Nejen. On je dost rozdíl i v instalaci - myslím v komfortu instalace, v dýlce instalace a v problémech při ní.
Na straně Linuxu to občas bývá problém s některou komponentou, resp. ovladači (pro čest třeba dodat, že to bývá v případě plechů tak nějak dělaných "for Win only" s nesvobodnými drivery) - typicky řada WiFi, některé grafiky. ěkdy to jde dle rad z komunity obejít, někdy ne (bohužel právě ty WiFi nejdou).
Ovšem instalace je rychlá, na nic moc se neptá, po instalaci je (dle distra) nainstalována i většina programů, jako Office, net, video, grafické programy... prostě jsou v základu. Další instalace z depozitářů, přes centrum programů třeba, je podobně přehledné a jednoduché jako znáte například z doplňků ve Firefoxu nebo z Google Marketu.
Na straně Windows je jednak delší instalace sama o sobě, pak martirium s autorizacemi (mluvíme o nové čisté instalaci), pak následují zdlouhavé instalace všech programů, doplněné opět otravnými autorizacemi, případně sháněním klíšů , vzpomínáním co jsem kde měl, odkud to bylo, jak se to jmenovalo... ve výsledku, pokud máte počítač na mnoho účelů podobně jako já, to instalujete dvě odpoledne a další týden přicházíte postupně na to, co všechno tam ještě chybí...
A to mluvíme o přechodu verzí. Při průběžných upgradech (o updatech nemluvě, tam jsou na tom oba systémy podobně) jede proces v Linuxu na pozadí a většinou to ani nepocítíte.
A upřesněme si, co to znamená "podpora"...