Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#421 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 16:45

Povím ti to asi takto: 

 

D10 jsem měl před několika lety, když ještě stála o třetinu méně než teď(!).. a co si vzpomínám, nebyl problém. Měl jsem tam TOPO CZ 2010 a bez problémů. Na 90% jsem si jistý, že to i ty názvy keší zobrazovalo.. 

 

K tomu Locusu - nahrál jsem vector mapu ČR, nahrál keše a vše funguje. Naviguje po cestě i po silnici (tu nepotřebuji , chodím pěšky).

 

 

Za ten odkaz na OSM díky. Jen dotaz - jde nějak odstranit ty ikony (nevím jeslti tomu říkat POI, když je to natvrdo v mapě) divadel, kin, barů apod. Některé jsou (subjektivní názor) dost zbytečné. Dále, jestli to nejde nějak zesvětlit? Když dám přiblížení, barevně splývají ikony keší s terénem a právě ostatními ikonami a skoro nejdou vidět...


  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#422 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:06

Pokud si budes delat vlastni mapu, muzes si tam dat POI jake chces.

 

V GPS je nejake nastaveni je v mapach - od jakeho meritka se co zobrazuje.

 

Pokud pouzivas cizi mapu, jsi vazan tim, co ti tam autor dal a jak. Mapy do Garmina maji popis toho co a jak zobrazovat v tzv TYP souboru, ten si muzes upravit. Tedy treba ze zeleneho lesa si udelat bily, z bileho pole si udelat zlute, ... (a dostat tak neco podobneho mape, kteroub pouizivaji orientacni bezci). Podobne muzes zakazat zobrazeni prvku, ktere se ted zobrazuji, ale take povolit zobrazeni prvku, ktere ted v mape jsou, ale jejich zobrazeni je potlaceno.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#423 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:16

Výpočet routovaní po komunikacích se musí povolit v nastavení "navigace". Teď tam máš něco jako "přímý směr, přímá navigace", nevím jak přesně to má pojmenované Dakota nebo jaký tam máš soubor s českým překladem...

 

Nějaké povypínání ikon POI obsažených přímo v mapě se dá ovlivnit v nastavení. Hledej v části Mapa -> Rozšířené nastavení -> Úrovně přiblížení, opět netuším jak přesně pojmenované to má ta Tvoje Dakota, tak to musíš najít sám. Tam se dá buď zvolit při jakém přiblížení mapy se ty body budou zobrazovat nebo je rovnou zakázat. Určitě to ale neschová úplně všechno, teď namátkou tam na svém Oregonu stále vidím vysoký komín, co máme kousek od baráku...

Jinak pak se pohrabat přímo v mapě nebo TYP souboru, tak jak radí gord. Není to ale nijak jednoduchá věc, je to skoro až programování (záleží na použitém programu/editoru) a určitě to není pro lamy, které si ani neumí samy projet nastavení své navigace, sorry ;)


  • 1

#424 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:19

@gord:Jak udelat vlastni mapu, na to jsem neprisel.. Stahl jsem OSM a zda se lepsi - je svetlejsi a ty ikonky skesi jsou tam lepe videt.

Co se tyce TYP souboru, upravil jsem takto TOPO CZ 2015 Pro (uprava TYP, prepsani puvodniho a instalace mapy do MapSource) prave odebranim pro mne nepotrebnych POI, ale vysledek zadny. Nic nezmizelo, vsechny zustaly tak jako s puvodnim TYPem.


BTW, ma tu nekdo u sebe D10? Je normalni, ze se nezobrazuji nazvy kesi na mape? Nazvy Waypointu zobrazi korektne, u kesi jen ikonu beze jmena.
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#425 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:30

@Jarous1: Pardon, ale proti "lame ktera neumi nastavit navigaci" se musim ohradit.

D10 uz jsem drive mel (a mam pocit ze tato, nova s novym FW se proste chova jinak) a ihned po vybaleni z krabice jsem vse prosel a nastavil - typ navigace jako pesi, zobrazeni/zakazani nekterych veci na mape, uroven detailu..zobrazeni kesi podle kodu i nazvu (ale i presto se zobrazuji jen jejich ikonky; waypointy zobrazi normalne s nazvem) atd. .. Takze o neschopnosti nastavit nemuze byt rec.

Proste nastaveno, ale i presto je uobrazeno sposta (subjektivni nazor) zbytecnosti) a co se zobrazovat ma, to nejde.

Routovani to same, kolega poradil jak na to, ale bud se navadi po silnici, nebo vzdusnou carou. Zadne cesty, tak jako v Locusu napr. a to ani kdyz je navigace v modu pro pesi.
Za ty penize by tedy mohla zvladat (nebo je to otazka map? A tam tedy plati to same) navadet po cestach (zvlaste kdyz je to TURISTICKA/OUTDOOR navigace). Ne jen silnice/vzdusna cara.

______
Mozna ale jsem fakt vul a nedokazu si s tim poradit (ani po vyzkouseni VSECH moznosti v nastaveni a laborovani s mapami v PC) ... v tom pripade by nebylo od veci s nejakym kacerem zajit v Benesove na pivo/s kacerkou na "kavu" a nechat si to vysvetlit. Pak treba neco slovit ;)


**dalsi kapitola je kapacita kesi, 2000. Zbytek, vc.vylustenych, se musi ukladat jako POI, takze bez listingu, napovedy, logu.. Tudiz s sebou musim mit i telefon s Locusem. Navigaci najdu kes, spustim Locus, zaloguju. Prakticke....
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#426 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:33

Tak to jsi ten TYP soubor upravil spatne nebo jsi jej pak nenahral do GPS.

 

Co se tyka tech jmen nebo GC kodu, zalezi na tom, jak kese nahravas. Myslim, ze kdyz nahravas GPX primo od gc.com, tak jsou misto jmen kody. Pokud pouzijes treba Geoget a plugin pro export do novych garminu, muzes si predepsat, co bude jmeno obsahovat (implicitne je tam napr "TS12 Skola Lipence".


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#427 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 18:40

@Jarous1: Pardon, ale proti "lame ktera neumi nastavit navigaci" se musim ohradit.

D10 uz jsem drive mel (a mam pocit ze tato, nova s novym FW se proste chova jinak) a ihned po vybaleni z krabice jsem vse prosel a nastavil - typ navigace jako pesi, zobrazeni/zakazani nekterych veci na mape, uroven detailu..zobrazeni kesi podle kodu i nazvu (ale i presto se zobrazuji jen jejich ikonky; waypointy zobrazi normalne s nazvem) atd. .. Takze o neschopnosti nastavit nemuze byt rec.

Proste nastaveno, ale i presto je uobrazeno sposta (subjektivni nazor) zbytecnosti) a co se zobrazovat ma, to nejde.

Routovani to same, kolega poradil jak na to, ale bud se navadi po silnici, nebo vzdusnou carou. Zadne cesty, tak jako v Locusu napr. a to ani kdyz je navigace v modu pro pesi.
Za ty penize by tedy mohla zvladat (nebo je to otazka map? A tam tedy plati to same) navadet po cestach (zvlaste kdyz je to TURISTICKA/OUTDOOR navigace). Ne jen silnice/vzdusna cara.

______
Mozna ale jsem fakt vul a nedokazu si s tim poradit (ani po vyzkouseni VSECH moznosti v nastaveni a laborovani s mapami v PC) ... v tom pripade by nebylo od veci s nejakym kacerem zajit v Benesove na pivo/s kacerkou na "kavu" a nechat si to vysvetlit. Pak treba neco slovit ;)


**dalsi kapitola je kapacita kesi, 2000. Zbytek, vc.vylustenych, se musi ukladat jako POI, takze bez listingu, napovedy, logu.. Tudiz s sebou musim mit i telefon s Locusem. Navigaci najdu kes, spustim Locus, zaloguju. Prakticke....

 

Promin, ale prestavas me bavit. Kydas tady bahno na vsechno co ti prijde pod ruku, aniz bys alespon trochu uveril sve mylne informace. Ze ti neco nejde neznamena, ze to nejde obecne.

 

Kdyz vezmu ten posledni odstavec - jsi uplne mimo. Ja nahravam vsechny kese jen jako POI a vubec GPX nepouzivam. Kesi mam v GPS cca 60000 a vsechny s listingem!

 

V diskusi s tvou argumentaci odmitam pokracovat.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#428 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 19:14

@Jarous1: Pardon, ale proti "lame ktera neumi nastavit navigaci" se musim ohradit.

D10 uz jsem drive mel (a mam pocit ze tato, nova s novym FW se proste chova jinak) a ihned po vybaleni z krabice jsem vse prosel a nastavil - typ navigace jako pesi, zobrazeni/zakazani nekterych veci na mape, uroven detailu..zobrazeni kesi podle kodu i nazvu (ale i presto se zobrazuji jen jejich ikonky; waypointy zobrazi normalne s nazvem) atd. .. Takze o neschopnosti nastavit nemuze byt rec.

Proste nastaveno, ale i presto je uobrazeno sposta (subjektivni nazor) zbytecnosti) a co se zobrazovat ma, to nejde.

Routovani to same, kolega poradil jak na to, ale bud se navadi po silnici, nebo vzdusnou carou. Zadne cesty, tak jako v Locusu napr. a to ani kdyz je navigace v modu pro pesi.
Za ty penize by tedy mohla zvladat (nebo je to otazka map? A tam tedy plati to same) navadet po cestach (zvlaste kdyz je to TURISTICKA/OUTDOOR navigace). Ne jen silnice/vzdusna cara.

______
Mozna ale jsem fakt vul a nedokazu si s tim poradit (ani po vyzkouseni VSECH moznosti v nastaveni a laborovani s mapami v PC) ... v tom pripade by nebylo od veci s nejakym kacerem zajit v Benesove na pivo/s kacerkou na "kavu" a nechat si to vysvetlit. Pak treba neco slovit ;)


**dalsi kapitola je kapacita kesi, 2000. Zbytek, vc.vylustenych, se musi ukladat jako POI, takze bez listingu, napovedy, logu.. Tudiz s sebou musim mit i telefon s Locusem. Navigaci najdu kes, spustim Locus, zaloguju. Prakticke....

 

 Jestli jsem Tě urazil, tak se omlouvám... Chtěl jsem Tě jenom malinko poškádlit, asi se mi to ale nepovidlo :)

 

Změna FW určitě neprovede takové zásadní změny v chování či ovládání přístroje, to je nesmysl...

 

Routovatelné cesty musí mít v sobě především už mapa, pak to samozřejmě musí umět použít i navigační přístroj. A ten musíš mít správně nastaven ;) Nezapomínej také, že Garmin navigace to mají fakt trochu na palici, nastavuje se, čemu se má při výpočtu "vyhýbat". Čili to, co máš v nastavení zaškrtlé, tudy by navrhovaná cesta neměla vést...

 

Takovýto počet keší je prostě určený už dost dlouho, od doby Colorada a prvních Oregonů, už někdy od roku 2007-2008?, a u takto levných současných přístrojů to prostě lepší asi nikdy nebude... Pak by nemusely existovat ty i několikrát dražší strojky, když by to mělo umět všechno stejně ;)


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 18 srpen 2015 - 19:16

  • 1

#429 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 19:19

Jarous1: V pohodě, nic se nestalo ;) Problém je v tom,. že mám vše projité, nastavené tak i tak a stále se ne a ne přiblížit tom, co znám z Locusu.. :(
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#430 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 19:26

Vypnutí zobrazovaných bodů (kina, banky atd)--- Nastavení - Mapa - Rozš. nastavení map(velikost textu, úroven přiblížení...) - Urovně přiblížení(body, ulice atd) - Mapové body - Off

podle mé verze češtiny


  • 1

#431 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 19:37

@zdeziz: Ano, to jsem udělal jako první; něco zmizelo, něco ne... Už to asi nebudu řešit a pokusím se zvyknout si na to. 
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#432 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 19:58

Tmavá obrazovka - krátce stisknout zapínání - je tam žárovka a +/-, předpokládám, že jsi dělal, jinak nevím. Asi zkusit nějaký ten TYP.

Názvy keší - mě se taky zobrazují jen u WP, popravdě nevím, nikdy jsem neřešil, mám nastavené tak, že se mi zobrazuje název nejbližší v datovém poli, pokud hledám konkrétní, kouknu do seznamu nebo na ikonu klepnu a vidím. Ve městě by kvůli názvům keší nebylo vidět nic jiného :)

Množství keší - potíž je spíš v omezeném počtu Waipointů. Dá se řešit různě, třeba nahrát tradičky jako POI - nic složitého, někde tu je popsané, hledej POILoader. 


  • 1

#433 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 20:43

Mám Dakotu 10 před sebou a: názvy keší na mapě vidět nejsou a nikdy nebyly, pouze ikony, názvy WP tam vidím. Když na kešku kliknu, tak se okolo ní objeví jakoby tmavý obrys a nahoře vyskočí okýnko s názvem a zákl.info, to se pak musí rozkliknout na detailní popis. Jinak nevím, co to znamená routouvání, ale buď jdu pěšky - mimo silnice - rovná čára "vzduchem" ode mně ke keši, nebo přepnu na přepočet na silnici a to se mi klikatí čára a vede to po silnici (když jedu autem).


  • 1

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#434 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2015 - 6:45

Dakota někdy stála min než teď? No nevím. Já ji kupoval za 5700. Před cca 3-4 lety.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#435 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2015 - 6:58

POI bez listingu a nápovědy?

V POI může být listing i nápověda a dokonce na rozdíl od GPX i jeden obrázek.

Jen je třeba nejdřív někde vygenerovat správné GPX, které se do POI převede.

Geoget to umí, převádět jiná GPX jsem nezkoušel.

Jediné, co na POI nejde, je zobrazovat je v menu "Poklady", při navigaci mít přímý přístup do listingu a možnost označovat nalezené.

Prostě POI je zřejmě nativní formát dat a GPX s poklady je tam jen dolepeno, takže má omezení na počet.


  • 1

#436 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 15:04

Diky za rady - kesky v POI uz mam (je to sice subjektivne jakesi "zmrsene" [export z GeoGetu jako Garmin POI Loader a timto programem pak do GPS] a navic nejdou logovat - musim vzdy u kese zapnout Locus v telefonu a zalogovat z nej.. - ale aspon se tam vejde cely Stredocesky kraj a Praha.

K mapam: Nemyslel jsem intenzitu podsviceni (tu samozrejme regulovat umim), ale (nevim jak to vysvetlit) zkratka, ta mapa je tak tmava, ze ikony kesi na ni temer neksou videt - musim dost nazoomovat a pak neco vidim. Ikony (hrbitovy, kostely..) se podarilo povypinat jen nektere (nepomohla ani uprava TYPu - nevim co delam spatne, proste jsem ty nechtene smazal, ulozil TYP, prepsal puvodni ve slozce s mapou a tu pak pres MapSource nahral do PC) ale zatim to neresim radsi venuji cas rodine nebo loveni.

Ke zobrezovani nazbu kesi: Diky, jsem rad ze je to vlastnost a ne muj vadny kus.


HAPPY CACHING
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#437 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 16:18

POIloader otravuje že chce něco odklikávat a když se spustí v automatickém režimu, tak se nějak nedá něco nastavovat. Ale na Araratu je jednoúčelový prográmek, který se dá spustit z Combine s parametry Zdrojová složka a Kam nahrát výstup a udělá to všechno automaticky. Ale výsledek je nakonec stejný, keše v POI.


  • 0

#438 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 17:33

Zmrseny export jako POI? Mohl bys nejak vysvetlit, co si pod tim predstavujes?

 

I POI Loader lze pustit z Combine tak, aby neotravoval. Ale pro pouziti gpige, hovori nekolik veci:

  • je vyrazne rychlejsi
  • zjevne si poradi i s GPX, ktere POI Loader nezvladne
  • pokud gpigen nedokaze zpracovat nejaky GPX, nahlasi rozumnou chybu a rekne tedy proc a co mu v tom souboru vadi
  • umi korektne zpracovat napriklad znaky s diaktitikou, vytvari soubor ve spravnem kodovani, ...

 

Logovani kesi nefunguje v Garminu nijak a nikdy nefungovalo protoze GPS nema pripojeni na internet.

 

Tmave mapy: a nemas nahodou zapnuto zobrazeni reliefu? To hodne mapu ztmavi.

 

Opravdu te nekdo/neco nuti pouzivat neco jineho nez Locus, ktery to tak vyhovuje?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#439 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:07

 

Zmrseny export jako POI? Mohl bys nejak vysvetlit, co si pod tim predstavujes?

Asi jsem to špatně popsal - měl jsem na mysli to, že listing vypadá jinak než když importuji přímo z GPX (dá se zvyknout)

 

 

Logovani kesi nefunguje v Garminu nijak a nikdy nefungovalo protoze GPS nema pripojeni na internet.

To samozřejmě vím, a chápu. Měl jsem logicky na mysli logování jako fieldnotes.

 

 

Tmave mapy: a nemas nahodou zapnuto zobrazeni reliefu? To hodne mapu ztmavi.

To se dá zjistit, případně vypnout jak/kde? 

 

 

Opravdu te nekdo/neco nuti pouzivat neco jineho nez Locus, ktery to tak vyhovuje?

Ano, nutí - 1) chybějící kompas v mobilu (thl4000, btw, netušil jsem že se dělají mobily i bez el.mag.kompasu :-O 2) přesnost GPS m telefonu - lesy, hustá zástavba.. 3) Výdrž telefonu - sice vydrží v normálním provozu (net, hudba, neco semtam vyfotit..) tři dny, ale na lovu mám po pár hodinách baterku vybitou..


  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#440 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:12

Btw, prosím, jak do D10 dostat POI z POI Loaderu? 

Z GG exportuji do "Garmin POI Loader", v POI Loaderu nastavím cesty a vše požadované, pošlu do GPS. Dokonči se v pořádku, v navigaci se vytvoří složka POI a v ní soubor POI.gpi ... v navigaci však nejsou vidět žádné body. Prostě je nevidí.. 

 

Díky moc za rady. 

 

BTW, gorde, neber moje posty nějak osobně. Vážím si tvých názorů a jsem rád za každou radu ;)


  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama