pak se z toho udela import do gps a ta tomu nebude rozumet.

 

Tarmare, podle me nedelas to, co si myslis, a co nam popisujes. Jine vysvetleni pro to nemam.

Jenze ono to po importu do GG je v GG v poradku! Vsechno, co je v souboru rozsypany se v GG zobrazi spravne, ale vyexportuje se to rozsypane. A ted babo rad.


  • 0

#22 Martin-CZ-PE

Martin-CZ-PE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:25

Tak jsem trochu zkoušel:

Vytvořil jsem databázi "A" a databázi "B".

Do obou jsem naimportoval stejné "PQ" stažené z "gc.com".

Databázi "A" jsem nijak neupravoval a kompletně celou jí vyexportoval exportem "GPX Garmin-pro nové Garmin GPS".

Databázi "B" jsem označil všechny keše a dal "Aktualizovat kešky..." a pak vyexportoval exportem "GPX Garmin-pro nové Garmin GPS".

GPX z databáze "A" se normálně načte jak v BaseCamp tak v GPSce (GPSmap 62s).

GPX z databáze "B" se do BaseCamp nenačte vůbec a v GPSce pouze část.

Když v databázi "B" před exportem smažu keš "Camping Zebrak" a pak vyexportuju exportem "GPX Garmin-pro nové Garmin GPS" tak už se načte jak do BaseCamp tak v GPSce.

Neupozornil jsem na to dříve,protože jsem nikdy neměl čas hledat co a proč to dělá,ale když se problém objevil i u někoho dalšího tak jsem se tomu "pověnoval".

Jinak problém u tamara jsem podle jeho původního příspevku usoudil,že je právě u exportu ,že je problém u importu,tak to se z toho stalo až v "průbehu doby".

Jinak jestli na tý svojí databázi udělal někdy právě "Aktualizovat kešky..." byť jen "jednou jedinkrát" tak tam tu chybu z nějaký podobný keše jako je "Camping Zebrak" (ne-li přímo z ní) může mít už dýl a proto mu to při exportu teď blbne.

Píše že "TEĎ" začal používat jinou GPS i jinej "export" a o tom dřívějším píše,že byl "bez listingu" takže mu to problémy způsobovat dřív nemuselo.

Jinak kdyby byli potřeba poslat "někam" jak to původní PQ tak exporty z obou databází ("A" i "B") tak napiš a není problém.(než to smažu,panž tomu stejně nerozumim a cybu v tom nenajdu)


  • 0

#23 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:27

Znovu: SPATNY KODOVANI JE U TARMARY UZ V PQ STAZENYM Z GC.COM. Precti ti vsechno, nez vyvodis zavery ;)

 

Doplneni: Takze tim padem je nejakej drivejsi import pres live irelevantni. Chapeme?


  • 0

#24 Martin-CZ-PE

Martin-CZ-PE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:36

Už mlčím


  • 0

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:55

V tvym pripade bude problem v samotnym listingu.

Na gc.com to vypada normalne (i ve zdrojaku). 

...jsem se konecne rozhodl ukryt cache. Jsem ...

V GG ovsem...

...jsem se konecne rozhodl ukryt cache?. Jsem...

Po exportu pro garminy (v GPX):

jsem se konecne rozhodl ukryt cache . Jsem

Jenze tu "mezeru" se mi nedari sem zkopirovat (je dpdelana rucne)

 

Where is the poop, Robin?

 

PS: ten otaznik je v GG snad pokazdy za slovem "cache" v ceskym textu + kea?e

Přiložený soubor (y)


  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 17:13

Je to znak s kodem 0x01, a je opravdu uz v datech vracenych Groundspeakem! Geoget si to nevymyslel... Vypada to, ze gc.live vrati proste to, co je opravdu v databazi, zatimco pred vypsanim na web ci do GPX tyhle znaky odfiltruji.


  • 0

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 17:16

Proto jsem psala, ze to tak vypada ;) Do dat primo od GS nevidim :)


  • 0

#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 21:07

Ty chybne znaky po importu z gc.live jsou jasne. Koukal jsme se na data, ktere posila gc.live v JSON a jsou tam ty znaky (u teto kese). Takze to je problem zdroje dat a zrejme bude nutne upravit import z tohoto zdroje, aby znaky pod 0x20 ignoroval. Tim bych to povazoval za vysvetlene a vicemene vyresene (i kdyz resit musi Haluma).

 

Zpet k problemu Tarmara. Neumim si predstatvit, ze by antivir menil kodovani textu v zip souboru (nebo v jakemkoli jinem souboru). To proste delat nemuze. Chtelo by to stahnout tvoje PQ z jineho pocitace a proverit. To bych videl jako prvni krok.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 21:15

Neco nam do toho vlezlo, takze budem pokracovat zitra. Zroven mi do ty doby prijde PQcko od tarmary, tak uvidime, co to udela. Kazdopadne kdyz jsem mu poslala svoje PQ, tak bylo vsechno v poradku.


  • 0

#30 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 21:42

Zkousel jsem i preposlat (bez ulozeni na lokalni PC) Petre jedno PQ co mi prislo mailem (na Seznam) a mela ho taky v jine kodove strance...holt asi nakoupili nove krecky a zatim se jen zauucuji. Jak uz Petra psala, nasmeroval jsem do jejiho mailu dve moje PQ a zitra rano se uvidi....


  • 0

tarmara.png


#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 22:05

a nechavas si to PQ zazipovat, nebo ne?


  • 0

#32 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 22:06

Jo, zipuje.


  • 0

#33 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 8:12

a jeste jednu zajimavou vec uvedu...oba s Petrou zjistujeme codepage tak, ze gpx soubor otevreme v PSPadu (u me 4.5.7 (2450)) a koukneme dolu na listu co to pise.....a podrzte se, obema nam to pise neco jineho...u stejneho souboru...Petra ma Kamenicke a ja CP1250.....gorde/halumo,pokud chcete muzu preposlat mail s PQ,klidne mi hodte mail do SZ....kdybych to nevidel na vlastni oci,tak bych tomu taky neveril. A na ten antivir jsem se u nas ptal vcera spravce systemu a rikal, ze ten urcite se soubory nic nedela, jen je cte.


  • 0

tarmara.png


#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 8:46

Vzhledem k tomu, jak groundspeak koduje ceske znaky do PQ, tak je tento zposob zjistovani kodovani naprosto nespolehlivy, protoze pspad nevidi prakticky zadna data, podle kterych by mohl kodovou stranku poznat.

Poznas to jen tak, ze najdes v datech nejaky cesky znak a podivas se, jak je kodovany.

Autodetekce pspady ti bude fungovat na delsim textu plneho ceskych znaku, ktere nejsou kodovany do entit. A i tam se obcas splete. Jinak je to spise generator nahody.
  • 0

#35 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 9:12

OK, tak cim to mam teda zjistovat? :)

 

EDIT: PSPad pitomej... Notepad++ detekuje ANSI as UTF8 a vsechno je OK. Tak ja uz fakt nevim, kde teda je ta chyba. KRUCINAL!

 

Zajimavy je, ze ten kodovaci paskvil delal pspad jen s tim, co proslo pres tarmaru. Co prislo primo me, tak je vsechno OK.


  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 10:00

Ja si to prohlidnu v TotalCommanderu pres F3, protoze to se zobrazi v tom jeho Listeru, kde si muzu rucne prepinat ruzne kodovani a hned videt, co to udela se zobrazenym textem. Takze kdyz se to netrefi do spravneho kodovani, snadno rucne najdu to spravne.

 

Krom toho se ta taky snadno podivam na hexadecimalni hodnoty jednotlivych znaku, takze jasne a presne odhalim, o co jde. A navic muzu takhle prohlizet i obrovske soubory, protoze to nenacita cely soubor do pameti, ale nacte vzdy jen tu malickou cast, kterou mas zrovna na obrazovce.


  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 10:00

To by možná byl dotaz na Fialu, autora PSPadu. Už hodně let jsem s ním nekomunikoval, od té doby, co s PSPadem nemám problémy. Ale PSPad umí při nejhorším i hexa výpis, dalo by se zjistit přesně, co to je.


  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 10:33

U pspadu jde hexa, ale problem je jinde. On ti otevre soubor a snazi se uhodnout jeho kodovani. Kdyz pak nastai8s jine kodovani, tak se snazi prekodovat data z aktualniho kodovani na nastavene. Coz je operace, kterou nechces. Pspad zkratka slouzi na neco uplne jineho nez je zrovna potreba.
  • 0

#39 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 10:43

Takze jsem se momelntalne dostali zpatky do vychoziho bodu. Protoze ty PQcka jsou ocividne v poradku, jen PSPad je omezenej.


  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 17:57

Pouzivat PSPad na zjisteni kodovani je nesmysl. Ackoli ho pouzivam skoro porad, zrovna s kodovanim miva docela problemy. Neco si usmysli a pak se snazi vsechny znaky mit v tom kodovani, jake povazuje za spravne. A pak nezobrazuje kod v souboru, ale ten, ktery z toho udelal. Kodovani poznavam podle hex kodu znaku. A mam programek, ktery mi dela frekvencni analyzu znaku nad ascii 128. Navic stare listingy z gc.com pouzivaji entity a tam je i tohle k nicemu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama