Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

přesnost gps a uložení kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 11:42

Hele, opravdu nema smysl hnat se za totalni presnosti GPSky. Ani ta navigace ti nemusi ukazat vzdycky nulu. To spis opravdu hledej tak, ze dojdes na cca 10m od kese a zacnes se poohlizet, kde by asi mohla bejt. Rozhodne to vypada lip, nez kdyz zacnes sexualne harasit se znackou a keska je dva metry vedle u stromu pod kamenem :)


  • 1

#22 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 12:33

Než začneš sexuálně harašit se značkou, tak se koukni do listingu na velikost krabičky.
  • 2

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 12:37

Přesně tak. Pokud to jde, položím tam více přístrojů (když to děláme s Čitou spolu, tak Oregona, její Dakotu a třena ještě telefon) a zprůměrované hodnoty ještě porovnám mezi sebou.

 

Průměrovat můžeš jak chceš, ale nejjistější je uložit si, kromě průměru, i jednotlivé body a pak také poodejít a zkusit zpátky navigovat na zaměřené souřadnice. A ještě by to chtělo zopakovat jiný den a výsledky porovnat.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 18:32

Za čas, až budeš mít odlovených pár keší od stejných ownerů, tak i budeš vědět, že kačer XY má obvykle keš někde 0-2 metry proti tvé GPSce ( buď používá náhodou na hledání to, co ty nebo je hodně pečlivý a se zaměřením si vyhrál jak píše Kolombo ), zatímco owner YZ bohužel klidně 10 m. Opravdu je to i o metodách zaměření jednotlivých ownerů. Dost často se dívám, co mi nad keší GPSka ukáže za rozdíl a mezi Oregonem450 a poměrně levným ( ale relativně novým ) mobilem žádný velký rozdíl není. Jen ve městě s vyššími domy nebo hustém lese je Oregon podstatně lepší. 

Drobný dotaz na Petulinku: Jak se proboha haraší se značkou ? :o  :D  :P Koukám, že i přes pokročilý střední věk mám mezery ve vzdělání, asi si budu muset založit vlákno s požadavkem na doučování. :rolleyes:


  • 0

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 18:41

Se znackou se harasi tak, ze ji osahavas, objimas a lozis po ni :D


  • 3

#26 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 20:16

paráda jak to tak čtu, dneska jsem našla kešku, kterou jsem spíš jaksi odhadla kde by mohla být a gps mi ukazovala o cca 8m. Takže si asi pořídím nějakou gps než jet přes mobil.. haha.. jinak dík za odkazy, určitě si pročtu ;)  .. Brněnská začátečnická by byla v případě dovči, jsem totiž z druhý strany ČR :) ..

Neměl jsem na mysli, že ji musíš vyzvednout. Mysterka má luštící část (tu děláš klidně doma u stolu) a lovicí část (stejnou jako tradičky). Takže jsem doporučoval jen ten kvíz. Otevři si listing, uvidíš :) A jestli tvé kroky jednou potkají Brno, ...


  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#27 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 20:33

Kolik tresni tolik visni....Kazdy pouziva to, co mu nejvic vyhovuje. Mobil ma spoustu vyhod, Garmin taky. Mam Oregona600 a iPhone5 a posledni dobou skoro vubec iPhone nepouzivam. Rekl bych tak 98/2! Samozrejme sem prosel urcitou evoluci, az revoluci :-) Ale aspon PODLE ME, ma Garmin vic plusu pro MOJE hledani, nez telefon! Chce se hodne ptat kolem sebe a ujasnit si svoje priority.

No a taky souhlasim s tim, ze hledani je hodne o selskem rozumu, ci-li hlavne pouzivat mozek, pak teprve techniku. Sou kesky, kde jsou presny souradnice to posledni, co nejvic brani nalezeni. A nemluvim o letterboxech :-)

A já to mám pořád naopak, mám naprosto stejnou kombinaci zařízení a mám to stále ještě obráceně. :)


  • 0
:)

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 21:19

Za čas, až budeš mít odlovených pár keší od stejných ownerů, tak i budeš vědět, že kačer XY má obvykle keš někde 0-2 metry proti tvé GPSce ( buď používá náhodou na hledání to, co ty nebo je hodně pečlivý a se zaměřením si vyhrál jak píše Kolombo ), zatímco owner YZ bohužel klidně 10 m. Opravdu je to i o metodách zaměření jednotlivých ownerů. Dost často se dívám, co mi nad keší GPSka ukáže za rozdíl a mezi Oregonem450 a poměrně levným ( ale relativně novým ) mobilem žádný velký rozdíl není. Jen ve městě s vyššími domy nebo hustém lese je Oregon podstatně lepší. 

 

Kontroloval jsem včera zaměření na jedné keši, která je v lese a pod svahem a opravdu jsem si na tom dal záležet.

První zaměření jsem dělal GPSmap 60CSx, napodruhé jsem použil Oregon 600. Průměroval jsem jednou s GPS+GLONAS, podruhé jen GPS a pak ještě pár bodů jen tak, bez průměrování. Rozptyl všech bodů jsem měl do 5ti metrů.

 

Takže si myslím, že pokud si někdo dá trochu záležet, je keš zhruba do 10ti metrů od GPSky, která hlásí nulu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 22:14

Kdysi dávno jsem zde na fóru četl návod, jak co nejpřesněji zaměřovat. Existoval nějaký web, na kterém se dalo zjistit, v kterém čase v dané lokaci satelity dávají nejpřesnějsí informaci. Kdyby tohle někdo dohledal a dal to na wiki, tak by to bylo fajn.

Já osobně zaměřuji pomocí všech mašinek, které mám zrovna k dispozici. V současnosti Dakota 20 a Vista Hcx, telefony už neberu v potaz. Výsledek "zprůměruji" s tím, že více věřím Vistě. Měření provádím vícekrát, jak na místo uložení chodím, a pak opět průměruji.

Ale nejlepší je uložit kešku na rozumné místo a ne třeba do suťového pole a použít rozumný hint.


  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 5:59

Dá se k tomu použít třeba prográmek Trimble Planning. Dnes má už i online verzi.

 

Tady ještě to odkazované starší vlákno:

Přesnější zaměření obyčejnou GPSkou


  • 0

#31 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 7:19

Dá se k tomu použít třeba prográmek Trimble Planning. Dnes má už i online verzi.

 

Tady ještě to odkazované starší vlákno:

Přesnější zaměření obyčejnou GPSkou

Díky!


  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 12:00

Zaměřovali jsme něco na Schwarzenberském kanálu. Např. hned Rosenauerův pomník na začátku. Vrátili jsme se tam po půl roce. Pomník bych podle toho bodu našel, chyba možná 1-2 metry, podle toho kde jsem stál. Kdybych ho hledal podle katastrální mapy, hledal bych o 10 m dále, na mostě.

Průměrování najednou je pěkné, ale za pár hodin může být jinde. Osobně koukám a když se při průměrování hodnota moc mění, zruším to a průměruju znovu.

Ale není to třeba přehánět. I podle hintu se dá hledat.

Nebo si kup geodetickou navigaci. Ta jede na přesnost několika centimetrů. Rozhraní mezi srandanavigací a profi je prý někde na 50000Kč, není ale problém koupit za stovky tisíc. A v mnoha případech té přesnosti dosáhneš až doma na PC, započtením nějakých korekcí. A mívá to stativ a externí anténu. Ale kačer na zádech unese všechno.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama