Přejít na obsah


Fotka

Článek o geocachingu - MF Dnes -region Plzeňský


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 20:10

Jojo, driv bylo lip, i na forum jsem se dostal castejc :-)

Dovolim si prece jenom nabidnout me vlastni vysvetleni pro pocit, ze ted uz je to v hajzlu.
Rekl bych, ze pro me nejpodstatnejsi zmena je v tom, jak se ted pristupuje k pravidlum a jejich respektovani. Cim dal vic lidi pravidla hry necte, nezna, nebo je zna, ale protoze se jim nelibi tak na ne vyslovene kasle nebo si je predelava k obrazu svemu.
I kdyz se to nekomu nemusi libit, geocaching byvala oaza individualit prevazne inteligentnich, zvidavych a nezistnych a dana pravidla respektujicich (minimalne nektere dve tyto vlastnost mel kazdy :-)).
Je mozny, ze i ted je vetsina takova. Ale procento tech druhych se mi podle castych stiznosti na kradeze, bordel v kesich a dalsi negativni ohlasy ze vsech stran jevi jako hooodne vysoke.
Joker mi budiz svedkem.



Nevim, jak Groula a jak vazne svoje prohlaseni myslel, ale Jarry, v tomhle ti musim dat za pravdu ... predevsim co se tyce individualit inteligentnich a podobnych :-) Presne tenhle dojem jsem mival ze vsech logu, listingu, debat na forech a podobne ... chybi mi ta kvalita, kterou nahradila dnesni silena kvantita ... kesek bylo min, ale zajimavy ... A dodrzovani pravidel? Taky by na tom neco mohlo byt. Dnes je proste vseho vic, moc lidi, moc kesek, moc zbytecnejch reci :-) a vsechno je takovy ridsi .... Nekdo zminoval atmosferu pri eventech, to je pekny, ale event je par hodin, kdezto driv na me ta atmosfera dychala z kazdyho logu, z kazdyho listingu ... ted ji vetsinou nejak nemuzu najit ... No nic, radsi si jdu cist listingy, o vikendu zkusim najit zas par plechovek, lepsi nez se vylevat na foru :-)
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 19:42

Navic se mi nejak nechce verit ze by lidi odsuzujici motorkare necetli vlakno o Transitovi.
Klidne ale toto vlakno nechme zapadnout....... myslim ze neni treba se k tomu dale vyjadrovat.

Vitku, abych te trochu uklidnil - ja cetl obe vlakna, uz jsem dokonce i psal reakci sem (taky uz ale poznamku spise pro tebe ;]), ale pak jsem ji nedopsal a zrusil - z prosteho duvodu, uz jsem vicemene vyleceny a neverim, ze tyhle debaty jsou k necemu dobre. Alespon tady na forech. Ale ver, ze Groulu jsem osobne potkal, pusobil docela sympaticky, ale az ho potkam v zakazu vjezdu s autem (jeste Tranzitem, aby netroskaril s malym osobakem), tak mu reknu klidne do oci, ze je debil. (Vubec me v techhle pripadech nezajimaji argumenty 'mam v aute cennosti, nemam cas, prsi, mam zlomenou nohu atd' - kdyz nemuzu k te cache jit pesky, vzdycky mam moznost k ni nejit vubec, ne). Reknu to klidne i kamaradovi, s kterym chodim kazdej vikend do hospody. Rikal jsem si to i sam sobe, kdyz jsem parkrat nekam zajel autem dal, nez by odpovidalo memu vkusu - kdyz jsem mel ssebou male deti, s kterymi je docela problem ujit treba i kilometr - ne treba ze by to nezvladly, ale ze to trva hodne dlouho. Podotykam, ze jsem takhle nezajel do zakazu vjezdu nebo do rezervace ani na nezpevnenou lesni cestu - ale treba na lesackou asfaltku, ktera uz proste neni ani okreska, reci zakona je ten rozdil myslim vyjadren zaklinadly 'mistni' vs. 'ucelova' komunikace. Pripadal jsem si provinile a blbe, coz mi uplne zkazilo ten vylet. Takze jsem se proste od jiste doby rozhodl tohle nedelat, kdyz na tu cache 'nedosahneme', pojedeme na ni jindy, az bude vic casu, hezci pocasi, az deti vyrostou, az bude pocasi na kolo, nebo tam zajedu bez tech deti atd atd ... vsechno je to otazka osobnich rozhodnuti. // Bohuzel lidem, kteri maji tu hranici co je jeste pri auto-cachingu rozumne priblizovani a co uz prasarna jinde nez ty, to tady na foru 'nevysvetlis'. Ono v podstate ani neni mozne tady sesumirovat svou predstavu a svuj nazor bez nasledne flame-war polohadky, protoze vetsina lidi neni schopna neco takoveho cist a nebrat to jako osobni napadani nebo snahu, aby okamzite taky pristoupili na tvoje pojeti veci. // Proto jsem se do tohoto vlakna uz nezapojoval. Hadejme se u piva, to je stylove, nebo pri caching akcich, aspon bude nejake vzruseni. Taky to prece jen jde o neco lip, kdyz vidis jak ke slovum recnik jeste gestikuluje, jak se tvari, jestli to rekl spatra nebo po dukladne uvaze (a tudiz to mysli asi fakt hodne vazne) ... aspon budeme spis vedet, jestli jsme se treba jen blbe pochopili a nebo vazne mluvime s debilem. Howgh, nazdar. :]
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2006 - 19:21

Mozna jsem naivni ale treba to nebude tak strasny.

Ba ne. Je to fakt v hajzlu. Pridam jednu vlastni cerstvou zkusenost.
Pri navsteve Vojenskeho muzea jsem obhlizel cilovy objekt, kdyz v tom se priblizil seriozne vypadajici par.
Pan si stoupnul hned vedle me a hulil jak sebevrah. Protoze jsem zrovna na kole vyslapnul kopec od Bulhara, potreboval jsem spis kyslik nez tohle. Radsi jsem poodesel a myslel jsem si neco o prdeli.
(Nechtel jsem nic resit, protoze kdyz se minule takhle prosazoval jeden mezi detma ve fronte na vlek, skoncil po kratke srdecne vymene nazoru s roztrzenou bundou a ja s ohnutou hulkou. A Jana mi jeste vynadala ze vsechno zkazim.)
Ale ejhle - jen jsem se vzdalil, vidim jak nikotinista stoura klackem v miste kde jsem hledal ja. Nejdriv me napadlo, ze mu tam upad vajgl a ze ma abstak tak ho stoura ven. Ale pak mi doslo, ze tam asi bude za stejnym ucelem. Priblizil jsem se a dal najevo, ze "vim" o co jim jde. Aniz jsem se na neco zeptal, pani mi hned prozradila nejnovejsi zneni napovedy. No dobry, treba bych ji za pul hodiny taky shanel :-). Takze kolegyne nalezla, zalogovali jsme se a ve chvili, kdy jsme se chystali vratit kes zpatky, byl tam dedecek se dvema vnuckama a ty tam lezly az nahore. Dedecek je jistil, cimz ovsem branil nasim snaham o navraceni kese. A hele - pan kolega zapalil dalsi zvaro a se slovy "jdu je vykourit" sel tem lidem taky kourit pod nos. Chapete to? Dela to SCHVALNE. V dobe, kdy se nesmi hulit uz skoro nikde, protoze kazdej uz vi, co to dela.
To fakt svet nevidel, co to ted chodi po kesich.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 20:33

BBBubaku me to holt obcas neda, kdyz tady ctu podobne hloupy debaty o tom jak to kdysi bylo skvely kdyz geocaching delalo jen par lidi.
Pripada mi to docela hloupy vuci normalnim slusnejm lidem, kteri se do nej zapojili az ponekud pozdejs. Zvlast blby mi to pak pripada prave od cloveka kterej se v lozich vytahuje jak dojel az ke kesce, Transitem kamsi do zakazu vjezdu.
Nic vic v tom nikdo nehledejte.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2006 - 20:56

.... A hele - pan kolega zapalil dalsi zvaro a se slovy "jdu je vykourit" sel tem lidem taky kourit pod nos. Chapete to? Dela to SCHVALNE. V dobe, kdy se nesmi hulit uz skoro nikde, protoze kazdej uz vi, co to dela.
To fakt svet nevidel, co to ted chodi po kesich.


To snad neni pravda :-( Na silnicich potkavam takto smyslejici lidi, sedici za volantem, bohuzel velmi casto. Tam uz si na to clovek za ta leta jezdeni skoro zvyknul. Ale tohle uz je opravdu dost smutny...

  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 21:20

jak to kdysi bylo skvely kdyz geocaching delalo jen par lidi.

To je mi zase mydlova opera. Tvrzeni muze byt pravdive, i kdyby ti clovek, ktery to rika byl stokrat neprijemny. Hloupy me spis pripada, kdyz nekdo polemizuje o necem, o cem nic nevi. Berme to jako konstatovani faktu, ke kterymu uz neni co dodavat. Popisovat to a vysvetlovat nema smysl, je to neprenosna zkusenost a stejne se to uz neda vratit :-(.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 10:24

Popisovat to a vysvetlovat nema smysl, je to neprenosna zkusenost a stejne se to uz neda vratit :-(.

Jo jo, a když ještě ve městech jezdili místo aut koně. To už se taky nevrátí :-( bůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů :-)
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 10:33

Jo jo, a když ještě ve městech jezdili místo aut koně. To už se taky nevrátí :-( bůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů :-)

To si ale taky nemuzes pamatovat, takze ani tady nevis o cem mluvis :-).
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 10:41

ponik je romantik:)

To si ale taky nemuzes pamatovat, takze ani tady nevis o cem mluvis :-).


  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 10:49

ponik je romantik:)

Ja taky, proto ho mam rad :-). Treba ty ponici nejsou takovy potvory jako normalni kone :-).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama